Автор Тема: 1-2 изработки до епик  (Прочетена 4514 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
1-2 изработки до епик
« -: Април 20, 2012, 05:16:10 pm »
И преди ми е правило впечатление но този път се убедих напълно.
Имам 2 геройчета на които реших да развия занаята по време на двойния опит.
Единия стигна до епик а другия, който е бижутер успях само до 355т
Онзи ден реших да го доразвия, купих жълти клещи и започнах.
Първите 3 легенди ми ги даде още до 15-я удар и от там нататък започнаха мъките при ...

Шанс за създаване:
Превъзходен
 %146.30
Рядък
 %50.23
Легендарен
 %20.53

Героят е 4та кат има всички възможни екстри и работилницата е на макс !

Следващата легенда дойде чак на 38 удар.
От там нататък излизат само превъзходни.
Останаха ми само 4 удара с клещите.

Същото нещо съм го забелязал и когато останат 1-2 изработки до зелено или 500т
Наблюденията са ми от поне 5-6 героя

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:1-2 изработки до епик
« Отговор #1 -: Април 20, 2012, 05:33:33 pm »
Да, и аз имам такива наблюдения........при 478т. в К7 и цял чук(50 удара) не изкахах нито едно зелено, но поне станаха 500т.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:1-2 изработки до епик
« Отговор #2 -: Април 20, 2012, 05:54:18 pm »
Има го навсякъде това. Ако не си играл отдавна с даден герой, когато се логнеш в него и обереш една многостепенна, ще ти паднат много повече легендарни и/или епични предмети, отколкото "обикновено".

Първите няколко опита се получават добре, но всички следващи стават доста неуспешни, ако действието започне да се повтаря. Както с битките, така и при занаятите. Пробвай да не ковеш нищо седмица-две и после пробвай пак.

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:1-2 изработки до епик
« Отговор #3 -: Април 20, 2012, 08:34:32 pm »
Работата е там че при тези последни удари не се връзват процентите за изработка.
Както и да е ... на последния удар ми даде заветната легенда  *hihi*
Просто исках да разбера дали и при другите е така.

Неактивен i1978

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 62
  • Karma: +6/-23
    • Профил
Re:1-2 изработки до епик
« Отговор #4 -: Април 21, 2012, 12:39:54 pm »
И при мене е така. Като стигна до една или две последни изработки и почват ядовете и набиването на рес и диаманти. И си викам аиде следващия път и не та не. Та едно хубаво се набутвам до де ми отвори по-висок клас изработка.

Неактивен banditko

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 380
  • Karma: +280/-581
    • Профил
Re:1-2 изработки до епик
« Отговор #5 -: Април 21, 2012, 01:15:07 pm »
Според мен всичко е на случаен принцип,просто в него момент сте натрупали вече много последователни легендарни изработки и е дошло времето да влезете в зададените %-ти,по същия начин си обяснявам и моите последни 500-600 изработки в 5к на бижута,в началото на играта направих много хубави и сега вадя само с %-ти......

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:1-2 изработки до епик
« Отговор #6 -: Април 21, 2012, 02:15:36 pm »
Когато хвърляш монета, шансът дали ще падне ези или тура не зависи от предишните хвърляния. Така обясняваха защо от 20 изработки нито една не е легендарна, дори и шансът ти да е 20% (примерно). Т.е вероятността да направиш нещо по-специално не се увеличава, независимо колко неуспешни опита си имал преди това (въпреки че тук съм предложил точно това).

Но като се замисля, досега не е било отричано съществуването на зависимост в обратната насока- колкото по-често успяваш да направиш специален предмет, толкова по-малки да стават шансовете ти за това.

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:1-2 изработки до епик
« Отговор #7 -: Април 21, 2012, 09:58:09 pm »
Според мен всичко е на случаен принцип,просто в него момент сте натрупали вече много последователни легендарни изработки и е дошло времето да влезете в зададените %-ти,по същия начин си обяснявам и моите последни 500-600 изработки в 5к на бижута,в началото на играта направих много хубави и сега вадя само с %-ти......

Няма логика в това че ако изкараш няколко легенди, ще ти падне шанса да изработиш още такива.
А що се отнася до бижутата единия бижутер тотално го спрях да работи.
Последните 2 клещи направо ме разбиха - 99% вкарваше дух и интелект.
По скапани легенди и епици не съм вадил откакто играя.

ето няколко примера...

Талисман на духа
Сила +12
Ловкост +12
Точност +15
Интелект +12
Пуснат предмет +15%
Дух +82
Ниво 38
Стойност 15000 g.
Категория 4
Изработено от Naughty  (епик)

Изящен златен смарагдов пръстен
Сила +11
Точност +14
Интелект +10
Пуснат предмет +9%
Здраве +183
Ниво 38
Стойност 3250 g.
Категория 4
Изработено от Naughty  (епик)

Изящен златен смарагдов пръстен
Точност +25
Пуснато злато +21%
Здраве +154
Дух +67
Ниво 38
Стойност 3250 g.
Категория 4
Изработено от Naughty  (епик)

Есенция на мощта
Сила +11
Жизненост +17
Интелект +19
Пуснато злато +24%
Здраве +167
Ниво 38
Стойност 12000 g.
Категория 4
Изработено от Irongirl2 (легенда)

Есенция на вятъра
Жизненост +20
Ловкост +12
Точност +12
Интелект +10
Пуснат предмет +13%
Дух +72
Ниво 38
Стойност 15000 g.
Категория 4
Изработено от Naughty  (епик)

Златен пръстен на война
Жизненост +14
Ловкост +15
Интелект +14
Пуснат предмет +16%
Здраве +110
Ниво 34
Стойност 2250 g.
Категория 4
Изработено от Naughty (епик)

Талисманът на точното око
Сила +11
Жизненост +29
Ловкост +16
Точност +16
Пуснато злато +29%
Ниво 39
Стойност 10400 g.
Категория 4
Изработено от Naughty (легенда)

Всичко това е изработено в работилница на макс  *hmm*

в 99 % си оставаха на базата и вкарваше % за дроп, интелект и дух на поразия  *hihi*
Но това е друга тема  :)
« Последна редакция: Април 21, 2012, 10:01:12 pm от Danchello »

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re:1-2 изработки до епик
« Отговор #8 -: Април 21, 2012, 11:56:51 pm »
Занаята в този си вид е много-много зле  :D Не знам екипа до кога ще продължава да тормози играчите с това садомазо в което превърнаха основните професии? Явно малко ревем из форума  :D

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:1-2 изработки до епик
« Отговор #9 -: Април 22, 2012, 12:09:52 am »
Според мен врагове на ИО Групп са започнали таен план да откажат потребителите от всеки техен продукт. Ето и какво се е случило:

Структурите на Ястреба (враг на мистериозния Дабъл Ди) са се активирали и, бидейки финансирани от трета страна, са закупили ИО Груп, с което и пъкленият им план влиза в действие.

Като първа фаза целият екип е бил окован във вериги и разпратен по тайни затвори из цяла Малаазия (без местните власти официално да знаят за това). Това обяснява и отсъствието на доста от хората, които представляваха Екипа в този форум през изминалите няколко години.

Единственият неуспех в плана досега е залавянето на Електрото, който е избягал, предрешен като язовец. Сега води партизанска борба с новото ръководство на "ИО" и отвреме-навреме, скрит на безопасно разстояние във вилата си на Панчарево, оправя някой привнесен от пришълците бъг.

Но това съвсем не е достатъчно- наместниците на бившия екип в момента работят денонощно, за да увеличат шансовете за получаване на бонуси като интелект, плячка, злато и дух. Известна спънка пред тях е текущата невъзможност при една изработка да се получи утроен бонус интелект, но наетите индийски програмисти са се оказали изненадващо добри и бързо напредват в тази посока. Разбира се, целият процес е съпътстван и от редица други "нововъведения", плод на пъкления гений на Ястреба и най-близките му съветници.

Според внедрени в структурите на врага шпиони, част от бъдещите планове е намаляване на шансовете за специална изработка, утежняване на аукциона до степен, в която и изчислителните центрове на САЩ няма да успеят да го заредят, както и подмяната на всички текстове в играта с произволни цитати от превода на фински на "Учебник по история на Нова Зеландия за 6-ти клас".

Попитан за мнение, директорът на МВнР на Конго посъветва всички, които играят ИГ, да си пуснат някоя песен на Тони Стораро или да тестват предела на аудиото с "Милиони Камиони". Мбонго Ндонго бързо се поправи: "Но не между 14:00 и 16:00, защото тогава хората спят." Също така призова всички да се въздържат от натискането на -0- при задържан shift, което също е признак на лоша култура.
« Последна редакция: Април 22, 2012, 12:17:09 am от Sheremetev »

Неактивен banditko

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 380
  • Karma: +280/-581
    • Профил
Re:1-2 изработки до епик
« Отговор #10 -: Април 22, 2012, 07:48:30 am »
Няма логика в това че ако изкараш няколко легенди, ще ти падне шанса да изработиш още такива.
А що се отнася до бижутата единия бижутер тотално го спрях да работи.
Последните 2 клещи направо ме разбиха - 99% вкарваше дух и интелект.
По скапани легенди и епици не съм вадил откакто играя.
Всичко това е изработено в работилница на макс  *hmm*
в 99 % си оставаха на базата и вкарваше % за дроп, интелект и дух на поразия  *hihi*
Но това е друга тема  :)

Естествено че няма логика,а и не си правя предмети от вчера че да не виждам разликата.Аз приключих с майсторенето,опитах се в 2-3 теми да подскажа че нещо не е наред,но първо на 2 човека само им прави впечатление и трето някой си го мести от единия крачол в другия а аз трябва да се ядосвам ли?Много странна политика да си задържаш клиентите.....първо ги лъжеш,а после и продукта скапваш.........

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:1-2 изработки до епик
« Отговор #11 -: Април 22, 2012, 05:35:58 pm »
Аз предлагах да се пуснат нови рецепти в някой от категориите и нямам идея защо не се прие.
Например има легендарна рецепта за бижу в 4та кат с база 16 ловкост и точност за 48д и в същото време има епична такава, само че има и дроп в базата, за 96д. Излиза че за този дроп, който и без това си го вкарва във всяка втора изработка ако не и повече ще трябва да плащаме двойно - 48д отгоре. Точно за това тези рецепти до ден днешен не съм видял някой да си купи от магазин.

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:1-2 изработки до епик
« Отговор #12 -: Май 30, 2012, 04:47:09 pm »
Сега си направих експеримент с един оръжейник.
Избачках един чук предимно кървави изработки.
Количеството превъзходни и редки изработки беше двойно повече от обичайното.
Епик изкарах само 1 и то много слаб за кървава изработка и 2 легенди.
При шанс 10,27% за епик !  :hmmm:

Неактивен banditko

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 380
  • Karma: +280/-581
    • Профил
Re:1-2 изработки до епик
« Отговор #13 -: Май 30, 2012, 06:26:26 pm »
1 чук не може да ти е основа за изчисление на %,със следващия може да изкараш и 7-8 епика.....направи опита поне с 10-15чука и може да си вадиш изводи които ще си останат само за тебе(примерно както аз направих с бижутата 5к 600-700 изработки и съм убеден че в 5к бижутата са пипани,правейки също много бижута в други категории и никъде не вкарва толкова % предмет и злато както в тая категория)

Неактивен srek

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 122
  • Karma: +101/-300
    • Профил
Re:1-2 изработки до епик
« Отговор #14 -: Май 30, 2012, 07:58:48 pm »
Точно 1 чук трябва да е еталона при процента за изработка,щом е ограничен до 50 удъра,трябва да си ги дава тия проценти.Тия всичките писания във форума до тук само ме дразнят,то не бяха предложения за създаване на герой с неограничен брой рецепти и чукове,то не бяха обяснения как процента е точен при "н" на брой изработки.Прави впечатление ,че това което излиза като изработка няма нищо общо с действителноста.Имам наблюдения върху 3те вида професии и знам какво съм видял,до преди 2 седмици бях със всички есктри в занаята-зан.орден,зан.комплект,чук +60%,щаб на макс и като гледах кво излиза се отказах,като ми изтекоха бонусите не ги поднових,просто няма смисъл.По нова година % за закупуване на диаманти в нашия гилд се движеше 20-25% бонус,а сега нито 1 не си е купил,това какво ви говори господа програмисти,то не стига че останаха 100 човека в играта,вие 5 пари не давате.С това ваше мълчание и триенето на негативните коментарии във форума няма да се оправят нещата