Автор Тема: Проблемите на Dabadas :D  (Прочетена 42136 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Проблемите на Dabadas :D
« -: Февруари 06, 2015, 01:46:32 pm »
Как седи въпроса с крафтенето, не виждам как мога да копая каквито и да е ресурси, нищо че има мини, дъскорезници и т.н. Някакви идеи ?
« Последна редакция: Февруари 07, 2015, 07:39:08 pm от Dabadas »

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Крафтинг
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2015, 01:50:24 pm »
Като цяло доста неща не са ясни, станахме по 10-то ниво а предметите в магазина не се вдигат повече от 9-то, а да не говорим че седят основно 2-3 ниво и нищо интересно няма. Противниците почнаха да стават адски силни и почти е безмислено биенето в по-слабите зони, а силните те убиват. Малко разяснения на къде да вървим(как вие сте го мислили).

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Крафтинг
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2015, 02:51:05 pm »
Стоя си и си мисля- след 5 битки ще мога да избирам професия, ама каква ще да е тази професия. Отде да знам какви ще са класовете изобщо, че да мисля кой ми приляга най-добре. А като не си знам класа как да зная какви предмети могат//му прилягат да носи? И като не знам какво ще да му е нужно, как аджеба да си избера професията?
Затъмнение.
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Крафтинг
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2015, 02:56:39 pm »
Мисля, че няма да има ограничение кой клас какво да носи, стига героят да притежава достатъчно сила, за да екипира предметите. И ми се струва разумно това, дори и за оръжията. Самият клас ще предложи умения, които ще внесат достатъчно разнообразие.
Може и да греша, разбира се :)

А относно постройките за ресурси - имат смисъл само ако ще стоим до 15 ниво в равнината.
Може и да са само за красота в тази провинция.
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Крафтинг
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2015, 03:18:45 pm »
За красота са сградите - това са изоставените им версии, които трябва просто да покажат на новите играчи, че в тези зони има и друго освен битки. По план на 10 ниво се предполага да ви изхвърлим от тази зона завинаги със скриптирано събитие. То ще е активно скоро и всички достигнали 10 ниво ще преминат в следващата достъпна зона. Там ще може да се вземе крафтинг професия, а на 15 ниво да се избере и клас - войн, мистик или рейнджър.
Няма ограничения за носене на каквато и да било екипировка, стига да имате свободна сила за това.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Крафтинг
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2015, 05:16:32 pm »
Понеже нещата се трупат постоянно, не мисля да отварям нова тема за всяко нещо. Ще си спамя в тази.

В случая проблема е с предметите, става въпрос за статистиките им, които рязко спаднаха в последните 10-12 часа. За да разберете какво имам в предвид давам веднага сравнение=> http://prikachi.com/images.php?images/416/7904416M.png

Друго което забелязах е че вчера примерно не се падаха показатели като живот/дух/пуснат предмет/злато. Може би това е продиктувано от вдигането на 10-то ниво, но това вече вие ще кажете.
« Последна редакция: Февруари 06, 2015, 05:22:12 pm от Dabadas »

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Крафтинг
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2015, 06:12:14 pm »
Смятайте се за големите печеливши с пръстените - тези, които имате реално трябваше да се падат от 2ра категория... Сега вече нещата са в нормалните си граници и вече се хвърлят коректно и шансовете за злато дух и тн..

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Крафтинг
« Отговор #7 -: Февруари 06, 2015, 07:29:14 pm »
Колеги някой може ли да ми обясни как работи армора, че ми се паднаха едни ръкавички с доста армор но пък нямат нищо друго, искам да преценя дали си заслужава да ги слагам.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Крафтинг
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2015, 07:32:24 pm »
Сякаш като преди, 12 броня - 1 поражения.
ДД

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Крафтинг
« Отговор #9 -: Февруари 06, 2015, 07:40:46 pm »
Сякаш като преди, 12 броня - 1 поражения.

Ей сега забелязах какво пише върху бронята като застане мишката http://prikachi.com/images.php?images/742/7904742f.png .

Това означава ли че ако имам примерно 100 броня, ще намали щетите на противника с 10. Ако неговото оръжие е с щети 5/25 това означава че ще прави максимум 15 щета. Дефакто примерно за 20 армор си купувам -2 щети от противника ?

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Крафтинг
« Отговор #10 -: Февруари 06, 2015, 08:02:08 pm »
Да, бронята работи точно както в първата част намалява щетите със стойност/10.

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Крафтинг
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2015, 12:44:09 pm »
Чудно ми е кога приблизително ще можем да се качим в горната категория. Не че давам зор, но ако е нужно- да спра да се надявам за днес-утре :)
Малко или много оставаме без непосредствена цел в играта.
Наясно съм, че щом става дума за бъдещето, абсолютна точност не може да има, но поне да не стоим в затъмнение.
Ще ми се да тествам новата система за крафтинг- изглежда интересна и обещаваща.

ПП: Някакво таймерче кога точно се рефрешват противниците в зоната би било страхотно. За момента записвам на лист с химикал  часа
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Крафтинг
« Отговор #12 -: Февруари 07, 2015, 12:58:22 pm »
Таймер има. Вижда се като кликнеш на зоната. Ако няма такъв - това означава, че са изминали трите часа. Не може да се ориентира човек само при изиграни не докрай зони. Предполагам, че искаш точно това да се направи.
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Крафтинг
« Отговор #13 -: Февруари 07, 2015, 01:03:55 pm »
Цялта ни е да ви пуснем във втората зона максимално скоро. Противниците ви вече чакат там - ако сме прекалили с трудността им, да знаете, че вината е моя и можете д аме "нахраните" яко тук. Обещавам да се вслушам в коментарите ви.
Има малко технически проблеми, които трябва да се отстранят, но наистина ства дума за ден-два. Искрено се извиняваме, че не успяхме за уикенда, но и ние сме хора, а след старта на играта, екипът, макар и силно мотивиран и ентусиазиран, има нужда да си почине преди да настъпи отново газта до дупка.
Благодарим ви за разбирането и за подкрепата, която ни мотивира да дадем всичко от себе си!

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Крафтинг
« Отговор #14 -: Февруари 07, 2015, 01:17:41 pm »
Pith, тъй вярно. Понякога се появяват противници, които не си заслужава да бъдат нападнати. Хубаво е да се знае кога се рефрешват :~)

BatGojko, "храненето" да го оставим на тийнейджърите. Тук се събираме с идеята да направим играта малко по-добра и ако това означава да чупим екипировка- така да бъде.
Според този шлем 11 ниво с 45 броня, който ми се падна, си мисля, че 19 ниво бос би достигал навярно 100 максимална щета или може би дори повече. Трудно се правят сметки по 1 шлем де.
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D