Автор Тема: xp undefined  (Прочетена 3228 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
xp undefined
« -: Февруари 05, 2015, 11:49:24 am »
Привет!

Пукнатината на мъртвеца -> 3-ма хуманоиди
2-ма retreat-наха (за първи път ми се случи) и ми даде "xp undefined" ...


Поздрави!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: xp undefined
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2015, 02:17:37 pm »
Retreat се получава когато героят не успее да победи за 50 рунда в битката - "решава, че битката е прекалено опасна и се оттегля" :) това не е победа и за това не получава опит. Не получава и наказание за загубата (освен,ч е си е изразходвал ТД).

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: xp undefined
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2015, 02:26:33 pm »
Направете ги 100 рунда поне. Тъкмо ви се зарадвах, че сте решили проблема с равенството :)
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: xp undefined
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2015, 04:00:57 pm »
Възможно е в последствие да променим броят рундове, но като цяло целта ни е да не правим битката досадно дълга, а по-скоро достатъчно гъвкава, че да можете с правилните промени по конфигурация на групата и екипировката да я минете в даденото ограничение... А и 50 рунда са ужасно много ;)

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
Re: xp undefined
« Отговор #4 -: Февруари 05, 2015, 11:32:42 pm »
ммм, значи нещо не е наред ... току що получих пак "xp undefined" и някакво злато от победа в битка (т.е. завършила е), а в следващата битка ми даде "retreat" в 43-ти рунд, въпреки че победих и ми даде 2 колби, злато и положителен xp този път

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: xp undefined
« Отговор #5 -: Февруари 11, 2015, 10:27:54 pm »
~§ Баланс в Офалия §~

На 4 пъти се канех да пиша относно ребалансирането в Офалия. Езерото, конюшните и градините ми се сториха възслабички. Ама викам си- първо- може на мен така да ми се струва въз основа на доскорошната им сила, второ- колегите надали ще ми се израдват от оплакване, че зоните са слаби, трето- програмистите днес им намаляха силата- мисълта за увеличаване ще им е доста далечна.


Да, ама...
първа битка- 22 опит, втора битка- 18 опит - вилните градини.
Първа битка- 30 и няколко опит, 2 битка- около 30, трета битка- 28 - сребърните конюшни. Едната битка приключи за ЕДИН РУНД!!! А съм със секач 8 ниво.
Пътувам сега към езерото- 26 опит.

За вдигане на 11 ниво са нужни 4775 опит. Сметките оставям на вас.

А аз си мисля "Бра ли му лайката, ша трее се ходи на 10 ниво при 18 ниво мечки, ако искам да вдигна 11 за по-малко от 450 точки действие..."
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: xp undefined
« Отговор #6 -: Февруари 11, 2015, 10:43:30 pm »
~§ Баланс в Офалия §~

На 4 пъти се канех да пиша относно ребалансирането в Офалия. Езерото, конюшните и градините ми се сториха възслабички. Ама викам си- първо- може на мен така да ми се струва въз основа на доскорошната им сила, второ- колегите надали ще ми се израдват от оплакване, че зоните са слаби, трето- програмистите днес им намаляха силата- мисълта за увеличаване ще им е доста далечна.


Да, ама...
първа битка- 22 опит, втора битка- 18 опит - вилните градини.
Първа битка- 30 и няколко опит, 2 битка- около 30, трета битка- 28 - сребърните конюшни. Едната битка приключи за ЕДИН РУНД!!! А съм със секач 8 ниво.
Пътувам сега към езерото- 26 опит.

За вдигане на 11 ниво са нужни 4775 опит. Сметките оставям на вас.

А аз си мисля "Бра ли му лайката, ша трее се ходи на 10 ниво при 18 ниво мечки, ако искам да вдигна 11 за по-малко от 450 точки действие..."
ми има зони с 12-15 ниво аз там цъкам ....  ???

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: xp undefined
« Отговор #7 -: Февруари 11, 2015, 10:59:08 pm »
Предлагаш ми на 10 ниво да ходя да бия 15.
Въпрос първи- редно ли е ?  По тази логика на 20 ниво, да ходя да се бия с 30...
Въпрос втори- тези зони кого обслужват в момента?  Някого с 2 празни ръце, който бие главички с каска?

Говорим за герои 10 ниво, облечени посредствено, които предишните 5-10 битки са се били в пукнатината (където дава по 80-100 опит в момента ако не се лъжа) , вдигат ниво и отиват да бият горна категория 3 пъти по-слаби противници за 4 пъти по-малко опит.

Не, че няма да отида и аз в тези зони, като няма риба и цацата става. Обаче какъв е смисълът от такова едно положение.
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: xp undefined
« Отговор #8 -: Февруари 11, 2015, 11:16:58 pm »
Предлагаш ми на 10 ниво да ходя да бия 15.
Въпрос първи- редно ли е ?  По тази логика на 20 ниво, да ходя да се бия с 30...
Въпрос втори- тези зони кого обслужват в момента?  Някого с 2 празни ръце, който бие главички с каска?

Говорим за герои 10 ниво, облечени посредствено, които предишните 5-10 битки са се били в пукнатината (където дава по 80-100 опит в момента ако не се лъжа) , вдигат ниво и отиват да бият горна категория 3 пъти по-слаби противници за 4 пъти по-малко опит.

Не, че няма да отида и аз в тези зони, като няма риба и цацата става. Обаче какъв е смисълът от такова едно положение.
Аз критиката за зоните я разбирам , залита се в някакви крайности - с времето ще се намери баланс, в момента аз минах на зони които са с противници 12-15 ниво,въпреки че ми свети в червено ,  като нивата на противниците е ориентир за силата им , аз гледам трудността която е дадена.

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: xp undefined
« Отговор #9 -: Февруари 12, 2015, 05:51:32 pm »
Трудността е важният показател - нивата показват че един вълк е по-силен от друг, но мечка 5 ниво не е по-слаба от вълк 8. Гледайте него и се ориентирайте по сложността.
В момента се балансират зоните, но без тестове няма как да се постигне. Със сегашната ни система, би следвало да ви дава близка преценка на сложността - по-скоро ще ви покаже някоя зона по-сложна (тъй като не отчита наемниците ви), отколкото да ви даде някоя като прекалено лесна.

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: xp undefined
« Отговор #10 -: Февруари 13, 2015, 09:55:25 pm »
Дайте му и на това един игнор.

It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: xp undefined
« Отговор #11 -: Февруари 13, 2015, 09:57:12 pm »
Дайте му и на това един игнор.

Записано е в проблеми .... и не само това .

Неактивен Stridtul

  • Programmer
  • *
  • Публикации: 79
  • Karma: +12/-6
    • Профил
Re: xp undefined
« Отговор #12 -: Февруари 14, 2015, 02:37:01 am »
Надявам се да не ви излъжа, но пукнатината се държи като многостепенна зона. Тоест не получаваш опит до последната битка а накрая получаваш опит колкото за всички досега и отгоре. Същото важи и за златото.