Автор Тема: Проблем с процентите!  (Прочетена 7115 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Проблем с процентите!
« -: Декември 12, 2011, 12:12:50 am »
Бях си обещал да не зачеквам тази тема никога вече, но след последната задача от приключение не мога да се въздържам повече.
Ето подробностите:
Реших да развия професиите си, въпреки увереността ми, че това ще бъде ужасяващо ходене по мъките. Какво пък, както казват американците - ноу пейн - ноу гейн. Въоръжих се с търпение, кредитна карта и успокоителни :). Изхабих общо 8 (осем) чука с по 60% шанс в 3 различни професии и доста пари и диаманти за 3 занаятчийски комплекта 4-та категория. Равносметката е 3 (три) епични предмета при шанс ~9.5. Реалният процент в моя случай е 3/400 = 0.75% !!! Т.е. 12.66 пъти под реалния - никой не е такъв карък! Но както и да е.
Вече чувам отегчените коментари на екипа и някой играчи: това е шанс, липса на късмет, зарчета... и т.н. Така е, прави сте :).
Ето и причината да отворя тази тема, и да третирам това като проблем:
След, меко казано, трудното ми напредване в професиите се принудих да подкарам мулетата за да си докарам някой и друг диамант - реших, че някак си не е много разумно да натоварвам кредитната си карта с разходи за комар - нали се сещате... зарчета, случайни числа, шанс, късмет... По някое време мулетата стигнаха до задачите: Изработи 5 ...... Няма проблеми - материали с лопатата да ги ринеш. И тогава - изненада, изненада: на абсолютно всяка задача (повярвайте ми, това не е преувеличение) при шанс 8% аз изкарвах минимум един превъзходен предмет. Капак на всичко (и причина за тази тема) е факта, че на последната такава задача, изкарах 3 (три) превъзходни предмета!!!
Много бих се радвал, ако няма коментари от рода на: късмет бе брато, зарчета бе брато, генератори на случайни числа бе брато... и т.н.

Ето и единствения начин да разрешите проблема драги членове на екипа:
Измислили сте много добра игра. Подръжката е горе долу на ниво. Добавяте подобрение редовно. Форума е добре подържан (знам, че някои няма да се съгласят). Защо бе хора... ЗАЩО се бъзикате с процентите? :( Ефекта е точно обратен на това, което искате да постигнете. Хората се отказват, губят търпение и интерес, изнервят се, даже се чувстват предадени.
Не държа да ми отговаряте, просто опитайте да се поставите на мое място и на мястото на други като мен.
Държа да повторя, че фактите които изложих по-горе са сто процента истина! Надали има по-търпелив играч от мен, но дори и моето титанично търпени започва да се изчерпва.
Моля ви, помислете върху написаното от мен. За което предварително ви благодаря от сърце.

П.С. Искрено се надявам, че не съм засегнал никого. Ако е така, извинявам се.

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #1 -: Декември 12, 2011, 12:24:52 am »
Аз няма да коментирам горе написаното...
Само ще добавя че човекът "счупи" въпросните чукове в нашите работилници които са на макс в 4та.
Стараеше се, хвърли наистина не малко реални пари и въпреки неимоверните му усилия след като стигна до епик имаше около 200 удара без да изкара такъв.
Моят рекорд е 96 удара без епик но това на което станах свидетел ме озадачи много.
Стигна се дотам че изгубихме един добър играч.... човекът ни напусна.... сигурно се беше отчаял...
Надявам се да се оправят нещата и да се върне. Ние го чакаме  :)

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #2 -: Декември 12, 2011, 12:43:15 am »
Просто исках да добавя... ако искате да се уверите в думите ми, проверете играчите ми, които трошиха чуковете в работилницата. От точките в професиите ми ще се уверите в думите ми. Върнах се в играта преди около 2 месеца, след като случайно влезнах и видях, че сте въвели диамантени задачи в приключенията, за което искрено ви благодаря. Когато започнах да вдигам професиите, всички бяха на по 400. Ако наистина съм ви заинтригувал, поискайте имената на героите ми. Не бих искал да ги пиша тука, но с удоволствие ще ви пратя списък на лично съобщение.

Дан, съжалявам, че напуснах, но почуствах, че провалям гилдията. Дори най-силния ми герой беше отнесен като от ураган още в първата обсада, в която участвах. Ако добрите хора от екипа оправят моя проблем, обещавам да се върна и да бъда от полза.
Всички с които споделих този проблем, казват, че никога не са имали подобни "къръшки" периоди, нито дори наполовина толкова сухи. Явно нещо с моите акаунти се е прецакало. Или някой от екипа още помни язвителните ми постове отпреди година и малко. Вярно е, че тогава малко прекалих, за което съжалявам, но мина доста време, надявах се че съм изкупил греховете си :).

Мир

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #3 -: Декември 12, 2011, 01:33:55 am »
Ще се опитам да ви дам съвет. макар че такъв карък ако има трябва с очите са да го видя за да повярвам.
В тая игра съм престанал да ги броя колко епика сам направил. най голямата ми пауза е около 20 опита без епик, през останалото време 4-5 епика нормално правя на чук
 при късмет 7-8 до 10.
Всеки герои има така нареченото зацикляне според мен.
Аз лично правя по 5-6 опита поред един след друг и ако не излезе нищо спирам (просто тоя ден заровете не са  на моя страна ).
Другото нещо много важно е. за да имате повече епици е да сменяте често предметите които изработвате.
Аз лично сам имал моменти в които съм блъскал епици буквално един след друг, но меч за една ръка не ми връзваше епик доста време, по същия начин и с лъковете преди това. Всичко излиза лък не вързва на епик. Просто спирам за момента колкото да ми е нужен.
Другото важно нещо е да следите изработките.
Ако от няколко изработки поне една не ви излезе легендарна,значи  късмета при този вид предмети е малък за момента. Ако ви излязат от наколно oпита легендарни то все 1-2 пъти ще влезе и в епичен изработка поради факта че предните зарове за ви били близки до процента на епичните.
Лично моето наблюдение е че щаба и по големия % не играят голяма роля а късмета.
Щаба играе много важна роля когато е на максимално ниво заради бонуса от последното ниво което дава 25% повече атрибути, което е доста.
Не се отчайвайте и не висете само в щаба, ходете, биите се, вдигайте нива и т.н.
Дори да живеете в щаба ако имате кофти ден, два,три няма да ви помогне нищо а само хабите нерви.
Дано да съм ви бил полезен, и успех
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 01:41:52 am от Sensei »

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #4 -: Декември 12, 2011, 01:50:27 am »
Благодаря за съветите - наистина. Но опитах всичко това :). Надявам се, че не трябва да се  завъртам три пъти и да плюя през рамо :). А и говоря за трима различни герои, т.е. най-малко 3 различни предмета. Това не липса на късмет, просто бъг или нещо друго.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #5 -: Декември 12, 2011, 01:51:55 am »
При повторяемост на едно конкретно действие, заровете според мен също "загряват". Не ми се е случвало веднъж или два пъти да не съм се бил за по-дълго време и след това от първата многостепенна да получа легендарен и/или епичен предмет. После обаче се почва преваляване от превъзходни и редки, които убиват ентусиазма.

Подобни разсъждения има и в горната публикация.

В заключение:
Следващата схема също е базирана на шансове:

Ако _брояч >= _граница => шанс = 0.5 * ПРОИЗВОЛНО_число_между_0_и_10;
Ако _брояч <   _граница => шанс = 20 + ПРОИЗВОЛНО_число_между_0_и_10;

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #6 -: Декември 12, 2011, 02:07:34 am »
Благодаря за съветите - наистина. Но опитах всичко това :). Надявам се, че не трябва да се  завъртам три пъти и да плюя през рамо :). А и говоря за трима различни герои, т.е. най-малко 3 различни предмета. Това не липса на късмет, просто бъг или нещо друго.

Ако не слушаш поне малко какво ти се говори файда няма. Пример с ролетката бих ти дал веднага ако примерно ти залагаш на числата от 1 до 10 да реално имаш 10% шанс но от другата страна имаш още 90 числа и шанса може да не е в този ден с теб и излизат големите числа но не и твоите.
Никoй от нас не работи с 100% шанс за епик. Почни си наспи се, направи нещо полезно за теб а това е просто игра.днес не ти върви но и утре е ден, не забравяй

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #7 -: Декември 12, 2011, 02:37:38 am »
Спокойно приятелю, слушам. Публикацията ми се отнася за период от около един месец. Не говорим за ден, два или седмица. Синя рецепта на максимален плъзгач се изработва минимум час и половина. Което от своя страна води до натрупване на точки, а от там и до необходимостта да провеждам и битки за да не губя точки.
А това с рулетката е много неудачен пример за игра, в която хората се борят за по-голям процент за да могат да изработват по-лесно по-добри предмети. Не знам дали ти си играл други игри, но аз съм минал през няколко от най-известните. Няма да давам примери с имена за да не прозвучи като реклама, но там процентите са много точни - т.е. с разлика от 10% от стойността. Пример - 52% шанс за критичен удар с роуг, след 5 минути на тренировъчния манекен винаги получаваш процент на критичните удари между 47 и 57. И това в 100% от случаите. Стойности извън тази граница се считат за бъг и се третират като такива.
Не казвам, че и тук трябва да сме толкова прецизни - в никакъв случай. Но 0.75% вместо 9.5% ... Е, малко е прекалено, не мислиш ли?

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #8 -: Декември 12, 2011, 09:57:12 am »
От много време насам имам съмненията че тези проценти и и този шанс за изработка се бъгва но........
последния път ми казаха че много ми е вързвало на мен и че все сам недоволен. И аз в момента сам в същия кофти период. Стигнах до 350 точки в кат 6 и равносметката ми е 30 опита 5 легендарни с 15,47% шанс, до епични не мога да стигна.
Не ми се коментира и  фрапиращите разлики в цените от рецептите за оръжейник които струват няколко милиона злато едната като на всичкото отгоре струват доста скъпи ресурси и дават по 7 точки рецептите е циркон докато при майстора на бронии и бижутерите дава по 10 точки на предмет в кат 6. И аз смятам че нас оръжеиничите много ни гаврят но иди се жалвай

Неактивен elektroto

  • Programmer
  • *
  • Публикации: 1090
  • Karma: +345/-36
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #9 -: Декември 12, 2011, 01:15:38 pm »
До мак69.
Ако напиша, че съм тествал лично тези проценти хиляди пъти никой намя да ми повярва.
Затова най-отговорно се наемам да направя следният тест.
Ще ви направя тестов акаунт ( Ако сте съгласен) с безкрайно много ресурси, рецепти, диаманти, ходове за действие и ще ви дам да обработите вие с този акаунт лично колкото сили имате предмета.
Надявам се тогава да разбереме веднъж за винаги работят ли тези проценти или не.
С пожелание за спорна игра.
Електрото

п.п.
Чакам съобщение дали да ви подготвя такъв акаунт. Ще ми е нужно известно време за него.
 :)

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #10 -: Декември 12, 2011, 01:45:33 pm »
Интересно ми е да попитам с тези проценти колко диаманта излиза вдигането на една професия до епична изработка на предмети. В момента хабя 2-ри инструмент +60% с 15,47 шанс и съм създал 6 легендарни предмета.
При 7-8% шанс в по долната 5-та кат на чук изработвам по толкова епични предмета. Не  виждал логика как при двойно по голям % излизат същия брой предмети

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #11 -: Декември 12, 2011, 03:17:31 pm »
Уважаеми Електро
моля отново да си погледнете играта  заминаха и последните 6 опита от  легендарния инструмент с които работя, бяха изработени 6 легендарни от 50 опита. Ако не си погледнете какво сте програмирали и правили за в бъдеще няма да дам и 1 стотинка за играта, и не само аз а както виждате и други хора отказвате.    Аз тестови акаунти не желая.
Желая поне малко от малко видими резултати но тези диаманти не падат от луната купуват се с реални пари
Замазването на очите на играчите с някои и друг диамант от приключенията не минава когато  се хабят толкова лесно и  безрезултатно

slav.yolov

  • Гост
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #12 -: Декември 12, 2011, 03:52:09 pm »
Какво плюете по играта не ми е ясно ? Хората , които са ви предоставили възможност да играете са ви сложили съответните проценти : 100 % превъзходен ; 40 % рядък ; 17 % легендарен ; 9 % епичен ( процентите са примерни ) и там някакви други проценти за комплект. Ако прочетете малко теория на вероятностите и обща теория на статистиката ще добиете представа за шансовете в играта ( или с други думи всичко си има научно обяснение ) . Не си мислете , че хората в играта саботират точно вашият акаунт в играта или , че видиш ли понеже с два чука изкарах от 100 опита само 10 легендарни предмета при шанс 17% е малко . Всичко според мен си е нормално.

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #13 -: Декември 12, 2011, 03:59:11 pm »
Процентите са си добре , друго нещо куца. Мен лично сърце ме боли , когато видя метателни ножове с контра-атака.

А и много добре знаем ,че когато някой от 10 опита извади няколко епични и легендарни предмети , и дума не обелва за "лошите" проценти и за още "по-лошите" програмисти.

The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #14 -: Декември 12, 2011, 04:05:30 pm »
Уважаеми Сенсей,
това, че думите ти звучат "направете играта да ми връзва хубави итеми, или няма да ви плащам" в чуждите уши няма да го коментирам.
Само искам да питам ти НАИСТИНА ли си въобразяваш, че Електро решава какви ще са процентите!?
Повярвай ми- екипа са в този бизнес от години. Твоите ревове са ги чували достатъчно пъти и това, че ги учиш как те да вършат това, с което си изкарват хляба е равносилно на това да давам акъл на някоя баба как да гледа дете, при положение, че е отгледала 10.
Нарочно говоря с теб детински, защото ти само на такъв начин на общуване си научен и само такъв възприемаш.
По- лесно за възприемане не мога да го кажа - ти плащаш за диаманти!!! . Ти не плащаш, за да изкарваш епици, не плащаш, за да си най-непобедимия, не плащаш, за да ги е страх враговете като ти видят героя... Ти плащаш за диаманти!
Когато отиваш в магазина ти плащаш за хляб- не плащаш да ти го занесат в къщи, да ти го нарежат на филийки и да ти го препекат- ти плащаш за хляб!
Ще го кажа още веднъж, дано го проумееш- ти си плащаш за диаманти. Съвсем наясно си какво можеш да направиш с тези диаманти и решението какво да ги правиш си е само и единствено твое!!!
Готов съм да се откажа от играта, ако ми посочиш къде в условията пише, че закупуването на диаманти гарантира, че ще изкарваш епици!
Това колко ти си нещастен от живота го знае половината форум и никого не го интересува, затова можеш да го пропуснеш следващият път за разнообразие, моля!
Ако искаш да изразиш мнение- направи го така, че да те уважават- нещо от сорта на- моля (защото екипа не е длъжен да те прави щастлив... ) да бъдат обсъдени наново процентите при шанса за специална изработка на предмети. Според мен едно повишение ще е от полза не само за мен, но и за играта като цяло, защото: довод 1, довод 2, довод 3, довод 4.
Тогава отговорните за това лица биха могли ако сметнат за добре да променят нещата.
А както вече казах екипа се състои от доста хора с висше образование практикували този бизнес от доста време. Но ако смяташ, че си по-компетентен от тях- моля!
ПП- минусчето ти ще ми достави огромно удоволствие. Това значи, че съм ти загубил част от времето и съм ти полазил по нервите :))) Ти искаш удоволствие от играта, а не се съобразяваш какво неудоволствие носиш на част от хората с ревовете си. И хич не ми хвърляй доводите си, че като си недоволен от нещо не бива да го оставяш така, защото начинът, по който ти "се бориш за промяна" обрича на провал подобно начинание.
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D