Автор Тема: Ниво на рецептите паднали като плячка  (Прочетена 2771 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Witch

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 328
  • Karma: +99/-21
    • Профил
Ниво на рецептите паднали като плячка
« -: Август 16, 2009, 11:20:42 am »
Цитат
Нивата на предметите, които се изработват, могат да бъдат 3 в съответната занаятчийска категория.

Рецептите, които можете да купите от магазините, винаги изработват предмет, чието ниво се води "базово" за съответната Категория.

Рецептите, които падат като плячка, изработват предмети, чиито нива са по-високи от тези, които можете да изработите от рецепти, които сте купили от магазина.

Забележка: Бижутата нямат нива! Те имат само Категории!

По този начин получаваме следната категоризация:
.......

Занаятчийска Категория 3:

 - Рецепти, закупени от магазина, изработват предмети ниво 24
 - Рецепти, паднали като плячка, изработват предмети ниво 26 и 28
......

При битка в "Култът на мрачното море в Далечен бряг" ми падна рецепта 24-то ниво (прилагам картинка):


Въпросът ми е това проблем ли е или при положение, че героят ми е в по-висока категория, рецептата  може да е с базово ниво?

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Ниво на рецептите паднали като плячка
« Отговор #1 -: Август 16, 2009, 11:22:02 am »
Тя е базово ниво,ама ела я намери в магазина.
Може би 24 ниво падат само тези с странни имена.(различни от останалите)
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Ниво на рецептите паднали като плячка
« Отговор #2 -: Август 16, 2009, 11:23:37 am »
И рецепти ниво 22 съм намирал. Може и наистина да е бъг, а може да са искали да кажат, че 26 и 28 само в битка се намират.

Неактивен Witch

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 328
  • Karma: +99/-21
    • Профил
Re:Ниво на рецептите паднали като плячка
« Отговор #3 -: Август 16, 2009, 11:38:44 am »
И рецепти ниво 22 съм намирал. Може и наистина да е бъг, а може да са искали да кажат, че 26 и 28 само в битка се намират.

26 и 28 ниво наистина се намират само в битка. Въпроса е дали от битка трябва да падат рецепти с базово ниво.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Ниво на рецептите паднали като плячка
« Отговор #4 -: Август 16, 2009, 11:51:08 am »
Извинявай, че ти обръщам темата на чат малко, но се сетих и друго- когато падне рецепта за амулет/пръстен, понякога я изписва като ниво 22. Може би е само формалност (бижутата имат само категории), но така пък гамата от "четни" рецепти е пълна.
Преди бях питал нещо за предметите като обща информация и ми отговориха, че плячката е от категорията на врага, но не може да надвишава нивото му (т.е при битка в зона с врагове ниво 23-26 плячката може да е от ниво 20 до ниво 26, сигурно влияе и на рецептите).

И един страничен въпрос-предложение: има ли начин в битка да падат и рецепти ниво 9,19,29,..., 49,50, ако ще да са разпръснати само в най-тежките зони.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Ниво на рецептите паднали като плячка
« Отговор #5 -: Август 16, 2009, 12:04:53 pm »
Утре ще кажат. Максималното ниво на плячката зависи от диапазона на нивата на опонентите в зоната основно.

HAMELEON

  • Гост
Re:Ниво на рецептите паднали като плячка
« Отговор #6 -: Август 16, 2009, 12:09:07 pm »
Не съм сигурен дали е бъг или не, но на мен току що ми падна рецепта за подсилен кожено-костен лек шлем ниво 22 при битка с еретици 29 ниво. Същата вече съм я научил ,но е 24ниво,а на всичкото отгоре ми изписва ,че за тази рецепта нямам нужния опит!!!

Неактивен Lenovo

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 66
  • Karma: +11/-28
    • Профил
Re:Ниво на рецептите паднали като плячка
« Отговор #7 -: Август 16, 2009, 12:28:13 pm »
май ще сгреша ама ще пиша малко извън темата

а въпроса ми е малко тъп

от къде има най голям шанс да падне рецепта ?

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Ниво на рецептите паднали като плячка
« Отговор #8 -: Август 16, 2009, 12:43:21 pm »
В битка с хуманоиди.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Witch

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 328
  • Karma: +99/-21
    • Профил
Re:Ниво на рецептите паднали като плячка
« Отговор #9 -: Август 16, 2009, 01:04:59 pm »
Извинявай, че ти обръщам темата на чат малко, но се сетих и друго- когато падне рецепта за амулет/пръстен, понякога я изписва като ниво 22. Може би е само формалност (бижутата имат само категории), но така пък гамата от "четни" рецепти е пълна.
Преди бях питал нещо за предметите като обща информация и ми отговориха, че плячката е от категорията на врага, но не може да надвишава нивото му (т.е при битка в зона с врагове ниво 23-26 плячката може да е от ниво 20 до ниво 26, сигурно влияе и на рецептите).

И един страничен въпрос-предложение: има ли начин в битка да падат и рецепти ниво 9,19,29,..., 49,50, ако ще да са разпръснати само в най-тежките зони.

Задавах въпрос за нивата на бижутата и Отон ми отговори, следното:
Цитат
Нивата на рецептите на бижутата имат по-скоро служебни функции.
Необходимо е да им сложим нива, в съответните категории, за да разбира системата дали да ги генерира за продажба в магазините или да ги пуска като плячка от убитите чудовища.
По този начин спазваме логиката за нивата на предметите, които се изработват от рецепти, която съм обяснил в раздел "Новини".


Rayh

  • Гост
Re:Ниво на рецептите паднали като плячка
« Отговор #10 -: Август 16, 2009, 04:17:08 pm »
по мое наблюдение рецепти от битки падат всякакви както 24 26 28 към момента и не мисля че това е проблем  :)

въпрос на шанс и луд късмет

може би текста трябва да се оправи а може и да има проблем с рецептите в петък на мой съотборник му падна рецепта без име само с номер пишеше 28 ниво оръжейник а тя била 34 за щит  ;D както и да е може би утре като пуснат синхронизация ще се наместят нещата  :)
« Последна редакция: Август 16, 2009, 04:22:00 pm от Rayh »

Неактивен Witch

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 328
  • Karma: +99/-21
    • Профил
Re:Ниво на рецептите паднали като плячка
« Отговор #11 -: Август 16, 2009, 06:04:53 pm »
Знам,че се отклонявам от темата,но можеш ли да ми кажеш там много силни ли са ? Аз дали ще мога да се справя там сам ... Призрачен ловец с лък и с нормално облекло(няколко редки)

Кое ниво си? Това на картинката е призрачен преследвач с копия и щит, 34-то ниво.

Неактивен Marianeca

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +13/-17
  • Kyokushin - The ultimate truth!
    • Профил
Re:Ниво на рецептите паднали като плячка
« Отговор #12 -: Август 16, 2009, 06:06:54 pm »
Знам,че се отклонявам от темата,но можеш ли да ми кажеш там много силни ли са ? Аз дали ще мога да се справя там сам ... Призрачен ловец с лък и с нормално облекло(няколко редки)

http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=2980.0

Разгледай тая тема и ще разбереш че най-вероятно си обречен. Аз неска се пробвах там и ме размазаха само на първата битка с пълна кръв и дух но може би беше за това че ми се паднаха 29 ниво. Но както и да е не оспях да убия нищо май.
"Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен."

Алберт Айнщайн

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Ниво на рецептите паднали като плячка
« Отговор #13 -: Август 17, 2009, 10:09:38 am »
Моля проблема да бъде разгледан, определено има бъгави рецепти с ниво неотговарящо на името им.

И не използвайте тази тема за да давате съвети на някого, не е това целта и !