Автор Тема: Лидерство на гилдия  (Прочетена 16690 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #15 -: Март 08, 2015, 11:18:51 am »
Няма значение кой е основател на гилдията. Ако не се справя със задълженията си - следва демократично гласуване или преврат. Просто трябва гоненето на играчи също да става с гласуване на ВСИЧКИ членове на гилдията.
« Последна редакция: Март 08, 2015, 11:23:57 am от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #16 -: Март 08, 2015, 11:23:09 am »
Много демократично взе да изглежда :) в грубия свят на Аяр май нямаше демокрация.
Тая част от играта - не ме учудва , но и не съм имал досег с нея/за мое щастие/ , явно някои разбират забавлението по-различен начин.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #17 -: Март 08, 2015, 11:25:21 am »
Но е факт, че големи гилдии се правят с демокрация и разбиране за лоялност :)
ДД

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #18 -: Март 08, 2015, 11:29:03 am »
Не също е и факт, че има злонамерени елементи, които искат умишлено да причиняват главоболие на другите. Има един в Класическия герой, който за малко да му гепят добре развита гилдия. Писа ми момчето и с дружни усиля преборихме натрапниците.


P.S. Демокрацията е в разрез с цялата концепция на играта, иначе щеше да се казва Sims.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #19 -: Март 08, 2015, 11:32:22 am »
в пределите на Империята, в гилдията ми моя глас е закон  :D Не допускам демокрация, не допускам гласуване, облагам с тежки данъци онези, които отказват да допринесат за благото на гилдията.  *hihi*
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #20 -: Март 08, 2015, 11:33:11 am »
в пределите на Империята, в гилдията ми моя глас е закон  :D Не допускам демокрация, не допускам гласуване, облагам с тежки данъци онези, които отказват да допринесат за благото на гилдията.  *hihi*


Ти си ми идол вече. Браво.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #21 -: Март 08, 2015, 11:33:25 am »
Аз мисля, че това е проблем на малките гилдии. В една голяма и развита гилдия, това няма как да стане. Казвам го от опит. В ИГ1 имам герои във водещите гилдии. Освен в невърбак, преди когато имаше кой да играе, няколко пъти, са се опитвали да вземат поста водач, но нито един път не са успявали. В малките гилдии е възможно това, но пък те не са развити кой знае колко, че да е чак такава загуба или по скоро да има такова намерение. По скоро всеобщ проблем са кражбите от хранилището, но пък те няма как да се спрат, освен ако не се намеси впоследствие екипа на играта.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #22 -: Март 08, 2015, 11:39:56 am »
Но е факт, че големи гилдии се правят с демокрация и разбиране за лоялност :)
Да бе да, нали знаеш как се прави демокрация - с пари  ;) Няма такива работи като избори, шефа е един. Ако не ти изнася се изнасяш. Ако шефа реши да се махне си има първи офицер и така си му по реда.

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #23 -: Март 08, 2015, 11:44:04 am »
Да бе да, нали знаеш как се прави демокрация - с пари  ;) Няма такива работи като избори, шефа е един. Ако не ти изнася се изнасяш. Ако шефа реши да се махне си има първи офицер и така си му по реда.

Съгласен! Който не е съгласен, негово право е да сподели своето мнение на "управителя" на гилда, може пък да се стигне до консенсус. Ако ли не, амиии... чао като не ти изнася! Всеки е свободен да броди из Империята и да си търси късмета другаде!
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #24 -: Март 08, 2015, 11:52:46 am »
Затова, Drakuss, ще останеш с малка и недъгава гилдийка. Няма да имаш никакъв шанс, когато играта се напълни с хора :)

Аз лично не бих влязъл в гилдия, лидерът на която има пари, а няма акъл, например. Не си заслужава нервното напрежение, и отново такава гилдия няма никакъв шанс да сполучи в играта.
ДД

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #25 -: Март 08, 2015, 11:57:34 am »
Е да, ама всеки глас няма да е равен на другия - всеки гласува с това, колко е неговият дял в хазната на гилдията. Така инвестицията не е съвсем загубена. В крайна сметка, ако водачът н аголдоята усети някакви вредни елементи в нея, може да си ги изгони рано, рано.



Ако се имат предвид диамантите вече съм по-спокойна... ;)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #26 -: Март 08, 2015, 12:00:28 pm »
Затова, Drakuss, ще останеш с малка и недъгава гилдийка. Няма да имаш никакъв шанс, когато играта се напълни с хора :)

Аз лично не бих влязъл в гилдия, лидерът на която има пари, а няма акъл, например. Не си заслужава нервното напрежение, и отново такава гилдия няма никакъв шанс да сполучи в играта.

Мисля, че играта е още в твърде ранен стадий, за да правиш такива нападки, драги ми съфорумецо. Както са казали руснаците "па живум, па видим".

Малка? Недъгава? Какво лошо има в това? Отделен е въпросът, че моите виждания и амбиции за гилдия по никакъв начин не те засягат!
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #27 -: Март 08, 2015, 12:07:05 pm »



Ако се имат предвид диамантите вече съм по-спокойна... ;)
Така е вече демокрация. Избори за лидер е недемократично. Ако пък си се притесняваш за мястото ти в гилда, след като си поналял нещо по-така, редно е да има защитни механизми като гласуване за изключване на член пак на база вложения. Така и да те мразят не могат те бутнат па макар и редовен член. То си е направо политика бе хора  :D

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #28 -: Март 08, 2015, 12:07:17 pm »
Няма нападки, просто дискутираме гилдийния модул. Няма лошо да се напишат няколко истини. Но си прав, че играта е все още в самото начало.
ДД

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #29 -: Март 08, 2015, 12:31:02 pm »
За мен дали ще е със злато или с диаманти - все си е купуване на гилдията ,    златото в горните категории е в по-големи количества , а диамантите са константа - срещу заплащане :) Може наистина това да е по-правилно решение , при всички случаи опит и злато в определени етапи не са най-меродавни. Ако има по-добри идеи ?! предлагайте ...

п.п.  за мен играта е преди началото си :) Затова цъкаме малко хора , всеки е с опит и всеки допринася с идеи  и наблюдения  за развитието и.

И спазвайте все така добрия тон , все пак - тук никой не влязъл да си трови нервите и със сигурност няма демокрация.
Със сигурност един ден ще има и много  регистрации във форума/между които и малолетни/ които ще ни четат писанията искайки да научат повече за играта.