Автор Тема: Официално становище на гилдия Dark Order за промените от 9.04.2015  (Прочетена 4643 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Драги съфорумници,

Ние от гилдия Dark Order искаме офицално да изразим мнението ни за направените промени днес (09.04.2015г). Ние всички се радваме и уважаваме екипа, стоящ зад играта Империал Херо 2. Трябва да сте горди, че малко по малко правите качествен продукт, радващ хората.

Но по наше мнение днешните промени не са за добро. Да, играта е все още в тестова фаза, но не смятаме, че вие програмистите и дизайнерите вървите във вярна посока по отношение развитието на играта.

Не веднъж ще казва ли, че преди да пуснете всяка промяня, тя първо се тества. Но след днешните промени не вярваме наистина да е така, защото ако бяхте тествали щяхте да видите огромните пролуки в играта, а именно:
- повече от оскъден дроп
- повече от недостатъчно злато
- лекуването на наемниците
- повишаването на силата на зони, правещо непосилно за повечето играчи да си изразходват точките за действие

Да вдигна ли сте златото при успешно преминаване на битка, но като част от останалите промени, то просто е недостатъчно и всички сме на огромна загуба след всяка битка. А противниците изключително трудно се минават вече, поради повишението на тяхната сила, което води до непрекъсната "умиране", което води пък до загуба на време за обикаляне постоянно до лечебниците и обратно. Разбирам, че се опитвате да вкарате в зародиш неща, които да ви носят финансови средства (визирам колбите за съживяване), но не това е начинът. Единственото, което ще постигнете по този начин е обратният ефект.

Ясно ни е на всички, че се стремите да направите продукт, който да се задържи на пазара години наред, но в момента това, което постигате е загубата на интерес от страна на играчите. Не смятаме, че е редно опитът, който получаваме след всяка битка да е прекалено малък, за да имаме стимул да играем и да вдигаме нива. А като се прибави към това и фактът от почти нулевия дроп, нещата започват да куцат сериозно. Радваме се, че все пак имплементирате нови идеи, като например Фракции, но за тези идеи е прекалено рано. Това, което фракциите правят в момента е да ни спират да обикаляме и да се радваме на всички зони. Тук е и моментът да внесем възражението си за това как точно вие въведохте "изборът" на фракция - автоматичен? Не беше ли редно първо да направите някакъв модул, да речем за гилдии, в които чрез гласуване от членовете на гилдията, да се избере към коя фракция ще бъде дадената гилдия? Кому беше нужно да ни лишавате от единственото право на човек в този живот - ИЗБОРЪТ!

Аз като лидер на гилдия Dark Order винаги съм се стремял да помагам на моите съозници винаги с каквото мога, но тези промени просто ме лишават от това право. Невъзможността дори да посъветвам някой в коя зона да бие е срамна за мен след тези промени. Затова, драги творци на ИХ2, искам най-искрено да ви помоля да спрете да слушате и да се водите по акъла на хора (играчи), чийто идеи, мнения и действия докараха ИХ1 до това, което е сега - запустяла игра, имаща шепа активни играчи с по 10000+ акаунта. В противен случай, ИХ2 ще последва нечуван упадък още преди да е започнала "официално".

Запитайте се като програмисти и дизайнери - вие МАСОВ продукт ли искате или ТРУДЕН?
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Подкрепям напълно :)

Неактивен nikolov66

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 55
  • Karma: +5/-3
    • Профил
Подкрепям напълно.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Подкрепям напълно.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
И аз, особено оная част със колбите, и загубата на време. Мисля че всеки влиза с надеждата да се забавлява и да разпусне, а не да се товари.

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Аз не съм от вашата гилдия,ама и аз подкрепям  :D

Неактивен Kjorn

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 10
  • Karma: +3/-1
    • Профил
Подкрепям.

Неактивен TheOne

  • “Beauty is an enormous, unmerited gift given randomly, stupidly.”
  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 78
  • Karma: +89/-61
  • Wrong Side Of Heaven
    • Профил
Записвам се и аз на страната на протестиращите :))) Давам срок до края на празниците да се оправят нещата щото иначе с викове мафия, върнете ни колбите и дропа право на този адрес: бул. „Цар Борис III“ № 1

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Аз не съм от вашата гилдия,ама и аз подкрепям  :D


Нищо, ние те чувстваме като свой....
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Чудих се в коя тема да пиша, но тази ми се струва най-подходяща предвид официалният подход от Dark Order. Първо: поздравления за ангажираността! Уважавам подходът и вашето мнение по всички точки.

Всички се опитваме да постигнем едно и също нещо - да направим ИХ 2 страхотна игра. Но както с всички неща има много различни гледни точки и най-вече много разлика с каква информация разполагаме ние (статистики за икономиката на целия свят) и каква вие (гледната точка на играча). Горе долу е като разликата между макро икономиката и микро икономиката... Това съвсем не означава, че която и да е страна е в грешка - истината много често е по средата.

Промените по дроп-а са за добро - въведохме кардинално нова логика, която е сериозно подобрение от старата използвана в ИХ 1 и ще ни даде възможност за много по-добро управление на тази част от играта. Когато казваме, че сме тествали, говорим за макро картинката, понякога обаче, това че математически всичко е ОК, съвсем не означава, че субективното усещане е ОК.. Но това е нещо, което се калибира с наблюдение и натрупване на повече информация. Когато се правят тези неща се налага да взимаме много и много решения на база малка извадка играчи и да се опитваме да екстраполираме как ще изглежда икономиката с хиляди играчи, играчи със сериозни финансови ресурси, играчи влагащи много време и т.н... Аз съм спокоен относно къде се намираме в момента и как се движим, защото не сме допуснали кардинални и необратими грешки, но ще продължим да  балансираме за да нагодим субективното усещане към макро рамката. (Между другото за да спра спекулациите - вдигнахме дроп-а на злато с 50%, другото не е пипано)

Относно Фракциите - не сте прави, че могат да чакат - те са в основата на играта и без тях всичко друго ще се окаже, че го правим без кръчмаря... Даже закъсняхме с тяхното пускане. Относно това, че в момента не можете да избирате... Мога да разбера, че донякъде е дразнещо, но все пак става дума за няколко дни - взехме решение, че е по-добре да пуснем модула с каквото имаме до момента и да видим как изглежда отколкото да чакаме още почти 2 седмици, след което тепърва да тунинговаме... А и самите вие би трябвало да се радвате, че виждате нещата по-скоро. Всичко, което написахте за правото на избор щеше да е вярно ако твърдях, че няма да имате такава опция.

За колбите за съживяване - не, не са основно място за монетризиране и ако си прочетете постовете ще видите, че сами го потвърждавате. (С това колко сте ползвали в ИХ1) идеята им е да се ползват основно в мултистепенни зони, но и хора за които не е проблем да си правят живота по-лесен. Ако постоянно умирате и трябва постоянно да пътувате означава, че имаме друг по-голям проблем - лоша дезигнация на зоните (кое е лесно кое не) и/или липса на достъпни зони... Което ще се оправя - със сигурност не е била такава идеята на тази опция.

Относно това кой прави дизайна на играта - екипът на Империя Онлайн го прави. Да, четем мнения, дискутираме предложения, но в крайна сметка ние правим дизайна и ние си носим отговорността за взетите решения - не се карайте помежду си за това - никой играч няма специално влияние над екипа.

И последо, относно ИХ 1 - ИХ 1 НЕ е провален проект - всъщност е точно обратното - ИХ 1 успя да задържи хиляди хора за изключително дълго време въпреки липсата на поддръжка и инвестиции! Причината да бъде оставен беше, че тогава надскочихме възможностите си и с много малък екип постигнахме изключително много - успяхме да вдигнем 3 амбициозни проекта... Но не преценихме, че поддържането им би изисквало поне утрояване на екипа, което към момента не беше възможно и се наложи да концентрираме усилия в най-големия си продукт - Империя Онлайн, докато не си разширим възможностите.. Е, отне ни известно време, но успяхме и сега екипът, който работи по ИХ 2 е повече от три пъти по-голям от този, който направи ИХ 1... Та.. Накратко казано - оптимист съм за бъдещето...

Играта ще е изключително МАСОВА, точка.

Поздрави,

Хаос


Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate'
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Ко' речи ;) Бах, а съм живал в Италия преди да дойда в Империя ;)
Споко, надеждата си е жива и ням анужда да я "оставяте", ама Хаос е прав - не е реалистично да реагираме на реакция базирана на 2 часа игра. Нормално е всяко нововъведение да се приема скептично или дори "враждебно" от потърпевшите... Няма да е така когато се види, че ддопът на предмети е намалял, но за сметка на това е станал по-качествен (поне такава е целта на новите формули зад шанса за дроп). Да, някои зони може и да ви се струват по-силни, но други реално са направени по-слаби. Това, частично се дължи на факта, че механиката ни за редки противници не реаботеше както е по дизайн. Сега редките противници са наистина опасни и трябва да се внимава с тях.
За колбите, баланса и т.н. Хаос каза достатъчно, за зоните също - ще има подходящи зони за всички.
И накрая, относно "ултиматума" да се оправят нещата до края на празниците... ами те са за всички, та не знам кой очаквте да ги оправи ;) Екипът на ИХ 2 е съставен от хора, а те имат семейства и близки и по празниците се опитват да са с тях. В Империя Онлайн сме се събрали хора с много ентусиазъм, готови да дава винаги повече, но все пак сме хора. Та, нека ултиматомите да са изразени в брой работни дни, а  ;) Че да може да реагираме адекватно.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Ултиматум няма, това не е част от официалното изявление на лидера на гилдията ни, моля да се придържате към него, нека се уважаваме взаимно. :)
« Последна редакция: Април 10, 2015, 12:17:34 am от Sophie »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Благодаря на всички включили се в темата и изразили своето мнение и най-вече подкрепа. Но само да вметна, че ултиматум ние не сме давали, няма и да дадем :)

П.С.: Надявам се, че няма да забравите въпроса с имената на гилдиите, след като отправих официално и лично съобщение на човек от екипа на ИХ2. Празници са да, но е хубаво да знаем, че все пак не сте забравили.
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!