Автор Тема: Някои проблеми  (Прочетена 9564 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Някои проблеми
« Отговор #15 -: Юни 28, 2015, 11:30:19 am »
Не говорех за платените опции,а за разликата  във времето за генериране точките.100 точки се генерират за 25ч.А 24 точки за 6ч.Няма нищо общо с това до колко точки можем складираме.Просто дадох пример за старата до колко можем складираме.Въпроса е,че на ден тук мога да изкарам по-малко кюлчета отколкото в старата версия.Тук за ден изкарвам 120.В старата ще са 240 в рамките на 1 ден.

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Някои проблеми
« Отговор #16 -: Юни 28, 2015, 02:59:01 pm »
Само на мен ли най-големия проблем ми е че натискам бутона напред от 3 месеца и нищо друго ? Вече почва да писва сериозно, още малко ще ми потрае търпението.

Бате това е адски досадно даааааааа  >:( >:( >:( Вземете измислете нещо за това, адски смотано е да кликаш на един и същи бутон само

А да вкарайте и опция за лекуване и за зареждане на цялата група с един бутон... т.е. да я има и тази опция освен по единичното лекуване и всеки да си ползва тази, която му е на сърце.

И за бога вкарайте нещо, което реално да има смисъл да се прави в играта. Приключенията ви не струват. Не предлагат нито необходимото предизвикателство, нито необходимата награда.
« Последна редакция: Юни 28, 2015, 03:03:27 pm от Yolov »

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Някои проблеми
« Отговор #17 -: Юни 28, 2015, 09:49:22 pm »
Ще ни е интересно да разберем концепцията ви за задържане на играчи. Върху какво бихте стресирали? :)

Колкото и да ви е неприатно да го чуете - върху първите 3 дни... Ако не задържаме хората на Ден 1, 2, 3.. всичко останало е безмислено.. оттам и забавянето на опциите за горните категории.. (в ИХ 1 допуснахме грешката да добавяме съдържание в горната част на играта, а реално изоставахме именно в началната фаза и това доведе до неизбежното - невъзможност да се придобиват нови играчи на разумна цена...) Сега се движим значително по-бавно за горните и мнооооого работа по първите 2 категории (разбирайте едно и също нещо го преправяме по Н на брой пъти докато постигнем по-високо КПД)

Но така или иначе в идните няколко дни ще се качат нови неща и за горните категории...

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Някои проблеми
« Отговор #18 -: Юни 28, 2015, 10:05:26 pm »
В такъв случай.Ще е много полезно да се направи един наръчник.(Отдавна трябваше да е въведен) За да разясни на играча по-подробно правилата и възможностите които предлага играта.Кое,как,какво и защо?!Да се напише всичко въведено до момента и да се добавят новостите когато се качат следващите "ъпдейти" за играта.По възможност наръчника да бъде достъпен по всяко време в играта.Иначе да претрупвате "съветниците" с обяснения  също ще си е главоболие за играчите.
« Последна редакция: Юни 28, 2015, 10:07:30 pm от desperado16 »

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Някои проблеми
« Отговор #19 -: Юни 29, 2015, 12:11:24 pm »
Добре, а един логичен въпрос е ще имат ли възможност играчите, които достигнат 59-то ниво да се рестартират(с евентуална награда за това в последствие), за да видят реално, какво се случва в к.1 и к.2 или ще трябва да чакат да се въведе съответното приключение к.6, което да дава това право?

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Някои проблеми
« Отговор #20 -: Юни 29, 2015, 07:26:38 pm »
Според мен, така или иначе - ще трябва да се чака. Защото, ако ми излезе приключение, в което да мога да се впусна гол и бос - спирам да играя :)
ДД

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Някои проблеми
« Отговор #21 -: Юни 29, 2015, 09:09:01 pm »
Колкото и да ви е неприатно да го чуете - върху първите 3 дни... Ако не задържаме хората на Ден 1, 2, 3.. всичко останало е безмислено.. оттам и забавянето на опциите за горните категории.. (в ИХ 1 допуснахме грешката да добавяме съдържание в горната част на играта, а реално изоставахме именно в началната фаза и това доведе до неизбежното - невъзможност да се придобиват нови играчи на разумна цена...) Сега се движим значително по-бавно за горните и мнооооого работа по първите 2 категории (разбирайте едно и също нещо го преправяме по Н на брой пъти докато постигнем по-високо КПД)

Но така или иначе в идните няколко дни ще се качат нови неща и за горните категории...
Мдаа опасявам се, че е така. Пуснах един нов герой да видя как е началото и сякаш има още работа. Ето някои неща накратко:
- туториала е добре, първия те въвежда в бойните зони а втория в крафтинга.
- липсва трети туториал на 15-то ниво. Няма как да разбера от къде се избера клас ако не го знаех  преди това(предполагам и затова има много герои 15+ без клас)
- на едно място се споменава за гилда, но на практика няма никаква полза от него засега(затова и в класацията е пълно с герои без гилдии) Ако може да се включи в последния туториял заедно с обяснение за ползите от него).
- липсва дайли бонус за лог ин и лоялност. Виждал съм всякакви варианти и предполагам вие ги знаете. Това помага много.
- много ми хареса как всяка сграда си има мисии. Приключенията не са лоши, но сякаш ми дойдоха малко в повечко а и са голям хаос.
- по никакъв начин не ми е обяснено за репутацията а тя както тредполагам ще има водещо значение. Също така трябва да се презентира накратко Фракциите, какъв е техния смисъл. Има една заключена икона където пише за битки и замъци, но тя по никакъв начин не ме грабва а трябва.
- в туториала ми показва как да ползвам наемник, но много недъгаво. Кликнах върху наемника той застана на втора линия( а е меле) и така си мина битката  на кафе и бисквити. Какво е значението на първа и втора линия? Защо наемника не се бие?
- никаде не ми е обяснено за енергията. Защо взема по три точки? Какъв и е лимита? Защо получавам бонус енергия на ниво? При всяко качване на ниво трябва да ми се показва един голям и красив свитък с надпис поздравление вие.... и съответно получавате като награда ....
- липсва ПВП елемент. Не е интересно да дереш само вълци. Нали трябва да пребия някой като мене, ако е дете да ти прати някое "лошо" съобщение, вълците не пращат съобщения...

Някой неща от изброените предполагам не са за туториала, но както споменаха преди мен трябва си енциклопедия. Трябва да има информация по всяко време.
Story line - няма такъв. Има някакви откъсачни приключения, но история не. Историята на героя започва от ниво 1 до 60. На всяко ниво трябва да получа нова задачка и парченче от пъзела на историята.
Daily quests - харесват ми така както сте ги направили да се появяват във всяка сграда, но може да ги развиете в някаква насока. Особенно ми харесаха малките приключения от 6 стъпки с многостепенна накрая. Лошото е всичко се пише а трябва да се появяват автоматично.

Пример: Всяка сграда ми генерира една задачка от daily quest. Като приключа 3 задачи към съответната сграда към провинцията ми се генерира малка многостепенна съобразена с нивото ми. Наградата се определя от вида на магазина от който я вземам( магазин за оръжия - награда оръжие, магазин за рецепти - награда рецепта и т.н.) Така според нуждите ми сам ще си избирам приключение. Ако пък решите да върнете репътацията към магазин така ще си избирам и къде да я трупам.
Логиката да задачите да се следва от тази за рядкост на предмет.
На 3 обикновенни задачи ми се отваря една многостепенна с рядък бос и рядка награда.
На 3 редки многостепенни ми се отваря една легендарна.
На 3 легендарни една епична,
Самите дневни задачки се превръщат в приключение. Предполагам няма нищо по-хубво от това ти да си правиш приключението.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Някои проблеми
« Отговор #22 -: Юни 29, 2015, 09:43:53 pm »
Добре написано. Браво :)
ДД

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Някои проблеми
« Отговор #23 -: Юни 29, 2015, 10:16:34 pm »
За пръв път видя си хабиш клавиатурата толкова. :D Добре написано. Че съветник с препратка към енциклопедията много писане ще спести програмистите,по-компактно ще изглежда играта и отговори на доста въпроси ще има за всеки.Без да му се налага да влиза във форума и да почва да търси каквото го интересува.
« Последна редакция: Юни 30, 2015, 10:40:23 am от desperado16 »

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Някои проблеми
« Отговор #24 -: Юни 29, 2015, 11:44:35 pm »
Браво  Хелл , методично и градивно!
аз мога да добавя - не е нормално като достигнеш *5 ниво в категория СИ да може да вършееш  зони сам  и имам предвид САМ без наемник и като ефект да получаваш повече опит отколкото ако се биеш с наемниците си в предизвикателни за партито зони. Наемниците за застраховка в многостепенните да не се умира ли ще се ползват?!
Качване на нива прекалено бързо за ниските категории, да така е и интересно , но въпреки изпълнението на куестове ми се струва че при такова темпо е невъзможно да се достигне максимално ниво на лоялност към фракцията в рамките на преминаване през категорията, но  това за мен е недостатък и от начина за формиране на опит в битка.
След последните оптимизации не съм влизал и повтарял бъга да се натрупват вълни в една битка  , но и загубих желание да влизам в играта в "пик" час.
 
Награди от приключения са от по ниска категория от категорията на провинцията в която се изпълняват !?

 ок важни са тези първи моменти които да грабнат нов играч, Но в най високата категория може да се търси баланс  , там най много ще си проличи взаимодействието на всички класове , умения и формули - а това   трябваше да се случи в алфата, зада не се налагат промени в последствие.
Сега едва ли за някой е тайна кой клас е доминант.

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Някои проблеми
« Отговор #25 -: Юни 30, 2015, 05:23:58 pm »
Поздравления за hellfire за констуктивното и детайлно мнение. Ще те зарадвам, че повечето написани от теб неща са идентифицирани и от нас самите и стоят на дневен ред или в близкото бъдеще. Въпреки това всяко подобно мнение е повече от добре дошло.

Благодаря и на krest. На него винаги може да се разчита за откровенно и безпристрастно мнение без да премълчава нищо. Очакваме скоро в действие многото нови умения и специализацията след 35 ниво за да видим дали тогава ще има раздвижване на силите и кой клас кого ще погне :)

Неактивен Kosiger

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 991
  • Karma: +169/-452
    • Профил
Re: Някои проблеми
« Отговор #26 -: Юли 10, 2015, 04:44:54 pm »
след последните промени по играта вървенето  по време на битка става все по яко.ако ми се налага да прочистя 1 зона героя върви по 4-5 пъти напразно.гаднечко е  ;Dне знам това ли е целта за да се задържи даден играч повечко време пред играта
« Последна редакция: Юли 10, 2015, 04:50:02 pm от Kosiger »

Неактивен Kosiger

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 991
  • Karma: +169/-452
    • Профил
Re: Някои проблеми
« Отговор #27 -: Юли 13, 2015, 10:25:02 pm »
и вървиш и вървиш и вървиш и вървиш и вървиш и не моа да се запреш...май нема да го оправите тава или не ви интересува ...кое от второто е ...

за една зона 14 пъти вървех напразно направо кефффф да си играеш
« Последна редакция: Юли 13, 2015, 10:26:51 pm от Kosiger »

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Някои проблеми
« Отговор #28 -: Юли 14, 2015, 03:08:48 pm »
Не симулираме глобален проблем с негенериране на битки, прегледах и последните зони, в които сте се били, но също не открих нещо счупено с тях. Обикновенно проблемът с "вървенето" е до неправилно конфигурирана зона. Ще може ли конкретно къде като зона и евентуално стъпка, на която имате проблем? Благодаря

Неактивен Kosiger

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 991
  • Karma: +169/-452
    • Профил
Re: Някои проблеми
« Отговор #29 -: Юли 14, 2015, 04:57:02 pm »
Не симулираме глобален проблем с негенериране на битки, прегледах и последните зони, в които сте се били, но също не открих нещо счупено с тях. Обикновенно проблемът с "вървенето" е до неправилно конфигурирана зона. Ще може ли конкретно къде като зона и евентуално стъпка, на която имате проблем? Благодаря

в пясъчните степи беше на последните 2-3 стъпки от приключението но и днес 3 пъти поред не се активираше битка а само ходене.в различни зони се появява

ако трябва да си записвам къде и кога се получава проблема и да ти ги пратя
« Последна редакция: Юли 14, 2015, 05:04:58 pm от Kosiger »