Автор Тема: Проблем с процентите!  (Прочетена 7116 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #30 -: Декември 13, 2011, 12:38:23 am »
ОК, навит съм. А има ли възможност да се намалят и времената за изработка. Не ми се губи по час и половина на изработка. Все пак изкам да изработвам сини рецепти. Съжалявам да го кажа, но нямам пълно доверие на екипа относно еднаквите шансове при изработка на обикновена и синя рецепти.

pithtath

  • Гост
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #31 -: Декември 13, 2011, 01:04:45 am »
Ами ако се направи такова нещо - то ще е максимално опростено, би могло дори да се автоматизира изцяло. Обаче трябва да знаете, че всичко това натоварва излишно програмистите и според мен от разкази в картинки полза особена няма. Това, което аз предлагам, е електрото да направи две разбивки от по 50 цикъла за 100 000 и 100 изработки респективно и да ги представи тук в табличен вид. Да видите огромното отклонение в разбивката за 100 изработки и нищожното такова в тази за 100 000. И това, ако не ви удовлетвори - тогава вече се уговаряйте за разкази в картинки (око да види, ръка да пипне).

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #32 -: Декември 13, 2011, 01:07:33 am »
Ако се направи да ги вадиш мигновено, мисля че ще надвишиш откъм статистика процента 2 или 3 пъти.

Неактивен elektroto

  • Programmer
  • *
  • Публикации: 1090
  • Karma: +345/-36
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #33 -: Декември 15, 2011, 05:04:12 pm »
Не аз.
Идеята беше някой от вас да го направи, за да си имаме доверие.
Аз съм го направил за себе си.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #34 -: Декември 15, 2011, 06:56:26 pm »
Говоря по принцип. Не е лошо  да има един модификатор, който да се "нагрява"- колкото повече изработки имаш в последните 5 минути, толкова по-голям шанс. С което да се създаде недоказуемото поверие, че с мигновена изработка шансът е по-висок. Формулирано така, то няма да бъде вярно разбира се (всъщност шансът е по-голям само след N изработки в рамките на Х минути, като не всички е нужно да са мигновени).