Автор Тема: Кога се предвижда оптимизация за бързина на играта?  (Прочетена 4834 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
На моята машина играта е супер лагава, всичко става бавно и тромаво.
Кога се очакват оптимизациите да е лека играта както си беше на IH1 ?
Контраста е толкова голям, че е много трудно човек като си е свикнал на супер бързичкия IH1 (там например, за да му дам да пие колба кръв е мигновено, а тук в IH2 си е истинско изпитание на търпението и волята... )


Do your best, forget the rest!

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Кога се предвижда оптимизация за бързина на играта?
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2015, 03:33:45 pm »
На моята машина играта е супер лагава, всичко става бавно и тромаво.
Кога се очакват оптимизациите да е лека играта както си беше на IH1 ?
Контраста е толкова голям, че е много трудно човек като си е свикнал на супер бързичкия IH1 (там например, за да му дам да пие колба кръв е мигновено, а тук в IH2 си е истинско изпитание на търпението и волята... )

Според мен проблема е в компютъра ти, преди 2-3 дена пуснаха оптимизация и играта върви 2-3 пъти по-бързо от преди.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Re: Кога се предвижда оптимизация за бързина на играта?
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2015, 04:01:51 pm »
Твоя какъв е? Аз проблеми с други игри нямам... diablo3 си върви ок,
детето играе на Criminal case, Pet Resque Saga и като цяло не сме пускали разни 3d неща (много ми се играят някои неща като far cry 4, но трябва да се съобразявам да става за деца)  *WASSUP*

Идеята обаче не е да имаш според мен супер мощна геймърска машина за IH да си го играеш вкъщи, а да можеш и например на работа да си го пуснеш...

Ето според EVEREST:
(не е кой знае какво, но сега съм далеч от това да си позволя да си сменям компютъра, за да играя IH )

CPU Type   DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333)
System Memory   7904 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Video Adapter   NVIDIA GeForce 210  (512 MB)
Disk Drive   ST3250410AS ATA Device  (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)


Do your best, forget the rest!

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Кога се предвижда оптимизация за бързина на играта?
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2015, 04:07:39 pm »
На мен играта ми върви идеално. Като гледам машината ти, не е по лоша от мойта, даже имаш 2но повече рам. Единственно видеото ми е по добро от твоето. С какъв браузър си. Аз използвам Хром

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Кога се предвижда оптимизация за бързина на играта?
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2015, 04:16:43 pm »
Твоя какъв е? Аз проблеми с други игри нямам... diablo3 си върви ок,
детето играе на Criminal case, Pet Resque Saga и като цяло не сме пускали разни 3d неща (много ми се играят някои неща като far cry 4, но трябва да се съобразявам да става за деца)  *WASSUP*

Идеята обаче не е да имаш според мен супер мощна геймърска машина за IH да си го играеш вкъщи, а да можеш и например на работа да си го пуснеш...

Ето според EVEREST:
(не е кой знае какво, но сега съм далеч от това да си позволя да си сменям компютъра, за да играя IH )

CPU Type   DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333)
System Memory   7904 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Video Adapter   NVIDIA GeForce 210  (512 MB)
Disk Drive   ST3250410AS ATA Device  (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

На този компютър е абсурдно да ти е бавна играта. Преинсталирай браузъра или му изчисти кеша.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Кога се предвижда оптимизация за бързина на играта?
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2015, 04:18:01 pm »
Аз съм с най-обикновен лаптоп с интегрирана видео карта, и играта си върви перфрктно. А ИХ1 ми е голяма мъка.
Да не би да зависи и от нета?

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кога се предвижда оптимизация за бързина на играта?
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2015, 04:34:34 pm »
Независимо на какъв компютгър играете, оптимизация трябва да се прави и се прави постоянно. За момента в играта липсва много функционалност, което избутва оптимизацията малко по-назад в приоритетите. Иначе малки подобрения се правят постоянно.
Извиняваме се за тромавостта за момента. Няма да я оставим така.

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кога се предвижда оптимизация за бързина на играта?
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2015, 05:06:29 pm »
Може да започнете с проверка за една опция на браузърите, която уж помага да се рендират изображения по-лесно, но всъщност за момента влиаят доста негативно на представянето. Става въпрос за така наречения "hardware acceleration". Потърсете в Гугъл ръководство за "how to disable chrome/firefox/ie hardware acceleration" и следвайки го махнете тази опция ако в момента е активна.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Re: Кога се предвижда оптимизация за бързина на играта?
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2015, 05:11:06 pm »
Не знам, на Хром съм.  Нищо чудно проблема да е в моята машина и това е чудесна новина, че не е глобален проблем, аз тогава ще правя, ще струвам да го оправя, след като проблема е в моя TV  :)
Пробвах с Firefox (направих си нов фалшив FB профил, защото искаh да започна от 1-ви lvl да тествам нещо)
Реално съм с Waterfox (firefox за 64 битови машини)  Там е супер зле, не мога да вляза в таверната, не мога да си сменя езика...  В таверната клик и нищо не става,  а на езика кликвам всичко се презарежда и си е пак EN)

Да се върнем на Chrom - значи като продадеш една колба в магазина не ти върти онова за изчакване после 5 секунди ?
Аз каквото и да правя, където и да ходя и каквото и да купя или продам се появява едно дето върти и зарежда.
Ще тествам на други места и компютри и ако навсякъде ми е така и не се оправи ще видя как се правеше capture на екрана и ще ви пусна видео.
Хрумва ми, че то може и предишния IH нещо да си смята и да си прави след като си купиш или продадеш колба, но да не визаулизира онова с въртенето, защото при мен погледнато от друга страна веднага се е преместила например колбичката от магазина в моето inventory, но просто има нещо като анимация 5 секунди след това, онова върти и трябва да изчаквам.

За нета проблем и да имам не знам за него:
http://prikachi.com/images.php?images/838/7926838J.png

Do your best, forget the rest!

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Re: Кога се предвижда оптимизация за бързина на играта?
« Отговор #9 -: Февруари 16, 2015, 05:11:53 pm »
Благодаря, ще го направя!

Може да започнете с проверка за една опция на браузърите, която уж помага да се рендират изображения по-лесно, но всъщност за момента влиаят доста негативно на представянето. Става въпрос за така наречения "hardware acceleration". Потърсете в Гугъл ръководство за "how to disable chrome/firefox/ie hardware acceleration" и следвайки го махнете тази опция ако в момента е активна.
Do your best, forget the rest!

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Кога се предвижда оптимизация за бързина на играта?
« Отговор #10 -: Февруари 16, 2015, 06:09:53 pm »
То това синьото колелце дето се върти и при мен се получава понякога, и хич не си спира, но пък не ми забавя нищо

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Направих това с hardware acceleration и тръгна по-бързо, а на лаптопа, който е по-бавен е по-бърза без да съм пипала там нищо.  Но да, онова си върти дълго понякога , аз просто трябва да се науча да не му обръщам внимание , схванх , че те нещата веднага си се случват, просто онова си върти незнайно защо.  Но не знам защо трябва да свиквам с него, тъй като в imperial hero 1 нямаше такова въртене за чакане въобще, а идеята беше играта да стане по-готина от 1 ...
Do your best, forget the rest!

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
според мен всички игри през фейса са бавни и товарят компа, продължавам да играя ИГ1 и няма проблем но щом включа игра чрез фейса веттилатора на процесора му се завива свят, както и за други игри през фейса. Ако има възможност да се направи и достъп през стария линк ще е по добре, освен ако не искаш да топлиш стаята в която играеш .

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
За съжаление няма вариант играта да се изкара от фейса, гони се популярност и някой е решил, че ще стане през фейса.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Софи никой не иска да изкара играта извън фейса нека си има рекламата но каквато и игра да съм заигравал през фейса забива компа и не смятам че моя е слаб, макар че играя на старата версия на коп и с конфигурация от 2009 и няма проблем но тук през фейса не само на вентилаотла му се завива свят но и на мен. А доста хора колкото и да харесват игарта няма да тръгнат специално за нея да си сменят компютрите.  може и да не съм прав но да щом включа игра през фейса на копа мога да си изпека яйца. А и повечето игри през фейса са с давност 1-2 години не си спомням да съм играл някоя повече време от ИГ1 във фейса , а него го почнах 2009