Автор Тема: 'Те това е от вчера...  (Прочетена 5997 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
'Те това е от вчера...
« -: Август 10, 2009, 01:21:13 pm »
Героите:

Боят:









Равносметката:

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:'Те това е от вчера...
« Отговор #1 -: Август 10, 2009, 01:23:13 pm »
Малко калпаво е направено, но вчера Mitaka му бъгна арената и не можа да види доклада. В другата тема го има чисто текстово, ама може някой да го иска "на картинка", пък и там само щях да я оспамя.

Rayh

  • Гост
Re:'Те това е от вчера...
« Отговор #2 -: Август 10, 2009, 01:26:46 pm »
благодаря приятел яка бой си е  :)

ако довечера има 5 желаещи да се бият срещу моя отбор да заповядат  :)

диването вече се бие само с мен  :D

хазарт също за другите ще видим  ;)

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:'Те това е от вчера...
« Отговор #3 -: Август 10, 2009, 01:43:08 pm »
Последния път hazart не успя да те спаси, ама сега срещу Диването ще ми е маааалко по-трудно  :P

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:'Те това е от вчера...
« Отговор #4 -: Август 10, 2009, 01:55:22 pm »
Този бой трябва много внимателно да бъде разгледан от всички, които искат правилно да развиват своите герои, както и от тез, които смятат, че стрелците са по-силни герои от другите.
Подобни битки ми дават основание да смятам, че и от гледна точка на бойния калкулатор нещата са общо взето наред.

Както виждаме и двете групи са построени много правилно - 3-ма бойци, мистик и стрелец.

Изходът на двубоя е ясен поради няколко причини.

1. Отбор 1 избира Мистик на мрака, което, според мен, е неправилно, с оглед на това, че бойците в Отбор 2 не са конструирани да страдат много-много от проклятията му.
2. Напротив, уменията на мистика на отбор 2 са много по-полезни и добре структурирани за тази битка. Вътрешният дух, насочен към Диването, му вдига кръвта с 936 точки. Чудесен бъф. Невероятен.
3. Двама от участниците в отбор 1 са Категория 3, което ги прави доста по-скромни като възможности.
4. Въпреки бруталните критични на mitaka (2 подред), ehhe остава боеспособен и то - с конфортно количество кръв.
5. Като цяло бойците на Отбор 2 имат прекрасни показатели. Както блок, така и шансовете за критичен удар. Да не говорим за здравето, което, след благословията на мистика, превръща и без това здравия танк на Диването в истинска непревземаема крепост.

Двубоят е пример за чудесно развити бойци, при които играчите им наистина са мислели. Поздравления и за уменията на Elaina, която наистина е един чудесен пример за добре развит Support Мистик.

Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

drakoncho5

  • Гост
Re:'Те това е от вчера...
« Отговор #5 -: Август 10, 2009, 01:57:28 pm »
А аз да доида ли???14 ниво стрелец.Малко съм малък ама ми се яде бои :D ;D

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:'Те това е от вчера...
« Отговор #6 -: Август 10, 2009, 02:09:05 pm »
Имаме си тема за уговаряне на битки, надявам се тази вечер да се организира нещо в десет отново там (имаме седем часа в аванс).

Относно мистика на светлината- не е все още идеалният Support, а е малко саможива момата (т.е уменията ми помагат и в малките битки със зверове). Когато се пуснат бригадите, най-вероятно ще преразпределя уменията си (а проклятието на мрака от hazart малко ми пообърка плановете, иначе нямаше да са само 900 точки живот).

И, понеже изскочи докато пиша- заради стелт от Митака. Не съм сигурен дали трябва да е само за героя или служи за арбитър на цялата група (което би било голям бонус и по многоетапните) или дали Лемур е определен по някакви правила на механиката да се цели само по Митака.

Неактивен Marianeca

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +13/-17
  • Kyokushin - The ultimate truth!
    • Профил
Re:'Те това е от вчера...
« Отговор #7 -: Август 10, 2009, 02:12:25 pm »
И, понеже изскочи докато пиша- заради стелт от Митака. Не съм сигурен дали трябва да е само за героя или служи за арбитър на цялата група (което би било голям бонус и по многоетапните) или дали Лемур е определен по някакви правила на механиката да се цели само по Митака.
Ми той лемур е замесник на митака в гилда така че сигурно е решил да го убие и да завземе властта кой знае ??? ;D
"Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен."

Алберт Айнщайн

HAMELEON

  • Гост
Re:'Те това е от вчера...
« Отговор #8 -: Август 10, 2009, 02:26:52 pm »
 Отон прави много добра разбивка на битката и отборите които участват в нея!
 
  Аз също се опитах да я анализирам и в резултат на това възникнаха няколко въпроса свирзани с тази битка:
 1. Защо никъде в битката не е отбелязана Позицията на Пазителя която трябва да понижава понесените поражения с определен %( в случая при героя ehhe с 24 %)?
 2. Същия въпрос възниква и при героите яросни бойци само ,че за позицията  Берсерк ?

 И другото което особено ме вълнува е:
 Ще имат ли Пазителите контраатака?

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:'Те това е от вчера...
« Отговор #9 -: Август 10, 2009, 02:36:46 pm »
Позициите няма как да се осъществят, защото няма как да ги селектирате предварително, докато се организира боя.
Работим по въпроса.

Да, ще имат.
Работим и по тоя въпрос.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

HAMELEON

  • Гост
Re:'Те това е от вчера...
« Отговор #10 -: Август 10, 2009, 02:38:02 pm »
Позициите няма как да се осъществят, защото няма как да ги селектирате предварително, докато се организира боя.
Работим по въпроса.

Да, ще имат.
Работим и по тоя въпрос.

  Благодаря за уточненията! :)

Неактивен Marianeca

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +13/-17
  • Kyokushin - The ultimate truth!
    • Профил
Re:'Те това е от вчера...
« Отговор #11 -: Август 10, 2009, 02:45:54 pm »
това с позицийте не мисля че ще е много трудно може да се добави като питане когато се цъква копчето готов или там каквото беше дето се съгласяваме да почнем боя и като го цъкнем да ни се налага да избираме да ползваме ли позиция или не  без което да не можем да сме готови за боя.
"Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен."

Алберт Айнщайн

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:'Те това е от вчера...
« Отговор #12 -: Август 11, 2009, 09:48:42 am »
Когато възпитаните герои спрат да се бият с чудовищо (защото знаят, че е некултурно да събудиш някого посреднощ), а на невъзпитаните просто им писне, отиват да гледат боговете на арената...



... и спектакъла, който устройват:




« Последна редакция: Август 11, 2009, 09:58:15 am от Sheremetev »

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:'Те това е от вчера...
« Отговор #13 -: Август 11, 2009, 09:55:56 am »



Rayh

  • Гост
Re:'Те това е от вчера...
« Отговор #14 -: Август 11, 2009, 10:48:06 am »
е една битка ми взехте и баш нея сложи а и портукалче ще я наказвам да ми вкарва тя критични  :)