Автор Тема: Offhand  (Прочетена 4812 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Offhand
« -: Февруари 08, 2015, 02:01:40 pm »
Off-hand удря по-слабо като % или винаги бие минималната атака ? И има ли наказание при мощен удар ? Интересно ми е за да знам на какъв принцип работи ... А също има ли и други оръжия със специални способности ??

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Offhand
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2015, 02:40:15 pm »
Off Hand бие с 50% по-малко щети от основното оръжие.. при слаби оръжия е нормално да бие с минималната - ако оръжието е 6-12, като второ ще е с 3-6.. което при 30 броня на противника те оставя с минималните щети..  Това важи и за уменията когато се ползват от второто оръжие (мощният удар прави 2 пъти по-малко щети..)

По-натам ще има умение което да намалява загубите на атака от второто оръжие (dual-wield mastery)...

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re: Offhand
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2015, 02:49:10 pm »
Off Hand бие с 50% по-малко щети от основното оръжие.. при слаби оръжия е нормално да бие с минималната - ако оръжието е 6-12, като второ ще е с 3-6.. което при 30 броня на противника те оставя с минималните щети..  Това важи и за уменията когато се ползват от второто оръжие (мощният удар прави 2 пъти по-малко щети..)

По-натам ще има умение което да намалява загубите на атака от второто оръжие (dual-wield mastery)...

А какво се случва със сатърите ? Дъбъл страйк прави 2 атаки по 50% от атаката на оръжието. Това значи ли че ако е оффханд прави 2х25% ? И в такъв случей значи ли че прави 2х25% от мощен удар ?

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Offhand
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2015, 03:16:12 pm »
И мен ме тормозят няколко аспекта от този въпрос. Фронтална атака на ниво едно със сатър се активира +5 с първия удар и +5 за втория удар със сатъра, или +10 само на първия удар с него...  или плюс 10 и за първия и за втория :-[
Ако си с оръжие в двете ръце кога и доколко ще се активира това умение. И най-интересното. При активиране на критикъл 10 щета се добавят накрая след сметките в крайното число, или влиза към щетата, която бива мултиплицирана? 10 нормален удар и 10 от умението ще критне за 3x10 +10 = 40 щета, или (10+10) x3 = 60 щета?
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Offhand
« Отговор #4 -: Февруари 08, 2015, 03:23:29 pm »
Уменията, които касаят първия удар, касаят наистина само първия удар - или с други думи ако имаш две оръжия, фронталната атака ще важи само за едното..

За критичния удар, тряба да проверим, как е точно защото не съм на 100% сигурен как се ползва в момента, но сякаш е по-нормално да се прибавя, а не умножава..

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Offhand
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2015, 06:23:08 pm »
Критичният удар умножава цялата щета, независимо как е постигнта. Ако сте късметлии да ви върже на Charge - супер, ударили сте джакпот! Целта ни е да се чувства, когато се случи, а ако имате начин да си го повишавате - възползвайте се.
Между другото има оръжия, които повишават шансовте си за критичен удар в зависимост от показателя за Интелект на героя, така че дори войните могат да се възползват от интелекта.
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 06:29:58 pm от BatGojko »

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Offhand
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2015, 06:31:25 pm »
За да направим уменията касаещи първия удар по-ефективни, в момента се задействат на първата успешна атака - няма шанс да загубите бонуса им... това обаче важи и за противниците ви.

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Offhand
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2015, 05:29:15 pm »
Забелязвам, че когато героя ми влезе в битка, понякога битката започва от рунд 3. Има ли причина това да е така. Екипирал съм го с копия, които имат 12 чисти изстрела. В тая ситуация чистите изстрели са 10.

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Offhand
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2015, 02:28:36 pm »
Няма ли някой да разясни ?

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Offhand
« Отговор #9 -: Февруари 16, 2015, 02:36:29 pm »
12 чисти изстрела означава 12 изстрела с пълни поражения, независимо дали са направени по време на обсег или не. Това спазено ли е?
ДД

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Offhand
« Отговор #10 -: Февруари 16, 2015, 03:36:56 pm »
Не, не е спазено.
Когато ми излезе моб с обсег 5, главорез стрелец ли беше оня с лъка, направо почваме да се млатим от рунд 3 и обсег 3. В рунд 12 е последният удар с пълни поражения, или удрям точно 10 пъти с пълни. Когато мобовете имат обсег 3, започваме да се бием с обсег 3 в рунд 1. Тогава чистите изстрели са 12. Ако идеята е, че има 2 обсега повече от моите и са минали 2 рунда, то моя герой каква вина има за това, че да си губи 2 изстрела, без да е нанасял удари. Аз така ги разбирам "12 чисти изстрела", значи си замахнал 12 пъти и си се опитал да удариш, нали така.
Може да е бъг, за това питам.

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Offhand
« Отговор #11 -: Февруари 16, 2015, 03:52:50 pm »
За да направим уменията касаещи първия удар по-ефективни, в момента се задействат на първата успешна атака - няма шанс да загубите бонуса им... това обаче важи и за противниците ви.

Това нещо не само, че не е действителност, но няма и намек за него :~) Последните 5 дни наблюдавам внимателно дали се случва. Тц.

Прави ми впечатление и че герой с лък има 24 "чисти" изстрела, а моб с лък- 50. Сигурно ползва още от старите лъкове  ???
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Offhand
« Отговор #12 -: Февруари 16, 2015, 04:02:15 pm »
Прав си. Героя ми има фронтална атака. Ако му избегнат или блокират първият удар, след това не го използва на следващият успешен удар, но пък и при противниците е така. Двойната атака също не работи, но само при мобовете

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Offhand
« Отговор #13 -: Февруари 16, 2015, 04:31:20 pm »
За момент аникой от противниците няма ограничение на изстрелите си (явно имат по няколко лъка в резерв ;) ).
Това, обаче, дето получавате 2 изстрела по-малко, ако противникът е с +2 обхват си е бъг и ще го оправим.

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Offhand
« Отговор #14 -: Февруари 16, 2015, 04:49:37 pm »
А уменията касаещи първият удар?