Автор Тема: Относно слабата ефективност на случайния избор  (Прочетена 5023 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Ето един типичен пример за абсолютната неефективност на случайната генерация:



Примерите са много, но този по-горе демонстрира в най-чиста форма неефективността на простичкия генератир за случайни числа. Хората играещи тази игра (включително аз) многократно сме коментирали огромните недостатъци в системата за генериране на шанса. Въпреки това отговорите винаги са били... това е, на който не му изнася... знаете края предполагам. Но когато се появят недоносчета като това на снимката би трябвало дори на вас да ви направят впечатление недостатъците на напълно случайните чиасла. Далеч съм от мисълта, че към тези недостатъци ще прибавите и огромните разлики между хипотетичния и реалния шанс при изработки, но поне не ни давайте поводи да си мислим, че лотарийния принцип е заложен дълбоко в основите на играта. Като начало направете така, че наемниците да не получават абсолютно ненужни умения. Противоречащи - да, може да се ползват в различни ситуации, но Майсторство с благословиите когато просто няма никакви благословии???

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Относно слабата ефективност на случайния избор
« Отговор #1 -: Декември 30, 2011, 12:15:59 am »
И тъй като виждам, че четете но не коментирате, продължавам с примерите:



Не толкова фрапиращо, но не по-малко обезкуражително! По-голям шанс, съответно по-малка успеваемост.
Ще продължавам да показвам примери, докато накрая някой се принуди поне да изтрие темата. Така поне ще разбера, че имат някакво отношение по въпроса.

А междувременно - да живее лотарията!

Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Re:Относно слабата ефективност на случайния избор
« Отговор #2 -: Декември 30, 2011, 10:18:40 am »
Какво да коментираме,то е ясно че всички сме пр...ани ама какво да правиме.Всичко се опира на шанса и късмета.Едни имат понякога късмет други нямат никакъв и е естествено да зарежат всичко що се базира на него.А то до ден два   ще ти изтрият и темата и всичко е чисто и неопетнено  ;)

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Относно слабата ефективност на случайния избор
« Отговор #3 -: Декември 30, 2011, 10:26:36 am »
Каквото и да напишеш , колкото и теми да изтрият ще те посъветвам да не си хабиш нервите , а за останалото или претръпваш или спираш да играеш . :(

pithtath

  • Гост
Re:Относно слабата ефективност на случайния избор
« Отговор #4 -: Декември 30, 2011, 11:49:49 am »
Предлагано беше да могат да се конфигурират наемници по избор. Предполагам, ако някога има и такава опция - ще е соленичка.

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Относно слабата ефективност на случайния избор
« Отговор #5 -: Декември 30, 2011, 12:36:04 pm »
Нищо няма да е по-солено от трошенето на нерви. Когато видиш цената за такъв наемник просто ще си направиш сметката и ще решиш заслужава ли си или не. Но когато си похарчил време, ресурси, а някои от нас и пари, очакваш това да се отплати. Да, ама не. Излиза ти някой с по-слаби показатели, но понеже всичко в играта е базирано на шанс, той те претрепва и ти почваш да си мислиш
Цитат
или претръпваш или спираш да играеш
Подобни мисли те налягат и когато си похарчил същия ресурс за професии, но вездесъщия шанс отново не те харесва и ти бълваш боклуци като завод в предградието на малък китайски град.
Напълно нетипично за игри, които претендират за качество. ИГ има капацитета да една от тези игри. Остава само да се постараете малко повече, т.е. да свалите шанса от пиадестала, на който сте го поставили за момента.

pithtath

  • Гост
Re:Относно слабата ефективност на случайния избор
« Отговор #6 -: Декември 30, 2011, 12:45:57 pm »
Шанс винаги е имало, а конфигуратор означава ти сам да определяш цената според това какво търсиш. Колкото повече и специфични умения накуп - многократно оскъпяване. Например наемник точно по твой избор = 500 диаманта. Или 1000.

Неактивен hammmm

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 38
  • Karma: +11/-14
    • Профил
Re:Относно слабата ефективност на случайния избор
« Отговор #7 -: Декември 30, 2011, 12:56:40 pm »
е тва вече наистина би ме отказало   :D

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Относно слабата ефективност на случайния избор
« Отговор #8 -: Декември 30, 2011, 07:08:10 pm »
Шанс винаги е имало, а конфигуратор означава ти сам да определяш цената според това какво търсиш. Колкото повече и специфични умения накуп - многократно оскъпяване. Например наемник точно по твой избор = 500 диаманта. Или 1000.

солени цени в злато разбирам ама ако се наръсят още куп работи с диаманти значи някой е забравил в коя държава живеем. предполагам че е в такъв случай много играчи пък ще забравят че е има ИГ и ще останат шепа колекционери на кредитни карти да си мерят пачките ако изобщо им хареса да си ги мерят сами. лично аз ще чакам 2.0 и ако нещата не се оправят приключвам завинаги с тази игра.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Относно слабата ефективност на случайния избор
« Отговор #9 -: Декември 30, 2011, 08:15:34 pm »
По принцип ИГ е само с международни сървъри. Няма строго ограничени само за България. Това доколко от чуждестранните играчи имат ентусиазъм да изкарат до К5, дали и какви екстри ползват, е друг въпрос.

Дано новата версия пораздвижи обстановката.

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:Относно слабата ефективност на случайния избор
« Отговор #10 -: Декември 30, 2011, 08:20:36 pm »
Цитат
Шанс винаги е имало.

Дайте веднъж завинаги да се разберем по този въпрос. Шанс е синоним на вероятност и късмет. В игра като ИГ, шанс е синоним на вероятност. В тото 2 шанс е синоним на късмет. Надявам се, че по този въпрос няма две мнения. Предполагам, че е така и продължавам...
Вероятност 9.5% означава, че в 9.5 от 100 случая при извършване на дадено действие се получава положителен резултат, а в 90.5 случая - отрицателен. Нека зададем и 9.5% шанс като синоним на късмет(все пак такъв съществува, за което не мога да имам абсолютно нищо против). Тогава получаваме 8.68%/10.4% краен резултат за стойността на вероятността да получим положителен резултат от извършваното действи. Когато реално получените резултати излизат далеч извън рамките на тези граници, значи нещо не е наред. Надявам се, че и тук няма да имаме големи различия в мненията.
Сега остава някой от екипа да се включи в дискусията и да каже веднъж и завинаги - в Имперски Герой шанс на какво е синоним - на вероятност или на късмет!
Моето лично мнение - шанс тук е синоним на късмет. Аргумент - прост генератор за случйни числа! Без елиминация, без регресия, без мониторинг.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Относно слабата ефективност на случайния избор
« Отговор #11 -: Декември 30, 2011, 09:30:59 pm »
Дайте веднъж завинаги да се разберем по този въпрос. Шанс е синоним на вероятност и късмет. В игра като ИГ, шанс е синоним на вероятност. В тото 2 шанс е синоним на късмет. Надявам се, че по този въпрос няма две мнения. Предполагам, че е така и продължавам...
Вероятност 9.5% означава, че в 9.5 от 100 случая при извършване на дадено действие се получава положителен резултат, а в 90.5 случая - отрицателен. Нека зададем и 9.5% шанс като синоним на късмет(все пак такъв съществува, за което не мога да имам абсолютно нищо против). Тогава получаваме 8.68%/10.4% краен резултат за стойността на вероятността да получим положителен резултат от извършваното действи. Когато реално получените резултати излизат далеч извън рамките на тези граници, значи нещо не е наред. Надявам се, че и тук няма да имаме големи различия в мненията.
Сега остава някой от екипа да се включи в дискусията и да каже веднъж и завинаги - в Имперски Герой шанс на какво е синоним - на вероятност или на късмет!
Моето лично мнение - шанс тук е синоним на късмет. Аргумент - прост генератор за случйни числа! Без елиминация, без регресия, без мониторинг.

късмет е. при всяко пускане да изработиш предмет с хвърля зар какъв ще е излезе предмета а тези 9.5 % са шанса да стане лилав така че може да направиш и 1000 опита и пак да няма епик. като сложим че някои епици са тотални боклуци направо се чудя как все още има занаятчии.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен milenski222

  • Great Success
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 366
  • Karma: +56/-165
  • К'во ме гледаш !!! :Д
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Относно слабата ефективност на случайния избор
« Отговор #12 -: Декември 30, 2011, 09:50:27 pm »
солени цени в злато разбирам ама ако се наръсят още куп работи с диаманти значи някой е забравил в коя държава живеем. предполагам че е в такъв случай много играчи пък ще забравят че е има ИГ и ще останат шепа колекционери на кредитни карти да си мерят пачките ако изобщо им хареса да си ги мерят сами. лично аз ще чакам 2.0 и ако нещата не се оправят приключвам завинаги с тази игра.

Не си само ти следващата седмица ще се разбере, дали ще закриваме картите !

pithtath

  • Гост
Re:Относно слабата ефективност на случайния избор
« Отговор #13 -: Декември 30, 2011, 11:25:04 pm »
Дайте веднъж завинаги да се разберем по този въпрос. Шанс е синоним на вероятност и късмет. В игра като ИГ, шанс е синоним на вероятност. В тото 2 шанс е синоним на късмет.

Това пък откъде ти хрумна :). Шансът е просто друг начин на представяне на вероятност, не са никакви синоними. А късмет е нещо съвсем друго. То е малки вероятности да работят за теб.

Неактивен Dionis

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 99
  • Karma: +15/-132
    • Профил
Re:Относно слабата ефективност на случайния избор
« Отговор #14 -: Декември 30, 2011, 11:32:01 pm »
Не си само ти следващата седмица ще се разбере, дали ще закриваме картите !

Не мисля, че следващата седмица ще се разбере кой знае какво. И аз като повечето бленувам за таз нова версия и я чакам с нетърпение, защото старата ми се струва, меко казано, леко амортизирана, а никой даже и козметични поправки не й прави. Но мисля, че като всяко ново нещо и ИГ 2.0 поне до края на януари ще е бъкана с недоискусурени неща, които могат да изиграят и ролята на антиреклама. Дано не е така и всичко да е наред, за което пожелавам успех на екипа.