Автор Тема: Лидерство на гилдия  (Прочетена 16692 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #60 -: Март 15, 2015, 11:48:02 am »
Mitbul май ще ме накараш да се разпиша а пък аз въобще не съм по тази час :)
Тъй като  Хаос зададе тон на темата ще бъда малко по-многословен.
Гилдията е като фирма, сдружение от няколко лица обединяващи ресурс и усилия с цел максимизиране на печалбата или в случея реализиране на крупни цели(замъци постове, работилници и т.н.) Мен много не ме интересува каква ще бъде формата на управление, Интересуваме какви ще са ползите от това сдружение и как ще се съчетае то с геймплея като цяло.
Всички оперативни действия в гилдията се олицетворяват с позицията на лидер. От тук нататък той може да сподели (трябва да има възможност да го направи) всяко едно от тях на съответните подофицери. Ако сподели всичко му остава само контролна функция, но рискува нещо да стане не както би желал :) Ако не споделя ще е спокоен че всичко е ок, но ще трябва да върши всичко сам. Както казах нежелая да задълбавам тук защото за мен това не е фактор.
Мнението ми за 15-те дена изпитателен срок произтича от една друга тема - НЕ НА МУЛТИАКАУНТИНГА!
Ако искаш да ти изработят рецептата Mitbul ще я дадеш на някои от майсторите ти в гилда.Ако искаш да ползваш бонусите от работилниците ще си ги развиеш. Ако искаш да продадеш предмет ще използваш аукциона. Ако не ти харесват майсторите ти в гилда и ако ти се струват зле работилниците ами смени си гилда.
Относно замъците и тяхната защита има една част от геймплея която остана недоразвита в И.Х.1 - наемници. Наемането на герои извън гилда с цел участие в битка ще мотивира много играчи да стегнат добри партита а тези с голямата слава най-сетне ще могат да обезпечат своята инвестиция. Разбира се всичко си има цена и ако искаш някои силен герой ще платиш много. Ако сте малък гилд а сте решили да пазите нещо голямо може и да фалирате. Разбира се и тук трябва да се уточняват много неща като максимален брои наемници, дипломатически отношения между гилдиите(пр. ако сме врагове няма как да ме наемеш за защита естествено или ако сме съюзници това да става на половин цена и т.н) и предполагам много други. но като цяло идеята ми се струва добра. Всъщност идеята ми произтича от прословутото парти, което ни бяха обещали само че там наемаш само героя а тук целият му антураж. За да няма експлоид на това с цената на наемане то тя се обвързва с % от златния еквивалент на екипировката с възможност за леки промени от страна на героя. Логиката е отново на лице - имаш скъпи итеми цената ти е висока, ходиш с дрипи цената е ниска.
« Последна редакция: Март 15, 2015, 12:10:15 pm от helllfire »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #61 -: Март 15, 2015, 12:03:35 pm »
Аз реално не виждам защо е толкова важно дали някой е лидер на гилдия или не. Ако се страда от мания за диктатура - създава се гилдия и се купуват играчи с някаква крайна цел (превземане на замък, например). Във всички останали гилдии влизат хора, които са приятели или се очаква да станат такива. Опитът показва, че не може да се има доверие на случайни хора, най-малкото заради инфилтрирането на шпиони. Лидерството е просто една досадна отговорност, която е израз на добра воля. То не води до респект, ако последният няма как да се получи по друг начин.
Харесва ми разписката на хаос. Виждам много от идеите си там, макар и да съм равнодушен към гилдийния модул, в точно тази му част.
При всички случаи - важно е да има покупко-продажба в тази игра. Навремето Oton заяви, че в Аяр няма как да се продават хора, по повод идеята ми за партитата на героите като наемна армия. Яко капитализъм е нужен на тази игра. Помнете ми писмото :)
ДД

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #62 -: Март 15, 2015, 12:13:57 pm »
Помня ти идеята ама ти искаше да сглобяваш и продаваш наемници както често се изразяваш ноу хау.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #63 -: Март 15, 2015, 12:15:22 pm »

...Относно замъците и тяхната защита има една част от геймплея която остана недоразвита в И.Х.1 - наемници. Наемането на герои извън гилда с цел участие в битка ще мотивира много играчи да стегнат добри партита ...

О, ама абсолютно съм против наемниците! Или поне използването им в атаки/защити. Значи всеки с парички да може да събере сулю и пулю, и да ти трови живота. Ловци на глави, и обяви за надради да сриташ някой - да, ама наемници както ти го предлагаш - найн.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #64 -: Март 15, 2015, 12:21:17 pm »
Няма да може всеки с парички, все пак могат да те купят, ако решиш да се продаваш. Никога не бих се продал на някого, на когото не искам да се продавам. По различни причини.
ДД

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #65 -: Март 15, 2015, 12:44:05 pm »
О, ама абсолютно съм против наемниците! Или поне използването им в атаки/защити. Значи всеки с парички да може да събере сулю и пулю, и да ти трови живота. Ловци на глави, и обяви за надради да сриташ някой - да, ама наемници както ти го предлагаш - найн.
Нито ще е всеки нито ще е сулю и пулю. Много е рано да се говори за този модул защото там имаше много пропуски и мен лично ме дразнеше много, но вече започнах:
- има си ограничение на броя наемници примерно 20. Ако си мислиш че сулю и 20 наемника ще те бие значи нещо ти куца.
- героя може да потвърди или откаже покана за присъединяване към нечия обсада или защита в рамките на определено време. Така сам си решаваш дали ще се биеш.
- един замък или пост неможе да бъде атакуван повече от веднъж на 24 часа. Това атака през 2 часа по 5 пъти на ден няма стане във фейсбук. И да не забравя за да няма покриващи атаки от съюзници или фейкове войната се заплаща предварително със солодно количество злато.
Ако се изпипат добре нещата ще стане. Може да дойде време в което ще се радваме че имаме БГ гилдия със замък..ще почакаме и ще видим :)

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #66 -: Март 15, 2015, 01:51:56 pm »
Принципите ги оставете вие, особено при наемниците... Както и да е де, наистина е рано да говорим. Просто мисля, че прекомерното усложняване и приравняване с реалността не е на добре, както в модула с лидерството, така и във всичко останало. Така както е стилизирана визията, трябва да се стилизира и функционалността.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #67 -: Март 15, 2015, 02:03:19 pm »
Е.. един път да кажа,че съм съгласен с helllfire без аргумента за рестрикцията за размяна на итемите.На това се надявам да имаме БГ гилдия със замък.Все ми е тая кой от форума пръв ще вземе замък.Явно трябва  и да се разшири и "съюзническия модул".Не само  да значи,че този в червено трябва  да се бие.А и да може пример  лидер  на гилдия А  кани лидер на  Б за защита на пост.Без  да има нужда от гонения на членове за да се вместят други членове.Най-удачно е строеж на съюзническа сграда за сметка на гилдията собственик на пост или замък.И да побира членове толкова за колкото са платили да я вдигнат.По същия начин стои и въпроса за хранилището.
« Последна редакция: Март 15, 2015, 03:19:04 pm от desperado16 »

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #68 -: Март 15, 2015, 02:10:19 pm »
helllfire с 3 "L" да ме извиняваш  :D То ква рестрикция е това за итемите, то ако си решил да го прехвърлиш така ще изчакаш там 2 седмици и пак ще стане. Друг е въпроса, че няма да е масово. Аз съм трърдо против мултиакаунтинга и ще продължавам да защитавам тази си позиция. Има си аукцион ако искате нещо да се прехвърли нека мине оттам.
« Последна редакция: Март 15, 2015, 02:14:35 pm от helllfire »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #69 -: Март 15, 2015, 02:18:35 pm »
Мултиакаунтингът вреди на социалния фийчър на играта. Така е. Реално не съм против да се отпуснат още 1-2 героя на ФБ акаунт, но това да стане като награда. Предлагах го вече наскоро. И задължително, ако остане така положението - да не могат да се прехвърля злато и диаманти между герои на различни ФБ акаунти. Да се въведе някаква опция, това да може да става само в гилдия, при доста неизгоден трансфер. Друг начин за борба с мултиакаунтинга не виждам. Много е грозен и долен. Много.
ДД

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #70 -: Март 15, 2015, 02:40:21 pm »
Вярно си е.Но главната причина за поява на мултиакаунтигъ е отказът на играчите от играта поради липса на развитие,както и липсата на ресурси по пазара.Мултиакаунти може също да бъде ограничен когато пазара стане "по-динамичен". Мулетата в ИХ1 бяха единствено за ресурс.А при фейсбук се съмнявам масово да започнат мултито при стабилен пазар.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #71 -: Март 15, 2015, 02:51:36 pm »
Склонен съм трърдо да не се съглася с теб  :D Ефекта от мулетата е изкривяване на пазара и бърза печалба. то небяха мисии с диаманти, не бяха награди от приключения, безплатен ресурс, защита на замъци и и т.н. Мултиакаунтинга вреди когато изкривява играта и той точно това правеше. Не ме разбирай погрешно аз не съм за преследването на мулета пази боже лов на вещици. Важно е максимално да се ограничат ползите от мултито и то ще отпадне от самосебе си. За тази цел са нужни редица мерки първата от които pith я спомена : невъзможност за прехвърляне на злато и диаманти. Има и други, но ако ги кажа феновете на мултито ще ме линчуват  :D

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #72 -: Март 15, 2015, 03:17:02 pm »
Не казвам,че съм ЗА мултито.Но точно ,защото играчите се отказаха и си дадоха героите  затова и ставаха тия работи.Мулетата си е вярно,че вредяха с прехвълянето на диаманти,но в никакъв случай не вредят ако налеят ресурс на пазара с количества.Все пак при прехвърляне на злато губеха  10% от комисионни. Ресурса от мулетата бе повече за собствена  употреба за развитие на занаята.
На мен също ми допада идеята на  pith.
« Последна редакция: Март 15, 2015, 03:25:24 pm от desperado16 »

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #73 -: Март 15, 2015, 03:22:56 pm »
И аз не съм привърженик на мултито, но невъзможността за прехвърляне на диаманти, ще породи и някой неудобства при майсторенето вътре в гилдията.

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Лидерство на гилдия
« Отговор #74 -: Март 15, 2015, 07:09:39 pm »
Хубава дискусия се получи и още по-хубаво, че така като гледам в общата си част нещата се приемат добре.

Относно основателя: Остава с ранг Офицер и всички произтичащи екстри от това. Но сте прави, че може да се злоупотребява - може би ще е добре да не могат да се предизвикват избори в една гилдия по-начесто от 1 седмица например.

Гоненето си е от Лидера или Първия офицер ако това право му е дадено.


За тези, които се притесняват от "демокрацията" ;) - аз съм привърженик на избора - ако даден лидер не иска демокрация, не си назначава офицери. Някакси се съмнявам, че много хора биха се присъединили към гилдия, в която нямат право на нищо. И да, в ИО има такова нещо от време оно.. но в крайна сметка дори Папата се избира. В гилдиите, ордените и тн също лидерите са избирани от някакъв брой хора...

Както и да е - идеята е да има избор..

За доверените членове - Лидерът ги им дава това право - не е автоматично. А относно преминаването от гилдия в гилдия.. ами най-малкото си губиш гласовете. Но може да въведем и минимум време членство за да те издигнат - 10на дни за доверен член, 30 за офицер и т.н.

Ползването на Герои за обсади, партита и т.н. е замислено по друг начин и се предвижда така или иначе. Няма да е нужда да си сменяш гилдията за да участваш в подобни неща. За гилдовите войни - не бързайте - там ще преосмислим доста неща, които не бяха особено удачни от предната версия.