Автор Тема: Промени 06-09.04  (Прочетена 22394 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #60 -: Април 09, 2015, 09:06:54 pm »
Това следва да разберем:) Ще следим изкъсо как вървят нещата и в движение ще променяме числата.


Един герой не може да се самоиздържа по примера, който дадох...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #61 -: Април 09, 2015, 10:45:40 pm »
Вижте, нормално е да има балансиране. Току що е сменена системата за дропа. Статистически се държи добре и би следвало да доведе до резултата, който сме очаквали, а именно:
1. Повече директно злато;
2. По-малко безсмислени предмети, които да са само за продаване (т.е. ще ви падат по-рядко предмети, но за сметка на това с по-висока рядкост);
3. По-малко колби, така че да се осмисли магазина за колби... така де, в предишната версия на дропа, колко пъти си закупихте колби за лечение от магазина? Щото аз лично, нито веднъж след 1 провинция.
Дали сме уцелили точно числата ще си покаже с времето, но да, не е идеята ни да ви заливаме със златни монети и да се създава инфлация. Ако искате да "забогатявате" то крафтинга е една добра посока на разитие, макар че и само с битки се напредва доста добре, стига да оптимизирате процеса.
Ние не сме casual game и вие не сте casual players - очакваме да ни изненадате с креативност, а ние обещаваме, че не базираме удоволствито от играта само на предизвикателство и сложност.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #62 -: Април 09, 2015, 10:54:32 pm »
Аз мисля, че щом на мен ми се нрави играта - значи на всички се. Предизвикателство, независимо от какъв характер, е предизвикателство и поддържа интереса. Доколкото важи за всички е не е асоциирано с bug exploit за някои.
ДД

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #63 -: Април 09, 2015, 11:01:21 pm »
Вижте, нормално е да има балансиране. Току що е сменена системата за дропа. Статистически се държи добре и би следвало да доведе до резултата, който сме очаквали, а именно:
1. Повече директно злато;
2. По-малко безсмислени предмети, които да са само за продаване (т.е. ще ви падат по-рядко предмети, но за сметка на това с по-висока рядкост);


1.Повече?? 50% от 200 злато е нищо.
2.Преди ми падаха обикновени брони, с които обличахме наемници, защото тези в магазина са по 30к злато, а като си свършеха задачата отиваха в магазина, струваха по 2-3к, което като погледнем точка 1 всъщност дропа е спаднал с 700%.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #64 -: Април 09, 2015, 11:11:18 pm »
Току-що се сбих в Шангри Ла. Втората битка имах 18к паднали златни монети, а третата - 3к + щит, който струва 18к златни монети. Мисля, че това не е нормално. И понеже тази тема се чете, искам да алармирам, че не мога да си продавам дропа от раницата - в магазините. Предварително се извинявам, ако публикацията ми не е на точното място.
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #65 -: Април 09, 2015, 11:16:41 pm »
Не, нормално си е. Шнагри Ла е трудна зона, което повишава не само падналите монети, но и шансовете за добри предмети. А 18К злато е в следствие на директно "претапяне" на част от предметите, които са паднали, тъй като са били белички.
Виж, онова за раницата е лошо, но се знае и дори вече е поет ангажимент да се оправи утре, въпреки че е почивен ден (както казах в една друга тем, нашите програмисти дват всичко от себе си, а и малко повече дори, но въпрки това си остават хора и се надявам, че ще могат да се наслядят и на семейния празник, който предстои) - ще го оправят, сигурен съм в способностите им.
Ммм да, интересно е, че "преди" когато е падало повече злото до нас достугаше само информация, че няма злато ;).
А общо за златото и дропа ще съдим след празниците, когато ще имаме реална статистика базирана на дстатъчно събрани данни.

Неактивен Kilgor

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 130
  • Karma: +14/-3
    • Профил
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #66 -: Април 09, 2015, 11:21:30 pm »
Рано е да коментирам дропа за сега. Но мнението ми е негативно, защото играта отново се превръща в хамалогия. Това ме отказа от ИХ1. Хиляди кликове, пътувания и мъки. Най-вече заради новото правило, че мъртвец не може да се лекува с колби. А играта е само в началото.... Нямам против да е трудна от към стратегия, да са трудни противниците в зоните и дори да е икономически трудна, но хамалогията не бих преживял.

п.п. Поне пуснете орден с мигновено пътуване.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #67 -: Април 09, 2015, 11:25:36 pm »
Според мен, в момента стана прекалено лесно. 10 пъти повече дроп, по-слаби противници и повече опит. Само си помислете, кой в ИХ 1 е ходил в Планината на виелиците, например, с рядка екипировка и недъгави наемници и е печелил като гламав. Съжалявам, но това е истината. Зоните трябва да са по-сложни, защото един ден като се облечем добре и ще ни опротивее от леснина. Дано дотогава да се въведат нови предизвикателства. Все пак не съм на 5 години, за да не мога да изиграя нещо, което би могло да бъде изиграно. Същевременно, винаги трябва да има зони и за 5 годишни. Дерзайте.
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #68 -: Април 09, 2015, 11:30:13 pm »
В провинциите са предвидени около 2 зони за много запелените играчи които се движат на върха на вълната. Останалите зони са доста по-лесни сравнено с тях - справка Шангри Ла. Такава ни е целта, да има за всички. Куестовете не са обвързани с тези две специални зони.

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #69 -: Април 10, 2015, 07:26:03 am »
Та като се размислих и аз ,ми то сега ми отнема повече време за игра аз само пътувам да лекувам убитите наемници и неможе ги храня в зоната , това е ъбсурдно аз ще играя или ще се мотам до града и обратно и то излишно, или стана време да пускаме платените опци  :hmmm:
- I died to become immortal

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #70 -: Април 10, 2015, 09:28:25 am »
Ако един играч вземе че открие наемник по високо ниво - така или иначе ще го чака да стигне нивото му през което време го облича, и естествено през това време не може да го ползва -какъв е изборът му ?не може да се бие с 5 наемника значи ще цъка само обикновенни зони - ако намери 2 такива ?! ами да почва да копа щото нестава да се бие - или се бие другаде в предна категория примерно , ама си задайте въпроса защо се бие .... май май за да хаби точките за действие .
Ай в единия пост да не се прави асоциация за изводите за 2часа а в другия за 2 битки , нито да се сравнява 2.0 с 1.0 за неща които нямат нищо общо , но така ни изнася.
Ако златото не беше завишено щяхте да видите по -друга реалност ,  според Вас явно не е нормално да си избираш наемник с по-високо ниво , който да обличаш докато дойде време да го ползваш - щото златото което се събира в кат.3 и  началото на 4 можеше да ми стигне или да му купя броня или пика ... и то от магазина. А ако в магазина не мога да си позволя оръжие как трябва да си го купя от майстор - където ще е по-добро ?!
 Според някои явно и не е нормално и да се подобряват постоянно екипираните предмети макар и сини .... т.е.  купил  си една броня - ама тя ще ти е за тая категория ... мммм за следваща след 1 седмица  битки ще мислиш , а иначе експериментирайте ... а как се правят експерименти без пари, трябва да питам някой в БАН .

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #71 -: Април 10, 2015, 09:48:12 am »
Аз предлагам да трупаме работите които не ни изнасят и да ги стоварим след празниците  , за да починат момчетата малко от нас  *friends*а през това време да мируваме и любуваме на хубавото време , и хубавия празник който престои  *BEACH* *BEACH* *BEACH*

А да  те питам тези табелките кой ги раздава , трябва ми една  :D :D :D
- I died to become immortal

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #72 -: Април 10, 2015, 09:59:03 am »
Аз предлагам да трупаме работите които не ни изнасят и да ги стоварим след празниците  , за да починат момчетата малко от нас  *friends*а през това време да мируваме и любуваме на хубавото време , и хубавия празник който престои  *BEACH* *BEACH* *BEACH*

А да  те питам тези табелките кой ги раздава , трябва ми една  :D :D :D
Има доста критични неща за оправяне .... и една неизменна грешка - ъпдейта да е преди почивни дни.

п.п. Коя табелка си харесала  *hihi* 

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #73 -: Април 10, 2015, 10:02:15 am »

п.п. Коя табелка си харесала  *hihi*

лилави има ли  :-[
- I died to become immortal

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #74 -: Април 10, 2015, 10:44:07 am »
Поздравления на екипа за нововъведенията. Страшно съм доволен. Сега играта е далеч по-интересна. Успех с фиксирането на бъговете (продажба на предмети, лекуване, задачи в таверна) и сполучлив размисъл върху колбите.
Предлагам да пуснете и някакви диаманти на всички играчи, които са над ниво 20.
Че щом на Крест му е трудно - зле са нещата  *hihi*
ДД