Автор Тема: Показатели  (Прочетена 2097 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен attilata

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 25
  • Karma: +1/-2
    • Профил
Показатели
« -: Август 03, 2009, 09:04:50 pm »
Защо показателите с оръжия се увеличават на битка, а не на убити врагове? За 4 битки убих 10 вълка и показателите за вълци +10, за тежки мечове +4...

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Показатели
« Отговор #1 -: Август 04, 2009, 12:07:55 am »
Защо показателите с оръжия се увеличават на битка, а не на убити врагове? За 4 битки убих 10 вълка и показателите за вълци +10, за тежки мечове +4...

Ами защото е така - в една битка не можеш да използваш 2 различни оръжия, но можеш да убиеш 2 различни врага (мечка и вълци по нататък например). Аз не виждам и на какъв друг принцип е възможно да се увеличават, затова си има 2 различни категории - за оръжие и за тип убити врагове.

Неактивен attilata

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 25
  • Karma: +1/-2
    • Профил
Re:Показатели
« Отговор #2 -: Август 04, 2009, 11:21:48 am »
 "Когато унищожите 100 противника с едно оръжие, ще се появи звезда, която Ви гарантира 2% бонус към пораженията"
Противника, не битки. Съответно 10 вълка = +10 умение не +4... както и да е. Щом само на мен ми се струва странно, може би се хващам за думата (филолог се пак...), та се надявам или да се оправи чисто текстово, за да не обърква хората, или игрово - 10=10 поне по мои сметки. :)

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Показатели
« Отговор #3 -: Август 04, 2009, 11:33:46 am »
Нещата се променят и има разлики спрямо началните идеи. Едно умение според описанието си даваше интелект, а всъщност дава точност (далеч по-полезно в битка) и трябваше после да му сменят описанието. Т.е понякога текстовете се разминават от реалната ситуация (т.е са описвали нещо, което е било вярно преди) и не се знае кога е бъг, кога просто информационното поле не е опреснено.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Показатели
« Отговор #4 -: Август 04, 2009, 12:40:34 pm »
"Когато унищожите 100 противника с едно оръжие, ще се появи звезда, която Ви гарантира 2% бонус към пораженията"
Противника, не битки. Съответно 10 вълка = +10 умение не +4... както и да е. Щом само на мен ми се струва странно, може би се хващам за думата (филолог се пак...), та се надявам или да се оправи чисто текстово, за да не обърква хората, или игрово - 10=10 поне по мои сметки. :)

Напълно прав си, текста в подвеждащ. Ще го преместя в проблеми.