Автор Тема: наемници с по голямо ниво от категорията.  (Прочетена 2018 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Въпроса ми е следния-след като героя ми е 49-то ниво а наемниците ми са повечето 52-53 то ниво търпят ли те някакви наказания при битки за постове, замъци и мобове?

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:наемници с по голямо ниво от категорията.
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2011, 10:11:30 pm »
Въпроса ми е следния-след като героя ми е 49-то ниво а наемниците ми са повечето 52-53 то ниво търпят ли те някакви наказания при битки за постове, замъци и мобове?


Да, има наказание, наемниците ти се третират като категория 6 въпреки че не са, нищо че героя е по долна категория!


Наказания едва ли
но може би търпиш негативи по отношение на дропа от мобовете ако се биеш в 5-та кат понеже  с дигането на нивото дропа намалява


Сенсейчо, айде най-после спри спама, питай си в твоите теми каквото искаш, но остави другите хора на мира  :)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re:наемници с по голямо ниво от категорията.
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2011, 10:18:02 pm »
сигурна ли си?
По пътя на логиката,щом не е качил категорията от лечебницата,мерковете са долна категория независимо от високите нива и не би трябвало да търпят наказания ако защитават или нападат замък в съответната категория която са в момента!

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:наемници с по голямо ниво от категорията.
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2011, 10:19:56 pm »
При последната атака на замък във свят 2 отговора от екипа беше такъв, Данчело имаше подобно питане по въпроса при атаката на Тъмногория.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re:наемници с по голямо ниво от категорията.
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2011, 10:22:06 pm »
ок мерси

Неактивен Kimsy

  • -= =-
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 125
  • Karma: +12/-35
  • http://prikachi.com/images/877/3761877P.jpg
    • Профил
    • Ел. поща
Re:наемници с по голямо ниво от категорията.
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2011, 10:43:04 pm »
ами ако може и аз да питам. когато нападна някой от собствениците на замъка или съм престъпник и се наложа да се бия със стражите. там ще има ли наказание.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:наемници с по голямо ниво от категорията.
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2011, 10:45:52 pm »
Цитат
   
Промени в геймплея
.
.

2. Добавка към промените, които ще бъдат въведени на 21.06.2010

- Въвежда се модификатор на показателите на героите/наемниците, които участват в битки за замъци и предни постове (независимо дали са обсади или защити), които са по-ниски от тяхната категория.
Модификаторът ще намалява по 5% за всяко ниво разлика между нивото на героя/наемника и максималното ниво на предходната категория. Ще бъдат намалявани абсолютно всички показатели от визитките на героите/наемниците, а именно: Сила, Жизненост, Ловкост, Точност, Интелект, Блок, Броня и Поражения.
Пример: Герой ниво 52, който обсажда замък 5-та категория, ще се бие с 15% по-ниски показатели на визитната картичка.

 Мисля че  10% се въведе , но не знам дали го има като новина отделно.

п.п. логиката е че герои   10 нива над категорията(на замъка)  прави безмислено участието  им в подобна битка и съответно не участват.

ами ако може и аз да питам. когато нападна някой от собствениците на замъка или съм престъпник и се наложа да се бия със стражите. там ще има ли наказание.
Да

   
Цитат
Промени в геймплея

На 17.01.2011 ще влязат в сила следните промени в геймплея на приключенията:

Променя се схемата за получаване на награди от приключения.
1. За да вземете предметните награди от приключението, трябва да сте го приключили в същата категория.
2. Ако завършите приключението, след като сте преминали в следващата категория, ще получите максималния размер на наградите в злато, опит и диаманти.
3. Наградите във всички приключения ще бъдат значително подобрени, включително и тези, които са генерирани във вече приети задачи.

Междувременно ще бъдат въведени следните важни промени:

1. Шансовете за избягване на успешен удар и блок се променят съответно на 75% и 60%, вместо досегашните 65% и 50%.
2. Собствениците на замъци в ничии земи ще могат да виждат и отчет за получените данъци от добив на ресурси.
3. За изчисляването на данъка за добив на ресурс, вече ще се взема средната цена на ресурса в аукциона за предходните 10 дни, а не както досега - за предишния ден.
4. При нападение над играч в цивилизована ничия провинция, ще се изписва предупредително съобщение, че провинцията се охранява и с това си действие нападателят ще бъде обявен за „извън закона".
5. Играчите, които са обявени за „престъпници", ще бъдат отбелязвани със специален флаг в бойната зона или в града на провинциите на гилдията, поставила ги за извън закона.
6. Ще се промени правилото за намаляване на здравината на кървавите предмети. При всяка загуба тя ще пада с 20% от максимума, вместо досегашните 50%.
7. Въвежда се наказателен коефициент за агресорите от по-горна категория, които стражата напада в цивилизовани ничии провинции. Коефициентът е същият като при обсадите на замъци. Тоест - за всяко ниво над категорията на градските стражи се намаляват с 10% всички атрибути на героя.
« Последна редакция: Ноември 22, 2011, 10:57:31 pm от krest »

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:наемници с по голямо ниво от категорията.
« Отговор #7 -: Ноември 22, 2011, 11:08:00 pm »
Цитат
Промени в геймплея
.
.

2. Добавка към промените, които ще бъдат въведени на 21.06.2010

- Въвежда се модификатор на показателите на героите/наемниците, които участват в битки за замъци и предни постове (независимо дали са обсади или защити), които са по-ниски от тяхната категория.
Модификаторът ще намалява по 5% за всяко ниво разлика между нивото на героя/наемника и максималното ниво на предходната категория. Ще бъдат намалявани абсолютно всички показатели от визитките на героите/наемниците, а именно: Сила, Жизненост, Ловкост, Точност, Интелект, Блок, Броня и Поражения.
Пример: Герой ниво 52, който обсажда замък 5-та категория, ще се бие с 15% по-ниски показатели на визитната картичка.

По пътя на логиката, така както е написано би следвало наемник който се бие в 5та кат. битка да речем а е вдигнат примерно до 64 ниво НО СИ Е 5та КАТЕГОРИЯ да няма наказателен бонус .  ;)
« Последна редакция: Ноември 22, 2011, 11:11:39 pm от Danchello »

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:наемници с по голямо ниво от категорията.
« Отговор #8 -: Ноември 22, 2011, 11:32:40 pm »
Може и стара новина да съм копирал ... но е ясно че не е 5% а 10% .
Другото което е проверявано и също е ясно е че се гледат нивата ... независимо вдигната или не е категорията на наемниците в лечебница.
Цитат
7. Въвежда се наказателен коефициент за агресорите от по-горна категория, които стражата напада в цивилизовани ничии провинции. Коефициентът е същият като при обсадите на замъци. Тоест - за всяко ниво над категорията на градските стражи се намаляват с 10% всички атрибути на героя.