Автор Тема: Кметство/Репутация  (Прочетена 2570 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Кметство/Репутация
« -: Май 20, 2015, 09:43:00 am »
Не ми е ясно следното, каква е функцията на тези в съвета и 3-мата с най-голяма репутация? БИхте ли разяснили малко повече, каква е идеята на тази сграда и какво ще се случва от тук натам по нея. Благодаря :)

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кметство/Репутация
« Отговор #1 -: Май 20, 2015, 12:25:21 pm »
За момента само следим репутацията и даваме индивидуални бонуси.
Подреждането по репутация в кметствата все още не дава допълнителни бонуси, но ще дават. Включително ще дават и някои допълнителни опции за контрол на поведението на цялата Фракция.... Но ще трябва да се почака за това, тъй като си е по-големичък модул.

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кметство/Репутация
« Отговор #2 -: Май 21, 2015, 08:39:49 am »
А какви са начините за покачване на репутация освен от задачи в таверната? Защото в момента само в Харода имам положителна репутация и никъде няма другаде задачи нито по таверните нито по магазините, приключения също няма, никъде другаде във втора. Ако някак кача репутация има ли възможност да започнат да дават задачи и приключения?

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Кметство/Репутация
« Отговор #3 -: Май 21, 2015, 09:32:44 am »
Мисля че преигравате и с тая репутация. Сега се оказва, че ще се санкционира отрицателната репутация - по-скъпо лечение, по-скъпа поправка, и кой знае още какво! Контрол на поведението на цялата Фракция - реално може да ме изритат за дето не изпълнявам приключенията и задачите! А ако съм майстор, или обирджия? Или, каквато е ситуацията в момента - няма никакъв келепир от тия задачи. Приемам всичко, и си бия където имам сметка, ако нещо съвпадне със задача - добре дошло. Който иска да обикаля и да ги изпълнява, да печели бонуси - по-добри предмети, пагони, купи и всякакъв вид потупвания по рамото, ама да ми орязвате от функционалността на играта, като да нямам рецепти за инструменти по магазините да речем, не е редно. С други думи, да има ползи за тези които изпълняват, но да няма вреди за тези които не изпълняват, не ни задължавате.

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Кметство/Репутация
« Отговор #4 -: Май 21, 2015, 09:35:12 am »
За момента само следим репутацията и даваме индивидуални бонуси.

Хъх и какви са те, защото аз все още не съм получил нищо, или може би орязването на рецептите е бонус  *hihi*

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кметство/Репутация
« Отговор #5 -: Май 21, 2015, 09:56:06 am »
Те са си общо за репутация на всички - подобрява цените в магазините, покачва нивото на рядкост (възможността за генериране) на предметите, както и на наемниците и т.н. Скоро ще има екранче, което да обяснява всички бинуси при различните нива на репутация.

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Кметство/Репутация
« Отговор #6 -: Май 21, 2015, 10:11:36 am »
Супер ще е това с обяснението, ще бъде полезно за всички. Ще си позволя да препоръчам, ако е възможно да се помисли и за визуализиране на шанса за копаене на ресурс. Сега с тези барчета е малко неясно, защото ако приемем че двете крайности са съответно 0 и 100 следва средата да бъде 50%, но дали 2 и 4-тия бар са съответно 25% и 75%... малко е неясно. Също така когато вдигнеш ниво също не е много ясно какво се случва, да можеш да изкопаеш х2, но дали това влияе и на шанса за изкопаване? Ще е добре да обърнете внимание и на това, когато имате време. Поздрави.

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кметство/Репутация
« Отговор #7 -: Май 21, 2015, 11:29:46 am »
Ще поработим и над екрана за копаене, обработка и крафринг, но на по-късен етап - за сега поне работят и приоритет са ни по-неработещите екрани.

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кметство/Репутация
« Отговор #8 -: Май 21, 2015, 12:45:11 pm »
А и друго, като гледам всяка провинция има отделна репутация все едно те са абсолютно независими една за друга. Ако ти примерно в едната провинция си цар или велик престолонаследник, везир или губернатор, то ако се разходиш и отидеш в съседната провинция ставаш никой, там никой не те знае, не те познава, сякаш това са отделни светове, които нямат връзка

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Кметство/Репутация
« Отговор #9 -: Май 21, 2015, 01:19:37 pm »
Да, като в древни времена в градовете-държави, много интересно и добре замислено...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!