Автор Тема: Цени на жълти рецепти в диаманти  (Прочетена 3069 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dionis

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 99
  • Karma: +15/-132
    • Профил
Цени на жълти рецепти в диаманти
« -: Август 29, 2012, 02:55:01 am »
Искам да питам как вървят жълтите рецепти в диаманти. Чел съм, че горе-долу са между и 2-5, в зависимост от вида на рецептата. Примерно за тази каква цена би могла да се иска:
Рецепта за дворцова алебарда
[Копия]
Поражения 182-456
Точност +30
Ловкост -20%
Здравина 231/231
Ниво 49
Стойност 35200 g.
Категория 5
Оставащи изработки: 1
Еднократна рецепта
« Последна редакция: Август 29, 2012, 02:57:15 am от Dionis »

Неактивен hammmm

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 38
  • Karma: +11/-14
    • Профил
Re:Цени на жълти рецепти в диаманти
« Отговор #1 -: Август 29, 2012, 07:47:11 am »
Това е много относително, има рецепти за които си струва и 50д да дадеш, но има и такива които и за подарък не бих взел.
Специално за тази (лично мнение) никой не ползва копия в к5 ако и вземеш 2-3д ще е голяма работа. :)

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:Цени на жълти рецепти в диаманти
« Отговор #2 -: Август 29, 2012, 03:50:23 pm »
Виж на аукциона.Копия,чукове,брадви и боздугани почти никой не ползва и рецептите им са по 500К-1м ако въобще има кой да даде и толкова.Скъпи са рецептите за лъкове,арбалети,метални ножове,тояги и щитове.
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен Dionis

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 99
  • Karma: +15/-132
    • Профил
Re:Цени на жълти рецепти в диаманти
« Отговор #3 -: Август 29, 2012, 09:33:08 pm »
Виж на аукциона.Копия,чукове,брадви и боздугани почти никой не ползва и рецептите им са по 500К-1м ако въобще има кой да даде и толкова.Скъпи са рецептите за лъкове,арбалети,метални ножове,тояги и щитове.
OK! Ясно за "калпавите" рецепти, но въпроса ми е все пак да имам някаква представа как вървят жълтите рецепти в !!!диаманти!!!. Защото, колкото и някой да се опитва да ме убеждава в противното, размяната на стоки с диаманти не се влияе въобще от цените в аукциона.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Цени на жълти рецепти в диаманти
« Отговор #4 -: Август 30, 2012, 11:23:56 pm »
За тази рецепта бих дала 3 диаманта...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Dionis

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 99
  • Karma: +15/-132
    • Профил
Re:Цени на жълти рецепти в диаманти
« Отговор #5 -: Август 31, 2012, 12:19:50 am »
За тази рецепта бих дала 3 диаманта...
Въпросната рецепта още я имам и ако проявяваш интерес може да ме потърсиш - Dionis, свят 2. А понеже знам, че си много навътре в нещата били ми отворила очите и за ориентировъчни цени (в диаманти) и на други жълти рецепти от кат. 5?

Неактивен EVIL

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 199
  • Karma: +13/-86
    • Профил
Re:Цени на жълти рецепти в диаманти
« Отговор #6 -: Септември 02, 2012, 01:02:32 pm »
Виж на аукциона.Копия,чукове,брадви и боздугани почти никой не ползва и рецептите им са по 500К-1м ако въобще има кой да даде и толкова.Скъпи са рецептите за лъкове,арбалети,метални ножове,тояги и щитове.
   бих добавил и ками  ;)

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:Цени на жълти рецепти в диаманти
« Отговор #7 -: Септември 02, 2012, 01:21:34 pm »
Дионис това което питаш не е нещо което може да бъде дефинирано.Не всичко на този свят има формула по която да бъде изчислено.Тук точно факторите които влияят са много:

1.Цена на диамантите....едно е когато диаманта ти е 800-900К едно е ако ти беше по 300-400К(както например едно време)

2.Търсене и предлагане и качество (основните елементи които определят пазара). В случая зависи каква е точно рецептата и дали в момента има хора които искат да я купят или не.

3.Материално положение на купувачите. ( едни могат да ти платят Х а други У (Х<У)...и отново се връщаме на 2 (ако в момента има много хора които я искат ще е по-скъпа,а ако има само 1 и той е навит да ти даде малко или ще му я продадеш за толкова или си я дръж и си я гледай).Аз примерно за тази рецепта бих дал 1д най-много,а ето че Митика ти дава 3.

4.Късмет. (Може да има някой склонен да ти даде много,но ако късмета не ви срещне...)
..................

Надявам се че разбираш че не е лесно да ти се каже лъка струва еди си колко д(винаги и всеки би го купил за толкова) а копието еди си колко
« Последна редакция: Септември 02, 2012, 01:25:05 pm от burzata_strela »
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Цени на жълти рецепти в диаманти
« Отговор #8 -: Септември 03, 2012, 01:36:16 am »
Той има в предвид диапазона на цената като най-ниска и най-висока, цената на диаманта тук не играе особена важност особено за по-популярните рецепти, и е доста лесно да се каже една цена, особено от продавача както е и редно........в магазина продавача е определил цените, не отиваш и казваш "Дай ми кило сирене - давам 50 стотинки".......Късмет няма, всичко опира до търсенето и важността за търсещия предлаганата рецепта.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:Цени на жълти рецепти в диаманти
« Отговор #9 -: Септември 03, 2012, 08:33:38 am »
Добре.Щом греша,извинявам се за това.

Ще оставя на теб да му изрецитираш цените на всяка една рецепта.....И като си почнала....за колко точно се продават рецепта к5 за лек щит и к4 за тежък меч(много ми е интересно щото ги подмятам от няколко месеца и не виждам някой да е примрял да ги купува,макар че рецептите не са никак лоши)
« Последна редакция: Септември 03, 2012, 08:35:55 am от burzata_strela »
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Цени на жълти рецепти в диаманти
« Отговор #10 -: Септември 03, 2012, 04:24:54 pm »
И като си почнала....за колко точно се продават рецепта к5 за лек щит и к4 за тежък меч(много ми е интересно щото ги подмятам от няколко месеца и не виждам някой да е примрял да ги купува,макар че рецептите не са никак лоши)
1,5-2 млн злато
За толкова ги продавах преди няколко седмици и пак мъчно се търгуваха просто никой не играе с тях толкова.