Автор Тема: предложение  (Прочетена 3283 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен galkata

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 81
  • Karma: +12/-4
    • Профил
предложение
« -: Август 19, 2012, 01:18:54 pm »
Здравейте! Предлагам няколко нови неща:
 1. Инструменти- за кожарите предлагам да има ловен нож а за ювелирите едни клещи или някаква особена кирка. Ножа да дава по-голям шанс за пускане на кожи и обработването им. Същото и за клещите/кирката.
 2. Професия- Кулинар с подпрофесии химик и готвач.
От битки с животни и хуманоиди химикът ще събира кръвта и духовете на победените противници и ще ги превръща в отвари за дух и живот. Новите колби ще дават повече живот и дух когато станат превъзходни, редки..., а когато опре до части от комплекти ще прави от обикновените отвари за атрибути .(разбира се по-хубави от тези в магазина)
Готвача ще може да "копае" пшеница , да бере банани и от битки с животни да може да взима месо. От тези продукти да произвежда хляб, печено месо и обелени банани :D .За да ги направи ще му трябват някакъв брой дъски, а новите предмети ще дават повече живот когато станат превъзходни, редки...,а когато опре до части от комплекти ще прави отвари за атрибути(тия дето се купуват с диаманти)
Какво мислите
:hmmm: *crazy*

Pith

  • Гост
Re:предложение
« Отговор #1 -: Август 19, 2012, 01:32:09 pm »
Някой май е гладен :). Хубави предложения. Доколкото знам, има замислени подобни допълнителни професии от няколко години. Сега като че ли просто искаме новата версия на играта, там би трябвало да има много нови и интересни неща. С течение на времето започнахме единствено да искаме да се появи едно 2.0. Какво ще е вътре - вече май не е толкова важно :)

Неактивен Dionis

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 99
  • Karma: +15/-132
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #2 -: Август 19, 2012, 05:39:38 pm »
Все пак трябва да видим какво ще ни предложат в новата версия, за да може да даваме нови препоръки. А пък и никой не дава индикация, че сега подадените препоръки, някой ги взима в предвид. Има доста добри, както и тези на Галката и дано да бъдат заложени в 2.0 (ако въобще се работи по нея).

Неактивен Dionis

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 99
  • Karma: +15/-132
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #3 -: Август 21, 2012, 12:35:45 am »
 Искам да добавя и аз едно предложение: Според мен логично би било, когато върху противник в даден рунд се осъществи Вцепеняване или Ослепяване, то той да няма възможност да блокира удара в този рунд. Не разбирам как, ако си вцепенен или заслепен, би могло да успееш да блокираш противников удар.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #4 -: Август 21, 2012, 06:21:10 am »
работата е там че в рунда всичко става едновременно а в доклада се дава последователно. един вид той ти блокира удара в същото време в което ти успяваш да го вцепениш така че логиката не се губи.
моите предложения:
1.за всяко оръжие да има отделна специализация с умения намалящи минусите му и подобряващи плюсовете на оръжието. примерно не може да сравним майстор на меча тренирал 20 години с новобранец :)
2.мистиците вместо да имат тези слаби атрибутни магии и не особено адекватни масови предлагам следното. светлите магове да могат да контролират стихиите и да ги използват за защита. героите да могат да подобряват уменията над максимума все пак са магьосници физическите закони не важът за тях :) тъмните да правят обратното.
така някои ще кажат стават прекалено силни. за баланс на това може да се въведе броните да имат протекции срещу нормална щета стихии ако добавите отрова мрак и свещен ще се накефя :)
оръжията също да са разделени на такъва щета а босовете да имат винаги някой вид щета като слабо място. естествено най-удачно е играчите сами да разбираме кое е слабото място може се направи и със всички ботове като във всяка зона да е нещо различно да може се ориентираме от вида. така дори рядко оръжие със съответния вид щета ще е полезно което ще помогне осезаемо на оръжейниците да развържат кесиите :) също така оръжейниците да изработват стрели с различни бонуси. а ловците ще се зареждаме от тях редовно това е ясно :)
за бижутерите предлагам вместо дух да се пада щета на някой елемент което ще рече че може се използват масимум 5 в битка. вместо здраве да се пада регенерация като сега лекуването на маговете само че ефективно във всяка категория. вместо дропа да дава фиксирано количество злато всеки ден или всеки час.
така във всички занаяти брака ще намалее и ще се радваме всички на това :)
3. ловците смятам че заслужаваме следното което ще ни направи бойни машини по наш си начин. специално умение многкратно усилващо шансовете за крит и успешен удар над максимума за битка да важи само с лък и арбалет. също така да имаме право на оръжие за близък. баланса е че няма да имаме майсторство с тях и може се използват само едноръки къси оръжия, което ще рече меч кама боздуган. което ще рече че масовото ни умение ще важи само в обсега. относно отбиването на стрели бронебойни стрели ще доведат до баланс там :)
преследвачите от своя страна да имат даващо 95% шанс за крит но да важи само за оръжията с които имат майсторство. все пак те са тези които ползват оръжия които не предлагат много защита и не приключат ли бързо битката са свършени. крита им е равен на нормалната щета на воин така че баланса си го има.
ама че ферман се получи  *hihi*
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен galkata

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 81
  • Karma: +12/-4
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #5 -: Август 21, 2012, 02:09:58 pm »
. крита им е равен на нормалната щета на воин така че баланса си го има.
ама че ферман се получи  *hihi*
баланса не е баш щото ако стрелеца има 500 ловкост боеца ще има 100- 150 точност
в битката ти ще удряш всеки път с моята щета а аз  теб 4-5 със същата
все пак да се придържаме към темата- ако не направят никое от предложенията ни поне да пуснат новата версия (първо трябва да се върнат от почивката си *tired*)

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #6 -: Август 21, 2012, 03:39:37 pm »
не го изваждай от контектстта. баланса го има защото така както съм го дал всеки е бойна машина където си трябва. воина в близкия бой ловеца в боя на средна и далечна дистанция. както и трябва да си бъде. а не както е сега в обсега му одращиш бронята и да те трепе както си иска в близкия бой. ако пък им мерк с провокация и отбиване в партито с макс блок стрелците са пушечно месо. да си спец а боя на средна и далечна дистанция начи да заложиш на огневата мощ и да се стараеш да не те вкарат в ръкопашен бой. това на ловците им куца яко. а и примера за 100 точност на воина срещу 500 на ловеца не е точен. след бойния вик оставаш с 380 а при 3к щета с два меча например сама си прави сметката колко точни удара ще му трябват да те събори доло. воините срещу нас имат ковани брони и много блок а ние имаме само осакатен обсег и осакатена ловкост заради 25% шанс за удар и високите поражения в близък бой на воините. а пазителите + това имат отбиване на стрели което премахва 80% от щетите на стрелковите оръжия. това ако не се промени в 2.0 играта остава само с воините в нея и ще стане като мнозина скучни и еднообразни игри.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен galkata

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 81
  • Karma: +12/-4
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #7 -: Август 21, 2012, 04:08:23 pm »
героя ми е 28 ниво с брадва щети 180-240 а аз имам ловкост41 и точност 71
днес ме победи стрелец 23 ниво със ловкост и точност по 180 и щети 80-280
със боен вик му свалям 4% което е нищо щото той на всеки 3 удара 1 му е критичен , а аз го уцелвам за цялата битка 1 път
(битката траеше прекалено дълго-7 рунда)
аз съм с човека на войната и останалото е жълт сет а той е с 2 жълти , 1 епичен и останалото в редки
сега да спрем със спора за равенство и неравенство между видовете герой *THANK*

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:предложение
« Отговор #8 -: Август 29, 2012, 03:52:35 pm »
Не е и точно така.Избрал си си оръжие с твърде много минуси( на ловкост и точност).Като си войн ако си пазител носиш лек меч и щит..ако си боец тежък меч,а по натам като вдигнеш умението две оръжия можеш да носиш или два леки меча или мет ножове/ками.

:D 7 рунда ти била дълга битката.Я гледай боеве между мистици...траят по 70-100 рунда
Boku wa nihongo ga daisuki.