Автор Тема: Площад-замък  (Прочетена 1965 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pithtath

  • Гост
Площад-замък
« -: Ноември 27, 2011, 10:55:19 pm »
Предлагам, ремонтът на всеки ударен герой на площад пред замък, да се поема от гилдията собственик на замъка в утроен размер (2/3 да отиват като морални и материални обезщетения). Не е нормално просто, даден герой да бива постоянно пребиван в таверната в селцето до замъка.

Неактивен JOYE

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +65/-84
    • Профил
Re:Площад-замък
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2011, 11:03:58 pm »
Определено подкрепям предложението!
+ от мен  :)

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:Площад-замък
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2011, 11:05:25 pm »
Само ако стражата се намесва при всяка битка,защото ако стражите са пасивни никой няма да отива в определена провинция с мисълта,че няма да го убият още при пристигането му. :) Иначе съм съгласен-ще има повече клиентела така :)
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

pithtath

  • Гост
Re:Площад-замък
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2011, 11:32:45 pm »
Да, мисълта ми беше да се направи поне нещо като с охраната по зоните (въпреки, че тази опция следва да се доизкусури).

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Площад-замък
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2011, 07:27:16 am »
Лично аз мисля, че би било добре да има и опция за стражата да се охранява само площада.
Макар, че донякъде ще противоречи на концепцията на играта.
А ако горното предложение стане реалност нали се сещате, че ще има герои, които ще се разхождат само по площадите за да ги набият.
Даже специално ще си ги събличат за да ги бият по лесно  :D

pithtath

  • Гост
Re:Площад-замък
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2011, 08:44:34 am »
1. Стражата от много време насам охранява само площада.
2. Това, което никой не се сети е, че намеквам за липсата на стражи при повечето замъци. И е редно, поради безотговорност на съответната гилдия - да има някаква глоба...във вид споменат по-горе.
3. Моля да се изписвате само по конкретното предложение, за да може този проблем да се реши.

newcomer

  • Гост
Re:Площад-замък
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2011, 06:51:56 pm »
1. Стражата от много време насам охранява само площада.
2. Това, което никой не се сети е, че намеквам за липсата на стражи при повечето замъци. И е редно, поради безотговорност на съответната гилдия - да има някаква глоба...във вид споменат по-горе.
3. Моля да се изписвате само по конкретното предложение, за да може този проблем да се реши.

1. Ако е възможно да се направи така, че стражата да охранява всички зони в цивилизованата ничия земя ще бъде много добре. В сегашната ситуация логиката е такава, че ако герой удари на Плячка в цивилизован ничия земя се обявява автоматично за Престъпник и ако няма разбира се включен Пътешественик и сигурно място в Мигновенно Пътуване Плюс трябва да мине през градчето на провинцията, където стражите го посрещат с хляб и сол. Във всички случаи дали ще се измъкне жив или не от "злодеянието си" героя не трябва да припарва до тази провинциите собственост на гилдията обявила го за Престъпник 48 часа. Т.е. във сички случаи в цивилизована ничия земя един герой може да направи САМО един успешен удар за период от 48 часа и да се измъкне жив с евентуална печалба.
2. Липсата на стражи говори само за уязвимостта на гилдията собственик. За това как са настроени стражите,смятам че е лично решение на ръководството на гилдията. Всяка една опция си има своите плюсове и минуси,