Автор Тема: Как действат уменията?!  (Прочетена 4059 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Как действат уменията?!
« -: Март 06, 2015, 05:55:48 pm »
Как действат уменията "уменията с оръжия" всеки тип оръжие има шанс да нанеси следните видове поражения.Кървене и дълбоко наранявяне известно ми е,че "имат" шансове да се случи.Питането ми е следното кои поражения се вземат впредвид т.е. дали се вземат от минималните,максималните или от нанесените,но с 50% по-малка щета за кървене или дълбоко нараняване?!С отровата е същото.50% от минималните,максималните или "нанесените" щети се използва?

П.П.Под нанесени щети имам и впредвид,че може да се случи на крит с отрова.Пример:удрям мечка с копието и правя крит 170 щета и я отравям.50% от максималните прави по 85  щета на рунд с отровата.А оръжието ми е със стойности 17-82!Кое е правилно?
« Последна редакция: Март 06, 2015, 05:57:50 pm от desperado16 »

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Как действат уменията?!
« Отговор #1 -: Март 06, 2015, 09:17:09 pm »
Базират се на нанесените щети, включително и от критичен удар.
Изключение е Deep cut, който директно удвоява щетите, но не може да се случи едновременно с критичен удар.

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Как действат уменията?!
« Отговор #2 -: Март 07, 2015, 10:11:55 am »
А тогава да попитам на какъв принцип действа продължителността на тези умения "отрова" и "кървене"? В смисъл могат ли да се натрупат/стакнат или се ресетват/рестартират?  ???

Пример:

Удрям в битка да кажеееем.... бат'Гойко.... за еди-си-колко-поражения (без значение в случая за +колко поражения и +колко рунда), след което в следващия рунд пак го удрям и пак се получава отрова/кървене. Тогава това умение ще се рестартира или ще се наслагва през следващите рундове? Тоест, да кажем, че ударя тиквата на бат'Гойко (спазвам логиката на примера  :D ) и той получи отрова за 100 поражения през следващите рундове, ако в следващия рунд пак получи отрова за 100 поражения, тогава тази отрова ще се удвои ли на 200 или ще се рестартира пак за 100 през следващите еди-си-колко-рунда?

Объркахте ли се? Амиии и аз....
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Как действат уменията?!
« Отговор #3 -: Март 07, 2015, 10:35:16 am »
Ами едно умение се прилага от един герой върху един опонент само един път.
Действат докато стигне 0/отрова след поражение 1 не съм виждал, но и рядко противник издържа толкова рундове че да го видя/, 3 рунда - кървене ; или докато се отхвърлят от противника > след което могат да бъдат приложени отново.
Има особенности, но те не са сред уменията за които питаш .
Лесно е и няма нищо за объркване .

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Как действат уменията?!
« Отговор #4 -: Март 07, 2015, 10:41:28 am »
Да, май в отхвърлянето е цялата работа в неяснотата, относно трайността. Иначе е хубаво, че всяко умение си действа за всеки причинител. Остава и да работи коректно :)
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Как действат уменията?!
« Отговор #5 -: Март 07, 2015, 10:57:09 am »
Отровата действа до края на битката, или докато се отхвърли. Отхвърля се с Жизненост.
Кървенето действа за до 5 хода или докато се отхвърли. Отхвърля се със Сила.
Зашеметяване действа 3 хода или докато не бъде отхвърлено. Отхвърля се със Сила.
Проклятие действа до края на битката (независимо, че май в тултипа му е все още стария текст). Отхвърля се с Интелект.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Как действат уменията?!
« Отговор #6 -: Март 07, 2015, 11:00:53 am »
Да, май в отхвърлянето е цялата работа в неяснотата, относно трайността. Иначе е хубаво, че всяко умение си действа за всеки причинител. Остава и да работи коректно :)
Е не е "всяко"  , тук има и други положения  ;)

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Как действат уменията?!
« Отговор #7 -: Март 07, 2015, 11:21:06 am »
Ясно, демек нито се наслагват едно върху друго, нито се рестартират при повторно нанасяне за същия период.
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Как действат уменията?!
« Отговор #8 -: Март 07, 2015, 06:55:13 pm »
Интересно!Забелязвал съм,че кървеното и отровата се "стакват",но не и колко време действат.Както и че са могли да се отхвърлят.Приемам,че "вторичният" бонус на атрибутите имат способността да отхвърлят проклятията.До тука добре.Ама за какво служат и какви са им техните бонуси на ловкост и точност?!При положение,че знаем има заложен базов шанс за уцелване.На практика тия атрибути напълно се обезсмислят както и някои умения на стрелеца.Пак за негова сметка останалите 2 класа са над него.При положение,че война има "крепкост" и "мощ",а мистика "учен" .Тия бонуси пряко влияят на развитието на играта.
Сила:
-нужна за екипиране
-свободната сила увеличава пораженията на оръжията
-има способността да отхвърли проклятия
-при воина тежките брони няма да са му проблем да ги носи
Интелект
-увеличава духа
-увеличава критичния шанс
-има способността да отхвърля проклятия

Някои умения на стрелеца са не-балансирани."Отрова" първо ниво дава 10% шанс за отравяне на цената на 10 дух.За всяко следващо ниво по 5% се увеличава шанса и с 5 дух.В старата версия за 10% шанс на отрова отиваха 10 точки вдигане."Допълнителен удар" също има доста голям процент за начално ниво и доста дух изисква,а се активира почти всяка 3-та атака и духа заминава за норматив.Тези 2 умения едва ли не на 1 ниво вдигнати се активират всяка битка.
« Последна редакция: Март 07, 2015, 06:57:13 pm от desperado16 »

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Как действат уменията?!
« Отговор #9 -: Март 07, 2015, 07:49:15 pm »
Нима предпочитате да бяха с 1% шанс и никога да не ги усетите?
Не, не са небалансирани - именно така искаме да се случват нещата - харчиш точка, усещаш умението, че действа.
Ловкостта и Точността са двата най-важни за оцеляването на героите атрибута - Точността определя шабсът ви да уцелите, а ловкостта обратно - шансът да оцелеете в битката. Който и от двата да е вдигнат, получавате огромо предимство.
Няма никакво значение с колко силата е увеличила пораженията ако не уцелите - изгубили сте атката си за хода, 0 поражения.
Така погледнато възможността на рейнджъра да вдигне и двете му дава реално редимство в пасивните умения.
Допълнителната атака е исключително ефективна и ако това значи, че духът ви свършва, ами да, това е цента за по-бързото неутрализиране на опонентите. Също така това е единственият клас, който има умение за директно покаване на критичния шанс - не % от този на оръжието, адиректно добавяне. Колко Интелект трябва да има герой с оръжое, чийто критичен шанс е 10% , за да го направи на 15%, ако оръжето казва, че получавате 1% за всеки 10 Интелект? - 500 Интелект. А на рейнджъра това му коства няколко точки за умение... да не говорим, че неговите +5, сложени към оръжие с 5 базово се равняват на 1000 инелкт от горния пример. Като добавим и факта, е той може да се бие от втори ред, докато наемниците посрещат основната вълна... абе даже ми изглежда силничък :)

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Как действат уменията?!
« Отговор #10 -: Март 07, 2015, 08:12:22 pm »
Ами да голяма машина ще стане от него. За тенекията няма какво да се говори. Има много сила, но броните му я изяждат почти цялата, после инициативата ти е много голяма и забравяш за активните умения. Тъй като пораженията са ти  малки а точноста нестига да се равнява със тази на стрелеца ти оставя единствено да отнасяш боя. Ако случайно си помилите да му сложите по-леки брони да не харчи толкова дух и голям чук да ги препарира от един удар пак не сте познали. Бронята ви ще е твърде малко за да компенсира критичните на стрелеца а за точноста вече споменахме и не на последно място нямате блок което тотално ви отписва.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Как действат уменията?!
« Отговор #11 -: Март 07, 2015, 08:43:50 pm »
Дори така е да е за отровата и допълнителния удар.Трябва да се инвестира в тях,че да се усетят.На практика в момента на 1 ниво отрова и допълнителен удар се активират всяка битка.Мечките твърде бързо отхвърлят кървенето и отровата заради силата и жизнеността си.А оръжията и броните ми изяждат цялата сила,ако искам да нося плетени за да намаля поражения.В момента,ако искам да нося брони по-високо ниво трябва да разпределям точки на сила почти всяко ниво минимум по 3 точки само за сила.И да критичният удар (умение) е единственият хубав бонус до момента.Бронята намалява поражения до минималните на оръжието на противника,останалите активни умения се отхвърлят прекалено лесно от герой със Сила и Жизненост.Трябва единствено да се разчита за момента от инвестиция в пасивните умения,които са малко.

П.П.За стрелец да е на 2-рия ред и да рискува да загуби -2 обсег може се окаже фатално в някой случай.За момента единствено тигрите намаляват обсега ми с -2(в някои случаи дори ме убиват).Воина за 50 рунда си ги има 35-те % шанс за удар +контрата и умението с щит.Мощ на 4 ниво умение ти увеличава силата с цели 40%. :o  *hmm*

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Как действат уменията?!
« Отговор #12 -: Март 07, 2015, 08:49:34 pm »
Айде пак промени. Чуковете, вече имат пауза, обаче гадните крокодили пак нямат, макар че демиджа им не е по слаб

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Как действат уменията?!
« Отговор #13 -: Март 07, 2015, 09:49:50 pm »
Ами и те за скраб. Аз не знам някой да е с оръжие с пауза. Изобщо не са ви добре оръжията, а и продължавата да стеснявате кръга от използваеми оръжия. Концепцията за второто оръжие също хич я няма. Хората слагат второ оръжие, само за да си вдигнат някой параметър.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Как действат уменията?!
« Отговор #14 -: Март 07, 2015, 11:06:23 pm »
Айде пак промени. Чуковете, вече имат пауза, обаче гадните крокодили пак нямат, макар че демиджа им не е по слаб
е това не е редно ??? чука няма пауза- преди малко на мен ми направи впечетление пауза на двуръчен меч ама беше на скорост х5 и не бях сигурен ... може да е общ проблем.

аз бих мечока с оръжие с пауза -  взе общо около 100-150 кръв от партито  и това с  бяло оръжие. 
в момента стрелеца има достатъчно предимства и да-  не е лесен , но има с какво да се похвали, и моя досега никога не е бил в трудна битка на втора линия .
в момента имате възможност да експериментирате с класовете - възползвайте се > запознайте се с уменията на бъдещите Ви противници.
« Последна редакция: Март 07, 2015, 11:28:30 pm от krest »