Автор Тема: Ресурси  (Прочетена 5357 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jivkocomp

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 38
  • Karma: +5/-19
    • Профил
Ресурси
« -: Ноември 07, 2011, 10:49:53 am »
Защо се гаври тази игра така с бижутерите?Възможно ли е да изразходиш сума ти точки при активиран премиум и нито да ти пуска камъни нито да ти признава изработки?Нещо нещата не ми харесват,модераторите се гаврят с играчите мисля аз!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Ресурси
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2011, 11:17:11 am »
1.получаваш минус от мен защото не си мериш приказките.
2.прочети тук какво пише за занаятите http://www30.imperialhero.org/game/IHhelp/?page=crafting
3.това са най-скъпите и съответно редки ресурси в играта така че ако си мислиш че само щото си пуснал премиум за 4-5 хода да ти дава камъни плащащи обличане в зелени епици на цялото за парти за да биеш наред и да си избиваш комплексите сбъркал си играта.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Ресурси
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2011, 01:05:25 pm »
Не мисля че си много прав
Ако преди време всички знаятчии вдигаха професиите си с камъни от категория 2
то сега за ювелирите след кат 4 става много трудно защото шанса да те пребият докато копаеш с мн по голям от шанса да изкараш някой камък с шанс много рядко  :)
Пробвах,копах с героя на 1 приятел изследовател на макс,обикновен инструмент +10% стръчност х8 и за 11 хода изкопах 5 ахата същите които сега са по 100 000 парчето,но на ювелира са му нужни много такива камъни за да да може да дига изработката, което не е честно спрямо другите занаяти
Аз мога да изкопая и 1 руда мога и 6 може и нищо да не изкопая но средно по 3-4 руда ако копая моят добив на суровия ресурс е много по голям от шанса му за 1 камъче  ;)
При майсторите на бронии е същата работа. Кожи си падат доволно навсякъде


Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Ресурси
« Отговор #3 -: Ноември 07, 2011, 01:07:49 pm »
Кожи си падат доволно навсякъде


Така е и е нормално да е, ......но я сравни им цената спрямо камъните е дано разбереш защо е така.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Ресурси
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2011, 01:14:05 pm »

Така е и е нормално да е, ......но я сравни им цената спрямо камъните е дано разбереш защо е така.

Горе долу двойна е цената но за тази цена кой ще ти върне изгубените ходове
И колко злато е нужно според теб за да дигнеш занаята в кат 4,5,6,7 с цената на тези ресурси
и с цената на много изхабени ходове ако сам си ги копаеш може да са ти нужни 1-2 месеца най малко

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Ресурси
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2011, 01:23:44 pm »
Горе долу двойна е цената но за тази цена кой ще ти върне изгубените ходове
И колко злато е нужно според теб за да дигнеш занаята в кат 4,5,6,7 с цената на тези ресурси
и с цената на много изхабени ходове ако сам си ги копаеш може да са ти нужни 1-2 месеца най малко



Е как двойна бе мойто дете...??Една кожа К4 е 400 злато а един топаз(това ми попадна) е 36к.................Без да се сърдиш, но ти кой клас си??И къде видя изгубени ходове, да не би да ги купуваш, а и да ги това не са загубени ходове защото не може всеки ход да е на 100% успешен, а и занаята не е за всеки, щом нямаш средства и нерви защо го захващаш, бягай на аукса и толкоз..........


Напоследък пишеш така колкото да трупаш публикацийки ми се струва, замисляй се малко моля  :)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Ресурси
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2011, 01:40:07 pm »


Е как двойна бе мойто дете...??Една кожа К4 е 400 злато а един топаз(това ми попадна) е 36к.................Без да се сърдиш, но ти кой клас си??И къде видя изгубени ходове, да не би да ги купуваш, а и да ги това не са загубени ходове защото не може всеки ход да е на 100% успешен, а и занаята не е за всеки, щом нямаш средства и нерви защо го захващаш, бягай на аукса и толкоз..........


Напоследък пишеш така колкото да трупаш публикацийки ми се струва, замисляй се малко моля  :)

Колко ли давам на кожите  :D там е работата че нищо не давам аз си се бия бия и накрая си събера кожите, вземам си опита което ми е най важното а кожите са ми бонус  ;)
И не става дума за купуване на ходове. Става дума че на час генерираш 1 ход на 24 часа 24 хода +2 от гласуване в Фб 26 при камъните в кат 4 и нагоре шанса за копане на камъка става все по рядко и по рядко.Та иди ти копай а аз през това време ще си бия животни ще си дера кожите, ще си дигам занаят които ме екипира с 6 предмета и ще правя епици докато ти още си чепкаш камъчета в някоя планина, и по нива и по опит и по занаятчиисвто те минавам като бърз влак през селска гара  :D

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Ресурси
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2011, 02:06:30 pm »
Ювелирите при копаене има и бонус - можете да изкопаете и други камъни дори и ако имате неуспешни опити. ;)
В 5та падат дори кристали като бонус.
А ако искате да имате повече успешни опити си постройте преден пост в зоната и вдигнете съответнта постройка на макс.
Аз съм имал и по 10-15 поредни успешни хода с ювелира си, така че .....

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Ресурси
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2011, 02:20:01 pm »
То там е работата че в безопасните провинции шанса ти да изкопаеш е почти нулев и остава да се набиваш в ничиите земи. А там доста от местата за предни постове на гилдии са заети,отецеляват само най големите гилдии
« Последна редакция: Ноември 07, 2011, 02:25:18 pm от Sensei »

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Ресурси
« Отговор #9 -: Ноември 07, 2011, 02:32:59 pm »
Примера който дадох беше в безопасна провинция  ;)
Освен това шанса се вдига ако ювелира е екипиран с жълт инструмент.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Ресурси
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2011, 02:36:34 pm »
То там е работата че в безопасните провинции шанса ти да изкопаеш е почти нулев и остава да се набиваш в ничиите земи. А там доста от местата за предни постове на гилдии са заети,отецеляват само най големите гилдии
дращиш колкото да трупаш постове само. явно си сенсей по постхънт както е английския термин за това и по лазене по нервите.
1. като си решил да копаеш камъни за мисия правиш съответната подготовка да не те сгащи някой
2. камъни за направа на бижута се добиват само с мулета
3. както каза митика една кожа К4 струва 400 злато един камък 36к. значи при 10/10 опита ще имаш в най-добрия случай около 120 кожи по 400 злато 48к злато. ювелира да изкопае 1 камък взима 36к. уж по-малко ама я сметни че за толкова кожи трябва да биеш в зона с по 6 бика мечки и други такива зверове. сметни разхода за поправка на екипировката и излиза че получаваш колко един ювелир. пък ако ювелира излезе повечко пъти късметлия ще му дишаш яко праха по спечелено злато.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Ресурси
« Отговор #11 -: Ноември 07, 2011, 02:40:00 pm »
Примера който дадох беше в безопасна провинция  ;)
Освен това шанса се вдига ако ювелира е екипиран с жълт инструмент.

Примери ти не ми давай защото съм копал и знам как е, и да има камъни които са рядко изкопаеми
а и там то от толкова мулета шанса ти да се доредиш до тях пак намалява говорейки за Офалия и вечно белите краища други безопасни провинции няма

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Ресурси
« Отговор #12 -: Ноември 07, 2011, 02:49:37 pm »
дращиш колкото да трупаш постове само. явно си сенсей по постхънт както е английския термин за това и по лазене по нервите.
1. като си решил да копаеш камъни за мисия правиш съответната подготовка да не те сгащи някой
2. камъни за направа на бижута се добиват само с мулета
3. както каза митика една кожа К4 струва 400 злато един камък 36к. значи при 10/10 опита ще имаш в най-добрия случай около 120 кожи по 400 злато 48к злато. ювелира да изкопае 1 камък взима 36к. уж по-малко ама я сметни че за толкова кожи трябва да биеш в зона с по 6 бика мечки и други такива зверове. сметни разхода за поправка на екипировката и излиза че получаваш колко един ювелир. пък ако ювелира излезе повечко пъти късметлия ще му дишаш яко праха по спечелено злато.

1.Во не се опитвай да мислиш. Нужна подготовка няма всичко става само с моментно копане или 1-вия по силен които мине от там си пребит. За моментно копане се иска диаманти
2-ро муле 4-та кат малко трудно се прави и в безопасните провинции камъните поради тая причина свършват бързо
3-то 10/10 в тая игра до края на живота си бас ловя че няма да изкопаеш  и не само ти :D
шанса за копане на камъни е мн рядко от кат 4 натам но ти понеже още не си влизал с тия категории по лесно е да се правиш на много компетентен по всяка тема  :D
И накрая ще ти кажа че по хавлиени чорапи при мечки не се иде  :D иска се се да се облечеш аа ти повече ревеш в форума от колко да играеш. Обяснимо защо  :D

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Ресурси
« Отговор #13 -: Ноември 07, 2011, 02:55:40 pm »
давам теоретичен пример при което използвам числа улесняващи пресмятането. имам герой К4 в свят 3 който съм зарязал за да играя в свят 2 така че не ми се отваряй много. това съм казвал и на друг път ама какво да се прави с човек като теб сенсей човек на глава не може да излзе защото се мислиш за всезнаещ и твоето IQ е кaратистче което разбива всяко друго IQ  :D
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Ресурси
« Отговор #14 -: Ноември 07, 2011, 03:10:32 pm »
Сенсей, ти си от тия дето искат "И рибку сьест и на х*й сест" , както казват братушките.  :D