Автор Тема: Лидерство на гилдия  (Прочетена 16689 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #30 -: Март 08, 2015, 12:41:41 pm »
...и със сигурност няма демокрация.

Значи няма да има и приличен форум след време. Знаеш до какво водят едноличните и своеволни решения :)
Отново настоявам за преразглеждане на правилата на форума. Ако досега е имало издънки от произволен характер - в бъдеще не бива да има. Помнете ми писмото ;)
ДД

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #31 -: Март 08, 2015, 12:50:00 pm »
Извинявам се на човека, който стои зад игрови акаунт Drakus. По никакъв начин не съм целял да нападам него или гилдията му. Желая му много успехи и игрово задоволство занапред.
ДД

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #32 -: Март 08, 2015, 12:57:34 pm »
Значи няма да има и приличен форум след време. Знаеш до какво водят едноличните и своеволни решения :)
Отново настоявам за преразглеждане на правилата на форума. Ако досега е имало издънки от произволен характер - в бъдеще не бива да има. Помнете ми писмото ;)
Знам че времето е най-добрия съдник , властта е първо отговорност /подобно на модела в гилдията/ след това решенията- всеки отговаря лично за тях.
Кой според теб спира някой да предложи такива промени ?! Има възможности за анкета и  възможност да се направи от всеки !
Знаеш много добре че тези правила не са писани  от нас - в това число слагам и теб като човек който  е имал права във форума.
Май се отклоняваме от темата.

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #33 -: Март 08, 2015, 12:58:38 pm »
Спокойно, както ти каза просто дискутирахме модулът за гилдии. По никакъв начин не съм се обидил, но ти благодаря все пак за жестът от твоя страна, както и за пожеланията. И за да е всичко спортменски аз също се извинявам, ако моите коментари са засегнали някого, не съм имал такова намерение.

И все пак има доста още какво да видим от гилдиите, лично аз нямам търпение да пуснат пълните функции на този модул и да видим финалната версия. Мисля, че чак тогава можем да си създадем мнения кое е добре и кое не, както и да преценим в каква насока искаме да развиваме нашите герои и гилдии.

Например тази сграда каква функция ще изпълнява? За бонусчета към занаятите? Вътрегилдийни турнири между съгилниците? Тренировки за повишаване на дадено умение? За чест,престиж и красота?

« Последна редакция: Март 08, 2015, 01:06:35 pm от Drakuss »
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #34 -: Март 08, 2015, 01:02:40 pm »
 *offtopic* Това е най-свободния и приятен форум на online игра който познавам.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #35 -: Март 08, 2015, 01:04:13 pm »
*offtopic* Това е най-свободния и приятен форум на online игра който познавам.


Това го повтарявм от години...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #36 -: Март 08, 2015, 01:05:46 pm »
*offtopic* Това е най-свободния и приятен форум на online игра който познавам.
:o верно ли. Да не се четкаш нещо? :P

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #37 -: Март 08, 2015, 01:22:54 pm »
Пак казвам залитаме в друга посока , аз от старта на новата версия не съм забелязал обиди и нецензурни изблици, далеч съм от мисълта че това ще се задържи дълго. Все още общността ни е малка и затова и призовах за продължаване на добрия тон.

Добрите идеи в момента могат да бъдат приложени и в движение ... стига наистина да са градивни, оригинални или както искате го наречете. А   тези на геймдизайнера -  така или иначе ще се обсъждат, и ако може ще се подобряват.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #38 -: Март 08, 2015, 01:39:51 pm »
Важното е да си намериш гилдия с чието ръководство сте на едни вълни. Е, от начало може и да смениш няколко, но после няма какво да се притесняваш да не те изгонят, или че може да ти се наложи да напуснеш поради разминаване във възгледите, и да загубиш всичко вложено до момента. Че ще има различно насочени гилдии, то е ясно. Едни ще тръгнат да завладяват Аяр, други ще се отдадат на мародерстване, трети ще го ударят на майсторлък. Ние тука гере-долу се знаеме, и бързо ще се групираме. От там нанатък новите... те имат много да учат :D
А демокрацията, се видя че не струва :)

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #39 -: Март 08, 2015, 01:47:12 pm »
:o верно ли. Да не се четкаш нещо? :P

Верно я :) Има форуми на игри, които са толкова сухи, че не ти задържат вниманието за повече от 5 минутки. Има такива, в които преди да ти се постне коментара трябва да бъде одобрен от модератор,ако стане днес е ок, и след 500 такива одобрявания ще си постваш инстант. Има и такива тип затворено общество, където модераторите са "богове" демек rookie справяй се сам ние сме много напреднали. Обаче има и такива в които никога не съм влизал защото в самата игра има предостатъчно прозорчета с пояснения и всичко е много интуитивно. Тези последните най ми харесват :)
Относно четкането.....нищо не им искам освен приятна игра, в която да прекарвам свободното си време и да се разтоварвам. Ако прегледаш повечето ми коментари ще забележиш, че са умерено критични и то именно с тази цел. Всеки с когото си контактувам още от И.Х 1.0 знае, че каквото и да са пуснали и съм казал че ще се" счупи" то е ставало точно така.
Затова много ми се иска И.Х 2.0 да ме опровергае.

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #40 -: Март 08, 2015, 01:52:26 pm »
No comment  ;)
Извинете за спама

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #41 -: Март 08, 2015, 02:00:24 pm »
Да се върнем на темата за Лидерите и Гилдиите...

Понеже аз налагам и защитавам идеята на изборите в Гилдиите от самото начало (Съюзите в ИО и ГВ) ще се включа за да начертая къде горе-долу са границите на възможните промени:

Твърдо вярвам в изборите. До нищо хубаво не води абсолютния деспотизъм. Но също така вярвам и в свободния избор на играча. Във всичките си дизайни съм се водил от едно правило: как да не забраняваме на играчите императивно някакви неща, а да им позволяваме да правят каквото искат, но да си носят последствията... (примерно не искам да забранявам на играчите да се нападат, но не искам и да го окуражавам - слагам по-тежки наказания за нападения - съответно всеки сам да си решава..) Идеята е ние да предоставим sandbox, в който играчите сами да си правят интересното - оттам идеята за Ничийте земи, правото на Гилдиите да налагат правила в земите си и т.н. (да, знам, че можеше по-добре да се получи този модул..)

Та, да се върнем на Гилдиите - знам, че е дразнещо някой да ти вземе гилдията.. но от друга страна това дава възможност на гилдиите да са много по-дългосрочни като формирования (един вид - държавата не започва и свършва с краля си - краля е мъртъв, да живее краля!) и забавя появата на всеобхватни гилдии понеже като знаеш, че може да ти направят преврат си много по-внимателен в разширяването..

Оригиналната идея беше всяка гилдия да може да си реши каква форма на управление ще си има - монархия, деспотизъм, представителна демокрация, пълна демокрация.. (всъщност в момента не е демокрация, тъй като всеки участва с точките си, а не с гласа си - в момента е АД ;) , което все пак дава предимство на по-развитите играчи и не е толкова лесно да те бутнат с кухи акаунти) Но така и не стигнахме до там. Може лидерите да си се избират с мандат Х време и после да си има избори - в момента най-честите проблеми са когато минат избори и не са участвали всички, защото не са разбрали. Може само офицерите да участват или само доверените членове.. може общо взето всичко на този етап, така че: предлагайте...

Така или иначе, целта не е да е гадно, а да е интересно. Със сигурност НЕ бих искал да имаме гилдии, които започват и свършват с лидерите си, но мисля че може да се намери добро решение, което да остави и агнето цяло и вълка сит...

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #42 -: Март 08, 2015, 02:25:33 pm »
Може примерно, или само офицер да се кандидатира за водач или всеки кандидат да се одобрява от офицерите. Не знам какъв ще е офицерският състав, както беше в ИГ1 или друга схема. Все пак, щом са те направили офицер, значи имаш някакво доверие от гилдията и водача.
На мен лично и старият метод за избори ми харесва, т.е. пълната демокрация  :) но това с офицерите, ми се струва разумен компромис.

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #43 -: Март 08, 2015, 02:55:52 pm »
Довечера ще кача как смятам, на този етап, да направим управлението на Гилдиите, за да може да се обсъди. Смятам да търсим компромис между старият начин и превенция на лоши практики от преди. След това, когато играта е напълно завършена можем да надграждаме и разширяваме избора на управление както споменах по-горе.

Неактивен Kosiger

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 991
  • Karma: +169/-452
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #44 -: Март 08, 2015, 03:20:57 pm »
не мисля че е чак такъв голям проблем лидерството на гилдия поне за сега.като се има предвид че в новите гилдии се събират старите муцуни от их1 не виждам проблем.всички се знаем.а и поне на мен не мси е известно в 1 някой с избори да е превзел гилдия/аз не знам/.стария вариант не лош но може поне още 1 офицер да има.