Автор Тема: Обява  (Прочетена 4490 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pithtath

  • Гост
Обява
« -: Декември 10, 2011, 06:20:16 pm »
След Нова Година, героите под мое ръководство стават платени наемници (ако има такъв модул, ок, ако ли не - обявата е за това).
за съюзническа гилдия - 40 диаманта на герой на битка (срещу неутрална или враждебна фракция).
за неутрална гилдия - 60 диаманта на герой на битка (срещу неутрална или враждебна фракция).
за враждебна гилдия - 80 диаманта на герой на битка (срещу неутрална или враждебна фракция).

Неактивен stanyo69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +75/-310
    • Профил
Re:Обява
« Отговор #1 -: Декември 10, 2011, 06:39:07 pm »
хихи, коя категория герой търсиш

pithtath

  • Гост
Re:Обява
« Отговор #2 -: Декември 10, 2011, 07:03:19 pm »
Не търся нищо, Станьо, искам да се оживи играта в този аспект. По-скоро трябва да се напише отделен модул, например "сдружението на наемниците"
1. Системата да отчита текущо (примерно на всеки 168 часа) постижения от "плячка" и двубои при обсади за всеки герой, членуващ в това сдружение.
2. По точка 1 ще се дефинира и плаваща цена за всеки един герой (може дори да е заложено като формула, на базата на проявите в "плячка", обсада).
3. Членуващите герои в това сдружение да нямат право да се присъединят към съществуваща гилдия в рамките на 72 часа след напускането на сдружението.
4. Ще се построи и застраховка срещу евентуално наемане и неизпълнение на задължение (най-просто е да се върне сумата на хората, обърнали се към услугата).
Мисля, че ще е интересно всичко това и ще даде стимул на много играчи. Може, разбира се, и други по-добри идеи да се нахвърлят, аз просто исках да инициирам една такава кампания.

Накратко - нещо като таверна за партита на герои, с цел наемане за обсади, разчистване на сметки по зони и т.н.
« Последна редакция: Декември 14, 2011, 12:10:58 pm от pithtath »

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Обява
« Отговор #3 -: Декември 11, 2011, 10:33:27 pm »
Концепцията  "Парти - слава".
 
Тя изразява връзката между бъдещият модул " Парти между герои" и моментната индивидуална стойност на славата за всеки герой. Понеже в момента славата има само представително значение/ чеше ни егото/ реших да я обвържа с нещо, което ще и предаде повече функционалност. Понеже трудно си представям как 6 човека едновременно са на линия и се втурват към някоя многостепенна, че и после си поделят дропа измислих това:
 - инициатора на партито избира от менюто статистика или от друго място герои които ще използва в своето парти.
 - избраните герои участват като наемници в партито, т.е. без техните мас умения.
 - титуляра на партито заплаща надница на участващите герой, която те получават за всяка проведена битка с тях.
 - заплащането се базира по принципа на ПвП битките и представлява % от стойността на екипировката. / скъпата екипировка предполага по-висока надница/
 - %-тът който ще получи използвания герой се определя от моментната му стойност на славата. Пр. героя има 1700 слава , т.е. ще получи 70% от стойноста на екипировката си. Този който го използва заплаща винаги 100% а 30% отиват off за императора :)

 Концепцията ми се стори интересна защото ще улесни партито и ще придаде повечко смисъл на славата. Героите ще инвестират повечко в екипировка защото ще знаят че има възвращаемост а и славата е естествено регулируем показател, който няма да позволи манипулации.

П.П. благодаря на Питх, че отваря такива теми. Тази идея ми виси от сума ти време в главата и все не намирам повод да я споделя.
Продължавайте в същият дух. Споделете вашите идеи!

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Обява
« Отговор #4 -: Декември 11, 2011, 11:29:07 pm »
Като цяло славата си е слава тя никога не е играла роля в играта освен това че най добрите герои на арената получават така наречените пагони.
По времето когато преследвачите бяха на мода успях да взема 1 пагон имах 15 битки без загуба, сега с арбалет е различно.
Но като цяло идеята за платени наемници не ми харесва
« Последна редакция: Декември 11, 2011, 11:59:41 pm от Sensei »

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Обява
« Отговор #5 -: Декември 12, 2011, 01:32:03 am »
Реално човекът прави услуга на друг, като праща героя си в дадена гилдия и отива в преден пост/замък. Самият герой не преминава "в чужда собственост", само върши определени действия в негова полза (и в ущърб на други).


Според мен трябва да може да се наддава, а не да се плаща конкретна цена. Представям си две неутрални на Питх гилдии във война, чудно до колко ли ще стигнат офертите за неговите герои. *hihi*

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Обява
« Отговор #6 -: Декември 13, 2011, 03:12:15 am »
Аз пък си представям, как внука на рокфелер - к2, превзема всички замъци на зелотите 8)

Неактивен elektroto

  • Programmer
  • *
  • Публикации: 1090
  • Karma: +345/-36
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Обява
« Отговор #7 -: Декември 15, 2011, 02:26:37 pm »
Мноооого ми хареса тази идея с платените наемниците.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Обява
« Отговор #8 -: Декември 15, 2011, 03:33:34 pm »
Дайте направим и стражата платена и нея да пращаме направо в които гилд поискаме.За определен срок от време еди колко си злато или диаманти и да е винаги до макса на щаба ,да не надхвърля бройката която може да поема даден щаб:D

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Обява
« Отговор #9 -: Декември 15, 2011, 04:49:35 pm »
Вдишай , издишай и дай пак:)

Идеята не е никак лоша. В крайна сметка във всички кралства, империи и тн. е имало подобни фракции , които са изпълнявали дадена поръчка срещу "скромно" заплащане. Не е важно от коя страна на барикадата е дошла поръчката , важното е накрая в джобовете на наемниците да дрънкат монети и диаманти:)
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Обява
« Отговор #10 -: Декември 15, 2011, 04:51:04 pm »
Иначе и аз съм за идеята,но да има некво ограничение.Примерно на секи 10-15 члена които има в дадена гилдия да може да се взима и 1 наемник за да не се получава,че да наемат 100-тина човека някои гилдии  :D

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Обява
« Отговор #11 -: Декември 15, 2011, 04:53:26 pm »
 *db* не е така , 50 човека имат уникалната възможност да имат по 4 ,5 акаунта и те движат играта, другото е деца и нови играчи които като видят такива силни играчи и чак не им се играе . а това е от скука има аукцион си прави и продава дрехи оръжия бижута , ,,,
- I died to become immortal

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Обява
« Отговор #12 -: Декември 15, 2011, 06:33:47 pm »
според мен пък няма да е никак лошо да се симулират нещата до такава степен какво е в средновековието. да решаваме играчите какви ще бъдем било наемници било герои било ловци глави занаятчии и каквото още ни душа иска. вярно че един такъв симулатор би бил доста мащабен но все пак това би направило играта по своему уникална сред останалите игри. това че е уникална ще привлече нови играчи а и ще има за всеки по нещо. който не е воин по душа ще бъде занаятчия друг пък ще се бие за пари трети ще мародерстват а 4ти ще преследват лошите и какво ли не още. не мисля че някой би устоял на такава игра.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Обява
« Отговор #13 -: Декември 15, 2011, 09:15:09 pm »
По скоро виждам как  платените екстри  с накланят доста везните . макар и всичко да е шанс едни го имат в повече други не чак толкова.
и ако очакваме игра под формата на шансове и проценти и късмет да привлече нови играчи съм малко песимистично настроен дали може да стане  :D

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:Обява
« Отговор #14 -: Декември 15, 2011, 10:17:20 pm »
По скоро виждам как  платените екстри  с накланят доста везните . макар и всичко да е шанс едни го имат в повече други не чак толкова.
Имаш крава-пиеш мляко.Кат не ти се дава ще биеш без екстри...
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.