Автор Тема: Втори впечатления  (Прочетена 7007 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Втори впечатления
« -: Юни 08, 2015, 08:54:40 am »
Лично на мен играта вече не ми харесва (като цяло), защото това, което се случва, е по-срамно и от кървавия кристал в предишната версия. А и не само. Очевадно ниско започва да става съотношението мозък/джоб.
Няма абонаменти (например, пътешественик).
Няма свободен пазар на диаманти, който беше основен фийчър в предишната версия, и приет от играчите много добре.

Нещо нямам вече хъс за игра. При вас как е? Харесва ли ви играта в текущия вариант? Препоръките заглъхват, но все още играта може да бъде спасена. Като например, да няма как играч да си закупи легендарен или епичен инструмент все едно си закупува прясно мляко.
ДД

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Втори впечатления
« Отговор #1 -: Юни 08, 2015, 09:37:09 am »
Склонен съм да се съглася с теб. Голяма скука ме налегна за която си има много просто обяснение - липсва основни неща, които според мен трябваше отдавна да са стартирали.
От опита ми с някои топ игри в момента знам, че дори и всичко да е налице пак и трябва поне година за да станат това което са. Както и да е. Към вторите впечатления:
+ Огромна разлика в технологично отношение спрямо стария събрат.
+ Иновативна и интересна система за занаята с добър потенциал.
+ Липса на абонамент(аз това лично не го харесвам, но предполагам, че на новите попълнения ще им хареса)
+ Неангажираща игра. За 15 минутки на ден стигат да изразходиш точките.
-  Абсолютна липса на PVP интеракция между играчите.(това е най-големия минус и без него никога няма да стане. Едно от нещата което трябваше вече да е налице)
-  Туториала се чупи. Всяко негово счупване е един клиент по-малко. (пр: преди месец пуснах ИО след 7 години да видя къде са. туториала се счупи на 33-та стъпка и до там. Повече няма да вляза естествено)
-  Логичния въпрос който сигурен съм всеки си задава -  Какво да правя след като изиграя точките за 15 минути? Отговора е - нищо!( за това също е виновно PVP-то и куестовете)
-  Най-силното им занаята не върви. Липсата на нужда от по-добра екипировка го обрича. Затова пак са виновни липсата на PVP-то и сложни зони от верижни куестове.

Оптимизмът ми е голям, но скуката го топи със всеки изминал ден.

Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Re: Втори впечатления
« Отговор #2 -: Юни 08, 2015, 11:57:01 am »
Не знам как издържахте до тия големи левели ,аз съм 31 и вече ми е пълна каша тая игра..:) Няма дроп,няма злато,в занаята е пълна трагедия със тия инструменти,тъпнята със наемниците е невероятна.Репутация- тинтири минтири. :D Не знам кой тепърва прохождащ в дебрите на' героя' ще издържи повече от една седмица...а целта може би е да стане по голяма масовка за да е интересно..?
Отивам да си цъкам в старата версия.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Втори впечатления
« Отговор #3 -: Юни 08, 2015, 12:21:03 pm »
 Прекалено напред гледа доста народ.От както започнахме новата версия се скъса сума ти и народ да драпа напред.Заради усещането да бъде на върха,и че първи е видял или се е сдобил с нещо което другите не са го направили.Както и че искат първи да са рестартирали героите и да започнат на чисто с една идея,че са по-добри от останалите.Това мислене е изцяло погрешно.Само битки и куестове се правят,а останалите елементи от играта Ви останаха на заден план.Когато си на върха е доста самотно,когато нямаш сподвижници или в случая няма кой да прави хубави изработки за нивото Ви.Понеже колкото и злато да имате то Вие няма къде да го оползотворите.Пречи Ви също и цвета на предмета,а не самите бонуси които дава даден предмет.
 Аз лично от както влязох с основния си герой в 4-кат и за минута не съм спирал да се занимавам със занаята.Почти съм убеден,че и други гилдии се занимават интензивно със занаята.Затова на пазара с ресурси липсва материала.Мазохистите пардон Занаятчиите работят на пълни обороти за да изкараме хубави изработки,но няма кой да захрани пазара с ресурси и от там...става все по-бавно самото развитие на занаята.Вярно си е,че липсва 2-рата специализация,замъците,бойните зони,ордените и т.н.Изключително трудно е да се движат паралелно плячкосването и занаята в играта.Като се опитват да не изкривят икономиката на света.
 С оглед на това,че силата стана основен фактор в обличането на наемници и герои.Да се използва екипировка по-ниско ниво всъщност не е лоша идея.Понеже изискват по-малко сила и дават повече бонуси за сметка на бронята.Единствено само оръжието търпи промяна със всяко следващо ниво.От там и да поддържаш репутацията си в ниската категория е всъщност +. По-добри предмети ще генерират магазините и по-добра екипировка за наемниците.Изключение са само таверните и магазините за оръжия.Тях само в новата категория се търсят и сменят.

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Втори впечатления
« Отговор #4 -: Юни 08, 2015, 01:33:28 pm »
И на мен не ми харесва, да не кажа даже почти нищо не ми допада.

...Липсата на нужда от по-добра екипировка го обрича. Затова пак са виновни липсата на PVP-то и сложни зони от верижни куестове. ... Пак ще спомена коравият войн от К.4 дето беше в ИХ 1, ако тук има един такъв, които да ти дава някъв епичен чук К5 , ама истински епичен а не като тея бози в магазина за по 500 диаманта, ще видиш как всичко ще тръгне. Всеки ще се бори да го бие тоя юнак и да почне с летящ старт к.5.

Както някой друг каза прекалено много джоб, вдигнал съм си репутацията на макс и автоматично всичко в магазина ми иска диаманти, ако пък реша да не я вдигам тази репутация су гледам само бели работи, нулев баланс в това ествество.

Нямам си идея, как са нещата в туториала, но ако неможете да го нагодите вече 5 месеца, за какво има да си говорим повече, вярно че няма Ит-та в България и се взема на кило в момента, ама айде моля ви по тоя туториал трябва да работите поне от януари...

Наблегнете на основните работи, направихте някакви фракции дето още повече спъват играта, поканил си иргач, приятел, искаш да го джойннеш в гилдията и опа греда, той бил в друга фракция... еми ГГ... идеята се чупи.

Айде стига толкова  *hihi*

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Втори впечатления
« Отговор #5 -: Юни 08, 2015, 05:50:46 pm »
Прекалено напред гледа доста народ.От както започнахме новата версия се скъса сума ти и народ да драпа напред.Заради усещането да бъде на върха,и че първи е видял или се е сдобил с нещо което другите не са го направили.Както и че искат първи да са рестартирали героите и да започнат на чисто с една идея,че са по-добри от останалите.Това мислене е изцяло погрешно.Само битки и куестове се правят,а останалите елементи от играта Ви останаха на заден план.Когато си на върха е доста самотно,когато нямаш сподвижници или в случая няма кой да прави хубави изработки за нивото Ви.Понеже колкото и злато да имате то Вие няма къде да го оползотворите.Пречи Ви също и цвета на предмета,а не самите бонуси които дава даден предмет.

Не бих го казал по-добре! Поклон!

Аз лично не мога да разбера за къде аджеба са се забързали всички с тия нива? Какво като вдигнете 60 ниво? И после?! Отдавна трябваше да е въведена опция за максимално достигане на ниво до 40то ниво, според мен! И сега тия дето бързат, все едно някой ги гони, какво следва за тях? Да седят и само да се оплакват, че им е скучна играта, защото все още нищо няма и не отговаря на тяхното ниво... ами не става така!


Почти съм убеден,че и други гилдии се занимават интензивно със занаята.Затова на пазара с ресурси липсва материала.

Почти сме на епици вече :)  Ако можехте да видите чата на гилдията ни, всичко живо работи и всяко съобщение е зов за доставка на материали *hihi*

Определено липсват наложени вече основни неща от предишната версия, на които всеки е свикнал, разчита и уважава! Пускате нови зони ? Ок, похвално, браво на вас! Ама да прекварваме всички ежедневно по 2 часа в разходки от зона в зона... ами да видим колко човека ще издържат. За мен лично времето е лукс и не мога да си позволя такива походи. Изобщо не виждам причина в момента да подкрепям по какъвто и да е финансов начин хората стоящи зад направата на играта! За какво да използваме безбожно скъпите диаманти?! За някакви смешни чукове и рецепти от магазините ли? Пак си помислете...

Репутацията... какво да кажем за репутацията? Абсолютна недомплъвка! Кой ви даваше зор да я имплементирате в такова окаяно състояние? Какви са тези глупости по дадените зони с кметството, индикиращо за хората с най-голяма репутация? И кел файда? Да седят там за чест и слава? Член на събранието и не знам си какви още щуротии... колегата точно си го каза -  тинтири-минтири! Въобще не виждам смисъл да се вдига репутация за дадена зона!

Занаята е под всякаква критика! Има огромен потенциал, но до там! Рецепти могат да се набавят само от магазините срещу диаманти и то при достигната определена репутация. От много време насам не съм виждал дроп на рецепти, да не говорим за сини/жълти такива. И не ми казвайте, че съм карък, цяла гилдия ли да е карък?! Другото което е, при самите изработки не работи опцията при достигнатото ниво на занаят да се получава един атрибут на максимална стойност, добре замислено, но реално не е изпълнено! Също така изработки от обикновени/превъзходни рецепти стават 100 пъти по-добри от изработки от редки/жълти рецепти (при положение, че жълтата рецепта не е една от онези, които всички имаме, изискваща шлифована перла!!!). Друго - при някои рецепти за кожени изделия се наблюдават доста изцепки - изискват не малко количество стомана?!

А фракциите... голяма глупост! Пишат ти някакви хора, които искат да се присъединят към твоята гилдия... да ама не! В 98% от случаите се оказва, че са от различна фракция и няма как да стане, а завалийките реално няма как да си сменят фракцията. Както и да е, няма да навлизам повече в темата за фракциите, писал съм по нея преди не малко време, но мерки и до ден днешен не са предприети.

Сигурно има и много други неща, за които не мога да се сетя в момента. Разчитам другите колеги да ги кажат, включвайки се в тази тема.
« Последна редакция: Юни 09, 2015, 06:09:04 am от Drakuss »
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен bl00dbeast

  • PUH
  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 47
  • Karma: +78/-48
  • BloodBeast
    • Профил
Re: Втори впечатления
« Отговор #6 -: Юни 08, 2015, 09:11:46 pm »
Ами тогава да заформим една стачка, аз пък съм недоволен от факта, че изпратих две покани през фейса и новите акаунта са от друга фракция.
Съществувай днес.

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Втори впечатления
« Отговор #7 -: Юни 08, 2015, 11:01:41 pm »
Първо да благодаря за темата. Вярвам, че ще ни е изключително полезна, пък било то и като мокър шамар за отрезвяване ;)
Да успокоя за проблема с фракциите, че е плануван с приоритет да се реши - поканените от вас хора ще попадат в същата фракция.
Да, съгласен съм, че доста неща не се получиха както са планувани и като единствено оправдания на дизайн екипа мога да кажа само, че и ние нямахме идея как ще се получи преди да го видим  в играта - не е реално да се очаква всичко да се предвиди на хартия и да пасне идеално при комплексна игра.
Позитивната част от това е, че има много насоки, кото лесно могат да се променят - включително и монетизационната ни политика - под ваше влияние. Колкото и да ви изглежда невероятно, ние наистина ценим и следим вашето мнение. Дали успяваме да реагираме адеватно и навреме на вашите желания е друг въпрос. Това е проблем първо на време за имплементация и плануване, както и на конфликти с нашия дизайн.
Да ви призовавам да сте по-търпеливи би било глупаво и несериозно - ние сме тези, които трбява да ви доставят максимално скоростно качествени нови фичъри в играта. Няма да успем да го направим със скоростта, която ви се иска - факт, който няма как да игнорираме и ако ви обещаем нещо друго, ще е чиста форма на популизъм.
Това, което мога да ви обещая (лично поне) е, че няма да пропуснем нито едно от вашите мнения и препоръки, и ще се постарая да ви отговоря адекватно защо някои от вашите желания няма да видите в играта. Това обаче не значи да не ни съветвате, критикувате и дори хулит, когато сме ви ядосали - вие сте тези без които играта не може. Аз съм заменим, програмистите ни са заменими, всеки от вас, вероятно също, като индивидуален играч, но вие, като играчи сте ядрото на играта и без вас всичко друго е абсолютно напразно усилие.
Та, така де - това че сте недоволни е ясно! Да чуем сега конкретни искания. Какво е това, която първо искате да видите в играта?
- PvP;
- Специализациите след 35-то ниво;
- По предизвикателни куестове;
- Някакви промени по бойната система:
- Някакви промени по крафтинг системата;
- гилдийни опции;
- друго?

Вие сте!
« Последна редакция: Юни 09, 2015, 01:23:59 pm от BatGojko »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Втори впечатления
« Отговор #8 -: Юни 08, 2015, 11:18:56 pm »
1. Качване на сложността на NPC по много стръмна функция. Което означава - 1-2 зони, където ще можем да оцелеем. Който иска повече - ще майстори.
2. По-предизвикателни приключения.
3. Свободно търгуване на диаманти<->златни монети. Както беше във версия 1.
4. Ограничаване на продажбата на предмети в аукциона. Например, до 20. Както беше във версия 1. Който иска повече - да се качва и таксата.
5. Легендарните и епични инструменти и рецепти да са само като награда от т.2. По-натам може да са функция на развитието на гилдиите.
6. Ако ще има бонус за наемници при репутация над нормалната - да бъде като брой точки. Сами да композираме наемниците. Вие ще решите за теглото на уменията им (колко точки ще черпи всяко ниво от дадено умение).
7. Помислете за повече неща да са на основата на лично решение на играч.
8. Да има временни бонуси за закупилите диаманти. По-висок шанс за майсторене. Повече опит в зони и т.н.
9. Приключенията по т. 2. да могат да се разклоняват или поне да се предлага избор на всяка стъпка между воюване или крафт.
10. Наградите, а изобщо дропът, да се направят функция от това, доколко кръв и дух е съхранило партито след битката.
11. Ниската репутация към дадена фракция да води до по-сложни за отстраняване NPC в зоните към провинциите на фракция.
12. Точки 1 и 2 да са въпрос на избор. При влизането в зона да се избира сложността.
ДД

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Втори впечатления
« Отговор #9 -: Юни 09, 2015, 06:18:55 am »
2,1 и 3

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Втори впечатления
« Отговор #10 -: Юни 09, 2015, 08:07:21 am »
Лично аз, не съм съгласен с наказанията от ниска репутация, това вече го писах някъде. При висока репутация към мирното население, е редно да имаш ниска към бандитите и зверовете. При ниска към дадена фракция, е редно цялата сволач и утайка из района да ти симпатизира, а не да са ти по-трудни.

По 10-та точка не съм много на ясно какво иска да каже Питх, в каква посока да върви дропа ако си съхранил партито? И трябва да се има в предвид с колко наемника си бил, защото аз мога да махна двама за да ме одрънкат повечко, ако това ще означава по-трудна битка –> по-добър дроп.

Епичните инструменти ако ще се вадят от магазините, да останат поне при майсторите. Аз не съм виждал още такъв инструмент, и не съм сигурен като в старата версия ли работи, или просто си дава по-висок процент. Ако е второто, не виждам причина притеснение.
По останалите съм на 100% съгласен, и добавям:

13. Пътешественик.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Втори впечатления
« Отговор #11 -: Юни 09, 2015, 08:38:31 am »
10-а точка означава по-малко дроп, ако едвам си оцелял. Тя би стимулирала влизането с повече наемници в битка.
ДД

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Втори впечатления
« Отговор #12 -: Юни 09, 2015, 09:17:22 am »
Ами точно обратнот трябва да е - трудна битка - горяма награда. Защо иначе да троша луди пари за ремонти, лечение и чтрибути. Ти можеби искаш да се ограничи бързото качване на опита, ама това си е работа на екипа. Само за сравнение, за 39 ниво ми иска 100 000 опит, аз за 40-то - 106 000 ??? Що за стъпка е това?

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Втори впечатления
« Отговор #13 -: Юни 09, 2015, 09:25:55 am »
Не, имах предвид да падат повече неща, ако си останал невредим. Това не корелира задължително с битката по отношение на трудност. За най-развитите и най-малко ранимите - ще има най-големи награди. Представи си, например, че всички от твоите спътници са умрели, а ти кървиш. Колко неща ще задигнеш по този начин? ;)
А опитът ще се ограничи по съображения от играча, когато го постави на кантар срещу дропа :)
ДД

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Втори впечатления
« Отговор #14 -: Юни 09, 2015, 09:35:01 am »
10-а точка означава по-малко дроп, ако едвам си оцелял. Тя би стимулирала влизането с повече наемници в битка.
Не. Няма никакъв смисъл от това. Ако искаш повече дроп и злато влизаш с повече наемници, които ти го предоставят, но съответно губиш опит. Наградата си е една за всички без значение колко са силни, с колко наемника бият или колко разходи правят. Важна е победата.
1. Качване на сложността на NPC по много стръмна функция. Което означава - 1-2 зони, където ще можем да оцелеем. Който иска повече - ще майстори.
2. По-предизвикателни приключения.
3. Свободно търгуване на диаманти<->златни монети. Както беше във версия 1.
4. Ограничаване на продажбата на предмети в аукциона. Например, до 20. Както беше във версия 1. Който иска повече - да се качва и таксата.
5. Легендарните и епични инструменти и рецепти да са само като награда от т.2. По-натам може да са функция на развитието на гилдиите.
6. Ако ще има бонус за наемници при репутация над нормалната - да бъде като брой точки. Сами да композираме наемниците. Вие ще решите за теглото на уменията им (колко точки ще черпи всяко ниво от дадено умение).
7. Помислете за повече неща да са на основата на лично решение на играч.
8. Да има временни бонуси за закупилите диаманти. По-висок шанс за майсторене. Повече опит в зони и т.н.
9. Приключенията по т. 2. да могат да се разклоняват или поне да се предлага избор на всяка стъпка между воюване или крафт.
10. Наградите, а изобщо дропът, да се направят функция от това, доколко кръв и дух е съхранило партито след битката.
11. Ниската репутация към дадена фракция да води до по-сложни за отстраняване NPC в зоните към провинциите на фракция.
12. Точки 1 и 2 да са въпрос на избор. При влизането в зона да се избира сложността.
edit:
1. Зоните са много добре в момента ако си им на нивото. Има си и тежки и лесни.
2. ДА
3. Това само те могат да си го решат.
4. Нямам опит
5. НЕ, всеки трябва да има възможност да си ги закупи от магазина при налична репутация и диаманти. Да, бих искал да са част от приключение.
6. ДА. Щяха да са с рядкост, но така и не го видяхме реализирано.
7. Силно препоръчително, но пък те винаги от това са се ръководили.
8. ДА. Покупката на пакет може да предоставя  ресурс за съответното ниво, както и безплатни активирания на +100 енергия. Варианта да ми изсипят 2000  енергия е абсолютно неприемлив.
9. ДА. Приключението трябва да е основано на на лични предпочитания и решения, които да го конструират.
10. НЕ. вече обясних, има си добра механика и без това.
11. Не виждам логика между противникова фракция - npc. Може и да има аз просто не я виждам.
12. Беше отхвърлено и с право, Обикновенните зони трябва да си останат фиксирани. Друг е въпроса за индивидуално изградено приключение.
« Последна редакция: Юни 09, 2015, 09:54:25 am от helllfire »