Автор Тема: Арена ...или очквай неочакваното  (Прочетена 4958 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Chingiz

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 161
  • Karma: +22/-8
    • Профил
Арена ...или очквай неочакваното
« -: Август 12, 2009, 09:59:52 am »
Искам да попитам екипа:
- при битките на арената в групи които правим се проявяват някои неща които са малко странни :
 1.Един от противниците има умение СТЕЛТ и го ползва срещу мен --- защо аз тогава немога да ползвам моите умения срещу никой от противниците /демек немога да стрелям няколко рунда преди тях а имам 6 обхват на оръжието ...също така имам умение да стрелям поне по 3-ма противници едновременно ,но и това не се случва .... / ..
 2. Това умение на един от противниците ,не би ли било нормално да намали обхвата на оръжието ми само за него ,а не да пази цялата група ....защото в противен случай уменията на стрелеца ловец на арената са напълно безсмислени

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Арена ...или очквай неочакваното
« Отговор #1 -: Август 12, 2009, 12:38:15 pm »
Залпа на арената работи нормално, поне вчера го пробвах в дризт и си функционираше.

Що се отнася за орловото око...не съм много сигурна, мисля че ако някой от другата група има стелт то той го неутрализира, но може би трябва да се посбием малко за да проверим.

Rayh

  • Гост
Re:Арена ...или очквай неочакваното
« Отговор #2 -: Август 12, 2009, 01:04:01 pm »
орловото око не работи дори един от противниковия отбор да има стелд което според мен не е правилно защо иначе пазителя има умение защита от стрели

стелд би трябвало да пази само този който го има

HAMELEON

  • Гост
Re:Арена ...или очквай неочакваното
« Отговор #3 -: Август 12, 2009, 01:13:52 pm »
орловото око не работи дори един от противниковия отбор да има стелд което според мен не е правилно защо иначе пазителя има умение защита от стрели

стелд би трябвало да пази само този който го има

  Не си прав за пазителите!!! Техните позиции не са приложими на арената!

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Арена ...или очквай неочакваното
« Отговор #4 -: Август 12, 2009, 01:33:40 pm »
Принципно щеше да е прав да ползва това като аргумент (на база на как трябва да бъде). Скоро ще изчистят арената от бъгове предполагам, дотогава преследвачите ще покриват всичко  със стелт (пък и се бием посреднощ повечето пъти, сигурно стелт се влияе от часовата зона).

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Арена ...или очквай неочакваното
« Отговор #5 -: Август 12, 2009, 02:00:24 pm »
Да се извиня за отклонението от темата , но с тези позиции ( за пазителя -защита от стрели и за свирепия войн - защита в ръкопашен бой ) трябва да се внимава много кога се ползват , за разлика от другите позиции , ако намалят щетите от едното оръжие с 50% увеличават щетите от другия тип оръжие с 50% .
А този % се прилага и върху критичните удари ....   

Относно умението стелт може да се разглежда и като някои умения на другите типове герои които влияят на цялата противникова група . Нямам наблюдение върху стрелците и уменията им , но това умение мисля че е единственото(за преследвач) което може да влияе на целия отбор.   

Неактивен Chingiz

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 161
  • Karma: +22/-8
    • Профил
Re:Арена ...или очквай неочакваното
« Отговор #6 -: Август 12, 2009, 02:53:52 pm »
в момента влиае ..... но по принцип не би трябвало да влиае на цялата група ...няма логика в това ....защото СТЕЛТА е умение не е магия за да я приложиш към групата ..а и стрелеца нее някой нахакан маг ... а за момента това умение елиминира умениета на стрелците - ловци от противниковата група тотално

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Арена ...или очквай неочакваното
« Отговор #7 -: Август 12, 2009, 05:01:23 pm »
в момента влиае ..... но по принцип не би трябвало да влиае на цялата група ...няма логика в това ....защото СТЕЛТА е умение не е магия за да я приложиш към групата ..а и стрелеца нее някой нахакан маг ... а за момента това умение елиминира умениета на стрелците - ловци от противниковата група тотално
E аз имам наблюдение върху бойците ... и защитника и свирепия имат умение което да влияе на целия отбор .... боен вик нали също е специално умение , при последно ниво гарантира масов ефект !
Погледнах специално за уменията на стрелец-преследвач и ми се струва че това умение стелт е единственото което може да влияе на групата , мисълта ми беше че явно всеки тип герой има умение с което да помага на отбора си.
Предполагам че и другия тип стрелец също има умение което да влияе на отбора , но не съм гледал ... нека някой който играе с ловец да каже , а за мистиците е ясно че имат такива умения ...
 

HAMELEON

  • Гост
Re:Арена ...или очквай неочакваното
« Отговор #8 -: Август 12, 2009, 05:14:03 pm »
  Значи, при пазителите умението ЛИДЕРСТВО влияе в/у цялата група и повишава атрибутните точки на всички в нея!
  Колкото до стрелците, не смятам че СТЕЛТ влияе в/у цялата група.
Влиянието му е само за стрелците!!! Ако не се лъжа противовеса на СТЕЛТ е  ОРЛОВО ОКО! ;)

Rayh

  • Гост
Re:Арена ...или очквай неочакваното
« Отговор #9 -: Август 12, 2009, 05:38:06 pm »
  Значи, при пазителите умението ЛИДЕРСТВО влияе в/у цялата група и повишава атрибутните точки на всички в нея!
  Колкото до стрелците, не смятам че СТЕЛТ влияе в/у цялата група.
Влиянието му е само за стрелците!!! Ако не се лъжа противовеса на СТЕЛТ е  ОРЛОВО ОКО! ;)


не е дава до 6 обхват стелт го блокира без проблем ловеца с нищо не е полезен на групата освенс със орловото око и залпа който да удрят по рано от другите

Неактивен Chingiz

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 161
  • Karma: +22/-8
    • Профил
Re:Арена ...или очквай неочакваното
« Отговор #10 -: Август 12, 2009, 06:38:13 pm »
  Значи, при пазителите умението ЛИДЕРСТВО влияе в/у цялата група и повишава атрибутните точки на всички в нея!
  Колкото до стрелците, не смятам че СТЕЛТ влияе в/у цялата група.
Влиянието му е само за стрелците!!! Ако не се лъжа противовеса на СТЕЛТ е  ОРЛОВО ОКО! ;)
ми виж докладите от последните два дена на арената ...аз съм Лемур и съм стрелец - ловец ....орловото око е развито на макс ,както и прецизния удар /колкото му позволява нивото на героя в момента/ .... и ми кажи къде правя някакво поражение :) ... залпа ми е 2 .... което според описанието му ми дава право да стрелям по един противник и по още двама /тея почти нямам такова поадение....един или два пъти само/ .... оръжието ми е с най големия обхват 3 + 3 от орлово око и би трябвало да почна да бия от разстояние 6 ,но Стелта  ме блокира към цялата им група и дефакто фигурирам само за бройка .... та въпроса ми е точно това ....кат са го правели мислили са по т5ози проблем или се е объркало нещо  .... моето орлово око не дава на моята група да се бият 3 рунда по рано /няма такова нещо в докладите/

HAMELEON

  • Гост
Re:Арена ...или очквай неочакваното
« Отговор #11 -: Август 12, 2009, 07:17:21 pm »
ми виж докладите от последните два дена на арената ...аз съм Лемур и съм стрелец - ловец ....орловото око е развито на макс ,както и прецизния удар /колкото му позволява нивото на героя в момента/ .... и ми кажи къде правя някакво поражение :) ... залпа ми е 2 .... което според описанието му ми дава право да стрелям по един противник и по още двама /тея почти нямам такова поадение....един или два пъти само/ .... оръжието ми е с най големия обхват 3 + 3 от орлово око и би трябвало да почна да бия от разстояние 6 ,но Стелта  ме блокира към цялата им група и дефакто фигурирам само за бройка .... та въпроса ми е точно това ....кат са го правели мислили са по т5ози проблем или се е объркало нещо  .... моето орлово око не дава на моята група да се бият 3 рунда по рано /няма такова нещо в докладите/

  В случая си прав!
  За проблема с ОРЛОВО ОКО съм писал още преди месец когато си бях взел наемник с това умение. Да се надяваме,че като свърши отпуската на програмистите всичко това ще се оправи!

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Арена ...или очквай неочакваното
« Отговор #12 -: Август 13, 2009, 09:36:51 am »
Предлагам да съставим нещо като списък с пробелмите на арената до 17-ти.

Вчера забелязах един дисбаланс тип "първият печели". Може и тка да е замислено, но все пак да отбележа:
На практитка:
Първи отбор- проклятие на мрака 3, намаля уменията на всички от втори отбор с 1.
Втори отбор- божествена благословия, намалена с 1, няма масов ефект. Резултат: мистикът благославя само своите умения, но съюзниците си не и така те са с по едно ниво надолу.

Ако теорията е Божествена благословия ниво 3 да се неутрализира от Проклятие на мрака ниво 3, трябва на практика редът да е разменен, т.е:
Първо: Божествена благословия (всички повлияни са с ниво на умение +1)
Второ: Проклятие на мрака (всички повлияни губят ниво и се връщат на предишното).
Или поне Проклятие на мрака да не влияе на Божествена благословия на противника.

Rayh

  • Гост
Re:Арена ...или очквай неочакваното
« Отговор #13 -: Август 13, 2009, 09:42:46 am »
най големия проблем е засядането по стаите

HAMELEON

  • Гост
Re:Арена ...или очквай неочакваното
« Отговор #14 -: Август 13, 2009, 10:04:30 am »
    Не е само това!
    В една друга битка забелязах ,че един Свиреп войн приложи умението Боен вик в пълната му сила( в случая 12%) след което мистика на тъмнината от отбор2 намали уменията на противниковата група с 1 , но вече бе късно.
    Моя герой обаче ( понеже е в отбор 2) бе повлиян от противниковия мистик и Лидерството бе със сила 8% вместо 12%. Това според мен също не е правилно!

    Изобщо,добре би било когато програмистите се завърнат отпочинали от отпуската да разгледат битките които сме водили на арената,да ги анализират внимателно и  да внесат нужните корекции!

    
« Последна редакция: Август 13, 2009, 10:35:58 am от HAMELEON »