Автор Тема: Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!  (Прочетена 39602 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #30 -: Септември 02, 2014, 09:02:14 am »
Само едно уточнение бих искал да направя. Не очаквайте версия 2.0 да изглежда като класическата игра. Поне не и в напреднал стадий. Вероятно много неща ще отпаднат и ще има достатъчно нови, плюс коренно различна визия. Следователно, добре е да се фокусирате върху по-обобщени и базови идеи за геймплея. Поне според мен.
ДД

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #31 -: Септември 03, 2014, 03:07:35 pm »
1. Умение джебчийство (за стрелците).
В опасните провинции, освен атака да има и бутон за джобене. Влизаш в инвентара на героя, срещу всеки предмет имаш шанс за успех, меже бе не виждаш всичко, или не всичко ти е позволено (зависи на кое ниво ти е умението). При неуспешно джобене - бой по кофата, а ако са активни стражите - бой с тях. Естествено да немогат да се крадат екипирани или обвързани неща.

2. Умение ораторство (за мистиците).
На глобалната карта, можеш да убедиш герий че някой му е враг, и така да ги накараш да се сбият (стига да има поне двама в една  и съща зона). Идеята - да отслабиш някой, така че да можеш да го победиш по-лесно, като го нападнеш веднага след това :D

3. Умение водачество (за войните).
Можеш да привлечеш противникова единица на своя страна, за определен брой рундове.

4. Талисмани - да се носят в инвентара, като ще зашитава цялата дружина от вредни влияния: заслепяване, боен вик, вцепеняване... Естествено не на 100%, просто да намалят шанса.

Неактивен kimtoi

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 22
  • Karma: +11/-7
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #32 -: Септември 05, 2014, 08:56:08 am »
магистрала = играта     -  ето моето сравнение
Ние шофьорите ( играчите ) , средства за строеж на първата магистрала не сме давали . След строежа повечето предполагам са "давали" , но това е било за по комфортното пътуване по магистралата ( игра ) : да няма дупки ( бъгове ) , да има маркировка и табели и тяхното поддържане ( подобрения ) и т.н. . А не да се "кашират" средствата : за строеж на нова магистрала ( версия ) . Тези средства , ако бяха използвани правилно ( да няма дупки т.н. .... ) , сега  много от  отказалите се шофьори все още щяха да карат по магистралата , а не да предпочетат първокласния път ( друга игра ) да минават от там  , + наличието на нови шофьори . А сега :
                                                                                                           
" дупки " -  които отказват шофьорите :

 Голяма дупка 1 . Това е игра нали ?? Голям % от играчите се предполага да бъдат тинейджъри :
махнахте това със смс-а    - добре, но тинейджъра , лесно "пали" ( някой го набил на предизвикателсво ) и той си вика :"ей сега на тоя ще му .... " и за целта , той "събира от закуски " и праща смс-че на стойност само 6 лв ( да може си купи по хубави дрешки и оръжия ) , а сега .... как тинейджъра не само трябва да събере 40 лв ами и да има ЖЕЛАНИЕ да ги даде ....  да не говорим , че кризата изяде част от тях диаманти на стойност 40 лв и за останалите суми .  - уцелва тая дупка и понеже дупката е голяма обръща колата по таван и ... няма кола няма шофиране по "магистралата" 

 Голяма дупка 2 .  Друг  % отказали се :  стига играча до някое приключение , което не може да мине със сегашните си наемници , решава че трябва да ги смени : и обикаля - 2 дена , седмица , месец -  и не може да намери такива дето да си мине приключението ( няма смс за 6 лв ) и не може или не иска да събере 40 лв да може да "има НАДЕЖДА" за по добри ..... уцелва тая дупка и обръща колата по таван ....
 
Тези две дупки отказаха двама мои съотборници .

Малките дупки когато са "много" и те до толкова чупят колата , че шофьора му писва и не ползва тази магистрала  ......
   
Малки дупки :

 малка дупка 1 . Не появяването на пагон ( трябва да пишеш и да почакашшшш) известно време . Това и други малки дупки преди не бяха проблем .... ама от 180 човека екип да няма един дето да го оправи  ..... или вземат много малко пари или не разбират достатъчно или просто нямат желание - не знам .
 малка дупка 2 . Черен аватар ...... и горе посоченето в малка дупка 1
 малка дупка 3 . Блокирането на някои провинции за не определен период от време ...... и горе посоченото в малка дупка 1 
 малка дупка 4.  Изработката на предмети - шанса е отчайващо критичен , пресен пример ( вчера съотборник изработи 5 бижута с епични клещи ( В ЩАБ НА МАКС ) и само на едната изработка си личеше с 1 атрибутна точка че щаба е бил на "МАКС" , да не говорим и за наличието на дроп, интелект и дух . Все едно е бил в гората или на полето и там е бачкал без маса и осветление.
 малка дупка 5. За някои играчи двете точки на действие от фейса и артилерията , може и да са им вършели работа .
 малка дупка 6. Писането във форума за някой малък проблем или бъг и съответно : или не решаване или бавене с някакъв период от време .
 малка дупка 7. Махането на промоции и забявянето на занаятчийските уикенди ( в които се НАДЯВАМЕ да изработим нещо по добро ).

И кой знае още колко на брой са тези малки дупки  ......

Тези , които са се отказали ( причина : големите дупки ) директно Ви правят анти-реклама на приятелите си . И съответно техните приятели шофьори не минават по вашия път ( да не си чупят колите ) .
Другите отказали се (причина : многото малки дупки), може би , ще се върнат , при наличието на ремонтирана стара магистрала или НОВА такава .
                                                                                                                         
НОВА магистрала :

Сега Вие  предполагате , че останалите шофьори ( "мазохисти") , един вид или да си зарежат колата ( по която са вложили толкова средства и труд ) или да карат и нов и стар автомобил. Сега освен старият автомобил  да си купят нова кола и да тръгнат и по новата магистрала .
Не знам , може би е късно да бъде оправен този .....  "макадан " , обаче АЗ не мисля да си купувам нова кола  за новата магистрала . МОЖЕ БИ , ако се остранят бъговете и се въведат примерно 15 нововъведения ( КОИТО СА СЪГЛАСУВАНИ , чрез анкети или по друг начин СЪС СЕГАШНИТЕ "МАЗОХИСТИ" ) , МОЖЕ БИ ще има ефект .

Вие сами отказвате играчите , сега искате нови да привличате , но щом сте събрали "излишни средства" и имате толкова голям екип от хора , пробвайте , дано да има развите .

Поне .... ако я пуснете : не правете тази грешка като на тази версия да я пускате на самотек играта ( отварянето на големи и малки дупки ) след примерно година - две - три  .

Благодаря Ви , че отделихте време да прочетете горе написаното , Аз съм Ваш верен "мазохист"  .
умрял форум  ...  " Два пъти пиша във форума за бъг и двата пъти няма резултат "

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #33 -: Септември 05, 2014, 09:30:01 am »
хубаво би било от екипа да внесат малко яснота относно този нов имперски герой. нова игра ли ще е или тази която играем сега ще се подобрява.ако е нова игра тази дискусия за мен поне е безполезна.кой ще е този дето ще зареже старата игра в която има някакви постижения и напредък за да почне от нулата ???в този ред на мисли какво ще се случи със сегашната версия на играта-ще я има ли и ако я има ще има ли някакво развитие по нея.

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #34 -: Септември 05, 2014, 01:45:21 pm »
Опитах се да дам нагледен пример колко невъзможно е да се пипа по стария код.. Няма смисъл от повече асоциации - мисля, че беше ясно какво илюстрирам.

Скоро ще има повече яснота - просто не искам да даваме информация, която има голям шанс да излезе некоректна..

Относно СМСи - от сега мога да ви кажа, че няма да има... (Не и в БГ) Докато операторите смятат, че могат да са ни мажоритарни съдружници ние няма да ползваме техните услуги...(да, като дръпнеш чертата операторите взимат повече от 60%... За сравнение в Румъния взимат между 10-20%, а кредитните карти 2-5%) Знам, че можем просто да даваме по-малко диаманти, но имаме принципен проблем с това операторите да взимат 60% без грам риск (ако има неплатени сметки, те също са за наша сметка) и без да си мърдат пръста...

Всъщност първият Герой не беше особено рентабилен и не случайно беше спрян от разработка - беше дотиран от ИО почти през цялото време... За това ако новият е "по-шарен" "по-социален" по-нещо друго което няма да се хареса на старите играчи, то ще е за да може да привлече по-голяма аудитория и поне да се самоиздържа (за печалба в момента не говорим) иначе ще последва съдбата на първия.. Пазара е безмилостен и няма място за емоции...

Благодаря, за многобройните конструктивни предложения и мнения. Опитайте се да гледате на нещата по този начин - нека направим максимално популярна игра, която след това ще ни даде шанс да правим и по-кор подобрения... (Предният път това беше една от основните ни грешки - инвестирахме много време в endgame-а и пренебрегнахме масовия играч...)

Както казах - старите светове остават същите...

Новите ще имат много общо със старата игра, но ще има и не малко разлики...

Хаос

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #35 -: Септември 05, 2014, 02:11:40 pm »
Не би било зле вече да започнете да публикувате и намеренията на екипа, дори и само като предварителен замисъл. За да можем точно тях да дискутираме за евентуално изплуване на допълнителни гледни точки и идеи. Ние можем да си даваме предложения колкото искаме, но отговорността за продукта ще бъде изцяло Ваша. Тоест, по-полезно би било да опитваме да осъществяваме текущ контрол по моделирането на ИГ 2.0.
ДД

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #36 -: Септември 05, 2014, 05:19:30 pm »
голяма радост беше ама за кратко.ясно ми е че рано или късно  тази дето цъкаме сега ще й се дръпне шалтера :(ще изчакаме да видим новата какво представлява и евентуално може да се повдигнат някои въпроси.относно новата игра хубаво би било да кажете почнали ли сте да я правите,  докъде сте стигнали, за да можем и ние да правим по адекватни препоръки. за новата ви препоръчвам да запазите занаятите и да направите така че и да не се играе известен период от време да не е фатално.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #37 -: Септември 05, 2014, 08:23:24 pm »
Понеже текущо в докладване на проблеми се дискутира бъг с предизвикателствата, тук направо може да дадете и отговор, какви мерки се очакват за борба с автоматизиране на акаунтите във версия 2.0 (т. нар. ботове)?
ДД

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #38 -: Септември 05, 2014, 08:36:46 pm »

Относно СМСи - от сега мога да ви кажа, че няма да има... (Не и в БГ) Докато операторите смятат, че могат да са ни мажоритарни съдружници ние няма да ползваме техните услуги...(да, като дръпнеш чертата операторите взимат повече от 60%... За сравнение в Румъния взимат между 10-20%, а кредитните карти 2-5%) Знам, че можем просто да даваме по-малко диаманти, но имаме принципен проблем с това операторите да взимат 60% без грам риск (ако има неплатени сметки, те също са за наша сметка) и без да си мърдат пръста...


Да видя да ли съм разбрал правилно, защо са ощетени децата в България!
Значи пращат се СМС-и за 1000лв. Децата доволни, че си получават диамнтите и могат да играят и да се кефят. Мобилните оператори доволни, че изкарали 600 лв. Вие се мръщите на 400лв за нещо,  което така или иначе си върви. Само за това, че не са 800лв!
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #39 -: Септември 06, 2014, 10:47:19 am »
Децата на България, пращаха SMS-и от всички други телефони до които се докопаха, само не и от своите :)
Има достатъчно методи за плащане, просто трябва да има доста по-малка сума. 40лв. са много, дори и за мене дето работя. Че 40лв ми е GSM, кабелна и интернет за месеца! Друг е въпроса че цените в диаманти са умопомрачителни. Какво можеш да направиш тия 400д... Ми не много, не можеш да активираш и 2 ордена на мах. Или да вдигнеш някоя сграда 1 ниво. Тия цени са за гилдии с 50 човека, и всеки да дарява по 1д на ден. Не че в момента няма гилдии с 50 и кусур героя, ама ги движат 5 човека.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #40 -: Септември 06, 2014, 12:52:49 pm »
Mitbul, Komadrin вероятно е малко по-прав от теб. Дори и да има по-малки суми за плащане, децата имат достъп почти изключително само до sms като метод на разплащане. Освен, че е по-бърз и опростен. В крайна сметка - аз не мисля, че има човек изобщо, който да е против sms. Просто всички български играчи страдаме от някакви бизнес недоразумения. А и децата са само една част от плащащите, чрез sms. Истината е, че откакто спряха sms тук - болшинството играчи преустановиха закупуването на диаманти. Завинаги.
ДД

Неактивен Alesita

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 105
  • Karma: +85/-286
  • По-лоша от дявола, е само жена му!
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #41 -: Септември 06, 2014, 04:39:29 pm »
Pith_New_Era Много си прав!
Спомням си преди 5 години ( като не знаех да как друго яче да си изкарвам диамантите ), пращах смси, макар и рядко. Преди година, като започнах да на играя на ново, в другият свят ( от 2ка се преместих в 3ка ), се замислих да си дам ли аз един хубав старт в играта с един смс. И какво да видя опцията с смсите липсва. Питам на задай въпрос, какво аджеба става, и защо няма смс за диаманти, отговаря ми се, че от бая време този начин на разплащане отсъства, и няма да го има и занапред. Гледам другите начини - Easy pay, викам си на акъла добре, пак бива и така, гледам най-малкият пакет 40 лв. "Абе вие ненормални ли сте, или нас ни вземате за маймуни" - точно това ми мина през главата. И тотално и кардинално се отказах от всякакви идеи да дам и 1 лев дори за тая игра.
Не вярвам, само аз да съм с това мислене, така че се замислете дооооста сериозно по въпроса.
Като нещете да плащате на оператора огромните удръжки, поне направете пакети от Easy Pay с нормални цени, да речем 5-10лв нещо такова.
« Последна редакция: Септември 06, 2014, 04:43:05 pm от Alesita »

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #42 -: Септември 06, 2014, 05:20:53 pm »
Не би било зле вече да започнете да публикувате и намеренията на екипа, дори и само като предварителен замисъл. За да можем точно тях да дискутираме за евентуално изплуване на допълнителни гледни точки и идеи. Ние можем да си даваме предложения колкото искаме, но отговорността за продукта ще бъде изцяло Ваша. Тоест, по-полезно би било да опитваме да осъществяваме текущ контрол по моделирането на ИГ 2.0.

Прав си - забавянето с една седмица е по-технически причини - на плажа съм  :D ... и се пише кофти от телефона... Но екипа вече е започнал работа, така че от утре ще започна да качвам първите сигурни промени/подобрения и т.н. В понеделник ще ви представя и хората, който ще разработват ИГ (основната група), тъй като държа те имат емоционална връзка с общността на Героя и да виждат от първа ръка резултатите на това, което правят... (като счупят нещо да знаете кого да кълнете, например  :D :D :D)

Неактивен maroder4e

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 35
  • Karma: +12/-43
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #43 -: Септември 06, 2014, 07:18:52 pm »
Аз съм Ivonti от свят 3,лидера на  RONINл Новата версия бих я играл само ако се забрани мултиакаунтинга и "наглеждането" на чужди герои,като се правят проверки на героите от всяко Ай Пи с колко героя се играе. Понеже много хора си правят регистрации от различни компютри и после си играят през няколко браузъра. Така ще видим някои " големи играчи" докъде ще стигнат. На един от тях специално и на неговата гилдия  се помагаше изключително много и от екипа. И всички бъгове бяха и в тяхна полза

Неактивен maroder4e

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 35
  • Karma: +12/-43
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #44 -: Септември 06, 2014, 07:55:23 pm »
Най-важното бях забравил. 5 години играх като преследвач,като реснах първия път пак бях преследвач защото този клас най-много ми харесва. Но накрая се принудих да ресна втори път и то като воин защото нямах шанс да победя воин вече. А причината е че единственото преимущество на преследвача бяха засада и отвръщане,а след като важат и при воина в оръжията му преследвача няма преимущество. А при положение че воина сваля с бойни вик показателите на цялата група на противника нали се сещате кога някой ще го победи. Уменията засада и отвръщане трябва да важат само за стрелците и преследвачите. НЕ ТРБЯВА ДА ВАЖАТ ЗА ВОИНИТЕ,както не важат и за мистиците.