Анкета

Колко диаманта сте готови да отделите за 1 месец игра?

до 50
19 (32.2%)
от 50 до 100
13 (22%)
няма значение аз съм милионер
10 (16.9%)
нито 1
17 (28.8%)

Общ брой гласове: 49

Автор Тема: 100 смешни диаманта  (Прочетена 6323 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
100 смешни диаманта
« -: Август 03, 2009, 03:00:43 pm »
Гледам,че всички се оплакват от цените на пазара та реших да отворя една дискусия в която всеки да изложи гледната си точка и да се получи един конструктивен спор(в спора се ражда истината)  ;D ;D

HAMELEON

  • Гост
Re:100 смешни диаманта
« Отговор #1 -: Август 03, 2009, 03:19:23 pm »
Не виждам какво толкова има да се спори по този въпрос!!! То е повече от ясно. Който продава на разумни цени върти търговията, които надува цените офертите му стоят дни наред в аукциона и не се реализират. Това е!!!

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:100 смешни диаманта
« Отговор #2 -: Август 03, 2009, 04:02:11 pm »
Добре но какво разбираш под разумни цени(100-200 диаманта за епичен предмет) ???
По принцип играя тази игра за fun(моля без коментари пиши на кирилица ;D) но някой да се опитва да ми каже ,че 10 лева са смешни пари да вземе да се осъзнае!!!За 100 пиксела да ми  иска 10 ЛЕВА (не,че не съм ги дал досега за екипировка ама изкарани чрез системата купуваи за 5 продаваи за 10 ;D) бих му казал,че за тези пари който иска бих предпочел да си купя Оригинална игра:EVE Online Special Edition,Age of Conan: Hyborian Adventures ;)
А и ше вмъкна  още нещо играта ми харесва и  бих си плащал но в разумните граници ,защото при битка
200 диаманта vs  1l хубава водка изхода е ясен ;D

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:100 смешни диаманта
« Отговор #3 -: Август 03, 2009, 04:18:43 pm »
Добре но какво разбираш под разумни цени(100-200 диаманта за епичен предмет) ???
По принцип играя тази игра за fun(моля без коментари пиши на кирилица ;D) но някой да се опитва да ми каже ,че 10 лева са смешни пари да вземе да се осъзнае!!!За 100 пиксела да ми  иска 10 ЛЕВА (не,че не съм ги дал досега за екипировка ама изкарани чрез системата купуваи за 5 продаваи за 10 ;D) бих му казал,че за тези пари който иска бих предпочел да си купя Оригинална игра:EVE Online Special Edition,Age of Conan: Hyborian Adventures ;)
А и ше вмъкна  още нещо играта ми харесва и  бих си плащал но в разумните граници ,защото при битка
200 диаманта vs  1l хубава водка изхода е ясен ;D
EVE Online не е необходимо да си го купувате.
Клиентът на играта можете да си го дръпнете напълно безплатно от сайта.
Age of Conan - е платена.

Да направим малко разбивка на цифрите, искате ли?

Месечната такса за EVE Online е задължителна - 15 евро (30 лева)
Age of Conan - 15 евро (30 лева) на месец + 60 лева за играта.

Двуседмичният Премиум за Имперски герой е 50 диаманта (4,80)
2 СМС-а Ви гарантират Премиум членство за 1 месец - (9,60)
Разбити на 30 дни, Ви се падат по 0,32 лева на ден (1 лев на ден, ако играете EVE или Conan онлайн)
Да предположим, че сте решили да заделите толкова пари за Имперския герой, колкото и за другите две игри - остават Ви 20 лева на месец.
Всеки един от пакетите Ви струва 25 диаманта. Половин СМС - 2,50.
Можете да активирате всички пакети с 2 СМС-а и половина - 12,50
Остават Ви 7,50.
Да кажем, че ще оставите 2,50, защото няма как с тях да изпратите СМС.
Закупувате си още 50 диаманта, с които можете да си закупите още 60 Точки за действие.

Това са по 2 точки за действие от горе на всеки 24 часа за период от 30 дни, в който сте Премиум.

Мисля че... през това време.... спокойно ще можете да стъпите на краката си и да си позволите да играете по същия начин, по който играе болшинството от играчите ни.

Кой знае? Може би през това време ще успеете да продадете в аукциона нещичко, което да Ви възвърне част от капиталовложенията?

Това му е хубавото на Имперския герой. За разлика от другите игри - в него можете да сте на фитка, а не да погребвате месечна такса в реални пари, която просто си я пишете като разход.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:100 смешни диаманта
« Отговор #4 -: Август 03, 2009, 04:19:57 pm »
Не можеш реално да съдиш колко струва един епичен предмет преди да изработиш такъв :) Мога да ти кажа от личен опит, че за да стигнеш до изработка на такива - са трябвали хиляди диаманти. Естествено дали ти ще си готов да купиш такъв - зависи само от теб, всеки играе различно.

Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Re:100 смешни диаманта
« Отговор #5 -: Август 03, 2009, 04:27:21 pm »
Отоне ако може да те поправя двуседмичният премиум е 25 диаманта или 2.40

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:100 смешни диаманта
« Отговор #6 -: Август 03, 2009, 04:28:18 pm »
Отоне ако може да те поправя двуседмичният премиум е 25 диаманта или 2.40
Да, грешката е моя, мерси.
В такъв случай... даже ще останат парички за още точки за действие.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Kilgor

  • Гост
Re:100 смешни диаманта
« Отговор #7 -: Август 03, 2009, 04:36:54 pm »
От опит мога да кажа че на този етап от играта епичен предмет, че дори и легендарен, е глезотийка.Стигнах до 34то ниво само с редки предмети и едно легендарно наметало ( купено за 8 диаманта), което не ми е помогнало особено.Епични предмети и комплекти със сигурност ще трябват на по-късен етап в играта.Кой знае, тогава може и ти да изработваш такива  ;)

Rayh

  • Гост
Re:100 смешни диаманта
« Отговор #8 -: Август 03, 2009, 06:24:56 pm »
та в тоя ред на мисли колко би трябвало да струва рубинен епиче предмет  ???

като се хванахте за 100 диаманта  :)


доста повече от колкото въобще можеш да си представиш съм платил за това да съм втори по опит и в топ 10 по занаят но явно е въпрос на така и вака и на заяждане или на нещо друго  ???


когато пуснаха играта оръжия и всичко се купуваше само от магазините и го нямаше

сега имате всичко и то наистина на смешни цени има и хора от който да вадите пари и диаманти с работа

не разбирам къде ви е проблема  ???

Неактивен chery

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 53
  • Karma: +6/-6
    • Профил
Re:100 смешни диаманта
« Отговор #9 -: Август 03, 2009, 06:44:10 pm »
който играе - печели, който не играе - пише дразнещи постове по форума, пък дано да намже нещо  ;D ;D ;D

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:100 смешни диаманта
« Отговор #10 -: Август 03, 2009, 06:53:18 pm »
Много интересно ми е на 1,3,5,7.... каква комисионна трябва да вземе ??? ;D

Rayh темата я отворих не да се заяждам с теб,а  просто да стане  една дискусия за "100 те смешни диаманта". ;)
« Последна редакция: Август 03, 2009, 07:04:02 pm от malelele »

Неактивен chery

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 53
  • Karma: +6/-6
    • Профил
Re:100 смешни диаманта
« Отговор #11 -: Август 03, 2009, 07:02:04 pm »
аз пък прецених че е добре да дам 20 диаманта за едно хубаво оръжие и с него за доста кратко време вдигнах доста нива. всеки си преценява сам за себе си какво може да си позволи и какво не може. както каза един играч и с по-слаби оръжия и брони пак се постигат добри резултати, без да е задължително да са епични или легендарни. помагам на децата ми да си развиват героите без инвестиции и виждам че се справят много добре. без премиума им куцат много занаятите иначе на нива и категории успяват да не отстъпват по нищо на другите играчи така че  :P

Rayh

  • Гост
Re:100 смешни диаманта
« Отговор #12 -: Август 03, 2009, 07:29:30 pm »
за съм пас вече  :) няма да водя безсмислена полемика  :)

а как съм си екипирал героя и колко мога .............. очаквайте включване  ;)

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:100 смешни диаманта
« Отговор #13 -: Август 03, 2009, 07:40:46 pm »
За оръжията (или всъщност всеки хубав предмет)... Взели сте си Премиум, всичко е идеално. За един месец, в началото нивата просто летят. А после, когато противниците станат по-зъбати, какво правим? Имате си по 24 хода на ден, 24 битки. Но с обикновените предмети атрибутните точки (и тези от редки предмети) стигат за (примерно) 20 битки противник от по-ниско ниво. 15 битки с противник от малко по-високо ниво (и повече опит)... пак 15 битки с два-три противника по-ниско ниво. Или (максимум, зависи какъв е героят) 12 битки с група противници по-високо ниво (където е и големият опит, многото злато, високият шанс за падане на предмет, понякога и на ценен предмет при това, рецепта, която преди се търгуваше по 50 диаманта...). Добре де, ама всеки ден само 50% се ползват за битки, останалите принудително се реанимирате, след като един час сте обикаляли и изкупили де-що има като храна и отвари. И какво става всъщност, премиумът си тече към своя край, а вие не можете да се възползвате напълно от него относно битките (станете трета категория, там съвсем ще се съгласите). А защо не похарчите 30-40 диаманта още като качите ниво за оръжия, пръстени и брони, които през следващите 9 нива няма да смените, защото ще са повече от достатъчни и ще качат онези 50% тежки битки (където са големите награди) до 80% (може би и повечко, аз от 25-то ниво можех да правя 24/24 на Ямата на мрака без да инвестирам никакви точки за умения в знахарство или извор на дух, т.е си спестявам и 50 диаманта за евентуално преразпределяне иначе)?

Не отричам, че и така няма да се справите- играта е достатъчно приятна и не затормозява с велики планове (всъщност тези неща ги оставям на хората, които намират за приятно развлечение сметките и оптимизирането на процесите, ама реших да съм полезен, или поне да се опитам). Ще се справите, и то чудесно, но от вас зависи доколко ще си оползотворите активираните премиум планове. Точките от магически предмети си остават важни, особено когато един предмет може да помогне не само на точността, а и на жизнеността едновременно. Пък и може да екипираме само по един тип предмет на героя си, което (поне в категория 3 и нагоре) вдига много начението на легендарните и епичните изработки.

Дано съм бил ясен, ще приема, ако някой се опита да оспори (на база опита си в категория три) думите ми.

Неактивен KingRatt

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 184
  • Karma: +16/-60
    • Профил
Re:100 смешни диаманта
« Отговор #14 -: Август 03, 2009, 09:22:52 pm »
Незнам за Rayh дето 2-ри ама за себе си знам, че от както я има БЕТА-та на играта аз съм изхарчил за занаятчийство над 1000 диаманта. Ресурси съм потрошил толкова, че някои играчи ако им покажа в момента какво имам в гилдията няма да повярват че съм си съвсем редовен играч като тях!  ::)
Е да, моя рекорд е на легендарен меч да му взема 250 диаманта(сапфирен) срещу скромните 37 сапфира и толкова диаманта, и толкова т. за действие и де да знам колко си стотин кюлчета и т.н.!
Наистина мисля че е глезотийка легендата а за епиката да не говорим!!!
И да не забравя да спомена, че мойто епично копие като го видях в аукциона за 100 диаманта откупна цена не се и замислих даже...
Според мен не е добре да се плюе по този, който се опитва да развива занаят и да продава добрите си предмети за колкото си иска. Мразя обаче спекулантите и прекупвачите...
Освен това съм пуснал и тема, че правя оръжия без пари(само ресурса нужен) и вече съм помогнал на няколко играча и легенди. Сигурен съм, че и други помагат на по-неразвитите по някакъв начин
Престанете да сравнявате Импириъл хиро с каквато и да е друга игра, че дразните!
Ще подаря 100-те скапани диаманта на всеки(почти), който напише 100 пъти че не става за играч!  :o Айде бийти се за 100 диаманта!