Автор Тема: Рецепти  (Прочетена 4457 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Рецепти
« -: Май 14, 2015, 10:43:57 pm »
Кога точно е пуснат скрипт за осакатяване на легендарни и редки рецепти, и защо играчите не са уведомени за това? Извинявам се предварително, ако някъде вече е публикувана подобна информация.
ДД

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Рецепти
« Отговор #1 -: Май 15, 2015, 07:38:37 am »
Промени, направени в играта преди малко:

Активиран екран плащания. Може да го достъпите чрез клик горе в средата на UI. Можете да сте спокойни, че ще се отнесем изключително отговорно към всякакви евентуални проблеми с тях
По-рано следобяд бе трансферирана репутацията от всички магазини в дадените провинции към новата репутация на база провинция. По правилата за diminishing returns
Поправен проблем с показване на едни стойности на предмет преди изработка и раздадени различни след нея
Поправена постоянно светеща иконка на склада дори при липса на предмети в него
Поправен проблем с неработещо взимане от гилдово хранилище
Добавена индикация кои зони са изчистени още на изглед провинция
Добавена индикация под формата на въпросителна към зони, в които има стъпка от приключение за изпълняване
Дребни поправки по визуализацията на репутацията в магазините и глобалната карта
Оправена визията на къщата на наемници при разпуснати всички такива
Визуални промени по баровете със занаятчийски опит
И аз не разбрах какво имат предвид с този текст, но по-късно ми стана ясно. Много съм разочарован, че занаята няма никакъв приоритет. Честно казано започна да ми дотяга да хабя точки в зоните. То да беше поне малко по-трудно а сега влизам и започвам да стрелям с затворени очи  :(
« Последна редакция: Май 15, 2015, 07:53:50 am от helllfire »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Рецепти
« Отговор #2 -: Май 15, 2015, 08:25:29 am »
Както бяха, можеха да се нарекат легендарни рецепти. Сега не стават за нищо.
А за зоните не ми се коментира. Писах няколко пъти за тази сложност и никой не си взе бележка :)
ДД

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Рецепти
« Отговор #3 -: Май 15, 2015, 10:23:08 am »
Това, че ти нямаш проблеми със зоните не значи, че другите нямат. Все пак не е редно цялата игра да се съобразява само с твоите желания, нужди и интереси. Надявам се не се засягаш :)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Рецепти
« Отговор #4 -: Май 15, 2015, 01:30:14 pm »
Всички сме на равна нога. Текущо нямам проблеми, защото съм по-високо ниво. Скоро и вие няма да имате. Дропът е еднакъв за всички, а ролята на уменията на наемниците все още е несъществена. Не се изисква нищо особено, освен малко време човек да си екипира човечетата. А сега се печели добре.
ДД

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Рецепти
« Отговор #5 -: Май 15, 2015, 02:01:42 pm »
О не ме разбирай и аз нямам проблеми, но пък защо да завишаваме трудността при положение, че не всички могат да се нагодят. Още веднъж ще пробвам да си прокарам идеята с въвеждането на избор от страна на играча на степен на сложност под някаква форма. Easy, normal, hard и вече съответно наградите да са съобразени със степента на сложност, т.е. ако искаш да си най-голямата бабанка, избираш хард и биеш нещо с 10хиляди кръв в 4 категория  ;)

Най-общо са така нещата в моите очи, не знам дали екипът ги вижда така обаче.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Рецепти
« Отговор #6 -: Май 15, 2015, 02:27:51 pm »
4. Сложност на игра срещу NPC.
Играчът да може да избира във всеки един момент на каква сложност да играе. По-голямата сложност
евентуално ще води до повече ползи за играча, основно в награден аспект и дроп на предмети.

Само дето не пожелаха. Но се радвам, че мислиш като мен :)
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Рецепти
« Отговор #7 -: Май 15, 2015, 04:23:54 pm »
Не всичко е въпрос на "пожелаване" - има приоритетни задачи, които чакат да бъдат затворени. Не си затваряме очите за ничии предложиения, просто само част оттях ще можем да удовлетворим и то когато им дойде времето.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Рецепти
« Отговор #8 -: Май 15, 2015, 05:27:55 pm »
То това не е дори задача. Проста промяна на логическа формула за генериране на противници е. По-сложното е с автокорелацията. А и не би следвало да се подразбира, че всички зони трябва да могат да бъдат преодолявани. Здраве да е. Времето ще покаже, че съм прав :)
ДД

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Рецепти
« Отговор #9 -: Май 15, 2015, 08:13:24 pm »
Няма как да стане такова нещо. Не и в масивна мултиплеаър игра.. Светът в играта е за всички и всички споделят ресурсите. Няма как да има настройки важащи само за един играч във споделен свят.  (или поне го намирам за безумно на около 1000 нива) Различните трудности ще си се постигат с различни зони - една е лесна, друга трудна.. не може да има една и съща зона лесна и трудна според настройката - това чупи на фундаментално ниво идеята за споделен единен свят.

В момента имаме А проблеми с високите нива заради ненаселени зони и Б най-вероятно не добре балансирани съществуващи такива. Тези проблеми ще бъдат отстранени постепенно с навлизането на повече играчи, добавяне на нови модули и наблюдение на баланса.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Рецепти
« Отговор #10 -: Май 15, 2015, 08:19:15 pm »
Аз визирах текущото обитаване на зоните. Дори да изключим автокорелацията, може сложността да се движи по доста по-стръмна функция - от много лесни противници - до много трудни, в рамките на 10-15 зони. Така няма да има недоволни и ще има предизвикателство.
Друг вариант, който също е изпълним, е да нараства сложността в дадена зона с всяка вълнА. Чувствително да нараства. Така също няма да има недоволни и ще има предизвикателство. Дано да съм бил полезен.
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Рецепти
« Отговор #11 -: Май 15, 2015, 10:43:06 pm »
Да, сложността и в момента нараства, но с малък % на всяка вълна. Работи се и по нова логика за генериране на създанията според конкретна сложност, което ще ни позволи да правим изключително гъвкави бойни зони, а и ще промени кривата на сложността в по-балансирана и вярна такава. Тогава ще има зони за всички. А и да не забравяме предстоящите специализации, които няма да дадат нови умения само на героите, но и на противниците, а това ще промени играта доста.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Рецепти
« Отговор #12 -: Май 16, 2015, 02:03:34 am »
Аз предлагам да прескочите к5, и да пуснете направо к6, за играчите к5, на които им е лесно в к4 ;D

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Рецепти
« Отговор #13 -: Май 28, 2015, 12:05:33 pm »
Гледам, че рецептите са върнати с показатели, каквито бяха преди да отворя тази тема. Така ли ще останат или ще има още промени?
ДД

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Рецепти
« Отговор #14 -: Май 28, 2015, 01:54:28 pm »
Дай пример, че не знам за какво говориш относно рецептите?