Автор Тема: Проблемите на Dabadas :D  (Прочетена 38513 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #60 -: Февруари 14, 2015, 03:22:37 pm »
Аз предлагам да ми заключат опита, да ми дадът 1000 точки за действие и 1000 диаманта и да почна да си тествам зоните и различните билдове на герои и класове.  8) :D

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #61 -: Февруари 14, 2015, 05:57:23 pm »
Няма да я чакате чак толкова - споко.

Неактивен Tony_Soprano

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 132
  • Karma: +54/-317
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #62 -: Февруари 15, 2015, 01:44:58 pm »
Станах 20-то ниво, и ся квО ?  8)
Правиш си други герои и джиткаш с тях  :D

Неактивен k-pax

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 235
  • Karma: +86/-92
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #63 -: Февруари 15, 2015, 05:22:32 pm »
Сигурен ли си, че искаш да занулиш уменията си?
Ще ти струва  1  . Мисля че не е редно  при избор на клас да ти иска 1 диамант .                                                                                                                                                                                                         

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #64 -: Февруари 15, 2015, 07:09:32 pm »
Сигурен ли си, че искаш да занулиш уменията си?
Ще ти струва  1  . Мисля че не е редно  при избор на клас да ти иска 1 диамант .                                                                                                                                                                                                         
Не е редно.

И не взема диамант , но надписа  си го има . Пробвах два пъти и двата пъти не ми взе диамант.
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 07:29:36 pm от krest »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #65 -: Февруари 15, 2015, 07:11:58 pm »
Не е редно, но е смислено. Така или иначе ще се наложи героят да преразпредели умения.
ДД

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #66 -: Февруари 15, 2015, 08:52:35 pm »
Туко що за пръв път реших да влезна през таблета и забелязах че цветовете на предметите липсват. Също така играта е доста едра и има някои неща които не ги виждам, защото са реално извън екрана. Ако забележа още неща ще пиша.

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #67 -: Февруари 15, 2015, 09:29:26 pm »
За таблета ще е по-добре да се играе през апликацията за телефон.. Но тя ще се появи след около месец може би.. До тогава ще е колкото-толкова - ще се съсредоточим да работи играта идеално на уеб.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #68 -: Февруари 16, 2015, 10:17:21 am »
Бесен съм ви. Никъде не е написано че може да имаш максимум 100 точки, 2 дена съм седял в града без да правя нищо и съм загубил 120+ точки. Поне да го бяхте написали някъде..... защо въобще имат някакъв максимум тея точки....

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #69 -: Февруари 16, 2015, 10:57:28 am »
Изгубил си към 80-90, със 120+ не ми излизат никакви сметки, дори предвид на девиацията на опита в зоните :)
ДД

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #70 -: Февруари 16, 2015, 11:15:40 am »
Боли ме за тебе, колега...

Хора, сложете 1) един тултип на точките 100/100 (например) и 2) един таймер кога пристига следващата точка.
Това ще направи много хора малко по- щастливи.
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #71 -: Февруари 16, 2015, 01:10:25 pm »
Да, ще има такъв тултип.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #72 -: Февруари 16, 2015, 01:36:09 pm »
Бесен съм ви. Никъде не е написано че може да имаш максимум 100 точки, 2 дена съм седял в града без да правя нищо и съм загубил 120+ точки. Поне да го бяхте написали някъде..... защо въобще имат някакъв максимум тея точки....

http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=33955.0

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #73 -: Февруари 16, 2015, 02:55:39 pm »
http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=33955.0

И аз какво трябва да кажа ? Длъжен съм да чета всеки пост във форума ли ?

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #74 -: Февруари 16, 2015, 06:29:37 pm »
Малко дългичък ще излезе поста,но не целя да приемате критиката ми твърде много навътре.Нека започнем от механиката на играта,понеже е основна част на всяка игра и от най-голямо значение.За пример нека започнем от атрибутните точки за разпределяне на героя,понеже са основна част от развитието на играта и самият герой.Понеже за момента имам чувството,че се лутам напосоки без ясна цел и развитие.Всяко нещо си има плюсове и минуси.За сравнение ще ползвам ИХ 1.
Въпрос 1.Какви са основните предимства на атрибутните точки и каква и разлика с версия 1?
 Атрибута Сила в ИХ1 се ползва за:
-екипиране на предмети-основно за броните
-увеличаване на пораженията при воините
-сваляне на блока на противниците
-при войните атрибута се разпределя за 1 точка 1.5 сила
 В ИХ 2
-нужна за екипиране на предмети
-при някои оръжия пасивно увеличава пораженията на оръжието.(метателно копие,меч,боздуган и почти всяко ръкопашно оръжие)
-за блок все още не съм сигурен,дали работи.
-наличието на свободна сила-от една страна е добре замислено понеже никой няма да използва на максимум силата т.е. при напълно екипиран в момента герой "свободната сила" определя пораженията на оръжията или типа носене на броня.Имам 20 сила при екипиране ми остава 4 сила,нося Метателно копие с пасивна 1% по-големи  поражения на всеки 10 свободна сила(при някои оръжия е по-малко изискването за повече поражения.За пример боздуган изисква 4 свободна сила)В той случай аз не мога да ползвам пасивната напълно,може би и занапред силата сигурно ще бъде основен атрибут при всеки един клас герой.Повече броня,повече щети и по-малко понесени поражения най общо казано.Обезсмисля останали класове за сметка на воините)
ИХ 1 Атрибутите ловкост и точност  за:
-критичният шанс се увеличава на всеки 10 точност
-за всяка точка се разпределя при стрелците по 1.5 (точност и ловкост) при воини по 1.Мистиците за 1 точка 1.5 ловкост
-двата атрибута са взаимно изключващите и са основен показател при развитие на героите,като единствената величина е колко точност или ловкост има даден противник или герой за успешна атака или избягване,където роля играе прословутия "модификатор".
В ИХ 2-Двата атрибута са взаимоизключващи и зависят единствено от "модификатора" за успешна атака или избягване.Леко безсмислено идва да се вдигат,като атрибути.
ИХ 1 Атрибутите жизненост и интелект за:
-жизнеността се разпределя при воините за всяка точка по 1.5 жизненост.При всички останали класове по 1 жизненост(1т=10 здраве)
-интелекта се разпределя за 1 точка по 1.5 при мистиците.За всеки останал клас по 1 интелект(1т-10 дух)
-интелекта определя количеството опит получено в битка.
ИХ 2-Интелекта определя определя критичния шанс на оръжията.(Все още недоумявам от това,защо трябва да определя критичния шанс за всеки клас и почти на всяко оръжие е пасивна)

Премахване на 20-30% ловкост и точност от доста оръжия прави напълно използваеми всякакъв тип оръжия.т.е няма вече как да се злопоупотребява с тях от преследвачи и воини. :D
Добавена пък е за сметка на това "инициативата" т.е както го разбирам този нов атрибут с него може се получи предимство кой пръв да започне стрелбата.Водим го в графа "наказателен" атрибут понеже намалява базовият ни показател(мисля,че е 100 подразбиране).Всяко оръжие и броня го има този показател.Точно обяснение нямам,все още ми е "тъмна" Индия как пълноценно да се използва.
Карам по енерция зоните където да ги бия,виждам във всяко зона какви противници има,но не и дали са  "сам,група,група 2-3-4 и т.н."Трябва да ходя във всяка зона да видя противниците и дали е по силите ми да ги победя,не малко редки и превъзходни противници ми излизат насреща с различно ниво и трудност и опита получен от тях не ми отговаря цялостно за битката.Зоните не са фиксирани за нива или трудност,а на показателя облекло или ниво на героя(поне така го смятам засега).Като ориентир ползвам картата от ИХ 1 почти съм сигурен,че всеки един от нас се води по нея,но ако пълен новак тръгне да играе новата версия шансовете да се откаже са големи.Няма обяснения за атрибутите,никакъв опит в кои зони да се бие или дали може да ги бие дали са в група и т.н.Нито някаква базисна основа ще имат за цялостна развитие на героите занапред.За момента както изглежда само дропа и противниците се фиксират спрямо играчите в момента.Преработили сте някои умения,което е добре пример "извор на духа" в старата версия беше като регенерация на духа на час,а сега е използваемо в битка връща дух на всяка успешна атака.Липсата на доклади е сигурно най-досадната част.Няма доклади за битките и за изкования ресурс.Липсват обясненията са копаенето на ресурс.За какво е множителя?!Колко точки мога да изразходвам?!Прекалено "компактно" са направени менютата.Иска ми се отделно меню за уменията на героите,както и обяснение на уменията и до колко точки може да се инвестира в тях,както и статистика 1 точка еди колко си поражения дава и т.н. с цел да се покаже,че си заслужава инвестицията в тях.Зоните в "Равнината на надеждата" е добре да бъдат фиксирани на нива,както и за бъдат изписвани като се цъкне на дадена зона.Добре ще бъде за "новаците"


П.П.Това е моят анализ до момента.Разбирам,че Екипа се опитва всячески да развие и напредне с развитието на играта,но все пак някаква основа Ви трябва,както и на нас за развитие занапред.Всичко е някак разпокъсано и моментно без никаква цел.Чувствайте се свободни за критики,добавяне,грешки или обсъждане на механиките играта.Разбирам,че в момента думата "сложност" е прекалено широко понятие за баланс.
 
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 06:32:00 pm от desperado16 »