Автор Тема: Въпроси, неясноти и бъгове  (Прочетена 8976 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Въпроси, неясноти и бъгове
« -: Март 25, 2015, 08:28:20 am »
Тъй като лично за мен има доста неясноти, бъгове и въпроси, реших да ги сумирам в една тема:

                                                                         Ще напишете ли някъде аджеба какво правят/дават някой умения?    
                                 
- тромав ?                                                                                                                                    Намалява с % Ловкоста на противника
- разтърсване ?                                                                                                                           дава шанс да нанесе допълнително поражение на всички около противника
- отклон ? (Защо го има само по наметала?)                                                                            добавя самостоятелна и независима проверка за избягване на успешна атака
- разсичане ?                                                                                                                            дава шанс да нанесе допълнилно поражение към разположен под текущата цел противник
- пронизване ?                                                                                                                          дава шанс да нанесе допълнилно поражение към разположен зад текущата цел противник
- критично спасяване ?                                                                                                              Дава % шанс, критичен удар да се поеме като нормален

Защо няма рецепти за наметала?                                                                                            Оправено

Защо не ми работи кафе машината?                                                                                        Пичовете от Delonghi я оправиха срещу скромните 30 кинта...
Защо не работи банката, а всичкото ми злато е там и нямам достъп до него? Чувствам се като църковна мишка без злато...              Оправено
Защо ми свети бутонът за склада при положение, че няма нищо там?                                  Оправено
Защо ми изчезнаха общите умения?                                                                                        Появяват се след като се вдигне 20 ниво на героя
Защо бате ви Гойко спря да ни обръща внимание на нас играчите?                                      30.03. Въведено коригирано поведение на програмистите и гейм-дизайнерите за по-качествена оценка на форумната аудитория
Защо ме прецаквате така с този аукцион?                                                                              Оправено

Кога ще можем да си избираме аватари за класове/специализации, а не тези общите?      Оправено

Ще бъдат ли оправени скоро "системните съобщения"?                                                        Оправено


« Последна редакция: Септември 27, 2015, 08:27:56 am от Drakuss »
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Въпроси, неясноти и бъгове
« Отговор #1 -: Март 25, 2015, 09:11:34 am »
На всички складовете ни светят, но не на всички са прасни... уж.



Мене пък ме интересува какво стана със рецептите, по занаятчийските магазините? От няколко дена не съм виждал превъзходна рецепта, а за такава за инструмент изобщо да не говорим. Вкарахте някакви нинджи в абатството, но за сметка на това спряхте дропа. Няма къде (и за какво) да бием, добре, ще майсторим. Ама то не става само с ресурс, трябват и инструменти и рецепти. Ясна ни е стратегията ви, но мисля че е рано. Като станем 5 000 човека - режете, ама докато сме 50...

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Въпроси, неясноти и бъгове
« Отговор #2 -: Март 31, 2015, 05:07:08 pm »
Updated!
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Въпроси, неясноти и бъгове
« Отговор #3 -: Март 31, 2015, 07:31:10 pm »
Аз ще отговоря само за уменията, (останалото постепено го фиксваме ;)

- Тромав: Намалява Ловкоста с %
- Отклон: добавя самостоятелна и независима проверка за избягване на успешна атака - шанс между 5 и 10% в момента; За момента не е активно умение, а качество и не изисква дух - това ще се промени в бъдеще; Защо е само на наметалата? Защото има умения, които се падат само на определени предмети и това е едно от тях;
- Критично спасяване: Дава % шанс, критичен удар да се поеме като нормален; А е само на шлема, защото там му е мястото ;)

Ще дойде време, когато ще опишем всички умения в играта, за да могат да се прочетат там. Може би някога ще имаме и Wiki, но за момента нямаме.

ПП: А за кафе машината пробвай да я почистиш - има някакви специални хапчета, дето го правят... ама аз не разбирам от това, така или иначе!
« Последна редакция: Април 02, 2015, 10:01:54 pm от BatGojko »

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Въпроси, неясноти и бъгове
« Отговор #4 -: Април 02, 2015, 04:56:51 pm »
Системните съобщения от +3500 станахa -7  *hihi*

Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
Re: Въпроси, неясноти и бъгове
« Отговор #5 -: Април 02, 2015, 09:23:12 pm »
-33 при мен ... изведнъж, преди около половин час

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Въпроси, неясноти и бъгове
« Отговор #6 -: Април 03, 2015, 06:42:35 am »
Кое е вярното? Визуален бъг или таверната ни цака :)

Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Въпроси, неясноти и бъгове
« Отговор #7 -: Април 03, 2015, 06:54:50 am »
Някъде по другите наемници има Крепкост 1 и така го изписва надолу. Провери като го маркираш уменията в дясното прозорче там трябва да си го изписва правилно

Ако може и аз да попитам нещо. Защо магазините за рецепти и инструменти нямат шанс за генериране на редки такива?
« Последна редакция: Април 03, 2015, 07:20:30 am от helllfire »

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Въпроси, неясноти и бъгове
« Отговор #8 -: Април 03, 2015, 08:23:42 am »
1. И мен ме интересува същият въпрос. Намирам за редно да можем да си закупим и редки неща, като се има предвид малкият шанс това да се случи. Ако не в момента- то поне с вдигане на лоялност. В такъв случай ще ни трябва възможност за взигането `и, след като задачите се затварят след качване в горна категория. Ако това се случва с продажба на предмети- в склада би могло да има бутон *продай предметите в [магазина за рецепти(на текущата провинция)]- лентичка за избор*

2. Намирам за несправедливо колегите от 4-5-6 категория да имат право на избор да получат бонус жизненост върху спец. изработка, а във втора категория това да е невъзможно. Разбирам ограничението за качеството на предмета, но след като в 4к след 2-3 хил. изработки ще може да се избере конкретен бонус, защо във 2к след 2-3 хил. изработки да не може?
Смятам, че майсторите к2 имат същото право за- втори макс бонус, избор на втори конкретен бонус, право да изработват комплекти (със стойност редки обаче) , каквото имат и майсторите от к4-5-6.
Струва ми се справедливо, възможно и желателно
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Въпроси, неясноти и бъгове
« Отговор #9 -: Април 03, 2015, 06:18:44 pm »
Адмирации за последните въведени промени!  *bravo*

Но ми изписва, че някой играчи не са влизали онлайн от 56 дни  :D Тя играта не е на толкова време!

Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Въпроси, неясноти и бъгове
« Отговор #10 -: Април 03, 2015, 10:17:47 pm »
1. При зашеметяване на основния противник, и разтърсване, всички разтърсени бяха и зашеметени :)



Може и да е само визуално, защото после всички до един го отхвърлиха от раз;

2. След зашеметяване, лечителя ми спира да лекува;

3. Ренегат стрелец, не трябва ли да има пауза ( говедата в жълтите поля също нямат вече!)?

4. Това бъгове ли са, или въпроси :hmmm:

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Въпроси, неясноти и бъгове
« Отговор #11 -: Април 04, 2015, 04:18:35 pm »
 И аз писах някъде за тия паузи,така ли ще е вече или бъг,но отговор никакъв.А нашите оръжия си имат пауза,а тия дето са без пауза им намалиха пораженията значително.Метелното копие е безполезно вече с тия бронирани противници в 3-4 кат. след 12 рунд само ги чеши по гърбините  :D

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Въпроси, неясноти и бъгове
« Отговор #12 -: Април 04, 2015, 04:51:29 pm »
Сега ще отговоря:
1. Така трябва да е - ако зашемети, когато има разтърсване зашеметява всички, но силата на зашеметяването е равна на 1/2 от нанеслата го щета - така основният е зашеметен за 50% от поражението, но всички останали са само за 10% и е нормално да го отхвърлят лесно... Освен когато ви го направи голяма мечка (но те още нямат активно разтърсване, така че за момента дишайте спокойно ;) )
2. Това второто е бъг, ако имаш предвид, че въобще спира, а не че спира докато е зашеметен. Предполагам, че питането е за тоталното спиране. Има ситуации в които по неизвестно все още причини лекуването спира... Търсим ричините и като ги намерим ги поправяме.
3. Да, трябва да има пауза. Явно нещо се е омотало и паузата на противниците е изчезнала. Ще с еоправи лесно, но е притеснително, че се е сучило - трябва да го стабилизираме.
4. Оказа се, че са и двете ;)

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Въпроси, неясноти и бъгове
« Отговор #13 -: Април 05, 2015, 08:42:15 am »
Възможно ли е да въведете опция да се изключват уменията дадени ни от екипировката? Защото в момента имам такива умения и при водене на битки не съм доволен от факта, че духат ми свършва много бързо заради тях.
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Въпроси, неясноти и бъгове
« Отговор #14 -: Април 05, 2015, 09:06:07 am »
Възможно ли е да въведете опция да се изключват уменията дадени ни от екипировката? Защото в момента имам такива умения и при водене на битки не съм доволен от факта, че духат ми свършва много бързо заради тях.


Предвидено е да се направи, просто трябва да изчакаме да стане.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!