Автор Тема: Някой мрази ювелирите.  (Прочетена 4107 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Някой мрази ювелирите.
« -: Август 21, 2012, 09:27:12 am »
За разлика от кюлчетата и кожите камъните са 1/1.Да не споменавам че почти никъде няма територии със шанс повече от минималния.
Е вече видях че дори шанса да не е минимума(на лентата не бе най крайното червено поле,ами до него),то все тая....Не даже по-зле.

Вчера:
Пускам 5 точки изкопавал 1
Пускам 5 точки изкопавам 1
Пускам 10 точки изкопавам 2

Днес:
Пускам 15 точки изкопавам 4

Стъпката ми иска да изкопая 23  :o Сериозно да не би някой от високопоставените в играта да изпитва силна антипатия към тази подпрофесия или...?
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен hammmm

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 38
  • Karma: +11/-14
    • Профил
Re:Някой мрази ювелирите.
« Отговор #1 -: Август 21, 2012, 10:54:33 am »
ако си и стрелец освен ювелир май ще излезеш прав :D , шегата на страна имах подобен случай с копане на дървета и то с жълт инструмент и нямаше разлика в успеха, но явно така ще е ;) ;)

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Някой мрази ювелирите.
« Отговор #2 -: Август 21, 2012, 11:06:24 am »
мразят всичките занаяти според мен. миньора ако трябва да копае платина трябва или да напълни нечий джоб или да псува поне месец. хам каза за дърводелеца за кожара като те забие в зона където трябва да си наемниците и ако те нацелят веднага след битка с останал духа за 10на рунда ако имаш късмет са те лапнали с парцалите и марш за колби и поправка. от всички обаче ювелира е най-прецакан. миноьра с кирката поне може се надява на повече икопван ресурс при успех а ювелира го няма това и за капак различно от червено има само в жълта и червена провинция ако не ме лъже паметта.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:Някой мрази ювелирите.
« Отговор #3 -: Август 21, 2012, 11:24:30 am »
При мимьора и дърводелеца също така в зависимост от броя точки в подпрофесията и от предният пост Х и У от възможност за изкопаване Х/У се увеличават а при ювелира все си е 1/1 (и няма инструмент увеличаващ шанса за добив).Всеки път като минавам такава задача се ядосвам че избрах да съм ювелир :D.
Ама
Категория 1
216/300
Категория 2
284/300
Категория 3
494/500
Категория 4
411/500
Категория 5
600/600
Категория 6
600/600

Макар да не е съвсем на макс навсякъде,пак доста точки имам и не смея тепърва да сменям :D
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен hammmm

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 38
  • Karma: +11/-14
    • Профил
Re:Някой мрази ювелирите.
« Отговор #4 -: Август 21, 2012, 11:28:42 am »
ако трябва да съм честен не видях файда от увеличаването :D набих 50д за инструмент и от 100 опита 30-40 успешни *freak* без него пак толкова че можеби и малко повече правя, но 2-ри път инструмент няма да купя беше си пълна набутвация :D

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Някой мрази ювелирите.
« Отговор #5 -: Август 21, 2012, 12:00:25 pm »
предишния пост го написах за бързо че ме викаха да свърша нещо. бас ловя че някои ще рече в опасна провинция всеки може да бъде ударен. да вярно е ама кожара ходи фул екип с фул екип наемници голяма мечка котка и бик не се гътат гол като пушка да не говорим за митичните грамади. останалите може с къс меч първа категория за 1-2 злато може да идат да копат.
ювелира и миньора продават скъпи ресурси това им е плюса и си мислех преди че с тези професии героя може да се самоиздържа в по-голяма степен ама тъй като съм вълк единак който обича сам да си води битките, поне своите някой път няма как, не ме влече да взимам някой лошко да ме варди.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Някой мрази ювелирите.
« Отговор #6 -: Август 21, 2012, 01:15:11 pm »
Няма смисъл от тези теми.От 2 години ги дискотираме всяка професия и подпрофесия си има плюсовете и минусите.отделно сте стари играчи знаете за това и винаги може да смените на кожар и да си продавате кожите по 100 златце примерно

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:Някой мрази ювелирите.
« Отговор #7 -: Август 21, 2012, 02:52:21 pm »
Бижутер трудно ще смени на подпрофесия кожар ама карай. :-X Аз иначе отдавна да съм го направил,напук на всички точки.Пределно ми е ясно че написаното тук няма да трогне коравосърдечни създания като създателите на играта,но все пак ми се искаше да си излея яда.

ПП:Поне да можеше независимо от професията да можеш да избираш която си искаш от четирите подпрофесии,а то: на пук при бижутерите избирай само между миньор и ювелир...от трън та на глог.
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Някой мрази ювелирите.
« Отговор #8 -: Август 21, 2012, 03:03:10 pm »
а ся мразим ви даже ви търсим ама се джобовете са ни скъсани  ;)
- I died to become immortal

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:Някой мрази ювелирите.
« Отговор #9 -: Август 21, 2012, 03:22:39 pm »
а ся мразим ви даже ви търсим ама се джобовете са ни скъсани  ;)

Ми не знам ама не мен ми е по-изгодно да си купя камъка от аукциона вместо да се мъча да го копая(нищо че съм ювелир).Чудя се как още има хора които се занимават да добиват тези ресурси.Ако не беше за приключение въобще нямаше да копая :D
Boku wa nihongo ga daisuki.

Pith

  • Гост
Re:Някой мрази ювелирите.
« Отговор #10 -: Август 21, 2012, 03:24:59 pm »
На някои хора им излиза по-изгодно ти да си купиш от аукциона, отколкото да хабят точки за каквото и да било друго :)

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:Някой мрази ювелирите.
« Отговор #11 -: Август 21, 2012, 03:25:41 pm »
Обикновен ахат    Обикновен ахат    10%    10    1 Ей този 1 изкопан току що обикновен ахат ми струваше 2 диаманта.Каква евтиния само.... *hahaha* Сигурно е на промоция.  *WIZARD* Но смея ли да копая за него 3 часа и накрая някой да ме набие и да ми го вземе :D

Мани ако не бях пуснал на максимум време сигурно количеството изкопани щеше да е отрицателно число.Ай дано поне играта работи с модули :D
« Последна редакция: Август 21, 2012, 03:28:12 pm от burzata_strela »
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Някой мрази ювелирите.
« Отговор #12 -: Август 21, 2012, 03:45:25 pm »
спор няма забелязвам го по ювелирските си мулета а и като ми се падне от бой някой камък. нешлифованите се продават поне 2-3 пъти по-скъпо от шлифованите.при кожите положението е същото. явно има много геройчета които ги е страх от мечки  *hihi*
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Някой мрази ювелирите.
« Отговор #13 -: Август 21, 2012, 04:14:18 pm »
Не забравяйте няколко важни подробности...
С един жълт чук и ювелира е вдигнат на макс в подпрофесията а за миньорите са необходими много месеци за да го постигнат.
Има итеми за изработката на които са нужни над 10 кюлчета докато камъни са нужни само по 1 - визирам обикновенните и редки рецепти.
Погледнете статистиките и ще се убедите че много бижутери са с пагони за всички категории докато миньори и дървари са единици.
2 руди и 1 въглища са необходими за изработката на 1 кюлче докато от 1 камък излизат по 2-3 шлайфани.
От едно кюлче може да се вземе 1 точка а от един камък -2, че и 7.
Да не говория за високите категории където миньорът трябва да изработи определен вид кюлчета и чак след това от тях да изработи други.
Няма по тегава професия от миньорството.

И още една немловажна подробност.
На повечето места шансът за изкопаване на камъни е еднакъв но има места на които се изкопават повече - проверено !
Естествено задачите от приключеният са в най-трудните зони.
Зависи също и доколко е развита постройката в предният пост, ако има такива.
« Последна редакция: Август 21, 2012, 04:30:15 pm от Danchello »

Неактивен i1978

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 62
  • Karma: +6/-23
    • Профил
Re:Някой мрази ювелирите.
« Отговор #14 -: Август 21, 2012, 10:42:36 pm »
Да колегата над мене го еказал точно, но въпреки това дойде ли време за мисии при бижутера действието изваждане на диаманти е доста над останалите подпрофесии. От опит го казвам. Иначе трябва яки нерви и месеци на блъскане на едно място. Свършат ли обаче приключенията свършват и мъките и идва хубавото.  Въпреки, че освен от перли от друг камък май файда няма голяма.