Автор Тема: Аукцион за наемници  (Прочетена 4596 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pithtath

  • Гост
Аукцион за наемници
« -: Януари 22, 2012, 11:29:09 pm »
Може би не е зле да се направи нещо подобно. Коментирайте.

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Аукцион за наемници
« Отговор #1 -: Януари 22, 2012, 11:39:08 pm »
Коментарите са абсолютно излишни , защото в последните няколко месеца не съм намерила един , който да е с подбрани умения и предпочитам да дам висока сума в диаманти за някой с хубави умения вместо за обновявания в таверните .
Въпросът е дали всички да се предлагат на аукцион или да се остави и опцията в таверните за играчи , които нямат желание да плащат на аукциона .  

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Аукцион за наемници
« Отговор #2 -: Януари 22, 2012, 11:50:32 pm »
Аз съм против аукцион за наемници.Не е излишно да казвам,че най-богатите играчи ще имат най-доброто парти, а останалите които не могат да си позволят да дават по 100д за наемник примерно ще гледат отстрани.
По-добре да се вкара един пазар за наемници както и преди е било предлагано.И всеки да може да продава и купува свободно наемници за колкото си поиска злато/диаманти.

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Аукцион за наемници
« Отговор #3 -: Януари 22, 2012, 11:55:31 pm »
Аз съм против аукцион за наемници.Не е излишно да казвам,че най-богатите играчи ще имат най-доброто парти, а останалите които не могат да си позволят да дават по 100д за наемник примерно ще гледат отстрани.
По-добре да се вкара един пазар за наемници както и преди е било предлагано.И всеки да може да продава и купува свободно наемници за колкото си поиска злато/диаманти.
не спадам към богатите играчи , но ми се е случвало да рефрешвам по таверните за над 300 диаманта , защото шест месеца не успях да си намеря добри наемници , а не мисля , че тези диаманти ми бяха излишни . От друга страна ако има продажби от играчи , то смятай какви цени ще се искат .

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Аукцион за наемници
« Отговор #4 -: Януари 22, 2012, 11:59:38 pm »
Ясно ама 300д не са хич малко да дадеш за наемници.
Относно какви ще са цените не се знае.След време повече хора като почнат да търсят наемници с мулетата си кой знае може да са доста евтини,но ме съмнява чак да скочат толкова като цена.

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Аукцион за наемници
« Отговор #5 -: Януари 23, 2012, 12:11:42 am »
Ясно ама 300д не са хич малко да дадеш за наемници.
Относно какви ще са цените не се знае.След време повече хора като почнат да търсят наемници с мулетата си кой знае може да са доста евтини,но ме съмнява чак да скочат толкова като цена.

Може и да не виждам ясно ситуацията , но точно липсата на наемници ми е спъвала играта доста често . Имам случаи да закотвя герой без да се бие в продължение на няколко месеца , защото нямам наемниците , които ми трябват като умения. През това време ми се губеше и премиум, а да работя с един герой започва да омръзва .
Имах идея наемниците да вървят с умения според категорията си и да се комбинират спрямо нея ,но е малко в мъглата .
Не мисля , че е редно в таверна за шеста категория да ми се мъдри наемник с едно умение "знахарство" .
Тоя наемник да не е пил почерпен редовно до тази категория , че е развил само това си умение , но цената му е някаква височка .
Нека и други играчи да си кажат мнението защото на мен подобни ситуации ми се виждат ненормални .

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Аукцион за наемници
« Отговор #6 -: Януари 23, 2012, 12:16:15 am »
Я да си представим следната картинка........отиваш в таверната случайно...примерно във Вечно белите краища и попадаш на следното войниче:
Призрачен ловец - 48 ниво
Атрибути:
Сила 92 (×2)
Жизненост 41 (×1)
Ловкост 41 (×1)
Точност 198 (×4)
Интелект 41 (×1
Орлово око 3
Майсторство с арбалет 10
Залп 10
Прецизност 5
Лов 6
Надница 2516
Цена за наемане 87802

Та мисълта ми е колко ще бъде пуснат този наемник за продаване на аукса??.....87802 злато или 2 диаманта да речем, това си е огромна печалба през днешния курс на диаманта и като помислим че нито си работил за него нито си влагал ресурс......??

Аукса за наемки е хубаво нещо, но предлагам да има ограничение в продажната цена, примерно да не надвишава десетократно първоначалната си цена, другото ще бъде спекула.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Аукцион за наемници
« Отговор #7 -: Януари 23, 2012, 12:37:53 am »
Интересно е като хрумване. Може би ще има хора, които ще блъскат диаманти в орден на търговците и обновяване на таверни по ничиите земи, за да подберат "роби" за мегдана. После не знам с каква надценка ще ги продават, но е възможно всъщност да излезе по-евтино за купувача, отколкото да рискува сам да си търси наемник.
Играчите, които в момента си търсят специфичен наемник сами и трошат диаманти по таверните, също могат да си възстановят част от средствата (примерно търсиш защитник, но попадаш междувременно на добър стрелец. Имаш вече пълен брой що-годе добри наемници, като някои са ти просто "резервни"- освобождаваш един от тях, пускайки го на пазара с надеждата някой да го купи на обявената от теб цена).

Има само един проблем- да се намери хубав наемник е донякъде като да направиш добър епичен или легендарен предмет. Иска много инвестиции и, за да се поддържа такава търговия, цените на малкото добри крайни продукти стават астрономически.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Аукцион за наемници
« Отговор #8 -: Януари 23, 2012, 12:42:33 am »
................цените на малкото добри крайни продукти стават астрономически.


Ооо неразумни юроде послушайте го той знае какво говори(или поне в този случай) *hihi*..........
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

pithtath

  • Гост
Re:Аукцион за наемници
« Отговор #9 -: Януари 23, 2012, 01:04:21 am »
Не знам дали ме разбрахте, но аз имах предвид наемници изобщо. Това, което предлагам е аукцион по-скоро за облечени такива (когато някой иска да се отърве от някой свой наемник). Нещо като трансфер на футболисти. От друга страна - покупка на всичко наведнъж. Просто още един елемент на разнообразие. Не съм съгласен с Ivolver, че само богатите ще имат хубави партита. Хубаво парти ще има този, който знае какво иска. Освен това на никого няма да му пречи да продаде елитен наемник на някого на ниска цена. Избори различни.
Относно войничето на mitika:
1. Максимумът точки за кат. 5 е 24
2. Аз например не бих дал и 10 диаманта за подобен наемник, дори да е облечем от глава до пети с най-гиздави премени.
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 01:07:08 am от pithtath »

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Аукцион за наемници
« Отговор #10 -: Януари 23, 2012, 02:29:05 am »
Има огромна предпоставка за злоупотреби с подобна търговия на облечени наемници, а именно......обличам 5 наемки от приключенски тип и след като мина все живо в категорията ги предавам на следващия герой, той на следващия и т.н., после накрая правя едно-две мулета да ми ги пазят докато катеря нагоре категориите и рестартирам и хоп имам си готови наемки като достигна съответната.......просто ако стане така ще бъде геройска идилия, по-малко крафт, по-малко разходи, линеене.......това прост пример(като този за войничето ми, целта беше.............друга) как може да злоупотреби, а има хора с далеч по-голямо въображение(някой може още да помни рецептурните геройчета) ........нищо лично, просто моето мнение :)!Мир.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Аукцион за наемници
« Отговор #11 -: Януари 23, 2012, 03:03:41 am »
И на мене ми идва в малко повече този трансфер на футболисти  :D.Предпочитам да може да се продават,но само голи не облечени.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Аукцион за наемници
« Отговор #12 -: Януари 23, 2012, 06:52:28 am »
според мен е хубаво да се направи такъв аукцион и да си остане и таверната като алтернатива.
за аукциона ще е добре цените да са само в злато както екипировката. пределно ясно ми е някои как си купуват екипировка за милиони без да се потрудят с яко бой и майсторене/копане за нея.
относно таверната и аукциона мисля да предложа следното за да има смисъл от всички меркове и да няма излишък. кат. 1 наемник да има максимум 2 умения но развити на макс в кат. 2 максимум 4 в кат. 3 максимум 6 в кат. 4 максимум 8 в кат. 5 максимум 10 в 6та 12 и 7ма 14. ако се направи така и да нямат други умения освен приложимите в битка и тези за плячка и злато всеки ще може си намира бързо наемниците а не да се чака с месеци което много дразни. например като нямаш мигновено пътуване или скаут и ботуши обикалянето на таверните е ад така че просто отиваш в аукциона и купуваш от там като нямаш време да обикаляш. дори да се стигне до спекулации с цените пак си остава таверната като алтернатива а и бедните играчи на свои ред може да лапнем злато продавайки меркове взети от таверните :) равноправие за всички за да се забавляваме а не да се караме кой колко влагал кой спекулира с цени и т.н.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Аукцион за наемници
« Отговор #13 -: Януари 23, 2012, 09:08:36 am »
прекалено много искаш за уменията  :D
примерно в 5та при 24 точки за умения искаш до 10 различни умения.И какво ще стане на сяко умение по 1 точица ли  :D

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Аукцион за наемници
« Отговор #14 -: Януари 23, 2012, 09:11:24 am »
Варианти много,но от всички гореспоменати екипа полза няма а напротив , така че едва ли ще се навият.
Може нещо друго да се измисли, например след 50-100 рефреша да изчезне умението знахарство .
след 100-200 да изчезне и извор на духа и т.н.  :D

Може да се направи така че гилдията собственик на провинцията да усъвършенства някак си таверната но диамантите от рефрешите да не отиват в небитието а поне някакъв % да влиза в хазната.
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 09:14:36 am от Danchello »