Автор Тема: Проблем с процентите!  (Прочетена 7119 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #15 -: Декември 12, 2011, 04:15:16 pm »
Нормално може да стане единствено ако екипа на играта ни каже на месец ви струва да играете 10-20 лева примерно и ползваш всички екстри на играта безплатно ,иначе сега купуваш един чук за 44 диаманта и се чусваш като ученичка след 1-вия секс,са ша ми дойде ли няма ли да ми дойде (епика)
Не мога да се съглася че за 50 опита на 15% шанс за нормално нещо
Има игри като империя , хановете и т.н. където човек разчита на уменията си, на качества си на игра4 и това да създава стратегии тактики  за бои т.н. докато тук цялата игра се върти около едни проценти които не зависят от теб а от това как някои ги е програмирал да работят

pithtath

  • Гост
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #16 -: Декември 12, 2011, 04:57:38 pm »
1. Така, собствениците на играта решиха преди доста време вече, че някакси не е редно всеки да ходи от глава до пети с броня на танк и катюшка залепена за нея. Затова беше и промяната в занаятите. Приветствах тази промяна, защото беше нужна наистина.
2. Занаятите преди всичко са само опция в играта (с малки изключения за приключенията). Не са задължителни.
3. Играта се играе сравнително лесно и с екипировка само от дроп и награди срещу NPC системата до кат. 6 включително.
4. Всеки, който иска нещо повече - майсторИ и се вълнува. Смея да заявя, че съм един от най-активните майстори, не ми върви, но се надявам постоянно и не се оплаквам. С времето всичко си идва на мястото. Лека-полека.
5. Сенсей, ИГ е единствената игра, която съм играл и за която трябва мисъл. По-простата причина, че се играе и срещу други хора. Във всяка една PC игра, която е NPC, мисъл трябва единствено докато разбереш алгоритъма на NPC-то. Другите игри, за които споменаваш, вероятно не почиват на вероятности, но там пък бот-системата е поголовна, а не виждам каква мисъл има особена например в travian, въпреки, че ми беше интересна. Блъскаш обаче тенденциозно за количество армия и т.н. = имаш точен калкулатор; знаеш какво да очакваш = кратък интерес.

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #17 -: Декември 12, 2011, 05:48:38 pm »
1. Така, собствениците на играта решиха преди доста време вече, че някакси не е редно всеки да ходи от глава до пети с броня на танк и катюшка залепена за нея. Затова беше и промяната в занаятите. Приветствах тази промяна, защото беше нужна наистина.
2. Занаятите преди всичко са само опция в играта (с малки изключения за приключенията). Не са задължителни.
3. Играта се играе сравнително лесно и с екипировка само от дроп и награди срещу NPC системата до кат. 6 включително.
4. Всеки, който иска нещо повече - майсторИ и се вълнува. Смея да заявя, че съм един от най-активните майстори, не ми върви, но се надявам постоянно и не се оплаквам. С времето всичко си идва на мястото. Лека-полека.
5. Сенсей, ИГ е единствената игра, която съм играл и за която трябва мисъл. По-простата причина, че се играе и срещу други хора. Във всяка една PC игра, която е NPC, мисъл трябва единствено докато разбереш алгоритъма на NPC-то. Другите игри, за които споменаваш, вероятно не почиват на вероятности, но там пък бот-системата е поголовна, а не виждам каква мисъл има особена например в travian, въпреки, че ми беше интересна. Блъскаш обаче тенденциозно за количество армия и т.н. = имаш точен калкулатор; знаеш какво да очакваш = кратък интерес.

Разбирам те напълно
Макар че доста хора четат неща които пиша когато сам афектиран от подобни неща в играта. Просто изнемогвам. Ако в по долните категории се намира доста прилична и евтина екипировка от drop награди и т.н. то в категория 6 няма нищо. Предметите които падат  са доста зле. Екипировката от кат 5 почва да  е много слаба още в самото начало при стрелците и мистиците. Единствено един добре облечен воин  с cредно облечени меркове успява да добута играта до някъде . Тогава идва на помощ занаятчийския чук. голяма част от предметите   пускани в аукциона не стават и за боклука, квo остава за герои. И тогава когато ти се налага да си направиш екипировката сам се почват един проценти един вероятности да ти само хабиш нерви и псуваш. Трябва да  се оправят малко тия проценти и тия вероятности на някъде
Аз самия правя по много епици имам и по доста в домовете си който не са пускани на пазара, НО не това върпоса. НЕ СЕ ОПЛАКВАМ, не ме разбирайте погрешно просто тези проценти опъват нервите и на човек като мен които съм много спокоен и уравновесен  човек като цяло
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 05:51:38 pm от Sensei »

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #18 -: Декември 12, 2011, 06:05:48 pm »
за процентите и аз съм казвал че са ниски като чели но според мен ще са точно на място ако тези проценти отговарят на това какви ще излязат 100 или 1000 изработки под ред. в смисъл занаятчия да речем 9% шанс за екип значи 9 от 100 изработки да излизат епици. не виждам тогава кой ще има право да роптае.
сега искам да обърна внимание на нещо друго защото най-вече заради него според мен всеки роптае. да речем прави занаятчия 250 опит хаби жълт чук след жълт чук. за тези опити излязат да речем 5 епика. обаче някой имал съкрушителен удар друг има отрова другите нам какво си. това са умения които са или практически безполезни защото важат само срещу един тип враг или гълтат дух който и без това не стига на никого. бонусите срещу чудовища са обсъждани постоянно. сещам се и както каза дриада за контраатаката при мет. ножове. до 3та категория даден играч може да примери с този бонус защото така или иначе използва щит. в 5та и нагоре като започне да се бие с два мет. ножа това умение ги превръща в боклук и няма кой да ги купи защото имат бонус от който няма смисъл. може при тестването екипа да е доволен от процентите за специални изработки обаче излязат ли с непотребни бонуси за нас играчите те са боклук ако ще да е зелен епик. според мен вместо бонус умения да си има бонус атрибути или бонус блок или поражения срещу най-различни врагове примерно срещу 5 различни противника при епик на оръжие или бонус защита срещу тях на брони ще е много по-ценено. най-малкото ще изчезнат терминаторите с убер умения на два класа които развалят баланса отвсякъде.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

slav.yolov

  • Гост
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #19 -: Декември 12, 2011, 06:10:24 pm »
Разбирам те напълно
Макар че доста хора четат неща които пиша когато сам афектиран от подобни неща в играта. Просто изнемогвам. Ако в по долните категории се намира доста прилична и евтина екипировка от drop награди и т.н. то в категория 6 няма нищо. Предметите които падат  са доста зле. Екипировката от кат 5 почва да  е много слаба още в самото начало при стрелците и мистиците. Единствено един добре облечен воин  с cредно облечени меркове успява да добута играта до някъде . Тогава идва на помощ занаятчийския чук. голяма част от предметите   пускани в аукциона не стават и за боклука, квo остава за герои. И тогава когато ти се налага да си направиш екипировката сам се почват един проценти един вероятности да ти само хабиш нерви и псуваш. Трябва да  се оправят малко тия проценти и тия вероятности на някъде
Аз самия правя по много епици имам и по доста в домовете си който не са пускани на пазара, НО не това върпоса. НЕ СЕ ОПЛАКВАМ, не ме разбирайте погрешно просто тези проценти опъват нервите и на човек като мен които съм много спокоен и уравновесен  човек като цяло


Как само на тебе опъват нервите тези проценти , не ми става ясно . Всички имаме еднакви проценти , а само ти ревеш като малко дете ! Оправете това , оправете онова ... , само че това не е играта на Сенсей или още не си го разбрал ?

Иначе всеки решава къде да влага диамантите си. Лично аз предпочитам да си купувам от аукциона излиза най-евтино ( не е най-доброто откъм качество, но мен ме устройва )

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #20 -: Декември 12, 2011, 06:15:47 pm »
Аз лично не се оплаквам от процентите. Не е редно с всеки пети или десети удар да се вадят епици. Не се оплаквам и от това че доста от тях са недоносчета, случва се...
Но ме боли всеки път когато направя оръжие с поражения за моб от друга, най често по висока категория и то по 50-70%.
Най много атрибути вкарва именно там което за мен е ненормално.  
Последните 10 оръжия които направих са всички с такива поражения. Без изключение !!! Писал съм вече достатъчно по този въпрос.
Другото което мисля, че не е нормално е аз да хвърлям един куп диаманти, ресурси, чукове и прочие за да изкарам някакво добро оръжие а в същото време друг с екипировка от дроп за по малко от 1 мил. злато да вземе като награда по добро оръжие от моите изработки.
Тези наградните нека са добри, но не до толкова , че да засенчват крафтнатите. Така се обисмисля майсторенето.

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #21 -: Декември 12, 2011, 06:23:20 pm »
Как само на тебе опъват нервите тези проценти , не ми става ясно . Всички имаме еднакви проценти , а само ти ревеш като малко дете ! Оправете това , оправете онова ... , само че това не е играта на Сенсей или още не си го разбрал ?

Иначе всеки решава къде да влага диамантите си. Лично аз предпочитам да си купувам от аукциона излиза най-евтино ( не е най-доброто откъм качество, но мен ме устройва )

Точно там е проблема бе пич. Като станеш 6-та кат и като няма от къде да си купиш екипировъката , добре дошъл в клуба на ревачите
Ходове ти се трупат а ти боксуваш на едно място

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #22 -: Декември 12, 2011, 07:50:09 pm »
Шанс за създаване:
Превъзходен
 %
146.30
Рядък
 %
50.24
Легендарен
 %
20.54
Епичен
 %
10.26
Комплекти
 %
5.13


Това е при герой 4та кат .
С всички екстри. Мисля че не е малко.

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #23 -: Декември 12, 2011, 08:37:29 pm »
Значи за да докараш тия проценти трябва:
- да си в гилдия с щаб на макс
- да си поне една кат. повече за да сложиш комплект +25
- да имаш качество занаятчия
- да си активирал ордена на занаятчиийте

а за тези които не са в гилдия става следното:

минус 16% от щаба (не съм сигурен дали замъка не дава допълнителен %)
минус  5% затова че си една категория по ниско и не можеш да наденеш костюма
или
минус 10 ако си със занаячийския от трета кат.

Според мен не е нормално прекалено е занижен %-та

иначе да 10% за епик е по добре от 6,60 както ми е на мен в момента с чук 50% който го взех малко по евтино и с костюм трета, а 6,60 не никак много. При двойния шанс горе долу се търпи иначе излизат прекалено много превъзходни, и съответно отиват дикретно в кофата. Може би щеше да малко по добре поне редки да излизаха повече тоест разликата между пр. и редки да не там както е 2,5 а да е 1,5 и оттам вече само легнедите и епиците да се правят по трудно докато сега излизат повече превъзходни които не стават за нищо

То си личи просто целия аукцион е залят с боклуци от дроп
Да не говорим че с дни има итеми които въобще няма от тях празно

pithtath

  • Гост
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #24 -: Декември 12, 2011, 08:40:38 pm »
Ако в по долните категории се намира доста прилична и евтина екипировка от drop награди и т.н. то в категория 6 няма нищо. Предметите които падат  са доста зле. Екипировката от кат 5 почва да  е много слаба още в самото начало при стрелците и мистиците. Единствено един добре облечен воин  с cредно облечени меркове успява да добута играта до някъде.
Това не е вярно, ако визираш само NPC (зони + приключения) смея да твърдя, че това което ти дава кат. 6 е напълно достатъчно. В момента го доказвам в свят 4. Мистик съм. Минах си всички приключения на острова само с екипировка от дроп и награди. Дори не съм ползвал модификатора. Преди малко древният крилат звяр си замина от първия път. Значи сложното идва само ако те нападат други играчи, така ли да го разбирам?

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #25 -: Декември 12, 2011, 09:28:57 pm »
Ами Сенсей, то не става с трици маймуни да хващаш  :D
Намираш си силна гилдия със замък и работилници на макс, екипираш комплект, купуваш ореден , чук 60%, инвестираш 5 точки за умение занаятчия и си готов.
% по горе дето го дадох за пример е на герой 4та кат и комплекта му дава 20%  ;)
Ти хем искаш да си с комплект 3та, хем да бачкаш с него в 6та и да ти дава 10-20% за епик без никакви екстри.
Че то така и баба може.
Оцапа на човека темата...
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 09:31:11 pm от Danchello »

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #26 -: Декември 12, 2011, 09:35:52 pm »
Ето затова не исках да публикувам тази тема, докато не стана абсолютно наложително.
Нямам нищо против ниските проценти и бавното вдигане на професиите. Имам малко против недомислените умения и класовете по оръжията, но това е без значение в тази тема.
Това заради което отворих темата, и заради което ми е неприятно, че е преместена в общи приказки е, че при мен процентите не са леко занижени или в лош за мене период. При мен процентите са далеч от стойностите. Това не е мрънкане; аз съм зрял човек на 42 години и нямам навик да мърморя за щяло и нещяло. Когато изхабиш един чук и извадиш един или николко епика, но от следващия вадиш 4-5 е едно. Когато изхабиш 8 чука и извадиш общо 3 епика, е, това вече е проблем с механиката на играта. Моля всички които публикуват в тази тема  - концентрирайте се върху същността!!!
Електро, уважавам те, ти си един от малко хора в екипа, които наистина уважават играчите, или поне в много по-голяма степен от останалите. Наистина, бих искал да изпробвам това което ми предлагаш. Но имам едно условие: ако от осем чука и същия шанс като моя изкарам минимум 20 епика, ти ще поемеш ли личен ангажимент относно моите акаунти, по които злочесто изхабих време, диаманти, реални пари, ресурси и нерви.
Разбери ме правилно, харесвам идеята ти, но каквото и да стане, аз ще излезна прав - ако изкарам много епици, значи нещо не е наред с моите акаунти; ако изкарам прекалено малко епици - значи нещо не е наред с играта като цяло. Единственото важно в тази тема е - приемаш ли думите ми за истина, или си мислиш, че съм поредното мрънкало. Това е. Ако е първото съм готов да експериментираме и да помогна в подобряването на системата. Ако е второто, просто ми кажи. Ще млъкна, ще подкарам цяло стадо мулета, ще правя диаманти до откат, ще зарежа професиите и ще си пазарувам от аукциона (поне докато има късметлии, които изработват добри предмети).
Какво ще кажеш?

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #27 -: Декември 12, 2011, 10:12:52 pm »
Абе не знам... с Електрото имаш шансове за успех. Така че късмет :)
Само не му поставяй условия, понеже задачите на програмистите не зависят от тях самите, така че не може да ти обещае това, което ти искаш.

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #28 -: Декември 12, 2011, 11:41:15 pm »
Прав си, не се изразих правилно. Просто искам да засегне проблема сериозно пред програмистите. Явно има пропуски в този аспект на играта. Прекалено много коментари и прекалено наблягане на късмета като основен фактор. Но пак да подчертая, основната идея на темата е, неестествено ниския реално получен процент при мен.

pithtath

  • Гост
Re:Проблем с процентите!
« Отговор #29 -: Декември 13, 2011, 12:11:48 am »
Струва ми се не си разбрал правилно електрото. Той имаше предвид да ти направи акаунт в който да се счупиш да майсториш - примерно 100 000 опита. Ако след тези опити ти нямаш приблизително разпределение на изработките според шансовете, които имаш - тогава може вече да докладваш нещо нередно, гордо вирнал глава.

За улеснение може един легендарен чук да се сетне на 100 000 изработки и да ти вградят брояч примерно на епични и легендарни такива. За теб остава да натискаш "повторна изработка".
« Последна редакция: Декември 13, 2011, 12:18:02 am от pithtath »