Автор Тема: Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!  (Прочетена 42653 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #75 -: Септември 14, 2014, 12:33:24 am »
И аз съм за мултито-всеки да си прави сметка за колко героя има време  *hihi*

За местенето от гилд на гилд-според мен е задължително да се въведе някакво ограничение-примерно при обявена атака защитаващия замъка гилд да може да приеме до 5 нови члена и отново всеки да си прави сметка  :D

И искам да попитам ще се прави ли нов форум за новата игра или остава този ? И в двата варианта съм съгласен с Питх за гласуване за нови модератори :)
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #76 -: Септември 14, 2014, 02:25:10 am »
Всъщност проблема, който обсъждате не трябва да се решава със забранителни действия, а с обективна механика - примерно географията да бъде незаобиколим фактор - или с други думи - не можеш да пазиш много замъци, защото не можеш да се придвижиш достатъчно бързо до мястото на събитието.. Тази част на играта е оставена за втори етап и за момента не искам да хвърлям усилия в измислянето на детайлите, но може да сте сигурни, че ще има сериозни промени по този модул. Сегашната ситуация е кофти и един иначе чудесен замисъл се забълбука в маса интерфейсни недомислици (въоръжението на стражите) както и не малко игрови...

Относно мултиакаунтинга - тази игра всъщност е от малкото където това не е кой знае какъв проблем (да не кажа - хич) и със сигурност ще има опция съвсем открито да имате поне 3 героя прикачени към един акаунт..  Тази част ще се дообсъди, но единственият проблем е когато става дума за обсади на замъци и т.н., но мисля, че това ще можем да го минимизираме до голяма степен с бъдещите промени именно по този модул.

Неактивен nikolov66

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 55
  • Karma: +5/-3
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #77 -: Септември 14, 2014, 12:10:49 pm »
Здравейте! Прочетох много добри  предложения и  реших да  си кажа и моето мнение. Харесвам империя  онлайн и  империал  херо, но мога да играя само последната, защото нямам време и физическа възможност да играя първата. Купувам ордена на пътешествениците и премиум  на героите си ,защото това е единствената възможност да мога да играя и тази игра. Всяка промяна на механиката която ограничи скоростта на придвижване ще ограничи  и моята възможност за игра. Относно преминаването от една гилдия в друга мисля , че проблема може да се реши лесно по друг начин. Намирам предложенията  за това играч който си смени гилдията да не може да участва в атака и защита за период по голям от атаката/например ако атаката е 24 часа за 48 часа/за добра. Друга добра идея е статуса за лоялност ,който според мен е задължителен . Местенето на инвентар може да стане като се даде възможност за връзка между два героя при което се генерира общо хранилище през което могат да си разменят инвентара. Времето и броят на връзките могат да бъдат ограничени.

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #78 -: Септември 14, 2014, 12:13:15 pm »
Според мен, битките за замъци, трябва да се направят по реалистични.
Примерно, една гилдия иска да нападне, замък на друга. За по реалистично, той да не може да напада от провинцията в която е атакуваният замък. Атаките да могат да се пращат или от собствен замък или от независима, при липса на собствен замък . Битката да се извършва на 3 етапа.
1 етап. Лидера, първият офицер или командир, като не се изключват взаимно, поемат контрола над събраните герои. Обявяват поход към замъка. Времето за път е да речем 1час плюс отдалечеността. По време на похода, той да може да се върне, спре или пренасочи, към друга цел.При пренасочване, походът започва отначало. Но ако държим на реалистичността, има и друг вариант за пренасочването.
При обявяване на похода, нападнатите, да могат да видят чрез някаква индикация, че ги атакуват. Всеки от ръководството на гилдията, да има бутон чрез който да може да събере, всички членове на гилдията. След като се призоват, всеки член на гилдията, тръгва към замъка, без всякакви екстри. Нападнатите, да могат да поискат помощ, от съюзническа гилдия. Пак чрез специален бутон, но да не могат да приемат нови членове.При членовете на призованите за помощ гилдии, да се активират 2 бутона <помощ> <отказ>. Докато не се натисне някой от двата бутона, съответният герой да не може да прави нищо друго. При натискане на бутон помощ, всеки да тръгва към защитаваният замък пак без екстри.При отказ бутоните изчезват и си продължава, каквото си е правил. Броя на помагачите, да се определя, да речем от нивото на замъка, ако има такова , но да не надвишава даден % от членовете на защитаващата се гилдия.
2 етап. Обсада
Обсадата да трае определено време, да речем, наполовина времето за път  от най отдалечената провинция....
При обсадата, двете страни да се обстрелват, като си нанасят някакви минимални щети. Пристигащите защитници, да търпят по големи поражения. По време на обсадата, да важи правото за връщане или пренасочване
3 етап. Битка за замъка
тук, мисля, вече имаме готов модел


Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #79 -: Септември 14, 2014, 01:41:13 pm »
То вече има подобни неща. Викат му Imperia Online
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #80 -: Септември 14, 2014, 02:07:50 pm »
За самата игра като цяло.
Мисля че една игра, за да е печеливша, трябва да е масова.
Какво пречи на масовостта?
1. Времето за пътуване.
    Телепорта да е безплатен. Плюсът да е с диаманти
2. Премиумът.
   Ограничението за точки за действие
   Събирането на ресурс
 Това не карат масовия играч да си плаща, отказва го да играе, понеже се получава твърде голяма      неравнопоставеност
 Има си ордени за диаманти
3. Затрудняването на играчите
   Мисля че механизмите са сгрешени
     Намирането на наемници. Тук логиката според мен е тотално сгрешена. Не може да предизвикаш интерес у някого, като му показваш нещо, пък не му го даваш. Пак според мен, по добър вариант е, когато наемаме наемници, да можеш да му избираш сам 1,2,3 умения, според категорията която е. Нивата може да са от 1 или според категорията и да си ги развиваш от тук нататък, като ги обучаваш , от натрупан опит в битки, шанс, може примерно да си наел некадърен  и т.н. Мисля че и други са го предлагали това
     Занаятът. Тук моменталните изработки, пак според мен, объркват много нещата. С един чук само днес, мога да изкова и 20 епика, зависи от шанса ми за деня, часа или нещо друго. От там и  наводняването на пазара с епици, от там и всеки от горе до долу лилав, заедно с наемниците. От там и силните партита които се получават, от там и вие сте принудени да правите зверски силни мобове. Но тия мобове, които сте направили заради малка група играчи, са непосилни за другите.
А така, като не можеш да си минеш приключенията докато си в категорията, губиш и интерес към тях, от там и към играта. Изобщо в играта, не се набляга много на стратегията. Примерно направете така, че дадена зона, да минаваш по лесно с едни наемници, не че и сега не е така, но е много слабо като идея. Ако вземете под внимание предложението ми за наемниците, всеки да си ги развива сам, и идеята за зоните, мисля че ще има повече стратегия. Може и да се забавя много повече от сега, но ще ми е и интересно, поне ще си зависи от мен, от моето познаване на играта.
Да се върна на занаята. Само за пример. На единия от героите ми, за около месец, без никакви екстри, с обикновен чук, му вдигнах категорията от 0 до комлекти и то с по 2-3 изработки на ден. Всъщност има една екстра, щаба. Лошо няма, но все пак от 10 изработки ако вадя по 1 епик... Или, занаята до епик е добре, но за епик трябва да е много трудно.
Както и други преди мен писаха, обаче трябва да се помисли и за самите епици, ако се направят трудни за изработка. Примерно да се набляга на базовите бонуси. Да не е задължително да изработваш дадена рецепта само с определен ресурс, всъщнос да е с определен ресурс, но ако добавиш някакъв определен кристал или скъпоценен камък да ти дава като бонус и друго, само ако е епик разбира се, т.е. ако имаш базово сила и точност и маркираш да го изработва с + топаз, ако е епик да ти даде и ловкост задължително.

 За сега толкова, че много напредна времето :)

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #81 -: Септември 14, 2014, 02:09:37 pm »
То вече има подобни неща. Викат му Imperia Online

Може и от там да съм се повлиял. Просто предложение. Сегашният вариант обаче не ми допада  :)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #82 -: Септември 14, 2014, 02:24:16 pm »
Аз съм силно против ИГ да става изключително динамична игра. Такива има стотици разработени. Според мен трябва да се наблегне на мислене, съобразно създадени възможности за такова, търговия, икономика, занаят, засилена връзка играч-играч, случайни събития в играта, генериране на уникални екипировки, генериране на уникални индивидуални задачи за изпълнение, въвеждане на специални бонуси за сполучлива отборна игра. Децата вероятно няма да харесат този подход, така че баланс е трудно да се намери. При всички случаи трябва да се помисли за това, как да се избегне възникването на тривиални схеми на игра, подобие на герои и модели на развитие.
ДД

Неактивен Tony_Soprano

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 132
  • Karma: +54/-317
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #83 -: Септември 17, 2014, 01:53:44 am »
Относно наемниците е добре при закупен орден да излизат не само повече но и по добри.
Направете така, че ордените наистина да дават добри преимущества.
А масовият играч може и да не минава приковете като са му трудни.
За това се събират в гилдии, за да си помагат.
Може даже да не взема наемници и сам да бие.
Аз не знам нито едно приключение, което да не може да се мине безплатно.
Дори съм за това да се измислят още по трудни приключения.
Някой от приковете имат нужда от корекция, например в 5та кат.
Има едно дето на финала е ледената брадва която е 4та к.
Мамута и ледената кула е добре да са за финал а не в началото на приключенията.
Пазачът на портала да е след 45 ниво защото става мазало в другите прикове като се приеме.

СЪОБЩЕНИЯТА от лидера да излизат с определен цвят, така със сигурност ще ги четат повечето играчи в гилдиите.
« Последна редакция: Септември 17, 2014, 02:00:25 am от Tony_Soprano »

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #84 -: Септември 17, 2014, 01:30:16 pm »
Относно наемниците е добре при закупен орден да излизат не само повече но и по добри.
Направете така, че ордените наистина да дават добри преимущества.

Преимущества и сега си има. То ако заради едната шарения, ще правят новата версия, според мен не си заслужава, щото пак ще стане същото. Накрая ще останем 50 играча с по 50 героя и за какво да плащам, дет се вика, като няма пред кого да се перча. Тоя модел, вече го видяхме. Играта, според мен е много хубава, но не се играе. Защо???


Неактивен Tony_Soprano

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 132
  • Karma: +54/-317
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #85 -: Септември 17, 2014, 03:06:22 pm »
Не се играе основно защото от повече от 2 години няма нови неща.
Освен това е бъкана с бъгове, които никой не оправя.
Отделно много добри играчи бяха баннати във форума.
Много се отказаха заради занаята...
Причини колкото щеш.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #86 -: Септември 17, 2014, 04:20:58 pm »
Не се играе основно защото от повече от 2 години няма нови неща.
Освен това е бъкана с бъгове, които никой не оправя.

Това са основните причини, да. Поради подобни причини се разпадат и семейства или се настанява тягостния навик - дефектната скука, без разнообразие.
ДД

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #87 -: Септември 17, 2014, 04:50:01 pm »
Не се играе основно защото от повече от 2 години няма нови неща.


Именно. Това искам да кажа за преимуществата. Не е въпроса да е бъкано с такива и все да летим напред и после да се пишат във форума неща от рода на " скука скука, ади бе кога ще пуснете нещо ново"  " ко стана с новата категория, от 2 месеца тъпча на едно място" и т.н. Но да не забравяме, че много хора се отказаха, още докато 6 категория беше в разработка.Казваш 2 години. Според мен са повече. След 5 категория няма нищо ново, освен нови картинки. При сегашното положение, за месец да минаваш категория-две и 100 категории да направят, пак ще искаме 101-вата. И точно тези дето искат най много преимущества, после най много ще реват за нещо ново. Такава е моята идея. Може да има само 2 категории, но да са интересни, непрекъснато да има какво да правиш, повече мислене да има, така да направят нещата, че цяла година, да не можеш да свършиш всичко. Примерно, опит да се взема само от куестове. Куестовете да са различни за всеки играч. Да се генерират различни мобове за всеки индивидуално например. Със зоните и дропа, също може да е така. Монотоността изобщо е най големият враг за всяка игра. Сега, трябва да минеш приключение, гледаш битката на някой който го е минал и си готов. Няма изненада, няма тръпка, няма мислене. Зоните същата работа. Знам къде ще ми пуснат жълта рецепта, знам къде ще ми пуснат повече злато, знам къде ще ми дадат повече опит и според нуждата, ходя там да изцъкам ходовете.
Бъгове има във всяка игра, друг е въпроса, къде по колко. Ако имаше кой да играе мислиш ли, че нямаше да ги оправят?
За форума, хич не ми се почва да пиша. Само ще кажа, такова отношение никъде не съм виждал.
Заради занаята? не съм чувал, но щом казваш, сигурно има и такива

Изобщо, причини колкото щеш.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #88 -: Септември 24, 2014, 11:09:43 pm »
Хубаво ще е да се дава срок кога ще се случи нещо ново. От една седмица пак стана тишина, а не вярвам само аз да не съм бан-нат.


Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #89 -: Октомври 02, 2014, 03:51:39 pm »
Направете големия премиум пакет по атрактивен,примерно да два точки по 2 ,или опит по 2 може и нещо по 2 в занаятчийството..Аз например в тоя му вариант не бих си го активирал.