Автор Тема: Проблемите на Dabadas :D  (Прочетена 42096 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #45 -: Февруари 11, 2015, 03:38:40 pm »
Да, нормално е поради леко коригираната ни идея за обсег в зависимост дали героя/наемника е на първа или втора линия при битка. Вероятно скоро ще дадем подробно пояснения за обсега при битка. Иначе предишно генерираните предмети ще си останат със стария обсег (демек ще са по-слаби от новите).

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #46 -: Февруари 11, 2015, 03:44:36 pm »
В момента тези от втора линия,ако имат обсег, въобще не участват до започването на мелето. И крадците с 3 обсег пак стоят и чакат.
Забелязах че мобовете нямат crit hit change. Тока е замислено или е временно?

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #47 -: Февруари 11, 2015, 04:31:04 pm »
Първа и Втора линия?В смисъл при подреждането на наемници ли?Дали има вероятност тези от първа линия да речем с +4 обсег да започнат да бият наравно с тези от Втора линия с +5 обсег.Едновременно.Забелязвам,че и метателните копия имат по-голям обсег +3,а на метаталните ножове обсега е непроменен.
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 04:39:10 pm от desperado16 »

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #48 -: Февруари 11, 2015, 05:22:56 pm »
Променен е обсега на всички далекобойни оръжия.
- Минимален обсег за далекобойно оръжие е 3: Това значи, че могат да бият от разстояние 3, ако са на 1 линия, или да стрелят от втора, но битката ще започне от 1.
- Първата линия е 2 полета.
- По подразбиране логиката ще подреди всички герои с далекобойни оръжия на 2 линия.
- Ако няма никой на 1 линия, тя се игнорира, така че няма смисъл да премествате героя си на 2, ако нямате наемник на първа;
- Битката започва от разстояние, равно на най-глемият обхват сред всички участници; Ако тези стрелци са на 2 линия, този обхват се намалява с 2.

Така, ако сте защитени, започвате с -2 обсег, но пък имате защита. Ако сте по-смели и искате да започнете от по-далеч, премествате се на 1 линия, но рискувате да ви достигнат по-рано ;)

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #49 -: Февруари 11, 2015, 08:18:56 pm »
Забелязвам няколко неуредици в момента. Във всички по-трудни зони във 2-ра категория ми показва средния цвят(жълто е май). Във всички зони на 1-ва битка ми дава по 220-250 опит, за следваща се увеличава с 10-20. Проблема е че примерно във селището ги бия за 10 рунда максимум и нямам никакви щети почти върху мен, а във поляната ги бия на късмет почти и оставам без кръв. Проблема е че навсякъде показва еднаква трудност, а реално не е така. Второто е че на различна трудност се получава еднакъв опит. Ако е замислено да е така ще го разбера, но за мен няма логика.

П.С. Също така липсва бутона за край на битката.(да изчистих кеша)

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #50 -: Февруари 12, 2015, 06:01:23 pm »
Сложността на битката е абстрактна величина. Няма как да дава вярна информация за всеки един билд на героя ви.
Оценяме го динамично според моментните му бойни показатели. Така един стрелец и един боец със сходно ниво на екипировка и умения би следвало да са близки като стойност и да им покажем и на двамата зоната като жълта. Обаче ако в зоната има противник, който е по-удобен за боеца, то неминуемо на него ще му е по-лесно, а стрелецътм може и да загуби дори.
В жълтите зони се предполага да можете и да загубите.
Опитът, който получавате се определя от сложността на противниците ви, съпоставена с вашата сложност (тази на партито, което е влязло в битка). Така за по-сложна битка, ще взимата повече опит. Ако в тази по-сложна битка сте влезли, когато вече самите вие сте с по-добра екипировка, то бонусът за разлика в сложността се е намалил явно.
Това води до награждаване за риска при по-опасните битки и нестимулиране да провеждате битки от зеленото ниво в крайно ляво.

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #51 -: Февруари 12, 2015, 07:11:40 pm »
Още едно мъдро решение- новата механика на бонус щетата в първия рунд.

Обаче като чета ТОЗИ пост излиза, че на нас съвсем не ни трябват силни предмети. Напротив. Колкото по-слабо сме облечени- токлова по-бързо ще се развиваме.
Достатъчно е само да си намерим подходяща зона- слагаме 1 оръжие, което контрира враговете там, 1 нагръдник, който ги контрира и 2 пръстена и амулет с бонус голд дроп.
Отивам да бия гадини с гол в ръката меч...

А как точно се изчислява силата на предметите? Според рядкостта им или нещо такова- на 10 броня- една точка, на 2 атрибута- 1 точка. 40 армор +6 ловкост = 7 точки предмет. Или нещо съвсем различно?
Директен въпрос- какъв предмет системата би отчела за слаб?
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #52 -: Февруари 12, 2015, 07:39:45 pm »
Колега в горния пост ме изпревари с въпроса.

Аз ще мина на друга бъг, в момента светло сините предмети са без бонуси, а по тъмно сините са със 1 бонус. Някакъв бъг ли е или така ще бъде за напред ?

http://prikachi.com/images.php?images/830/7918830J.png

Май важи само за облеклото, понеже другите предмети са си с по 2 бонуса като са по-тъмно сини.(важи и за магазина и за генерираните от битка)
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 08:04:54 pm от Dabadas »

Неактивен Stridtul

  • Programmer
  • *
  • Публикации: 79
  • Karma: +12/-6
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #53 -: Февруари 12, 2015, 08:18:51 pm »
Малък бъг. Оправено е.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #54 -: Февруари 13, 2015, 04:09:59 pm »
http://prikachi.com/images.php?images/222/7920222G.png

Счупих играта :D

Не иска да тръгне, мисля че стана нещо с колбите. Опита се да сложа 2 колби с нова картинка(250 точки възтановява) и играта почна да показва грешки. Рефрешнах и стана тя каквато стана.
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 04:12:42 pm от Dabadas »

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #55 -: Февруари 13, 2015, 04:14:29 pm »
Споко, не си ти ;)

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #56 -: Февруари 13, 2015, 11:49:19 pm »

-Провката Пукнатината на мъртвеца ме  "подлуди" съвсем.Значи след обед се бия там,свършват битките и се появява таймера до следващото презареждане на провката.Пращам го да работи 4ч в таверната,докато таймера зареди и ...цък.

-Забелязвам,че и колбите пълнят догоре героят ми независимо на колко малко кръв е.Колбите за дух те също по някое време ми пълнят духа догоре.Ползвам засега единствено колби с +50.

-Предлагам също и да се премахне "чистите изстрели" от лъковете.Защото лъковете имат най-ниски минимални щети,както и да се преработи пасивната(1% критичен шанс за всеки 18 интелект :o)Абсурден пасив за лък.Спрямо останалите оръжия лъка е най-безполезен,въпреки обсега си.Бронята по описание я чета,че намалява пораженията до най-ниските  стойности на оръжието т.е. ако срещна противници които имат много ловкост и броня няма да има шанс. Пасивната на лъка понякога е доста "разколебана" показва ми,че за 1% крит шанс са нужни 8,12,18 варира между тия цифри,когато посоча на тях.

-Как всъщност действа "инициативата" понеже сте го сложили редом до останалите важни атрибути?За момента всяка броня и оръжие ми я намалява,как всъщност може да се повиши?
*Инициатива-определя последователността на ходовете.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #57 -: Февруари 14, 2015, 12:48:28 am »
Като срещнеш противници с много броня сменяш лъка с арбалет и готово. Clear shots са си супер, даже и в следващите категории може да се окаже че са много

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #58 -: Февруари 14, 2015, 03:15:32 pm »
Станах 20-то ниво, и ся квО ?  8)

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #59 -: Февруари 14, 2015, 03:20:57 pm »
Почваш да копаеш и да вдигаш занаят докато пуснат приключенията и новата зона :)
Няма да е лошо екипа да заключи опита в края на категорията. Няма смисъл да станем 30-то ниво преди да пуснат 3-та кат.