Автор Тема: Проблемите на Dabadas :D  (Прочетена 38570 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #120 -: Февруари 27, 2015, 06:39:14 pm »
Така е, коментирахме го някъде като недостатък. Според мене най-добре е, като пуснеш група колби върху героя (наемника), да излиза прозореца за цепене. В момента това го правя предварително - гледам колко имам за пълнене, преценявам оптималния вариант, по колко от вид, разделщм и му ги давам, ама е пипкаво.

Да да, пипкаво е. Аз имам обаче друга идея, да се избегне пресмятането. Когато пускаш група колби, след крайното пресмятане, винаги да вади 1 колба, примерно трябват 5 колби за пълно оздравяване, системата ти дава 4. Когато пуснеш 1 колба да ти я дава винаги, макар и да ти трябва   5 здраве. Така ще се избегне пипкавото цепене или разхищението на колби.
Ако екипът направи това, ще имат един голям плюс от мен  :)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #121 -: Февруари 27, 2015, 07:08:05 pm »
Наистина не мога да разбера проблема.
Колбите са някаква дискретна стойност здраве, здравето на героя - също. Няма как да се сцепи колба. А непълното лекуване може да доведе до много неприятна ситуация, за която да съжалявате, че не сте изхабили колбата.
В ИГ 1 е същото и никога не е било проблем това.
ДД

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #122 -: Февруари 27, 2015, 07:18:50 pm »
Има си лечебница за това .... отиваш и казваш до горе , и си плащаш колкото налеят.  :D

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #123 -: Февруари 27, 2015, 07:36:23 pm »
Като пуснат пътешественика :)
Да да, пипкаво е. Аз имам обаче друга идея, да се избегне пресмятането. Когато пускаш група колби, след крайното пресмятане, винаги да вади 1 колба, примерно трябват 5 колби за пълно оздравяване, системата ти дава 4. Когато пуснеш 1 колба да ти я дава винаги, макар и да ти трябва   5 здраве. Така ще се избегне пипкавото цепене или разхищението на колби.
Ако екипът направи това, ще имат един голям плюс от мен  :)

Е да, ама ако превърля с малко, аз я жертвам колбата. Така трябва втори път да отцепя пак една, че да му я дам.
А какво ще стане, ако съдържанието на колбите се измерва като общо в групта. Тоест, 10 коби от по 250, правят 2500. Ако на мене ми трябват 385 за да се излекувам, като пусна тая група да взема от нея 385, и последната колба да остава непълна - със 115 кръв.

Или, да си имаш някаква магическа сфера, която да си носиш в раницата, и в която да могат да се изсипват колби. Като кликна върху нея, ми качва горе точно колкото трябва.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #124 -: Февруари 27, 2015, 07:42:52 pm »
Не казвам,че такива магически колби трябва да има,а че в някой битки не се налага да съм с пълно здраве след като съм пресметнал риска.След всяка битка се ползват колби,но системата ги използва автоматично до пълно възстановяване.След като виждам,че не е нужно дори.От колба на колба те свършват за норматив. :D
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 07:44:25 pm от desperado16 »

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #125 -: Февруари 27, 2015, 07:53:58 pm »
Наистина не мога да разбера проблема.
Колбите са някаква дискретна стойност здраве, здравето на героя - също. Няма как да се сцепи колба. А непълното лекуване може да доведе до много неприятна ситуация, за която да съжалявате, че не сте изхабили колбата.
В ИГ 1 е същото и никога не е било проблем това.

Аз като не разбирам нещо, питам
Никой не говори за цепене на колбА, то е ясно че няма как
Аз и сега не лекувам напълно. За 20 здраве, не давам цяла колба. Пък който иска да се лекува изцяло, да го прави
Предложението ми е. Да се направи така, че когато хвърлиш на героя-наемника група колби, системата да изчисли, колко цели колби му трябват и толкова да му даде
Предлагам го, защото просто ми омръзна да изчислявам на ум и да деля колби с шифта, все пак живеем в ерата на високите технологии
Това че колбите са дискретна стойност, както и здравето на героя, честно казано не го разбрах
Колкото до ИГ1, това е стара версия, пък и там няма как да е било проблем, щото нямаше купчинки с колби ;)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #126 -: Февруари 27, 2015, 08:00:24 pm »
Купчините не променят това, за което става дума, просто улесняват ползването на колбите. Това, което предлагаш ти - на мен ще ми струва едно движение повече :)
Както и да е.
Обединяването на колбите в една много голяма е решение, както спомена Mitbul.
ДД

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #127 -: Февруари 27, 2015, 08:06:10 pm »
На тебе едно, на мен сега 5 :P
Колкото до Mitbul, предполагам, че не е разбрал, какво предлагам, щото и аз не разбирам какво отговаря. Иначе идеята за магическата сфера ми допада, как не се сетих сам  :-[

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #128 -: Февруари 27, 2015, 09:17:32 pm »
Значи вече предметите по наемниците са в "заварено" положение май!Понеже в момента смених оръжието на героя си.И рекох да го сложа на наемника си,но ми даде грешка "You cann`t use bounded item to other hero!" т.е. предмета е обвързан с героя ми,но не може да го ползва наемника ми,дори старото му оръжие което също е обвързано с героя ми не може да го ползва.
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 09:20:08 pm от desperado16 »

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #129 -: Февруари 27, 2015, 11:08:58 pm »
Това по-скоро е бъг - екипировката се обвързва с цялото ти парти, не индивидуално по героя и наемниците...

Неактивен Kilgor

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 130
  • Karma: +14/-3
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #130 -: Февруари 28, 2015, 02:57:40 pm »
Много досаден бъг е това с екипировката :( Дори да бъде закупен предмет от магазина и сложен върху наемник, той се обвързва с героя и ако се свали за малко, не може да се сложи пак....

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #131 -: Март 04, 2015, 07:28:59 pm »
Първо браво за оправянето на наемниците и добавянето на функционалността да си променяме имената и аватарите.След смяната на името и аватара се натъкнах на проблем.Реших,че искам да си нулирам точките "вторичните умения".Имах 2 точки на Лидерство и 1 точка на умение с копие.С изненада установявам,че точките липсват.Нулирам и основните умения точките стават 15,а аз съм 18 ниво.Поглеждам във "вторичните умения" точки няма нито сложени,нито за разпределяне.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #132 -: Март 04, 2015, 07:45:23 pm »
Да има проблем навсякъде ...
аз не ги сменях но гледам> има ги като активирани уменията .... а ги няма като точки.
В склада не се отчитат предметите , а ги има.
аукциона е само на 1 стр. ...

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #133 -: Март 05, 2015, 06:08:23 pm »
Играта отиде AFK  :D

Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Проблемите на Dabadas :D
« Отговор #134 -: Март 05, 2015, 06:10:14 pm »
Най-вероятно ще има категория 3, или поне силно се надявам!