Автор Тема: До админите: Нагла кражба  (Прочетена 3271 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

666xxx

  • Гост
До админите: Нагла кражба
« -: Август 09, 2009, 09:50:23 am »
Късно снощи някакъв хакер или програма някаква влиза в моя акаунт от друго АйПи и ме е обрал...
Влиза в моята гилдия където съм единствен и няма други играчи и ме обира...
Може ли това да се провери и да се поправи по някакъв начин?

Неактивен aviss

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 31
  • Karma: +1/-3
    • Профил
Re:До админите: Нагла кражба
« Отговор #1 -: Август 09, 2009, 09:54:10 am »
Ей супер гадни хора има бре.Така е брат, като немогат да играят гледат все по лесния начин да минат.

Само не ми казвай че паролата ти е била като юзера ти, защото тогава сам си си виновен.

Дано админите да го хванат.

666xxx

  • Гост
Re:До админите: Нагла кражба
« Отговор #2 -: Август 09, 2009, 10:01:56 am »
Не паралоата не ми е като ника.

666xxx

  • Гост
Re:До админите: Нагла кражба
« Отговор #3 -: Август 09, 2009, 10:17:31 am »
Хахахаха сега забелязвам дори диамантите са ми изчезнали или са си купили нещо с тях.

Неактивен Ne_pitai

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 76
  • Karma: +5/-3
    • Профил
Re:До админите: Нагла кражба
« Отговор #4 -: Август 09, 2009, 11:09:07 am »
С мен се случи абсолютно същото! Значи вече не е прецедент! Започва да се повтаря!
Надявам се да се засече кой го прави и да се вземат съотвтните мерки!

Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Re:До админите: Нагла кражба
« Отговор #5 -: Август 09, 2009, 11:13:12 am »
ако не се лъжа програмното звено ще се върне от почивка на 17.08.Трябва да имате търпение!!

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:До админите: Нагла кражба
« Отговор #6 -: Август 09, 2009, 04:19:39 pm »
Късно снощи някакъв хакер или програма някаква влиза в моя акаунт от друго АйПи и ме е обрал...
Влиза в моята гилдия където съм единствен и няма други играчи и ме обира...
Може ли това да се провери и да се поправи по някакъв начин?


А паролата ти лесна ли е за разгадаване ? Играеш ли от клуб където може и друг да влезе ? Давал ли си на някой паролата си ?

666xxx

  • Гост
Re:До админите: Нагла кражба
« Отговор #7 -: Август 09, 2009, 04:35:14 pm »



Играя от вкъщи от личния си комп, и не не съм давал паролата си на никой.
Както и да е тоя хубавец продава доста итересни неща а сред тях и моята броня, може би и другите пострадали ще си намерят при него своите неща.

666xxx

  • Гост
Re:До админите: Нагла кражба
« Отговор #8 -: Август 09, 2009, 04:36:48 pm »
нещо не ми излязоха снимките става въпрос за GOST

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=14084486
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=14084487
« Последна редакция: Август 09, 2009, 04:40:58 pm от 666xxx »

666xxx

  • Гост
Re:До админите: Нагла кражба
« Отговор #9 -: Август 09, 2009, 05:05:38 pm »
Цитат
Не мисля че може да се направи нещо по въпроса, играча е трябвало да си намисли по-сложна парола и да не я дава на хора на които не вярва.

Повече от ясно е, че никой нищо няма да вънре, не ме е грижа за някакви си "кожи", "кюлчета", "брони" и т.н.
Нищо от откарднатите неща не е реално. Но все пак в играта е заложена и друга идея:

- който иска да има по-големи възможности, по-добри предмети трябва да си плати

и в този аспект ние които си плащаме за така наречените "диаманти", които след закопуването им се съхраняват на Вашите сървари имаме право да потърсим някаква отговорност и да поискаме да се направи нещо по въпроса, а не да ни се казва, колко са ни лесни паролите и, че нищо не може да се направи!


Rayh

  • Гост
Re:До админите: Нагла кражба
« Отговор #10 -: Август 09, 2009, 05:38:46 pm »
вече е отговаряно на подобно питане с много ясен отговор


така че се вземете да почетете

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:До админите: Нагла кражба
« Отговор #11 -: Август 09, 2009, 06:05:33 pm »
Първо- бъди по-сериозен и каже честно дали се си си изтрил следите, ако си влизал от интернет клуб. Второ- давал ли си на друг човек паролата си. Трето- лесна ли е за отгатване на база комбинации 123 или "qwerty". Програмното звено е все още във ваканция, но сигурността на акаунтите най-вероятно ще бъде завишена като се върнат.

Носи се отговорност до един момент. И този момент е повече от ясен на всички играчи. Не може да се почне с "Разбиха ми паролата, разпуснаха съюза ми" и куп други наистина подли постъпки, но след малко да се добави и едно "...ама всъщност си бях дал паролата на братовчеда, ама той никога няма да направи подобно нещо". Екипът няма начин да знае колко морални са роднините, приятелите или случайно намерени в интернет пространството особи, на които лично сте предоставили паролата си. Така достъп на информацията се дава от самия потребител, а не от екипа, и е следно той сам да си поеме отговорностите и последствията.

За в бъдеще може да се сложи едно ограничение (да няма лесни за разбиване пароли и ПОНЕ три от символите в тях да са различни от тези в името на акаунта), за да няма случайни налучквания. Може би трябва да се вложи и нещо "динамично", за да няма и влизания от интернет клуб, ако човекът не е изчистил списъка на паролите и т.н.

Неактивен Marianeca

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +13/-17
  • Kyokushin - The ultimate truth!
    • Профил
Re:До админите: Нагла кражба
« Отговор #12 -: Август 09, 2009, 06:16:05 pm »
И нещо което също е важно не си слагайте за парола ЕГН-то щот може да се научка ако си оставите рожденната дата в профила или форума така сами доставяте 6 от цифрите в паролата и въобще не слагайте егн си като парола защото истинския разбивач мн лесно би открил какво е егн ви. Добри мароли са любима фраза с добавени няколко букви или цифри или нещо което помните лесно и съдържа букви и цифри които не са много свързани с името ви , адреса , или егн то както на вас така и на близките ви.
"Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен."

Алберт Айнщайн

666xxx

  • Гост
Re:До админите: Нагла кражба
« Отговор #13 -: Август 09, 2009, 06:38:51 pm »
Първо- по-сериозен не съм бил до сега.

Второ- ще се цитирам
Цитат
Играя от вкъщи от личния си комп, и не не съм давал паролата си на никой.
и да паролата ми е лесна 123456 все пак това ми е паролата за безобидна онлайн игра, където реших да убия малко време, а не ПИН-кода за дебитната ми карта, не съм вярвал, че на някой ще му достави удоволствие играта като влиза в чужди акаунти

Трето- както казах не ми пука за откраднатите неща и не съм очаквал някой да ми ги въстанови, когато писах за проблема очаквах някой да каже нещо от сорта на: "Да някой ти е влизал в акаунта от друго АйПи, ще опитаме да разберем в кого се намират твоите предмети сега и ще му блокираме акаунта, за да не се случва и с други"
Но явно както става винаги в България - потърпевшия се изкарва по-виновен от виновника.

Неактивен Marianeca

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +13/-17
  • Kyokushin - The ultimate truth!
    • Профил
Re:До админите: Нагла кражба
« Отговор #14 -: Август 09, 2009, 06:46:35 pm »
Но явно както става винаги в България - потърпевшия се изкарва по-виновен от виновника.
Еми след като винаги така е в българия защо не си обърнал внимание малко на сигурността и не си измислил една качествена парола която да я ползваш на всякъде кадето се иска парола , а ако ти се наложи да я дадеш на някой примерно да ти наглежда акаунта сменяш паролата така че универсалната ти да не бъде разгадана и да могат да влязат на всякъде като си се регистрирвал. А и с парола като 123456 дори и няма смисъл да се гони тоя дет та е ограбил защото всеки би я разгадал.
"Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен."

Алберт Айнщайн