Автор Тема: Интелект и дух (жизненост и здраве)  (Прочетена 1272 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
Интелект и дух (жизненост и здраве)
« -: Март 31, 2015, 12:01:29 am »
Привет!

Написано е, че всяка точка интелект дава 10 дух (точка жизненост дава 10 здраве).
Гледам наемници (без облекло, първият даже си седи в таверната):
- единият има 83 интелект (без скилове за % отгоре) и има 899 дух
- другият има 92 интелект със активиран скил за +20% интелект ... и има само 982 дух
- аз (като герой) имам 43 интелект и нямам +дух предмети ... и имам 510 дух

Абсолютно същото се наблюдава и при жизнеността и здравето !?!
Като виждам, примерно, 31 жизненост на наемник (без екипировка и +%здраве) с 945 здраве ...

Изпускам ли нещо в сметката?


Поздрави!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Интелект и дух (жизненост и здраве)
« Отговор #1 -: Март 31, 2015, 07:17:03 am »
Да, изпускаш полагащите се "служебни" повишавания на Жизненост и на Дух, които се дават за всяко ниво. Количеството не е фиксирано на ниво, а се покачва по формула, така че за точна сметка трябва да се гледа таблица. Жизмеността се покачва с повече на ниво, Дъхът с по-малко.
А бонусът от +20% на Интеелект или на Жизненост не съм сигурен дали е задействан в таверната или се добавя чак когато вземете наемника. Мисля, че по някое време беше така и това може да изкривява леко сметките, но трябва да проверя.
В крайна сметка гледате числата и които ви харесват повече ги взимате.

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
Re: Интелект и дух (жизненост и здраве)
« Отговор #2 -: Март 31, 2015, 07:55:13 am »
31 жизненост на наемник (без екипировка и +%здраве) с 945 здраве ... т.е. на база 310 здраве за 20 нива сте му дали 630 здраве отгоре - дай да я видим таз таблица ... искам и аз по нея за главния ;)

иначе и да ги гледам тия числа, като не знам кое откъде идва и как се получава, дали ще е 20 или 200 - все тая ... :)



хубав ден!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Интелект и дух (жизненост и здраве)
« Отговор #3 -: Март 31, 2015, 07:36:48 pm »
Главният герой си получава Жизненост и Дух по абсолютно същата табличка, както и наемниците, но има по-добра база от показатели на старта. А табличка от 60 реда, няма къде да сложим в момента в играта. Някой ден, като се появи Wiki ще се пусне там.