Автор Тема: Какво ми се иска да видя в играта :))  (Прочетена 23337 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #15 -: Януари 09, 2012, 03:58:11 pm »
На мен ми се иска да се разнообразят уменията, както и възможните избори.

Сегашните приключения да бъдат леко преработени (откъм текст) и да станат по-скоро "турнири", но да са неутрални. А не мисия за борба със световното зло. Примерно "Преподобният Айвън  е един от най-силните войни в тези земи, да видим можеш ли да го победиш", а не "Преподобният Айвън е зъл еретик и трябва да бъде унищожен, защото е лош и още не е върнал царевицата на бай Георги".
Така може да се въведат две фракции в играта- "добри" и "лоши" (като в ИО2). Всяка със своите предимства- в плячкаджийство, събиране на ресурси,...
По-късно да се направят и специалните приключения, за всяка от фракциите, последователно отключващи техните предимства.

Славата да има смисъл. Система от:
- специално бойно умение (важи срещу npc и плячка) - след Х слава
- бонус срещу боса в края на многостепенните (примерно по-високи поражения на героя) - след ХХ слава
- бонус в занаят - след ХХХ слава
Ако славата падне под нужната- бонусът спира, докато героят пак не достигне минимума.

Оръжията да имат нормални "бонуси срещу противник" при изработка- в по-малки граници, но се прилага за всички видове еретици примерно.

pithtath

  • Гост
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #16 -: Януари 09, 2012, 04:05:59 pm »
Славата да има смисъл. Система от:
- специално бойно умение (важи срещу npc и плячка) - след Х слава
- бонус срещу боса в края на многостепенните (примерно по-високи поражения на героя) - след ХХ слава
- бонус в занаят - след ХХХ слава
Ако славата падне под нужната- бонусът спира, докато героят пак не достигне минимума.

Уменията и бонусите трябва да са логически. Тоест да има значение с какво, с кого, как, и къде си се сбивал. Бонус в занаята - аналогично, трябва да има отношение към занаятите. Това вече може да се формулира на базата на (виж още Styrshel) "занаятчийска слава".

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #17 -: Януари 09, 2012, 04:18:22 pm »
Славата много лесно се манипулира!
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #18 -: Януари 09, 2012, 04:38:10 pm »
Възможните врагове се променят с всяка категория. Малък сив вълк, малък кафяв вълк, малък вълк, вълк, горски вълк, полярен вълк, морски вълк, вълчище, върколак, вълкодав (което пък е куче)... С толкова разводнена система от противници бонусите от предишната категория стават безсмислени. А пък се пази информация за всеки акаунт от кое колко бройки е избил. Засега това само товари сървъра.

Предлагам системата от врагове да се преразгледа. Както преди време въглищата и скъпоценните камъни бяха направени на групи, обхващащи по три нива, така и тук примерно бандит, бандит-стрелец, мародер, мародер-стрелец и еретик, еретик-стрелец да се водя представители на един "клас" противници от гледна точка на бонус от оръжие и бонус за избити врагове.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #19 -: Януари 09, 2012, 06:59:17 pm »
ще се радвам да се променят майсторствата като при увеличаване 1во да се увеличават щетите 2ро да се увеличава блока и 3то да се намалят минусите от оръжието ако има такива. същото така мисля че е редно копията чуковете и брадвите също да получат блок. ето пример с мет. копията за да илюстрирам всичко.
Увеличава пораженията при използване на метателни копия.
Точки   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
щета    + 4   + 6   + 8   + 10   + 12   + 14   + 16   + 18   + 20   + 24
блок          + 4   + 6   + 8   + 12   + 14   + 18   + 20   + 22   + 24   + 28
увеличаване
 на рундовете
без да падат
щетите       +1    +1     +1    +1     +1    +1   +1    +1   +1  +1
така заедно с ветеран стават 25 рунда. мисля че това ще зарадва всички преследвачи.
а колкото до минусите на арбалет чук брадва и т.нат. предлагам да се намалят с 1-2% на ниво на майсторство а блока и щети да са като с при примера с копията.
и една последна глезотия. да се направят оръжията да имат и еквивалент за една ръка. а умението две оръжия да не е патент на яростни и преследвачи.
а за ловците предлагам както преди бях питал два варианта за лък и арбалет които да ги подобрят в ръкопашен бой. ловеца с лък да има право на второ оръжие задължително леко за една ръка меч и/ли кама които да се вадят без наказание а ако използва нещо по тежко да има съответно наказание в обсега. за ловеца с арбалет мисля че е достатъчно арбалетите да имат щикове :)
колкото до умението две оръжия мисля че трябва се махне забраната задължително да се използва един тип оръжие и да се направи да важи с всякакви комбинации от оръжия за една ръка :)
и каквото още се сети екипа което ще позволи на играча да направи героя си като някой свои любим воин. аз например с радост бих си направил един преследвач като спартанец :) вместо да се задържаме в едни и същи рамки нека кажем не на границите и да си правим свободно кефа както сметнем за добре. не вярвам тогава някой да мърка за това или онова :) освен да искаме още глезотии за друго не ми се вярва да мрънкаме играчите :)
п.с. пиша го и тук за да съм сигурен че ще му се обърне внимание и няма да се загуби сред спама.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #20 -: Януари 09, 2012, 07:57:49 pm »
Занаятчийско приключение , което да дава възможност да изработиш нещо уникално за категорията си .


За ювелирите да се премахне от приключенията събирането на ресурс и да се замени с изработване на висока бройка шлифовани камъни , защото при тях не е равностоен броя на игровите точки с намаления шанс за събиране и броя на ресурса или да се направи и при тях събирането и обработката да е аналогично на това с рудата .

Приключенията да бъдат малко по-сложни и да се получават в зоните билети или нещо ,което ти дава възможност да преминеш в следващата стъпка , защото половината от играчите преминаваме през тях преди да сме минали и пето или и шесто ниво в категорията си , а после настава мрънкане  :)
Да кажем един билет или разрешение да се получава в рамките на пет  опита в зона /според шанса  :)/.



Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #21 -: Януари 09, 2012, 08:03:00 pm »
по-скоро не да се премахне а да се направи броя да се избира съобразно занаята както ресурса който трябва се добие и съм съгласен че трябва се измисли нещо с приключенията защото има някои лошковци които ги минават бързо оплакват се че много лесни биле екипа им вдигне показателите и после се оказва че е станал супер труден или даже непобедим което разваля играта на хората след тях.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен milenski222

  • Great Success
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 366
  • Karma: +56/-165
  • К'во ме гледаш !!! :Д
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #22 -: Януари 09, 2012, 09:02:34 pm »
Освен Фамилията другото се минава поне до 6та !
Не знам как е в 7ма, но 1 щом го е свалил тоя ТаранТуЛ значи ще падне !
При други приключения, босовете може и да се минават със предмети от дроп, при спайдърмена няма стане :Д пък и това те надъхва да го пребиеш още повече, каква е интригата да прелиташ набързо мисиите :)

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #23 -: Януари 09, 2012, 09:38:51 pm »
До Берсек:
1.С тва предложение за блока не мисля че има логика.Как с чук ще ми блокираш стрелата от арбалет...тва да не ти е беизбол  :D По тая логика ще е хубаво да се преразгледа блока на мечове(леки и тежки) и ками срещу лъкове,арбалети,метални копия и метални ножове като той може да се намали или да се премахне изобщо.
2. Относно комбинирането на оръжията-слагам на преследвач кама и метално копие и ще мачкам наред ;) Единствената комбинация която е възможна е кама и меч,ама така пък воините ще мачкат и недоволните пак ще са много. :)
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #24 -: Януари 09, 2012, 09:46:31 pm »
с тях може се спира удар ама трудно което може се отрази с нисък блок освен това ако се раздели шанса на блок на два вида: шанс за блок в ръкопашен бой и шанс за блок при оръжия с обсег нещата си идват на мястото. а и мет. копие и кама не мисля че е много да се забрани както комбинация или за тези сложните комбинации да си върви с някакви минуси за да го няма ефекта който казваш. а и има различни комбинации. мога ти покажа воин с брадва и меч ако искаш. освен това мет. нож с кама също не е лошо. идеята е както са въведени минуси на някои оръжия каквито имат и в живота да се добавят и бонусите им. ако не вярваш че с копие може се блокира пак мога да сложа клипове на воини които го правят. още повече че ми се иска всеки клас да е терминатор което ще направи битките интересни и ще зависят от познанията на играчите.
« Последна редакция: Януари 09, 2012, 09:48:09 pm от BERSERK.BEAST »
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен stanyo69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +75/-310
    • Профил
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #25 -: Януари 09, 2012, 10:00:53 pm »
Чета си аз и една идея ми се върти в главата и реших да я посподеля:
Да има класация за обирджий, който побеждава в зони да получава точки, като военните точки в ИО например и в зависимост от тях да му се дава пагон, ако губи да му се отнемат от точките. Всеки месец да има награди. Наградите за това да на някакви временни бонуси, например занаятчийски бонус, бонус опит, бонус злато за някакъв период от време или други. За да се избегнат манипулаций може да се дават точки само за герой от вражески гилдий. Смятам че не е лоша идея, но вие ще си кажете ;)

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #26 -: Януари 09, 2012, 10:03:51 pm »
Чета си аз и една идея ми се върти в главата и реших да я посподеля:
Да има класация за обирджий, който побеждава в зони да получава точки, като военните точки в ИО например и в зависимост от тях да му се дава пагон, ако губи да му се отнемат от точките. Всеки месец да има награди. Наградите за това да на някакви временни бонуси, например занаятчийски бонус, бонус опит, бонус злато за някакъв период от време или други. За да се избегнат манипулаций може да се дават точки само за герой от вражески гилдий. Смятам че не е лоша идея, но вие ще си кажете ;)

100% съм съгласен с теб. може се направи нещо такова и за предизвикателствата и битките на арената за да има реален смисъл от тях а не само да си съревноваваме героите.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #27 -: Януари 09, 2012, 10:15:35 pm »
Ми понеже секи има повечко герои нищо не пречи да отделя примерно 10 героя и да си направя една малка гилдия с тях да я пиша вражеска и да ги плячкосвам без наемници без нищо и да ги плячкосвам по 24 пъти на ден най-малко.

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #28 -: Януари 09, 2012, 10:19:40 pm »
За какво цяла гилдия! И един стига ;)
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Какво ми се иска да видя в играта :))
« Отговор #29 -: Януари 09, 2012, 10:26:01 pm »
ми знам ли може да се направи различните показатели на гилдията да се взимат предвид. например може да се събират точки и с тях да се закупуват различни по мощ бонуси. като някой могъщ герой да се равнява на 1000 слабака като точки. така няма да има сметка от бой по слабите герои и ще се търсят силните :) като ако е в силна гилдия да се удвои или утрои най-малко броя на спечелените точки. аве схванахте идеята :) да си има тежки ограничения които да направят биенето на слабаци и поставени герои безсмислено.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)