Автор Тема: Вероятности и статистика  (Прочетена 6602 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
Вероятности и статистика
« -: Март 28, 2015, 11:16:32 am »
Привет!

Какво ще кажете да премислите шанса за дроп и появата на предметите в различните категории?
Щом всички взехме да "пожълтяваме" втора категория масово, представям си какво ще е след 2 категории ...

Общо взето предлагам следните неща:

1. Силно редуциране на дропа на предмети и още по-рязко редуциране на дропа на "хубави" предмети (вижте за пример Диабло 2 ... като баланс, не като проценти, тъй като там все пак няма ограничение по точки), т.е. да има смисъл от +% пуснат предмет (евентуално и +% пуснато злато), но той да не увеличава вероятността за "обикновен" дроп, а за дроп на "цветен" предмет

2. Ограничение на стандартните цветове по нива, примерно (просто пример, схемата определено може да е по-сложна):
обикновени - от 1-ва категория
превъзходни - от 2-ра категория
редки (+ комплект) - от 3-та категория
легендарни (+комплект) - от 4-та категория
епични (+комплект) - от 5-та категория

3. Стимул за крафтърите, примерно:
- крафтърите да могат да правят предметите по-горе една категория по-рано, но от шанс и скил, а не от съответния цвят рецепта
- правенето на хубави предмети трябва да е трудно (по-трудно от това в момента)

4. Не знам дали ползвате, но може да се използват хардуерни рандъм генератори ... често се случват "нелогични" събития, пример - случва ми се да видя по 7-8 еднакви предмета един до друг при рефреш в магазин, т.е. над 50% от мястото в магазина, или пък мечката един единствен път ми пусна 2 жълти предмета едновременно и те се случиха да са еднакви по вид (брони).

5. Нямам никаква представа дали дропът на предмети е глобален или независим (или и двете), но може да разграничите процентите, примерно:
- дропът на стандартните + "цветните" предмети за нивото да е независим, т.е. ако редкият предмет е с дроп 5%, то при битка (ако има дроп) да има 5% шанс да се падне рядък предмет
- дропът на "изключителните" предмети за нивото да е глобален, т.е. ако рънвам мечката, която е 2-ра кат (т.е. стандартните предмети са превъзходни) и тя има 1% вероятност да пусне изключителен за нивото предмет (т.е. син), то този 1% да е глобален (статистически от 100 души ръннали мечката за деня, на 1 да му е паднал син предмет)

6. Горното може да се съотнесе и към крафтването, пр. ако 3% е вероятността за крафт на стандартния "цветен" елемент за нивото, то той да е "независим" (виж по-горе), но ако 3% е вероятността за крафт на "изключителен" предмет за нивото, то той да е глобален, т.е. 3% от всички "цветни" крафтове (примерно ако от 10 000 крафта за даден период от време се е случило да има 100 "цветни", статистически от тези 100 "цветни" само 3 да са "изключителни" ... разбира се, това е вероятност, т.е. може и да са 5, а може и хич)


Поздрави!

П.С. Пуснете си един конфлуънс и когато някой от вас обяснява правила и механика на играта така или иначе, да напише обясненията там, а да реферира статията тук ... за да може после всички да четат и търсят синтезирано нещата, а не да се ровят из форума и да се питат взаимно (или едни и същи неща да се питат постоянно във форума).

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #1 -: Март 28, 2015, 11:29:26 am »
Много добри предложения, но защо да не добавим и още:

7.След официалния старт на играта всички акаунти да се занулят - опит и занаятчийски точки, иначе тези които в момента тарупаха опит от базовите рецепти, които вече са премахнати са с доста сериозно предимство.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #2 -: Март 28, 2015, 11:33:37 am »
Аз лично съм против намаления дроп, защото е редно в тази игра да се печелят златни монети по нормален начин, а не че сметкаджийство, чрез използване на по-малко наемници. Напротив, трябва да се стимулира използването на наемници, но да има и съответните предизвикателства за това.
В момента шарените предмети не дават никакво особено предимство. Очаква се такова да дават изработените предмети. И там вече ще е трудното пожълтяване и т.н. :)

Малко съм разочарован, тъй като още преди месеци предлагах героите да се присъединяват към партито на героя като случайно събитие, вероятността за което да зависи от нещо (някаква слава и т.н.). Този модел с герои в таверна, рефреши, наемане и надници не е хубав и е досаден дори, защото се механизира и се губи интерес. А можеше да се направи наистина вълнуващо събитие, просто трябваше да се попита допълнително. Пожелавам ви в бъдеще да я реализирате тази идея :)
ДД

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #3 -: Март 28, 2015, 11:51:00 am »
Дропът на злато определено е малък (идеше реч за дропа на предмети) ... злато, според мен, трябва да има бол, а хубавите предмети да са кът.

Дали има смисъл от "хубавите" предмети - в момента по-скоро не (с малки изключения), но това е въпрос на баланс ... в момента ако имаш 80 точност (и сме само втора категория), а мобовете са с по 120 аджилити, дали ще имаш 5 в повече или по-малко е пренебрежимо.

Относно "резет" - аз съм "за", тъй като има прекалено много "аномалии" (пр. първа категория редки предмети са по-добри от такива в 3-та ).


Поздрави!



П.С.  Може би броят на наемниците е добре да се редуцира до един или два ... вероятно с един балансът ще е труден (starcraft-like), но главният герой да не е един от многото в тълпата.

П.П.С. Ако въобще замисляте партита между играчи с цел рънване на някакви босове, или общи битки ... тия наемници може и да е добре да не участват (диаманти може да се харчат по много и различни начини)
« Последна редакция: Март 28, 2015, 12:45:40 pm от demo_account »

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #4 -: Март 28, 2015, 01:09:35 pm »
Определено има идея в промяна на основната логика на дропа на предмети. Мислили сме над нови варианти и ще поработим още над баланса. Идеите са добри и ще ги отчетем на 100%.
Колкото до промяна в системата с наемниците това е малко по-радикално като механика и не мога да кажа до колко има шанс да се промени. Със сигурност има планувано ползване на герои на приятели, като "гостуващи персонажи" за определени битки. Самата бойна система е замислена като такава за група, а не за един герой, така че не плануваме намаляване броя на наемниците.

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #5 -: Март 28, 2015, 01:14:38 pm »
Хм.. хубава тема... Но в нея виждам, че продължаваме да имаме бъгове с дропа освен всичко друго. Към момента достъпът до предмети е планиран (би трябвало и направен) така:

1-2 Категория - Редки предмети (единственото изключение са наградите от 1-2 приключения, което означава 2-3 предмета на играч общо за цялата категория)
3та Категория - Легендарни (същото като по-горе)
4та Категория - Епични +Комплекти

Ако падат други предмети над тези категории - не ни работят дроп ограниченията.

Относно шансовете - имаме и двете логики заложени - и конкретен шанс и глобален такъв.

За златото - ще се настройва със сигурност и за напред.

Относно партита - ще има, но ни е малко по-натам в плановете, наистина трябва да завършим като хората първите 2 категории за да можем да пуснем нови играчи в играта (туториали и т.н.)

Принципно героите ще си се бият с наемниците в съюзните битки, ще се бият и помежду си.

Ще попрегледам шансовете за крафт отново за да не се налага да поправям неща когато вече имаме 10 000 човека, но като цяло за сега мисля, че сме ок - в момента до голяма степен е изкривена ситуацията заради ниската популация на света.

ПП Много са ми полезни подобни теми - моля продължавайте в същия дух.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #6 -: Март 28, 2015, 01:33:25 pm »
При мен легендите са само от мечока !?
От друга зона нямам дроп на жълт.
 Да ме поправи някой ако греша но тази зона ще бъде заключена т.е. няма да има начин да се дои тая мечка всеки ден.
Друга такава зона няма - все още , но и да има ще е още една или две ,и едва ли от 2-3  зони ще пожълтеят играчите.(еднократно минаване)
И аз мисля че има проблем с дропа - но  от друго естество-отчита ли се този бонус от екипиран на наемник.

п.п. Всъщност тя що вече не е заключена  :D ей на има къде да се бият вече горните нива   
 ;D
« Последна редакция: Март 28, 2015, 01:35:08 pm от krest »

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #7 -: Март 28, 2015, 05:26:40 pm »
Аз пък не съм особено съгласен със зануляването/рестването на геройте. За к'во блъскаме месеци наред?
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #8 -: Март 28, 2015, 10:05:36 pm »
При мен легендите са само от мечока !?
От друга зона нямам дроп на жълт.

На мен повечето жълто ми падна от жълтите полета,но в последно време не е давало легенди там.

Аз имам една препоръка към екипа.Ако може да разнообразите малко това бойно поле.Примерно ако зоната е заснежена да има малко сняг или ако е пустиня да е с някакви дюни примерно докато обикаля геройчето да търси битки,щото в момента е яко еднообразна,та чак дразни.

Едит:И ако ще рествате геройчетата при официалният старт на играта, дайте по 2-3к диаманти,та да тестваме поне като хората доде си чеквате играта  :D
« Последна редакция: Март 28, 2015, 10:10:34 pm от Matros »

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #9 -: Март 28, 2015, 10:16:19 pm »
 Против рестартиране съм и аз. 100 човека играем и тестваме и ако след това бъдем приравнени към останалите не би било много справедливо. Надявам се няма планове за такъв развой на играта.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #10 -: Март 28, 2015, 10:21:10 pm »
Но пък е редно да ни приравнят, тъй като тестваме на добра воля. Предполагам, че ще има добра компенсация за желаещите.
ДД

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #11 -: Март 28, 2015, 10:36:41 pm »
И според мен не е редно да има играчи с преимущество и облагодетелствани,независимо по какви заслуги.Даже старите играчи бих ги пуснал седмица след официалния старт  :D

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #12 -: Март 28, 2015, 10:39:47 pm »
И според мен не е редно да има играчи с преимущество и облагодетелствани,независимо по какви заслуги.Даже старите играчи бих ги пуснал седмица след официалния старт  :D


Нали, и да играят със слабата ръка, на другата вързана тежест, като на Хон Гил Дон на краката... :D
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #13 -: Март 28, 2015, 11:09:22 pm »
Понеже тук се говори за преимущества - какви са те ?
Точки в занаята ...с времето всеки който иска да отдели време ще ги стигне или надмине ....
бижута с по-добри показатели .... в  кат.1,2,3 - и колко са те ?! 10-20 аз нямам такова примерно . и какво - пречи ми да цъкам  ли ?!
 Аз лично не виждам кой знае какви причини за рестарт . В момента, няма кой знае какви драстични проблеми/промени които да изкривят бъдещото развитие на света. Ако и занапред няма нещо фатално това няма смисъл да се прави.

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #14 -: Март 28, 2015, 11:22:15 pm »
Цитат
Понеже тук се говори за преимущества - какви са те ?

Ми реално играем преди другите и малко се губи феърплея,но ако има таван на нивата примерно до 60-то като в ИХ 1 не виждам причина за рестарт.Рано или късно всеки ще се качи там.
Та тва ми беше мисълта ако си визирал мен с това за преимуществото.