Автор Тема: Проблемите на Dabadas :D  (Прочетена 38525 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #105 -: Февруари 22, 2015, 01:08:17 pm »
Ами ресурса ми го давай на мене, а ти ще си вдигаш вторичната професия като копаеш. По-добре е , отколкото да си губиш точките :-[

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #106 -: Февруари 23, 2015, 08:29:14 pm »
...в понеделник пускаме още една зона, която е изцяло за играчи 15+ ниво...
Търся и не я намирам  :D
ДД

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #107 -: Февруари 23, 2015, 09:30:19 pm »
Взе ми диамантчето, пък не ми рестартна скиловете  ???

 *FOCUS* Предупреждение към колегите- при смяна на skill-овете сменя САМО ТЕЗИ от кръгчето, на което се намирате в момента. Тамън рестартнах "дървото" , дето съм инвестирал 0 точки *FOCUS*
« Последна редакция: Февруари 23, 2015, 09:37:38 pm от marveliking »
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #108 -: Февруари 23, 2015, 09:35:21 pm »
Ще обясните ли точно по какъв начин работят уменията на животните, защото изведнъж почнаха да ме бият без да мога да разбера как. Очевадно ме зашеметяват, но от какво зависи това зашеметяване, кой статс трябва срещу тях и т.н.

ЕДИТ: Провере дали работи нормално това умение които забранява да удряш. Удари ли ме 1 глиган веднъж и повече не мога да ударя до края на битката.
« Последна редакция: Февруари 23, 2015, 10:10:38 pm от Dabadas »

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #109 -: Февруари 23, 2015, 10:23:37 pm »
Не знам глиганите да зашеметяват, мечките го правят. Пропускаш ход за 3 рунда, което си е много. През тия 3 рунда, ако се биеш с 3 мечки, може някоя друга да те зашемети (макар че не ми се е случвало до сега). Иначе, срещу зашеметяването помага силата.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #110 -: Февруари 23, 2015, 11:11:15 pm »
Не знам глиганите да зашеметяват, мечките го правят. Пропускаш ход за 3 рунда, което си е много. През тия 3 рунда, ако се биеш с 3 мечки, може някоя друга да те зашемети (макар че не ми се е случвало до сега). Иначе, срещу зашеметяването помага силата.

Тя хубаво помага ама на какъв принцип помага ? Става въпрос за 4 мечки, нали се сещаш че като ме почнат една след друга и никога не илизам от това зашеметяване.

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #111 -: Февруари 24, 2015, 11:47:17 am »
Ефекти като зашеметяване, кървене, отрова, проклятие се наслагват върху жертвата и се задействат в началото на нейния ход.
Преди да се задействат се прави проверка дали ще бъдат отхвърлени. Базовият шанс е 30%, като се повишава/намалява в зависимост от съотношението на съответния атрибут спрямо силата на ефекта.
Силата на ефекта се определя от пораженията, които са го нанесли или от Интелекта на мистика, ако е заклинание.
За всеки ефект си има противодействащ атрибут:
- Сила - зашеметяване и кървене;
- Жизненост - Отрова;
- Интелект - заклинания (проклятие);

Това е за сега.
Мечките с които се срещате в момента имат 6-8% шанс да ви зашеметят. Всички останали животни, нанасящи blunt щети имат 2% шанс (както и всяко ваше оръжие).

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #112 -: Февруари 25, 2015, 08:47:21 am »
http://prikachi.com/images.php?images/264/7944264U.png

Тая глупост все още седи, вижте го променете този път  ???

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #113 -: Февруари 25, 2015, 09:41:36 am »
Това е някакво странно решение на алгоритъма за пътя. Има директен път от пукнатината към града. Добавих още един директно между двете крайни точки на този маршрут. Би трябвало вече да не се случва. Ще погледнем и алгоритъма.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #114 -: Февруари 27, 2015, 05:22:42 pm »
Някой има ли проблеми с колбите за кръв?Забелязвам,че когато тръгна да слагам колби,вместо една колба отиват по 2-3 колби за пълно здраве.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #115 -: Февруари 27, 2015, 05:28:29 pm »
С колбите нямам , но определено с виждането на характеристиките на предмети и то определен вид такива  > имам.Може да е от мозилата в момента при мен.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #116 -: Февруари 27, 2015, 05:29:53 pm »
Най-често се получава когато наемниците или героя е под -50% живот.Тогава при употреба на колбите отиват повече от 1 колба за пълно здраве.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #117 -: Февруари 27, 2015, 05:41:42 pm »
Най-често се получава когато наемниците или героя е под -50% живот.Тогава при употреба на колбите отиват повече от 1 колба за пълно здраве.
Чакай сега , нормално е ако колбата не стига да се ползва още една за достигане на максимума.
т.е. имаш нужда от 300 кръв, една колба зарежда 250 , а втората другите 50.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #118 -: Февруари 27, 2015, 05:46:02 pm »
Но то автоматично използва колбите при ползване т.е. по-икономично ми излиза когато се слагат една по една.Понеже не искам когато ми останат 50 кръв за пълно здраве и да ми слага колба за 150 кръв.Загубите от колбите стават големи с всяко следващо ползване.
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 05:48:43 pm от desperado16 »

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #119 -: Февруари 27, 2015, 06:16:39 pm »
Но то автоматично използва колбите при ползване т.е. по-икономично ми излиза когато се слагат една по една.Понеже не искам когато ми останат 50 кръв за пълно здраве и да ми слага колба за 150 кръв.Загубите от колбите стават големи с всяко следващо ползване.
Така е, коментирахме го някъде като недостатък. Според мене най-добре е, като пуснеш група колби върху героя (наемника), да излиза прозореца за цепене. В момента това го правя предварително - гледам колко имам за пълнене, преценявам оптималния вариант, по колко от вид, разделщм и му ги давам, ама е пипкаво.

С колбите нямам , но определено с виждането на характеристиките на предмети и то определен вид такива  > имам.Може да е от мозилата в момента при мен.
И при мене е мъка с мозилата, трябва да махна предмета от героя, за да няма втори прозорец за сравняване, но пак не винаги става. Ако е по-дълъг прозорец, да се скрива от долу, само премигва и изчезва.