Автор Тема: Вероятности и статистика  (Прочетена 6598 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #15 -: Март 28, 2015, 11:49:32 pm »
Преимуществото е основно във времето за игра. Два месеца са си два месеца :)
Реално, ако това не би имало значение (както става ясно от публикациите по-горе), защо ще възниква нежеланието за равен старт? ;)
Или написано по друг начин, ако считаме, че новите играчи ще ни стигнат все някога, трябва да считаме, че при равен старт ще ги изпреварим все някога :)
ДД

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #16 -: Март 28, 2015, 11:52:30 pm »
Рестарта не е наложителен, но както се каза до сега е в духа на феърплея. Пък и нека се погледне от друг ъгъл.....Обявява се старт на чисто нова игра, пускаш се в нея и изведнъж виждаш акаунти 30 нива над твоето, с продукция изкарана на пазара и въобще добре смазана машина, ако си нашенец ще си попсуваш малко и това е,  да си представим сега, че това се слчучи с чуждоземец, или с 10 000, веднага ще си кажат "Ето играта си е тяхна и си дават предимство на техните".....Ходи после обяснявай, че нямаш сестра.

Но все пак си решава екипа, може да ни остави постигнатото до сега като награда.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #17 -: Март 29, 2015, 12:02:20 am »
Ние сме тарторите, да се учат от нас  :D

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #18 -: Март 29, 2015, 12:08:41 am »
Никой конкретно Matros , просто не виждам кой знае какво предимство да има.
 Pith ,Sophie да питам като се рестартира света , всяка група играчи регистрирала се два месеца по късно не е ли права да поиска същото ? феърплей....  тези след 6м.  ? а след година ?
И да се започне отначало неможе да сравните знанията които имат всички вече играли и нов играч започващ от а,б,в ... а и замисълът не е да има край.

Аз казвам че не виждам причина в момента , и това не е нежелание . Напротив като се пуснат влиянията и цялата система по скоро ще имам желание да се върна отново на 10 ниво.  ;D


Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #19 -: Март 29, 2015, 12:15:10 am »
Различно е. Рекламата ще е за всички. Аз също не държа да рестартирам, но така или иначе няма да има какво да правя, докато новите играчи ме стигнат. Затова - бих.
ДД

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #20 -: Март 29, 2015, 12:15:27 am »
Въпроса е само за старта на играта. Какво ще кажеш ако си купиш чисто нова кола от магазина на 250 000 км на пълната цена, а аз ще ти кажа че съм я тествала........ ;)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #21 -: Март 29, 2015, 12:35:39 am »
Krest е прав, никакъв смисъл от цялостен рестарт на момента. Така и така ще го има като опция, за какво да избързваме. Пък и другия минус като се пусне категория 5 кой ще я тества ? По-старите играчи с набито око са именно затова *hihi*

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #22 -: Март 29, 2015, 12:45:43 am »
 Нови регистрации така или иначе винаги ще има , това не мисля че е причина.
Това с колата хем си противоречи, хем нещо не мога да го свържа с игра от този тип.

п.п. както казах по-долу аз бих се върнал защото  някои от нас пропуснахме и туториала, приключенията и още доста функционалности които тепърва ще се пускат.Но пък  като се пуснат опции и за още един герой на акаунт ще има възможност да се види всичко това.

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #23 -: Март 29, 2015, 01:38:08 am »
Ако ще има ери и играта ще се рестартира след всяка (както в империята), то ще има и някаква по-глобална "цел", и съответно ще има голям смисъл от резет, тъй като "два месеца са си два месеца" (както споменаха по-горе).

Ако не ... все тая - може да си остане пак "бета" свят и да сме бели мишки (ih1-like), може да има глобални светове (diablo-like), може да има много светове без край (gladiatus-like), ама казва ли ти някой ...  а и после дали ще имаш стимул да си правиш нов акаунт някъде другаде ... не знам (аз лично надали) :)


@Yolov то пък ние големите тестери ... не знаем как работи механиката на играта, не можем и да прочетем някъде, ама тестваме ... ;)

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #24 -: Март 29, 2015, 08:29:46 am »
А може да бъде и единствената смислена за възможност- един средновековен свят, където всеки живее според собствената си воля, адаптирайки се към заобикалящата го действителност, въз основа на времето, в което се е родил и съответното демографо-икономическо положение.

Имам една гореща молба към екипа. Справили сте се чудесно, положили сте добри основи за създаване на нещо наистина стойностно (рекичката в североизточната провинция ми пълни очите). Знам, че в момента имате да донагласяте и дооправяте новостите, в същото време трябва да си гоните и графика, пък и постоянно се появяват някакви конкретни неочаквани проблеми (черен екран, засядания, изгубени предмети...) и все пак сърдечно ви моля: сложете границата на трупане на опит в основна професия К3 [!] Без да съм прогамист, мисля си, че щом самото трупане на опит е вече написано и че в К2 вече е реализирана такава граница- въпрос на минути ще да е да има такава и в К3 !

И като стана дума за граница в основната професия- има две статистики- брой изработки в категория (лента 1.) и брой изработки на тип предмен (лента 2.) За момента съм ниво 12 и продължава да се трупа (лента 1.) , предполагам лента 2. има същия лимит. Предлагам да споделите с нас до кое ниво точно могат да достига.
И преди да вземете решение да редуцирате нивото помислете- една базова бойна тояга (най- лесна за изработка) - събиране на ресурс- 3 точки, обработка- 4, изработка- 1 . Това прави 8 точки, или 800 за всяко ниво на лентата. Ако имаш късмет- 700 точки биха стигнали. Това означава една седмица в играта само и единствено фокус върху тези ленти.

Приятен неделен ден на всички.
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #25 -: Март 29, 2015, 11:34:36 am »
Да погледнем все пак и от друга страна:

- Развиваш нещо с години наред (да, да, в случая месеци, но схващате идеята!) и изведнъж някой идва, взима ти всичко и ти казва, че трябва да започнеш от начало. Въпросът е дали ще ти се започва всичко наново тогава? Приятно ли ще ти бъде?

- Ако се рестартира целият свят за нас вече играещите и бъдещите нови играчи и всички започнем от начало, то тогава помислете дали новите играчи ще се задържат в играта дълго? По аукциона няма да има нищо (освен някакви бели клошарски предмети), на пазара няма да има нищо, ресурс няма и т.н.. Ние старите играчи ще се втурваме да вдигаме нива и да се мъчим, малцина ще започнат да майсторят, а това което измайсторят ще бъде за тях си или за членовете на гилдията им. Дали новите играчи ще се задържат в игра, в която няма нищо?

Все пак смятам, че новите играчи като видят вече съществуващите по-големи нива играчи и гилдии, ще имат стимул да се стремят да играят, да влезнат по тези гилдии, ще гледат по-високите нива играчи с каква екипирвока са, за да си изградят мнение как те искат да си развият своя герой. Има логика, нали?

Ясно ми е, че всички сте за "fairplay" да има, макар че пак казвате предпочитанията си да няма рестарт... Ама ще ви видя след 6 месеца като се завърши изцяло играта и бъде готова да бъде официално пусната, тогава друга песен ще запеете. Мислите си, че ще отнеме по-малко време ли? Ами да видим, то това е сложен и бавен процес... първо в следващите 2 седмици ще доизкусуряват новите зони, после ще балансират нещата, пък ако остане време ще погледнат сегашните проблеми да ги оправят (системните съобщения, гилд чата, аукциона и т.н.), ама време няма да остане, защото по закона на Мърфи ще се появят още бъгове, които ще бъдат по-належащи. Като ги оправят, ще пуснат нови провки, те от своя страна ще завъртят процеса отначало и така нататък, и така нататък... защото все пак инвеститора дава срок нещата да се изпълнят максимално бързо! Защо ли? Ами защото до този момент само дава парички, ама и той трябва да печели, нали? Но да се върнем на феърплейъа, та питам аз за какво ви е? Така и така новите играчи ще ни настигнат бързо. Пък и не си ли цените вашите усилия, вложени в тази игра, че искате да сте равни с другите? Ами айде да пуснат друг сървър/свят за новите играчи и да ги оставят там 6 месеца да се кикерчят и мъчат като нас, пък тогава нека да се обединят световете и да се рестартира всичко. Ето това наричам аз феърплей!

Продължавам да изтъквам мнението ми против един рестарт, пък върви ми обяснявай после ти, че щели да ме компенсират! С какво? Ще ми върнат пропиляното време ли?
« Последна редакция: Март 29, 2015, 12:38:54 pm от Drakuss »
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #26 -: Март 29, 2015, 12:56:54 pm »


 Но да се върнем на феърплейъа, та питам аз за какво ви е?



Класика, това е девиза на Югозападна Европа...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Вероятности и статистика
« Отговор #27 -: Март 29, 2015, 03:34:58 pm »
Понеже много се отклонихте в темата "рестарт на света" - ще разсея малко мъглата за да върнем дискусията в другата посока: Рестарт не се предвижда - още когато я пуснахме Февруари това беше една от основните ни цели - каквото и да счупим да не е така кардинално, че да налага рестарт. Светът е планиран да е безкраен така както е в ИХ 1 и за това не е проблем някой да е по-напред от другите - това ще е постоянно състояние както отбелязаха други преди мен и при система поощряваща рестарта на геройчетата просто това не е проблем - винаги ще има ново съдържание, което е добавено в ниските категории след като си минал оттам и до което ще имаш достъп само след рестарт.

С две думи: ако се наложи рестарт това ще е Total Fail от наша страна, който обаче нямаме никакво намерение да допуснем.

В момента сме на финалната права - до 2 седмици трябва да започнем да пълним света с нови хора и нещата ще започнат да изглеждат по съвсем друг начин.

Това че в момента играете една недовършена игра и ни помагате да я довършим ви дава предимството да сте по-напред от другите, което смятам за честна сделка  ;)