Автор Тема: Шансовете за блок  (Прочетена 2154 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Шансовете за блок
« -: Юли 29, 2009, 01:29:22 pm »
Предлагам единствено за героите пазители да имат завишен таван на максималния шанс за блок. Например да е 75%, защото все пак са пазители, а някои от уменията им са несъвместими (например могат да ползват само една позиция в битка).

Така ще имат по-голяма полза от специалността контраатака (поне докато имат дух).

Моля някой, който е играл с пазител, да каже (и не само от позицията, че ще спечелите, а и дали има опасност с нещо да се наруши геймплея).

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Шансовете за блок
« Отговор #1 -: Юли 29, 2009, 01:33:35 pm »
Аз подкрепям с 2 ръце естествено, още повече че при 50% максимален блок, пазителите нямат никакво преимущество, дори умението им майсторство със щит е излишно. Дори стрелците имат 50% блок в категория 4 а оръжията им са по-силни от нашите, каква е логиката в това ?

Rayh

  • Гост
Re:Шансовете за блок
« Отговор #2 -: Юли 29, 2009, 01:34:30 pm »
според мен всички ще са но 50 блок в 5 категория пазителя с 75 блок и с провокация ще стане ужас в група не че ме притеснява особено  ;)  

Неактивен marto_mart_1

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 68
  • Karma: +10/-9
  • serra Angel
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Шансовете за блок
« Отговор #3 -: Юли 29, 2009, 01:39:51 pm »
Аз съм съгласен но шанса им за критичен удар да падне драстично.
„Войнът не знае болка, ни умора. Той не знае страх, нито отстъпление. Бие се, дори да остане сам. Бие се, докато умре.''-http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?board=20.0

Rayh

  • Гост
Re:Шансовете за блок
« Отговор #4 -: Юли 29, 2009, 01:46:06 pm »
Аз съм съгласен но шанса им за критичен удар да падне драстично.


то и шанса за критичен ще е 50 в 5та категория стрелците сега имат и по голям при отвръщане и засада

14/88

  • Гост
Re:Шансовете за блок
« Отговор #5 -: Юли 29, 2009, 01:46:21 pm »
Предлагам единствено за героите пазители да имат завишен таван на максималния шанс за блок. Например да е 75%, защото все пак са пазители, а някои от уменията им са несъвместими (например могат да ползват само една позиция в битка).

Така ще имат по-голяма полза от специалността контраатака (поне докато имат дух).

Моля някой, който е играл с пазител, да каже (и не само от позицията, че ще спечелите, а и дали има опасност с нещо да се наруши геймплея).

И аз съм с две ръце за, но бих добавил освен героите пазители и наемниците такива.

HAMELEON

  • Гост
Re:Шансовете за блок
« Отговор #6 -: Юли 29, 2009, 02:09:58 pm »
Предлагам единствено за героите пазители да имат завишен таван на максималния шанс за блок. Например да е 75%, защото все пак са пазители, а някои от уменията им са несъвместими (например могат да ползват само една позиция в битка).

Така ще имат по-голяма полза от специалността контраатака (поне докато имат дух).

Моля някой, който е играл с пазител, да каже (и не само от позицията, че ще спечелите, а и дали има опасност с нещо да се наруши геймплея).

  Аз съм пазител и въпреки това не смятам че е добра идея блока да е 75% особено когато умението контраатака стане действащо ! Да не забравяме също така , че блока е втората възможност за спасение в битка( първата е отбягване на удара).
  Това че сега битките на пазителите са много трудни се дължи единствено на факта , че те не могат да приложат умението контраатака на практика.
  За съжаление никой от програмистите не се трогва от този факт :'(
  Не ни остава нищо друго освен да чакаме контраатака да стане действаща!


Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Шансовете за блок
« Отговор #7 -: Юли 29, 2009, 07:00:49 pm »
Аз съм съгласен но шанса им за критичен удар да падне драстично.

Какъв шанс за критичен удар, ние нямаме умение което да повишава шанса за критичен удар въобще ! Знаеш ли какъв ми е шанса ако има точност 50 - шанса ми е ако съм 4та категория и имам оръжие с максимален критичен - шанса ми е 21 %. На какво искаш да падне - на 2 % ли, при положение че един стрелец на моето ниво ползва щит със същия блок почти и има критичен удар 72 %, само че оръжието му е със по-големи щети от моите.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Шансовете за блок
« Отговор #8 -: Август 03, 2009, 09:45:32 am »
В магазина видях щит ниво 35 (цял стоманен, т.е само за пазители става) с блок 40 и допълнителен +13. Сумарно надхвърля статичния праг от 50%.
Логично е след като такива щитове могат да се ползват само от пазител, той единствен да получи максимален шанс за блок до 75%. Свирепият войн и Призрачният ловец имат възможност да поразят по няколко противника в един рунд, Призрачният преследвач пък има умения, които помагат да достигне доста добър шанс за критичен удар. Мистиците също имат силни магии, помагащи им на първо време да се лекуват, а после да достигат по-висока точност/ловкост/жизненост спрямо опонентите си с по 50 единици.
Не казвам, че сегашните умения на пазителя са лоши, но всеки от другите специализирани герои си има "коронен номер", който го отличава и му дава стратегическо преимущество дори и когато се бие сам в битка.