Автор Тема: Блок  (Прочетена 2322 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
Блок
« -: Март 29, 2015, 08:48:27 pm »
Привет!

Що е то блок и има ли почва у нас?
Общо взето нищо не намирам като информация за тоя "блок", "базов" блок (явно има и друг), начин на действие, вероятности и т.н.

Благодаря предварително!


Поздрави!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Блок
« Отговор #1 -: Март 30, 2015, 07:43:33 am »
Блокът се определя от щита и оръжието.
Може да се модифицира от умения, като също така може да бъде намаляван от противниковата Сила, ако тя е по-висока от свободната на героя. Това се отчита само при атаки в близък бой, при стрелба блокът не се намалява.
При успех блокът отклонява цялата атака и тя не нанася поражения.

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
Re: Блок
« Отговор #2 -: Март 30, 2015, 09:25:21 am »
Блокът се определя от щита и оръжието.
Може да се модифицира от умения, като също така може да бъде намаляван от противниковата Сила, ако тя е по-висока от свободната на героя. Това се отчита само при атаки в близък бой, при стрелба блокът не се намалява.
При успех блокът отклонява цялата атака и тя не нанася поражения.

Ясно ми е, че блокът отклонява атаката (въпреки че и тоя "отклон" кой знае какво прави) ... но освен това нищо друго не е ясно.

- Колко много е 20 ... или 200?

- Колко вероятно е това 20 ... или 200?

- Какво е базов блок и как работи? Тук предполагам, че е ненамаленият блок от противниковата сила ... ако е така, колко се намалява и нещо друго може ли да го намали/увеличи и как?

- Този "отклон" в такъв случай какъв е?


Благодаря!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Блок
« Отговор #3 -: Март 30, 2015, 09:13:42 pm »
Отклонът си е самостоятелна проверка за избягване - има нисък шанс, но поне за момета е напълно безплатен, така че си е абсолютна далавера.
Не съм разбрал въпроса в началото явно, тка че се извинявам - Блок 20 се равнява на 20% шанс да се блокира противниковата атака.  Не е написан като процент, а като число поради факта, че аз лично предпочитам да работим навсякъде със стойности от числа, а не с % за да може да се променя лесно зависимостта, ако утре решим, че 20 няма да е 20% а 20/2 ;) има и други причини, като например, че като кажем, че дава +2 блок значи става на 22, но ако кажа +2% тогава значи, че е 2% върху 20, та и това лесно се разграничава, ако работим с числа, а не с %.
Силата влияе на принципа, че намалява бока с % по формулата (СилаБ-СилаА)/СилаБ+СилаА) Б - блокиращ, А - атакуващ.
Тази зависимост се ползва при всички съпоставяния на атрибути - шанс за удар например.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Блок
« Отговор #4 -: Март 30, 2015, 09:32:50 pm »
Нещо обаче не е както трябва.... В кое измерение 20 като числова стойност се равнява на 20 в процентно изражение, защото .....Съжалявам , но така както е написано горното ми звучи, че ще се тълкуват числата, както е угодно. Толкова ли е трудно да има и % на процентните стойности, или да няма на чистите числа, пък и всеки път ли трябва да се хвърля боб, леща и подобни зеленчуци, за да разберем дали +21,54943641946451964 е число или процент.

Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Блок
« Отговор #5 -: Март 30, 2015, 09:43:09 pm »
Не, 20 е стойността на блока. По сегашни стандарти, това ви дава 20% шанс да блокирате ;)
Игрите са абстракция - 20 си е 20. Дали дава 20% или не, зависи от начинът по който ползваме болока.
30 точност колко процента шанс ви дава да успеете в атаката си... ами зависи колко е ловкостта на опонента ви. Е, тъй като и за блока има такава зависимост, но от силата, това число 20 е само ориентировъчно, че имате не повече от 20% шанс да блокирате удара на опонента си. Има много причини показателите да са си показатели, а това какви са % шанс да зависят просто от тях.
А да, дори и да имате блок над 75, процентният ви шанс за болок никога не може да ндхвърли 75%... сега лижа л ще е ако на 90 блок, ви напишен 90%, а ако блокът ви е 110???

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Блок
« Отговор #6 -: Март 30, 2015, 10:02:06 pm »
Силата влияе на принципа, че намалява бока с % по формулата (СилаБ-СилаА)/СилаБ+СилаА) Б - блокиращ, А - атакуващ.

Пример: Сила блокиращ - 50; сила атакуващ - 70

(50-70)/(50+70)=-1/6, тоест имаме намаляване на блока с -1/6, което си е увеличение според мен, но както и да е :)
Може нещо да бъркам :)
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Блок
« Отговор #7 -: Март 30, 2015, 10:15:04 pm »
Е, щом е с минус е намаляване - това е само описание на зависимостта, не на цялата формула... Но да, хвана ме ;) намаляване с минус си е увеличение... Уловката е, че няма увечлиение, ако силата на блокиращия е по-висока.