Автор Тема: Промени 06-09.04  (Прочетена 22378 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #75 -: Април 10, 2015, 11:42:14 am »
Най-сетне зоните станаха интересни и разнообразни,това ще рече използване потенциала на цялото парти от наемници и то различни комбинации за преодоляване на съответната зона,НО....
Комплектоването на необходимият набор от наемници е неимоверно затруднено. Аз вече предупредих за това, но явно бях кратък.
- както крест спомена имаме ограничение за използване на наемник по-високо ниво. Това е добре, но какво правим когато имаме два такива и трябва да чакаме няколко нива за да ги настигнем? Какво правим с 3-ма наемника през това време? Да вдигнем ограничението на 10 наемника е силно препоръчително, но нерешава този проблем просто ни дава повече място за разнообразен набор от наемници предвид спецификата им на използване в конкретна зона.
- какво правим с наемниците по-ниско ниво от нашето? Дори и да са на нашето ниво ротацията на наемници според зоната пак предполага тяхното бавно, но сигурно изоставяне с опита.
- как се намира подходящ наемник с добри показатели, добри умения и необходимо ниво от 5 възможни избора за ден. Аз веднъж дадох 500 диаманта за рефреши и ненамерих нищо - героя остана да събира прах.
Мразя да дава тъпи примери ама да ме разберете по-добре това е все едно да вкараш 50 милиона в чисто нов стадион, който е невероятно красив и удобен с всички магазинчета и удобства, готов да приема клиенти и да реализира печалби, само където единствените футболисти от които можеш да избираш са или твърде стари или твърде млади а някои от тях даже не са виждали топка(наемник 35-то ниво с едно умение вътрешна броня5)
Искам наемниците ми да са обвързани с моето ниво и да не трупат опит от битки, само броя им да редуцира моя. Искам заплата им да скейлва на ниво така, че да не се получава експоид на наемницит2 в т5. Искам и уменията им да се повишават през категориите, така че да ме накарат да ги сменя като прескоча категория(пр. т2-едно умение,т3-две, т4 три и т.н) Искам да ги екипирам и преекипирам на всяко ниво всичките 10 а не да мъкна два сакати с екипировка предходен таер. В крайна сметка тези ограничения свиват икономиката и убиват желанието за игра. Абе май много искам а? :)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #76 -: Април 10, 2015, 11:47:49 am »
На мен повече ми е чудно какво става с наемниците високо ниво, когато героят е високо ниво :)
След рестарт - изцяло наново?
И моля, някой модератор да разцепи темата, че тук се увлякохме, а дискусията е интересна.
ДД

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #77 -: Април 10, 2015, 12:10:36 pm »
Много великденски се чувствам - от осанна до разпни го!  :)

Както и да е - като гледам разпни го са повече... Повечето неща, които ви притесняват са предвидени да не са така и за това не се притеснявам, че не са наред - примерно наемането и обличането на наемник по-горно ниво - това няма да е проблем след като си пуснем "склада" за наемници към къщата. С него ще може да имате много повече наемници на разположение отколкото в първата игра. Това ще го придвижа напред в приоритетите за другата седмица..

Дали беше удачно да пускаме ъпдейт преди празниците? Не, естествено, но той не беше предвиден за преди празниците, а предходният ден, но... Имаше много непредвидени проблеми на финала и в крайна сметка трябваше да вземем решение дали да забавим с още една седмица или да пускаме нещата, които от почти три седмици правим. Аз съм от нетърпеливите хора и не мога да чакам като знам, имаме готово съдържание и само чака да се пусне. Рискът беше оправдан - все още сме малко хора и можем да си позволим малко по-рисково да играем като така успяваме много по-бързо да разработваме. От другият месец нещата ще изглеждат по друг начин когато започнем да растем на хора и ще се наложи да забавим темпото в името да не чупим толкова..

Един от най-големите проблеми, които в момента виждам е неудачното решение за лилавите колби. Тяхната цел беше, както и в ИХ1, да се ползват в мултистепенните зони, а не при обикновенни битки.. Именно за да намалим хамалогията махнахме изизкването за Категория на лечителите и сложихме стакването на колбите - да можете с едно движение да си лекувате човечетата... Това, което ще направим другата седмица е да сложим правило, че сегашното положение важи само за мултистепенни зони, а за останалите не. Демек - няма да има нужда да се връщате до града когато сте в нормални зони, но ако сте в мултисптенната ще се наложи да излезете оттам.
Днес ще върнем старото положение за да може да цъкате по празниците, пък после ще въведем новото правило.

За златото - ще видим като се натрупа повечко статистика, но със сигурност ще вървим към идеята, че пада злато, а не безполезни предмети... В момента поради принципно различният начин на смятане може да се получават дисбаланси на някои места, но ще ги оправим.
« Последна редакция: Април 10, 2015, 12:13:39 pm от Xaoc »

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #78 -: Април 10, 2015, 12:25:40 pm »
Понеже ми се струва, че говорим на различен език ще го онагледя:




Тук се вижда вдигнатото злато с 50% от вчера 407..!!!!! И до него МНОГО ПОЛЕЗНИЯ дроп от ненужна броня, която струва 1446 злато. Тази броня издържа наемниците, тази броня лекува наемници и герой, тази броня поправя екипировка, а не мижавото злато вдигнато с 50%.
 Безполезните предмети за екипировка служат за издръжката на на всички, а да не забравяме че и трябва да се върти търговия, от къде ще дойде златото, от увеличеното 407 с 50%?.....
Като трябва да се мисли в перспектива наистина трябва да се направи, 407 злато, което е завишено с 50% не отваря вратите към светлото бъдеще на един герой(и наемниците му), който ще иска да си купи екипировка със по-добър цвят.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #79 -: Април 10, 2015, 01:23:44 pm »
Да, в момента златото е прекалено много (с включено втечняване на предмети, разбира се). Но пък до вчера беше прекалено малко. Трябва нещо по средата, така че хем да може да се печели добре, хем да не се чуди човек какво да си прави златните монети.
ДД

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #80 -: Април 10, 2015, 01:29:58 pm »
Да, но така де и за всички, да бъде достъпно това злато, а не със сложни пресмятания, маневри и компромиси. За да се играе една игра тя трябва да е разбираема и достъпна за масата за да се задържиш в нея, не за 4-5 човека които им е кеф като ги налагат с камшик на площада.....
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #81 -: Април 10, 2015, 01:36:46 pm »
Първо - тонът не ми харесва!

Второ - хайде малко по-аналитично да си пишем мненията - предното го писах близо 2 часа (и това от вчера също), защото много внимателно го съставих и препрочетох именно за да съм сигурен, че няма да напиша нещо, което не е вярно или нещо, за което да съжалявам.

Трето - колко често пада тази броня? Парите изкарани от паднали предмети трябва да се разпределят на всички битки и тогава да се прави извод колко злато  докарват, защото златото се дава на всяка битка... Допълнително - ако продължава да не стига ще го вдигнем с 500 с 5000%... С други думи аз говоря за принципни неща - фактът, че цялата  цел на тази броня е да бъде продадена за злато означава, че е БЕЗПОЛЕЗНА и по-добре да се даде злато вместо броня.. Колко вече ще е това злато е въпрос на баланс и е съвсем друга тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #82 -: Април 10, 2015, 01:47:20 pm »
Искам само да добавя, че цял месец крепя златните си монети между 200 хиляди и 300 хиляди. След промените вчера, днес разполагам с 500 000, а дори още не съм продал падналата екипировка. Зоните не са станали по-трудни, станали са по-справедливи по отношение на сложност/дроп. Не вярвам, че в момента има играч, който да не може да минава поне половината зони във Вечнобелите краища (или в другите провинции, ако са по-ниско ниво). Наемници ще се сменят постоянно, тъй като с нивото им се качва вероятността за поява на повече умения, а с това и вероятността за комбинация от по-сполучливи такива. Имам чувството, че някой просто не иска да се бие с 5 наемника, защото му спада спечеленият опит. А това вече е неоснователно оплакване. Екипировка се закупува лесно, не е нужно да е най-добрата, но върши работа и след промените от вчера - скоро всички ще живнат. Гарантирам ви го.
ДД

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #83 -: Април 10, 2015, 01:58:04 pm »
Само не мога да разбера защо все си мислите, че всички имаме по 5 наемника? Колко човека реално погледнато са над 30 ниво, за да могат да си отключат 5ти наемник и колко под? Увеличението на дропа на злато е добро начало към подобряването на играта, но докато не намалите малко силата и сложността на противниците, винаги ще е недостатъчно поради простата причина, че постоянно умираме и то от бели противници с нива по-ниски от нашите. А ако не дай си боже изкочи син противник автоматично се нагласяме умствено да отиваме към лечебницата докато битката върви, което и става... за жълтите противници да не говорим пък... Похвално е, че се опитвате да повижите трудността в зоните, но трябва лееееееко да са по-слаби. Всъщност от там идва и цялата еуфория във форума:

 прекалено силни противници => постоянно умиране => лечебница изискваща не малко злато за лекуване => поправка на екипировка струваща скъпо

Дори и да е вдигнат дропа на злато, все пак за да го спечелиш трябва да победиш противниците, нали?

От цялата тази работа със сложността, задоволство показват само двама-трима играча.... мисля, че това е достатъчно показателно.
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #84 -: Април 10, 2015, 02:05:39 pm »
Искам само да добавя, че цял месец крепя златните си монети между 200 хиляди и 300 хиляди. След промените вчера, днес разполагам с 500 000, а дори още не съм продал падналата екипировка. Зоните не са станали по-трудни, станали са по-справедливи по отношение на сложност/дроп. Не вярвам, че в момента има играч, който да не може да минава поне половината зони във Вечнобелите краища (или в другите провинции, ако са по-ниско ниво). Наемници ще се сменят постоянно, тъй като с нивото им се качва вероятността за поява на повече умения, а с това и вероятността за комбинация от по-сполучливи такива. Имам чувството, че някой просто не иска да се бие с 5 наемника, защото му спада спечеленият опит. А това вече е неоснователно оплакване. Екипировка се закупува лесно, не е нужно да е най-добрата, но върши работа и след промените от вчера - скоро всички ще живнат. Гарантирам ви го.

С тоя постинг какво искаш да кажеш,че си качил 200к злато от вчера след профилактика до сега ли?


Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #85 -: Април 10, 2015, 02:09:51 pm »
Да, но това не е критика към мен или останалите 2-3 играча. Молил за по-сложни зони, както съм бранил идеята и за много лесни такива. Нужно е да има и от двата типа, макар че по този начин ще има зони в по-ниска категория, които са доста по-сложни от такива в по-висока категория. В момента всеки има право на избор къде да воюва. Дори при сложността на цялото ми парти (която предполагам се определя от нивата на героя и наемниците, и се съпоставя срещу общата сложност на противниковото парти) и броя на наемниците (което също редуцира опита) - приличен опит и дроп се печели и в категория 3. Просто мога да си позволя да се пробвам и на по-сложни места. А наемниците ми съвсем не са това, което реално бих искал да са и са с над 1500 златни монети надница.

Да, Matros, качих, и като отбелязах преди, беше за 2 битки в Шангри Ла - 40к злато. Втора и трета битка. Много апаратура и злато падат и на други места, където не е толкова сложно. Играйте няколко дни и преценете сами дали е по-добре.
« Последна редакция: Април 10, 2015, 02:11:58 pm от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #86 -: Април 10, 2015, 02:12:13 pm »
Е аз съм вече над 60к минус след профилактиката. Кво става тук? Едни вадят 200 бона други далдисват?

Едит: 60к грубо,може да съм купил някоя друга кожена броня или пръстен,но са над 40к минус само от заплати и лекуване със сигурност.
« Последна редакция: Април 10, 2015, 02:14:17 pm от Matros »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #87 -: Април 10, 2015, 02:13:04 pm »
Бижута за дроп имаш ли? :)
ДД

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #88 -: Април 10, 2015, 02:15:33 pm »
ми имам всякви накити,накичил съм се като мангал,а интересното е,че с едно геройче дето няма кьорав пръстен за дроп вади повече от мен.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 06-09.04
« Отговор #89 -: Април 10, 2015, 02:19:30 pm »
Ти си високо ниво, пробвай в Шангри Ла. А и при хуманоиди пуска доста неща и златни монети. Ако не пипат нищо по това, което направиха вчера - до няколко дни трябва да има ефект. Днес ще оправят и колбите да могат да се ползват. Търпение и ще бъдете възнаградени :)
« Последна редакция: Април 10, 2015, 02:23:27 pm от Pith_New_Era »
ДД