Автор Тема: Магазини за бижута.  (Прочетена 16078 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен banditko

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 380
  • Karma: +280/-581
    • Профил
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #30 -: Ноември 27, 2012, 06:26:11 pm »
той се опитва да обясни,че магазините се обезмислят до 16 ниво с тези цени,тоест инвестирал е до момента диамантите и златото си за нищо.Има нещо не добре направено,а брони се продават и то добре,стига да се коригират цените.По-просто не можах да го напиша.

Pith

  • Гост
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #31 -: Ноември 27, 2012, 06:44:19 pm »
Магазините са ок. Просто трябва да се направят изцяло в съпътстващи диаманти, цените на по-високия клас предмети от комплекти (такива, които всеки майстор е щастлив, ако изработи един на половин година). Не забравяйте, че предметите от комплекти в магазините бяха подобрени.
Нормално е за слаби генерирани предмети да има и нищожна цена.
Все пак има занаят за всичко останало.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #32 -: Ноември 27, 2012, 06:47:53 pm »
той се опитва да обясни,че магазините се обезмислят до 16 ниво с тези цени,тоест инвестирал е до момента диамантите и златото си за нищо.Има нещо не добре направено,а брони се продават и то добре,стига да се коригират цените.По-просто не можах да го напиша.
Еми корекцията на цените си зависи само и единствено от собственика на магазина.Не може да отвориш магазин в ниските категории и да надуеш 200% комисионна примерно и да очакваш,че хората ще купуват епични и зелени неща на по 60-100д примерно.Сега като ги е свалил на 10% виждам има епици и за по 15д.Стига да са хубави или ако излезне и такъв зелен напълно е възможно някои и да си купи нещо от тях.

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #33 -: Ноември 27, 2012, 09:34:53 pm »
че кой ще купи с диаманти при положение че излизат  зелени и епичи предмети(някои от тях са уникални) за по малко от равностойността на един диамант в злато. наличието на повече магазини в дадена кат. са в състояние да обезмислят занаятите, в смисъл, че цените на изработките  ще е доста ниска. да не говорим че няма справедливост и логика в това да видиш в магазина епично зелен итем от легендарна рецепта струващ по малко от мигновенната изработка която си направил когато ти е дало епик

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #34 -: Ноември 27, 2012, 09:55:49 pm »
че кой ще купи с диаманти при положение че излизат  зелени и епичи предмети(някои от тях са уникални) за по малко от равностойността на един диамант в злато. наличието на повече магазини в дадена кат. са в състояние да обезмислят занаятите, в смисъл, че цените на изработките  ще е доста ниска. да не говорим че няма справедливост и логика в това да видиш в магазина епично зелен итем от легендарна рецепта струващ по малко от мигновенната изработка която си направил когато ти е дало епик
Нещо много се бъркаш май.Ти си мислиш,че излизат зелени уникални епици без диаманти всеки ден ли?Защото мога да ти кажа,че не е така и за да събереш нещо ти трябват месеци обикаляне и търсене.И за да се обезмисли занаята трябва всеки магазин във всеки замък да е развит и дори това няма да е достатъчно за да може да се облечеш бързо и свястно.Отделно има предмети където излизат по-рядко от други.

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #35 -: Ноември 27, 2012, 11:31:25 pm »
Аз друго имах в предвид...
Не може цените в диаманти в 4та да са еднакви или почти еднакви с тези в 5та , 6та че и 7ма !
Аз виждам 2 епични итема в момента по 31д с наддаване и 38д купуване сега
също и 1 лек щит за 16-20д който и за 2д няма да го купи никой
един зелен щит за 110к  който си стои цял ден

епичните леки щитове в момента на аукца се продават под 1д
Това че нямаме на 10% нито една продажба в диаманти нищо ли не ви говори?????
И пак да уточня че става въпрос за 4та категория магазин за брони !
Имаме такъв в 6та категория в свят 3 и разлика в цените в диаманти почти няма, но едно е да купиш итем за 30д 6та кат а съвсем друго да дадеш 30д за итем 4та кат

и това подкрепям кофти е да взимаш уникати за некви си жълти стотинки,а боклука да седи за по 1-2 милиона с 100д за него :D
Иволвере кога казваш истината ?
« Последна редакция: Ноември 27, 2012, 11:42:02 pm от Danchello »

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #36 -: Ноември 28, 2012, 03:44:39 pm »
Виж сега цените на тези магазини са еднакви базово както и цените на магазините за рецептите и за чуковете с тази разлика,че варират в някакви граници.И вече от собствениците си зависи колко % отгоре ще добави за да печели.А това дали даден предмет ще се купува за по 15д също зависи от много неща.Като почнеш от цената на диаманта и стигнеш до цената на изработките и цените на епичните чукове.Едно време епици 4та съм продавал и по 60-80-100д и ако имаше магазин тогава бих си купувал епици за по 30-40д дори за да ги ползвам или продавам.Цената на един епичен чук вървеше по 200д поне.И при добър епик не виждам причина да се купи нещо от тея магазини и за повече от 40д.Обаче това беше едно време.С падането на всички цени и качването на цената на диаманта нещата се променят.Защо някои да си купува епик за 20д като ще си купи епичен чук 4та за 60д да речем и ще си направи 5 епика?Няма смисъл просто.А цените както знаете се определят от играчите и техният брой и търсенето на съответните предмети.Не може през месец базовите цени да се променят защото на някои не му отърва примерно и иска да е на 200% печалба.
А коментара които си цитирал ставаше дума предполагам за това,че между епичен предмет и рядък предмет от тези магазини нямаше разлики в цената.Дори при късмет може да вземеш епиците само за злато,а редките ги дава със диаманти.Реално това е проблема в тея магазини и там трябва да се барне,а не да се сваля цената на сичките защото не се продавали на 200%
И един въпрос към тебе
Вземете ги оправете тези цени да са реални.
Кое за тебе е реална цена?Тази която аз бих дал за предмет 4та,тази която ти би дал,тази за която аз бих продал предмет 4та,цената на предмета преди 1 година,преди 2 години или настоящите цени?Защото цените постоянно се променят.Днеска един чук 5та примерно струва между 150-200д едно време съм продавал и по 480д кое е реална цена за тебе на тези предмети и как ще я определиш?И как ще се слага тази цена като другият месец може ситуацията да се промени и да искаш пак промяна на цените на предметите?За това е направено цената да е базова във всеки магазин и да имаш един процент с който да я покачваш и сваляш до някакви граници и по този начин да си а коригираш сам според търсенето и предлагането и според цените на предметите,диамантите и т.н.
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 03:53:40 pm от Ivolver »

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #37 -: Ноември 28, 2012, 04:36:28 pm »
въпроса е там, че в този си вид магазините обсужват предимно интереса на тесен кръг от хора и то напълно незаслужено. какво се получава: няколко играча с бърз нет, дебнещи винаги рефреша, изкупуват евтините но хубави предмети и после ги препродават с огромна печалба. ето за тази печалба става въпрос, тя трябва да е на гилдията вдигнала магазина. а иначе позицията на иволвер мисля вече е ясна за всички защо е такава.

Pith

  • Гост
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #38 -: Ноември 28, 2012, 05:02:06 pm »
Ние затова не строим. Ако имаше начин да се слага запор от гилдията собственик - досега да сме ъпгрейднали всичките магазини. Или поне всичко да стане в диаманти с висок марж минимална/максимална цена, за да има действителни и интересни наддавания.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #39 -: Ноември 28, 2012, 05:03:23 pm »
въпроса е там, че в този си вид магазините обсужват предимно интереса на тесен кръг от хора и то напълно незаслужено. какво се получава: няколко играча с бърз нет, дебнещи винаги рефреша, изкупуват евтините но хубави предмети и после ги препродават с огромна печалба. ето за тази печалба става въпрос, тя трябва да е на гилдията вдигнала магазина. а иначе позицията на иволвер мисля вече е ясна за всички защо е такава.
И каква ми е позицията?Нека ти кажа вашата каква излиза.Щом ния не печелим и другите няма да печелят.Нея сме се вдигали магазина само ния можем да си взимаме от него предмети това ли е?Нали знаехте,че този магазин може всички да ходят на него като го вдигахте?Да не би аз да съм го вдигнал този магазин,че да обслужва моя и нечии други интереси?
А относно печалбата ясно е определено какво трябва да я за гилдията.Това което се препродава после няма логика да я за гилдията нали се сещаш.Недейте ставали лакоми.Не може хем да искаш нещо да се продаде с 200% надценка,а после на сички отгоре да искаш и парите от препродажбата му на пазара.

Pith

  • Гост
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #40 -: Ноември 28, 2012, 05:08:55 pm »
Ама идеята е покупка да направи този, който най-много иска предмета и респективно има най-високи финансови възможности. Текущата ситуация е все едно аукционът автоматично да генерира цени на предмети, които играчите са изработили, и някой да минава и да обира по-евтините, само щото е по-бърз. Няма такова нещо като светкавичен търг. Дори това не е търг изобщо. Трябва да има само минимална цена и да се наддава в рамките на зададения период от време. Крайно време е да го направят това. Какви са тези максимални цени, какви са тези простотии.

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #41 -: Ноември 28, 2012, 05:10:01 pm »
За мен цените трябва да са или само в диаманти или само в злато, като предпочитам първото, но да има разлики между итеми 4та, 5та, 6та и 7ма
Не е нормално ръкавици на хоплита да струват колкото такива на демона да речем.
Аз съм сигурен че дори и да махна комисионната нацяло пак няма никой да купува нищо по сегашните цени в диаманти.
Губи и гилдията построила магазина, губи и екипа.
В момента излизат итеми  само в злато на СМЕШНИ цени дори и с 200 % комисионна и е в полза само за няколко играча, както каза и колегата.
А епичните чукове им падна цената и диаманта се вдигна по съвсем друга причина - останахме една шепа мазохисти да я играем тази игра.
В момента в магазина се мъдри една епична броня с цена 32-40д  дето най много ще и се вземе 2 мил злато на аукца както и едни ковани ръкавици на същата цена плюс едни други 34 ниво за 18-22д
ръцете на майстора занаятчия за 21-26д които на аукца са под 1д и едни ръкавици на стрелеца за 23-28д
има легендарна кожена броня за 22-28д.... а малко по надолу има друга за 3д....смях
Ако слезете още по надолу ще видите редки итеми за 17-21 д    :o
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 05:25:23 pm от Danchello »

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #42 -: Ноември 28, 2012, 05:33:17 pm »
Съгласен съм с корекция на епиците някои път ги пуска на смешни цени без диамантите.Съгласен съм и с това,че легендите и редките може би изобщо не трябва да са с диаманти.Обаче до тука.Може би и до някаква степен с това,че зелените е справедливо да излизат винаги с диаманти в зависимост от това колко силен е предмета,но не и да бъдат с по 200-300д цена.
Така,че предлагам да спрем със спора до тука.Ясно е че всеки си гледа от неговата камбанария.
 - asnd иска поне 600% печалба от всеки предмет на гилда
 - Danchello иска и той големи печалби за магазина и да избие сичко вложено за месец
 - аз искам евтини предмети то е ясно, въпреки това си признавам,че може да се вкарат някакви корекции ама не чак до такава степен каквито вия искате.
 - Pith пък иска цените на зелените епици да почват от 200-300д нагоре за да може само той да си купува каквото трябва.Макар,че едно време нямам спомен теми цени да са му били проблем дори имаше теми да се хвали с зелените предмети.
Така,че ясно е всеки си гледа неговото и да спорим е напълно излишно особено при положение,че няма коментар от страна на администратори и други власт имащи хора от които зависят подобни промени и надали ги интересува точно тази тема в момента.

П.П. Приемам всякакви дарения под формата на минуси във форума ама и да ми се сърдите и да не се сърдите това е положението.Ния единствено можем да се адаптираме към нещо ново или новите промени в пазара и цените или умираме.
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 05:35:53 pm от Ivolver »

Pith

  • Гост
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #43 -: Ноември 28, 2012, 05:37:41 pm »
- Pith пък иска цените на зелените епици да почват от 200-300д нагоре за да може само той да си купува каквото трябва.Макар,че едно време нямам спомен теми цени да са му били проблем дори имаше теми да се хвали с зелените предмети.

Това пък какво значи? Всеки купува, това което иска и може да закупи. Аз богат не съм. Искам равни условия за всички. Цените да се генерират като 1 диамант или 1 злато за всички предмети в магазина, и в рамките на периода до следващия рефреш - играчите наддават. Този с най-високото наддаване - прибира предмета. Елементарно е.

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Магазини за бижута.
« Отговор #44 -: Ноември 28, 2012, 05:41:54 pm »
Цитат
- Danchello иска и той големи печалби за магазина и да избие сичко вложено за месец

Danchello иска да има НЯКАКВИ, защото до момента няма продаден нито 1 итем в диаманти освен 3-4 които ние от гилда купихме а вече близо 1 година откакто сме построили магазина и мислехме и в останалите категории да строим.
Така че не ме упреквай че искам големи печалби след като не съм си върнал и 1 д от вложеното.
А ти прекрасно знаеш колко струва да се вдигне магазин до зелено.

П.П.
Предложението на Питх е отлично- цените да тръгват от 1д и всеки да наддава
който даде най много взема итема. Но при това положение какво ще стане с комисионната?
Добре ще е ако играчът има възможност да определи максималната цена която би искал да заплати, за да не се разкарва всеки път да наддава.
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 05:47:27 pm от Danchello »