Автор Тема: Умения  (Прочетена 13341 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Умения
« Отговор #30 -: Февруари 16, 2015, 08:34:05 pm »
Да, при изработка забравя да закръгли резултата накрая... ще го оправим, разбира се!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Умения
« Отговор #31 -: Февруари 19, 2015, 08:43:27 am »
Не са ми ясни някои от уменията на клас мистик:
1. Защитното и атакуващото действие стимулират композиране на герой с голяма разлика в точност и ловкост ли? Пример: 200 точност и 10 ловкост (или обратното) е много по-добър вариант, отколкото 105 точност и 105 ловкост, тъй като визирайки процентната база, ще имаме по-малък спад в едното и по-голям растеж в другото. Така ли е?
2. Проклятие. Както е описано, означава че от него има смисъл през ход, единствено ако прилагащият умението е с по-голяма инициатива от противника си. Така ли е?

Благодаря.
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Умения
« Отговор #32 -: Февруари 19, 2015, 09:30:27 am »
Защитното и атакуващото действие целят да дадат гъвкавост на класа.
Проклятието е променено да действа до края на битката или докато не бъде отхвърлено от жертвата. Това става на основа Intelligence check, така че ако Интелекта на мистика е висок, ще е достат трудно да се отхвърля проклятието му.
Така проклятието стана доста силно. Предвид и че намалява инциативата и точността. Едното влияе на атаката, а другото определя дали ще се заплаща базовата цена в Точки Дух или ще е повишена - мисля, че го споменах вече някъде, но колкото по-ниска е инициятивата, толкова повече дух струват активните умения. Ще е трудно да се разчита на тях и да се носи тежка броня. Настоящите прагове са - 75, 50, 25 и 1. Като когато инциативата ви е равна или по-малка на съотвтния праг, това променя цената в дух съответно с +50%, +100%, +150% и +200%.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Умения
« Отговор #33 -: Февруари 19, 2015, 09:39:25 am »
И все пак - помислете за казуса 1 заклинание на рунд. Примерно, да има умение което да дава възможност за 2, 3 и т.н.
Защото, както е сега, всяко едно заклинание (освен проклятието) ще се конкурира с лекуването, в не особено добра позиция :)
ДД

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Умения
« Отговор #34 -: Февруари 19, 2015, 03:10:27 pm »
Не трудно а направо невъзможно да се разчита на каквито и да е активни умения ако си клас войн. В момента половината ми дрешки са кожени и съм с 54 инициатива а духа свършва за 2 рунда контраатака, След малко слагам тежките брони и инициатива около 20... Ако ми се покаже мистик и ми тресне заклинание не ми се мисли :)
Все тая харесва ми как е замислено има логика, да се надявам че скоро класа войн ще стане по-рентабилен, че от труден ми стана направо неприятен на този етап.

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Умения
« Отговор #35 -: Февруари 19, 2015, 05:46:52 pm »
Войнът е предвиден да ползва по-малко дух така или иначе.
Като се поизтестват нещата, цифричките за наказания могат и да се посменят, така че не бързай да го отписваш ;)
Въртят ми се и един идеи за корелация между силата и инциативата, но това за по-късни балансирания. За момента битката е в относително финализаиран стадий и до въвеждане на уменията за специализациите, едва ли ще има коренни промени в механики - само баланс на цифри.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Умения
« Отговор #36 -: Февруари 19, 2015, 06:16:42 pm »
Не е редно воинът да ползва по-малко дух за умения. Няма логика. Той има умение за сила, която може да му осигури значително повече поражения на оръжието, отколкото на останалите два класа. А инициативата е въпрос на избор. Всеки клас може да носи тежки брони, а може и да не носи.
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Умения
« Отговор #37 -: Февруари 19, 2015, 07:43:31 pm »
Не, не, не говорех, че няма да има ползване на дух, а че може да се изгради бил, дкойто не ползва много дух. Все пак, ако искате да сте просто танка на групата, винаги можете да заложите на защитна позиция, която е пасивно умение.
Концепцията зад инциятивата и маната е именно такава - ако искате да се възползвате максимално от активни умения, не разчитайте на броня. Сходна е концепцията и за свободната сила, тя дава най-висок % при алебардите. Те обаче изискват най-много сила по принцип, така че ако искаме да ни остане свободна сила, жертваме от броните - така берсерките ще трябва да са с по-малко броня от танкчетата.
Тази разлика ще се задълбочава все повече със специализацията нагоре. И не само за войните ;)

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Умения
« Отговор #38 -: Февруари 19, 2015, 08:23:58 pm »
Намерих му решение на война - взех си наемник  :D Верно с бяло арбалетче е, няма умения, но поне носи битката на тая тенекия.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Умения
« Отговор #39 -: Февруари 28, 2015, 09:06:00 am »
Лекуването е пипано пак. Не става ясно, обаче, кое ниво е и колко дух иска.
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Умения
« Отговор #40 -: Февруари 28, 2015, 10:18:36 pm »
Лекуването лекува за до Х*Ниво Жизнени точки.
Където Ниво е нивото на мистика, който го каства, а Х е стойност давана от степента на умението - в случая тя е по +2 на всяко ниво.
Така Лекуване на 3 дава право на лечение до 6*Ниво ЖТ.
Цената за 1 ЖТ е фиксирана на 0,5 Точки Дух и не зависи от нивото.

Това води до следните промени:
- Умението е малко по-евтино като коефициент ЖТ/Дух в началните си нива и малко по-скъпо във високите нива;
- Умението е малко по-слабо в началните нива и малко по-силно в крайните (сед 50-то);
- Умението е по-балансирано спрямо нивата ви ;)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Умения
« Отговор #41 -: Март 09, 2015, 08:57:08 am »
Как точно действа умението двоен удар при рейнджърите, които са с две оръжия с двоен удар?
За да знам дали да ви препоръчам да порежете този клас или не :)
Няма да разписвам всички варианти, които са доста на брой, направо питам:
Ако умението сработи независимо кога, рестартират ли се всички удари на героя за даден рунд?
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Умения
« Отговор #42 -: Март 09, 2015, 11:20:50 am »
Не - дава една допълнителна атака.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Умения
« Отговор #43 -: Март 09, 2015, 01:24:14 pm »
Да, вероятно това би трябвало да дава, но предлагам да го тествате, защото сякаш не дава точно това :)
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Умения
« Отговор #44 -: Март 09, 2015, 02:32:51 pm »
Да, благодаря за информацията - трябва дава допълнителна атака с оръжието, което я е предизвикало. Ако то има двоен удар, атаките реално са 2, но не трябва да касаят оръжието в другата ръка.