Автор Тема: Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!  (Прочетена 42650 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #60 -: Септември 09, 2014, 01:33:07 pm »
Аз също съм против произволното местене от гилдия в гилдия, поне в текущия вариант.
1. Може да се направи всяко влизане в гилдия да изисква, например, 10-20 диаманта, които директно да отиват в хазната на гилдията и да не могат да се вливат в свободен пазар на ресурсите на гилдията, ако такъв бъде въведен.
2. В миналото съм предлагал, лоялността към дадена гилдия - да води до бонуси за съответния играч, член на тази гилдия. Колкото по-дълго пребивава даден играч в дадена гилдия - толкова по-големи бонуси получава той. Ако я напусне - бонусите се нулират. Това ще доведе до окрупнено обособяване на гилдии и героите ще могат гордо да се идентифицират с тях. А съюзничеството може директно да се прилага на гилдийно ниво.
ДД

Неактивен Aurora

  • Blondie
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 165
  • Karma: +416/-344
  • Виж минусите - преброй комплексите! :D
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #61 -: Септември 09, 2014, 01:48:15 pm »
1. Може да се направи всяко влизане в гилдия да изисква, например, 10-20 диаманта,

Я не се заплесвай :o аз до сега да съм фалирала 10000 пъти, при положение че непрекъснато въртя герои от едната гилдия в другата да пренасят екипировка и ресурс...
By Signature

Неактивен Alesita

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 105
  • Karma: +85/-286
  • По-лоша от дявола, е само жена му!
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #62 -: Септември 09, 2014, 01:51:22 pm »
Именно! Абсурдно е просто!
Повечето играчи постоянно въртим герой от една в друга гилдия! Ако го направят с ограничение, айде кажете ми как се пренася прескъпият ресурс 7ма ( кюлчетата например ), или някое хубава изработка от легендарна или епична рецепта, през аукса ли? Ами ако стане някой сакатлък и друг я гепа, какво правим? Недейте взема недообмислени решения, който ще ви костват активни играчи.

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #63 -: Септември 09, 2014, 01:56:29 pm »
 :)това е най лесно да се реши , проблема който засяга ивайло мисля е за битките и войните между гилдиите които ще се водят.
- I died to become immortal

Неактивен Aurora

  • Blondie
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 165
  • Karma: +416/-344
  • Виж минусите - преброй комплексите! :D
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #64 -: Септември 09, 2014, 02:07:21 pm »
И какво ще се получи тогава - атакуващата гилдия, подготвена, събрала така да се изразим най-реномираните си герои и пуска атаката, на мен, понеже ми е хрумнало да си обличам дребосъците и съм си изкарала 2,3,5...10 героя съответно не мога да ги върна и не мога да си защитя позициите... Е на какво ходи това? Дори исторически погледнато, колко са случаите, в които не се е притичала помощ по време на сражение?
By Signature

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #65 -: Септември 09, 2014, 02:10:44 pm »
 :) дам всички сме прави ,да се надяваме всичко да е по балансирано и да ни е по приятно а и не сме казали че всички ще харесаме новата  ;) аз примерно искам старата с ъпгрейди  :'(
- I died to become immortal

Неактивен Tony_Soprano

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 132
  • Karma: +54/-317
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #66 -: Септември 09, 2014, 02:17:28 pm »
Мен не ме бърка ако се въведе ограничение, По принцип героите си ги вадя само за търговия и то много рядко, но се питам какъв ще е смисъла да се съюзяват гилдиите ако се забрани местенето?
И още една ситуация за обмисляне:
Примерно герой влиза в гилдия на която след време лидера се отказва да играе или му вземат диаманти и го изхвърлят от гилда.
Какво ще прави човечеца ако не може да влезе в друга гилдия?
Примери много...

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #67 -: Септември 09, 2014, 02:24:51 pm »
Ще се внимава, кой къде ходи. Може при гонене - да се връща автоматично депозита. Въпросът е да се ограничи свободното подскачане по желание на играча. А относно съюзничеството - подкрепа да се прави на гилдийно ниво автоматично. Написал съм го по-горе :)
ДД

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #68 -: Септември 09, 2014, 03:09:36 pm »
Направил съм предложение, ако героя не е стоял 30 дни в гилдията не участва в атаки и защити. Всеки си прави сметка колко героя ще държи за битки. Кога ще си мести майстори за щабове или герой за пренос на рес или размяна.
Може да се доразвие вече съюзните гилдий как да помагат евентуално. С някакъв лимит герой, които да се присъдиняват без да е нужно да се местят. 
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

Неактивен Tony_Soprano

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 132
  • Karma: +54/-317
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #69 -: Септември 09, 2014, 11:25:02 pm »
Ще се внимава, кой къде ходи. Може при гонене - да се връща автоматично депозита. Въпросът е да се ограничи свободното подскачане по желание на играча. А относно съюзничеството - подкрепа да се прави на гилдийно ниво автоматично. Написал съм го по-горе :)

Ами хубаво ама как да внимава един нов играч, който не е ориентиран кое как е и кой какъв е?
А депозита да се връща добре, но ако гилда е изхарчил диамантите от къде ще се върнат?

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #70 -: Септември 09, 2014, 11:50:57 pm »
Може да има отделен пул за депозити. Или:
1. Има пул, който след известно време (през което играчът се е ползвал от облагите на гилдията) се влива в общата хазна на гилдията.
2. Възможност числото диаманти в гилдията да може да става отрицателно. Така, ако всички диаманти от хазната са изхарчени и лидерът изгони играч - балансът става например -20 диаманта и ще се наложи да се внесат нови 40, за да се построи нещо, което изисква 20.
« Последна редакция: Септември 10, 2014, 10:33:20 am от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #71 -: Септември 10, 2014, 08:09:59 pm »
За да не откриваме топлата вода:
Може да се направи втора карта. Подобно на ИО - със стотици градове по нея (малки замъци).
Всеки "град" (или каквото е) да бъде охраняван от противници в началото и, когато се изпълянт някакви условия за превземането му, да дава бонус.
Колкото по-близо до центъра, толкова по-силни са противниците и по-голям бонус осигурява контролът над града.

Вариант 1: контролираните градове дават слава за гилдията (веднъж на 24 часа). Когато се достигне определено количество слава, гилдията напредва с ниво. Подобно на опита и нивата при героите.
Към нивата може да се обвържат конкретни бонуси, даже и категории. Например да се дават точки, които лидерът решава къде да инвестира ("умения" в рамките на самата гилдия - бонус в защита или атака, по-високи шансове в работилниците... може дори да има умение, което да намали шанса при епична изработка да се паднат бонус точки "интелект"). Може да има и умения за използване в битка (които не може да се научат в индивидуалното развитие) - достъпни за всеки, който е бил в гилдията от миимум Х дни.
Да се предвидят и други бонуси - на всеки 10 нива в гилдията, всеки член може да си вземе 1 точка за действие (веднъж на 12 часа). Както и по-високите нива сгради в замъците (освен нужните за отбраната му) да изискват 30-то ниво на гилдията.

Вариант 2: Всеки град дава някакъв бонус, както са колониите в ИО.

За мен първият вариант е по-интересен. Защото има много възможности за развитие:
- само тези градове ли ще дават слава за гилдията?
- може ли и контролът над замък да носи слава? Колко?
- има ли и "еднократни" бонуси към славата на гилдията? Например преминаването на приключение в дадена категория. Ако героят напусне, да се губи и бонусът. Това ще ограничи местенето на основни акаунти, стига наградата в пета и шеста категория да е достатъчно голяма.
- да има ли и негативни за славата събития? Като загуба на ПП/град/замък.

Макар че замъците ще си останат основна цел, за всички гилдии ще има поле за съревнование.
« Последна редакция: Септември 10, 2014, 08:14:16 pm от Sheremetev »

Неактивен maroder4e

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 35
  • Karma: +12/-43
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #72 -: Септември 13, 2014, 12:49:00 pm »
Най-лесният вариант е като в друга игра която играя: Играч напуснал гилдия няма право 24 часа да влиза в друга гилдия или да се връща. А ако се направи 48 часа понеже тук атаките са след 24 часа ще е супер. Да видим при атака ще смеят ли такива като Сентинел и Сигнатура да се местят по 30 човека при положение че мога да нападна и двете едновременно и  не се знае кой ще ударя. И като не могат да се връщат на някой замъка ще улети.
И ПОСТОЯННО щЕ ПОВТАРЯМ.  Както в други игри да се следи за мултиакаунтинг и наглеждане на чужди герои. За мултиакаунтинг -БАН. За наглеждане на чужди герои - БАН за наглеждания герой. И ще се оправи всичко.

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #73 -: Септември 13, 2014, 01:53:38 pm »
не виждам защо трябва да се въвежда някакво ограничение за местенето на герой в друга гилдия.
това би затруднило търговията и играта на всеки един играч.заради това че някой не може да нападне замък  да се въвежда ограничение което ще засегне всички играчи.ако е толкова важно да се направи така че да не може да участва в атака/защита преди да е стоял в гилда определен срок ,но не и да се ограничава свободното движение на героите.мултиакаунтига е хубав и необходим.с по малко от три героя аз лично не виждам как някой може  да постигне някакъв напредък за разумен срок от време, а с повече играта става по интересна и е по трудно да се загуби интерес.

Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #74 -: Септември 13, 2014, 10:38:12 pm »
Не разваляйте най- хубавото на играта-мултиакаунтинга ..както и не въвеждайте ограничения за местенето по гилдии.Именно това отказа много хора от всички модели на империите..включително и моя милост..по скоро би било по-добре да се въведат някакви бонуси за лоялност към гилда, или нещо подобно  което да стимулира не-местенето на герои.Пък който не може да плува да не влиза във водата..;)